Czy mogę być w ciąży - wątek zbiorczy - cz. 5 - Strona 46 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-06-23, 19:09   #1351
mel95
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 271
Dot.: Czy mogę być w ciąży - wątek zbiorczy - cz. 5

Cytat:
Napisane przez Camomille91 Pokaż wiadomość
Okres mam dostać w niedzielę, więc zobaczę co się wydarzy.
Ale skoro mówicie, że raczej w ciąży nie jestem to się trochę uspokoiłam, choć zawsze stres pozostaje.
Ja Ci radzę zbyt wiele nie czytać w necie i nie słuchać "koleżanek" bo można nabawić się nerwicy a w internecie na forach są takie informacje, ze mozna zwątpić we wszystko i dorobić się niezłej schizy. Ja niestety tak właśnie mam, zabezpieczamy się z partnerem podwójnie a i tak się stresuję i notorycznie doszukuję oznak ciąży.

Osobom które mi odpowiedziały dziękuję. Myślę ze miałyście rację bo dziś test pokazał wynik negatywny i pojawilo się krwawienie z odstawienia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mel95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-24, 00:39   #1352
supersong
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 35
Dot.: Czy mogę być w ciąży - wątek zbiorczy - cz. 5

Cześć dziewczyny, to ja z takim pytaniem.

Od lat zażywam tabletki antykoncepcyjne, byłam ostatnio na urlopie i tak:

1. Żeby nie dostać okresu nie zrobiłam przerwy z odstawienia tylko zaczęłam kolejny listek (robię to rzadko, wiem że można ale jest niepolecane).

2. W 5 dniu nowego listka nie wzięłam tabletki o standardowej porze (22-23).

3. W 5 dniu nad ranem, ok 7h od momentu w którym powinnam zażyć tabletkę kochałam się bez zabezpieczenia, ale bez pełnego wytrysku (to będzie pokręcone, ale zachciało mi się amorów jeszcze po dojściu chłopaka i włożyłam sobie 2-3 razy chwile po jego dojściu).

4. Kolejna tabletkę wzięłam zgodnie z opakowaniem jak najszybciej po tym jak się zorientowałam czyli ok 12h później niż trzeba.



Standardowe pytanie - czy może być z tego wpadka? Zbliżenie było podczas brania tabletek w pierwszym tygodniu, wiec teoretycznie ochrona powinna zostać zachowana na 12h (czyli od 22-23 do 10-11 dnia następnego). Czy mam się czymś martwić na zapas? Gdyby nie to, ze nie zrobiłam sobie przerwy (7 dni)na krwawienie z odstawienia, nie miałabym żadnych wątpliwości ze ochrona była. W takiej sytuacji czuje malutki niepokój. PS. Tabletki, które biorę to Dorin.
supersong jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-24, 08:24   #1353
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Czy mogę być w ciąży - wątek zbiorczy - cz. 5

Cytat:
Napisane przez supersong Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, to ja z takim pytaniem.

Od lat zażywam tabletki antykoncepcyjne, byłam ostatnio na urlopie i tak:

1. Żeby nie dostać okresu nie zrobiłam przerwy z odstawienia tylko zaczęłam kolejny listek (robię to rzadko, wiem że można ale jest niepolecane).

2. W 5 dniu nowego listka nie wzięłam tabletki o standardowej porze (22-23).

3. W 5 dniu nad ranem, ok 7h od momentu w którym powinnam zażyć tabletkę kochałam się bez zabezpieczenia, ale bez pełnego wytrysku (to będzie pokręcone, ale zachciało mi się amorów jeszcze po dojściu chłopaka i włożyłam sobie 2-3 razy chwile po jego dojściu).

4. Kolejna tabletkę wzięłam zgodnie z opakowaniem jak najszybciej po tym jak się zorientowałam czyli ok 12h później niż trzeba.



