Safira czy Belle Color? A może szampon koloryzujący? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-03-05, 17:50   #1
karolka7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 63
Question

Safira czy Belle Color? A może szampon koloryzujący?


Proszę o poradę
Po rozjaśnianiu włosów od jakiegoś czasu staram się uzyskać kolor zbliżony do mojego naturalnego ciemnego blondu/ jasnego szatyna, niestety z kiepskim efektem. Najlepszy kolor był po blondzie Garnier Color Naturals nr 7, ale bardzo szybko zszedł. Naczytałam się dużo, że w takiej sytuacji sprawdza się 7-ka Excellence Creme Loreala, ale niestety kolor wyszedł jaśniejszy niż odrosty, w dodatku bardzo ciepły, taki mieniący się trochę miedzią bardzo jasny brązik, a moje włosy są raczej szarawe. Chciałabym na ten odcień nałożyć jakąś farbkę, która pokryje ten niezbyt efektowny kolor i jednocześnie da odcień bliski barwie moich odrostów, a do tego będzie w miarę trwała (żeby kolor utrzymał sie chociaż do miesiąca ). Wpadły mi w oko dwa odcienie: jasny szatyn Garnier Belle Color nr 20 i drzewo sandałowe Wella Safira nr 6/01. Może macie jakieś doświadczenia z tymi kolorami - jak wychodzą w praktyce i jak długo się utrzymują? Chciałabym zafarbować tylko jeden raz, żeby zneutralizować odcień, a potem używać już szamponów koloryzujących.
Zastanawiam się też, czy może nie użyć od razu szamponu koloryzującego ciemnego blondu Castingu Loreala lub średniego blondu Soft Color Welli, bo podobno wychodzą dość ciemno (a może jeszcze innego?), ale boję się, że szybko się zmyje i znów będę cieszyć się moim obecnym kolorem włosów.
Poradźcie proszę
karolka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-05, 18:09   #2
Mariti
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 2 431
Dot.: Safira czy Belle Color? A może szampon koloryzujący?

Cytat:
Napisane przez karolka7 Pokaż wiadomość
Proszę o poradę
Po rozjaśnianiu włosów od jakiegoś czasu staram się uzyskać kolor zbliżony do mojego naturalnego ciemnego blondu/ jasnego szatyna, niestety z kiepskim efektem. Najlepszy kolor był po blondzie Garnier Color Naturals nr 7, ale bardzo szybko zszedł. Naczytałam się dużo, że w takiej sytuacji sprawdza się 7-ka Excellence Creme Loreala, ale niestety kolor wyszedł jaśniejszy niż odrosty, w dodatku bardzo ciepły, taki mieniący się trochę miedzią bardzo jasny brązik, a moje włosy są raczej szarawe. Chciałabym na ten odcień nałożyć jakąś farbkę, która pokryje ten niezbyt efektowny kolor i jednocześnie da odcień bliski barwie moich odrostów, a do tego będzie w miarę trwała (żeby kolor utrzymał sie chociaż do miesiąca ). Wpadły mi w oko dwa odcienie: jasny szatyn Garnier Belle Color nr 20 i drzewo sandałowe Wella Safira nr 6/01. Może macie jakieś doświadczenia z tymi kolorami - jak wychodzą w praktyce i jak długo się utrzymują? Chciałabym zafarbować tylko jeden raz, żeby zneutralizować odcień, a potem używać już szamponów koloryzujących.
Zastanawiam się też, czy może nie użyć od razu szamponu koloryzującego ciemnego blondu Castingu Loreala lub średniego blondu Soft Color Welli, bo podobno wychodzą dość ciemno (a może jeszcze innego?), ale boję się, że szybko się zmyje i znów będę cieszyć się moim obecnym kolorem włosów.
Poradźcie proszę
Jakiś czas po rozjasnianiu włosów wszystkie farby schodzą szybko. Rozjaśnianie polega na wymyciu z włosa pigmentu, więc gdy potem farbujemy barwnik farby nie ma sie czego przyeczepić i kolor szybko się zmywa. Z czasem problem zniknie sam , ( może po 2 a może po 5 farbowaniach to kwestia indywidualna). Na Twoim miejscu poczekałabym aż bardziej wypłucze się ten cieplejszy kolor. Nakładając na niego teraz jakąś farbę utrwalisz ten barwnik we włosie i będzie widoczny przy schodzeniu kolejnej farby, wypłukaj go maksymalnie i potem nałóż farbę. Aby zneutralizowac ten ciepły odcień musisz nałożyć farbę w zimnej tonacji caonajmniej o ton , dwa ciemniejszą od obecnego koloru. Jesli nałożysz farbę choc z kapką ciepłego odcienia gdy farba będzie się wymywac kolor będzie jak najbardziej ciepły.
Aby kolor był długotrwały i świezy w twoim przypadku możesz udać sie na zabieg prepigmentacji wykonywany w dobrych salonach fryzjerskich , wówczas nie będzie problemu z szybko schodzącą farbą.
__________________
"Well-behaved women rarely make history."

Marilyn Monroe
Mariti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-05, 19:40   #3
karolka7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 63
Dot.: Safira czy Belle Color? A może szampon koloryzujący?

Dzięki za odpowiedź
Niestety na profesjonalne zabiegi w salonie nie mogę sobie pozwolić
Rzeczywiście poczekam jeszcze trochę, aż kolor bardziej się przepłucze, ale potem chciałabym nałożyć farbę w miarę trwałą. Kładłam już kilka warstw, więc kolor nie zmywa się tak szybko jak na początku. Odcienie o których wspomniałam są ciemniejsze od aktualnego i raczej chłodne, więc powinny być dobre, tylko szukam opinii o nich, żeby wybrać ten lepszy pod względem braku ciepłych refleksów i trwałości.
karolka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-05, 21:25   #4
zuni
Rozeznanie
 
Avatar zuni
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: z Wieliczki
Wiadomości: 993
GG do zuni Send a message via Skype™ to zuni
Dot.: Safira czy Belle Color? A może szampon koloryzujący?

A wiecie w jakich cenach waha się pigmentacja włosa
zuni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:51.