Standardowe pytanie - czy może być z tego wpadka? Zbliżenie było podczas brania tabletek w pierwszym tygodniu, wiec teoretycznie ochrona powinna zostać zachowana na 12h (czyli od 22-23 do 10-11 dnia następnego). Czy mam się czymś martwić na zapas? Gdyby nie to, ze nie zrobiłam sobie przerwy (7 dni)na krwawienie z odstawienia, nie miałabym żadnych wątpliwości ze ochrona była. W takiej sytuacji czuje malutki niepokój. PS. Tabletki, które biorę to Dorin.
Trochę nie rozumiem tej logiki. Jakbyś miała przerwę, to byś była bardziej pewna, że ochrona została zachowana? Wręcz przeciwnie. Spóźnić się ponad 12h w pierwszym tygodniu jest ryzykowne.
Ten 5 dzień to był tak naprawdę 5 dzień czwartego tygodnia, więc bierz tabletki do końca i się niczym nie martw.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-25, 16:01   #1354
mel95
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 271
Dot.: Czy mogę być w ciąży - wątek zbiorczy - cz. 5

Dziewczyny biorące tabletki, jezeli sa jakies ryzykowne sytuacje to jak potwierdzacie ze nie jestescie w ciazy? Czy w przypadku wystąpienia krwawienia z odstawienia wygladajacego jak poprzednie w ciazy na pewno sie nie jest? Bo nie za bardzo widzi mi sie robic testy po kazdym cyklu...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mel95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-25, 18:52   #1355
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Czy mogę być w ciąży - wątek zbiorczy - cz. 5

Cytat:
Napisane przez mel95 Pokaż wiadomość
Dziewczyny biorące tabletki, jezeli sa jakies ryzykowne sytuacje to jak potwierdzacie ze nie jestescie w ciazy? Czy w przypadku wystąpienia krwawienia z odstawienia wygladajacego jak poprzednie w ciazy na pewno sie nie jest? Bo nie za bardzo widzi mi sie robic testy po kazdym cyklu...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To może wyeliminuj ryzykowne sytuacje po prostu albo wybierz inną formę antykoncepcji skoro tak cię nie przekonuje/nie sprawdza się u ciebie? W ogóle co rozumiesz przez ryzykowną sytuację?
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-25, 20:28   #1356
Kryminolozka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 2
Czy mogę być w ciąży i jak ją "podtrzymać"

Chciałabym dowiedzieć się czy możliwym jest zajście w ciążę trzy dni po owulacji. Partner doszedł we mnie bez prezerwatywy. Dodam iż mój cykl wg. obliczeń kalkulatora z kalendarzyka z ostatnich 6msc wynosi 30 dni, faza lutealna 14 dni.Kalenadrz wskazywał na średnie szanse na zajście w ciążę. Owulacja przypadała na dzień 19 czerwca natomiast współżycie było 22 czerwca. Nigdy nie stosowałam antykoncepcji hormonalnej. Jaka jest możliwość zajścia w ciążę w % oraz kiedy najlepiej pójść do ginekologa w celu wykonania badania USG, które wykryłoby pęcherzyk ciążowy, w mojej rodzinie (mama, siostry) zdarzały się przypadki poronień (sama również podejrzewałam u siebie rok temu, jednak niestety myślałam, że jest to przedwczesna miesiączka i nie poszłam do ginekologa). Czy jest coś co mogłabym zrobić aby "domniemane" zapłodnienie utrzymać? Oczywiście próbowałam umówić się szybko do ginekologa ale żaden w moim mieście nie ma terminów- najszybszy na za miesiąc, a ja boję się, że jeżeli doszło do zapłodnienia mogę go "nie donosić".
Kryminolozka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-26, 11:29   #1357
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Czy mogę być w ciąży - wątek zbiorczy - cz. 5

Cytat:
Napisane przez mel95 Pokaż wiadomość
Dziewczyny biorące tabletki, jezeli sa jakies ryzykowne sytuacje to jak potwierdzacie ze nie jestescie w ciazy? Czy w przypadku wystąpienia krwawienia z odstawienia wygladajacego jak poprzednie w ciazy na pewno sie nie jest? Bo nie za bardzo widzi mi sie robic testy po kazdym cyklu...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Szczerze to w ogóle nie sprawdzałam. Ufałam tabletkom, a jak zapomniałam jakiejś to postępowałam zgodnie z ulotką i tyle. A jak sytuacja była niestandardowa to zakładałam, że owulacja mi się tak szybko nie odblokuje i jechałam dalej (raz miałam tak, że nie wzięłam dwóch tabletek i zażyłam je dopiero trzeciego dnia lub miałam cykl, gdzie dwa razy wzięłam tabletkę po ponad 12h).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:29 ---------- Poprzedni post napisano o 12:16 ----------

Cytat:
Napisane przez Kryminolozka Pokaż wiadomość
Chciałabym dowiedzieć się czy możliwym jest zajście w ciążę trzy dni po owulacji. Partner doszedł we mnie bez prezerwatywy. Dodam iż mój cykl wg. obliczeń kalkulatora z kalendarzyka z ostatnich 6msc wynosi 30 dni, faza lutealna 14 dni.Kalenadrz wskazywał na średnie szanse na zajście w ciążę. Owulacja przypadała na dzień 19 czerwca natomiast współżycie było 22 czerwca. Nigdy nie stosowałam antykoncepcji hormonalnej. Jaka jest możliwość zajścia w ciążę w % oraz kiedy najlepiej pójść do ginekologa w celu wykonania badania USG, które wykryłoby pęcherzyk ciążowy, w mojej rodzinie (mama, siostry) zdarzały się przypadki poronień (sama również podejrzewałam u siebie rok temu, jednak niestety myślałam, że jest to przedwczesna miesiączka i nie poszłam do ginekologa). Czy jest coś co mogłabym zrobić aby "domniemane" zapłodnienie utrzymać? Oczywiście próbowałam umówić się szybko do ginekologa ale żaden w moim mieście nie ma terminów- najszybszy na za miesiąc, a ja boję się, że jeżeli doszło do zapłodnienia mogę go "nie donosić".
Wyluzuj.
Chcesz zajść w ciążę czy nie?
Kalendarzyk nie jest dobrą metodą określania owulacji.
Zrób test ciążowy z moczu lub krwi i będziesz wiedziała. Ginekolog i tak nic nie zobaczy na USG na tak wczesnym etapie i nie jestem pewna, czy będzie wstanie cokolwiek zrobić, by utrzymać ciążę. Dopiero miedzy 5 a 10 tyg. Ciąży.

Jak planujesz ciążę zacznij brać kwas foliowy i o siebie dbać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-06-26, 12:20   #1358
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Czy mogę być w ciąży i jak ją "podtrzymać"

Cytat:
Napisane przez Kryminolozka Pokaż wiadomość
Chciałabym dowiedzieć się czy możliwym jest zajście w ciążę trzy dni po owulacji. Partner doszedł we mnie bez prezerwatywy. Dodam iż mój cykl wg. obliczeń kalkulatora z kalendarzyka z ostatnich 6msc wynosi 30 dni, faza lutealna 14 dni.Kalenadrz wskazywał na średnie szanse na zajście w ciążę. Owulacja przypadała na dzień 19 czerwca natomiast współżycie było 22 czerwca. Nigdy nie stosowałam antykoncepcji hormonalnej. Jaka jest możliwość zajścia w ciążę w % oraz kiedy najlepiej pójść do ginekologa w celu wykonania badania USG, które wykryłoby pęcherzyk ciążowy, w mojej rodzinie (mama, siostry) zdarzały się przypadki poronień (sama również podejrzewałam u siebie rok temu, jednak niestety myślałam, że jest to przedwczesna miesiączka i nie poszłam do ginekologa). Czy jest coś co mogłabym zrobić aby "domniemane" zapłodnienie utrzymać? Oczywiście próbowałam umówić się szybko do ginekologa ale żaden w moim mieście nie ma terminów- najszybszy na za miesiąc, a ja boję się, że jeżeli doszło do zapłodnienia mogę go "nie donosić".
Mogłaś zajść, bo raczej 100% pewności co do tego kiedy owulacja wystąpiła nie masz. Zrób test jeśli okres nie przyjdzie w wyznaczonym terminie. Żeby utrzymać ciążę na tak wczesnym etapie to raczej nic nie możesz zrobić. Bardzo często występują samoistne poronienia, na które nie masz wpływu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-26, 20:59   #1359
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 811
Dot.: Czy mogę być w ciąży i jak ją "podtrzymać"

Cytat:
Napisane przez Kryminolozka Pokaż wiadomość
Chciałabym dowiedzieć się czy możliwym jest zajście w ciążę trzy dni po owulacji. Partner doszedł we mnie bez prezerwatywy. Dodam iż mój cykl wg. obliczeń kalkulatora z kalendarzyka z ostatnich 6msc wynosi 30 dni, faza lutealna 14 dni.Kalenadrz wskazywał na średnie szanse na zajście w ciążę. Owulacja przypadała na dzień 19 czerwca natomiast współżycie było 22 czerwca. Nigdy nie stosowałam antykoncepcji hormonalnej. Jaka jest możliwość zajścia w ciążę w % oraz kiedy najlepiej pójść do ginekologa w celu wykonania badania USG, które wykryłoby pęcherzyk ciążowy, w mojej rodzinie (mama, siostry) zdarzały się przypadki poronień (sama również podejrzewałam u siebie rok temu, jednak niestety myślałam, że jest to przedwczesna miesiączka i nie poszłam do ginekologa). Czy jest coś co mogłabym zrobić aby "domniemane" zapłodnienie utrzymać? Oczywiście próbowałam umówić się szybko do ginekologa ale żaden w moim mieście nie ma terminów- najszybszy na za miesiąc, a ja boję się, że jeżeli doszło do zapłodnienia mogę go "nie donosić".
Kalendarzyk nie jest miarodajną metodą określenia tego czy była owulacja, kiedy dokładnie się pojawiła. Nawet jeśli masz książkowe cykle, regularne co do dnia to zawsze akurat ten jeden może być inny z powodu przeziębienia, stresu czy nawet dłuższej podróży. Tym bardziej, że najczęściej to ta pierwsza faza cyklu jest zmienna, a czas od owulacji do miesiączki najczęściej jest stały. Także oszacować dzień owulacji mogłabyś dopiero wstecznie, w dniu miesiączki.
Także na pytanie czy miałaś szansę zajść w ciąże - tak, miałaś. Procentowo nie da się tego określić. Zwłaszcza, że niektórzy zachodzą od razu, po jednym stosunku, a inni muszą się starać latami mimo, że niby wszystko jest w porządku.
Test ciążowy z moczu będzie miarodajny po 14 dniach od stosunku, betaHCG z krwi po 10 dniach.
Pęcherzyk ciążowy widać w USG przezpochwowym dopiero około 6 tygodnia ciąży czyli przy książkowych cyklach około 2 tygodni po dacie spodziewanej miesiączki.
Cytokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-26, 21:28   #1360
anastazija88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 3
Dot.: Czy mogę być w ciąży - wątek zbiorczy - cz. 5

To i ja poszukam tutaj rady, bo w innych postach nie uzyskałam.
15 maja miałam pierwszy dzień ostatniej miesiączki. Gdy kolejny okres się spóźniał zrobiłam test. Wyszły z bardzo blada kreska. Byłam u ginekologa i na USG nic nie wyszło, oprócz tego że mam mięśniaka. Miałam przyjść za dwa tygodnie. W ten poniedziałek zrobiłam test i kreska była bardziej czerwona. Wczoraj miałam wizytę, niestety nadal nic nie widać i dostałam skierowanie do szpitala z podejrzeniem ciąży pozamacicznej. Pobrali mi wczoraj krew, dziś rano zrobili USG i doktor coś znalazła za mięśniakiem. Dostałam duphaston i tak leżę bez żadnej konkretnej odpowiedzi.
Myślicie że wszystko idzie w dobrym kierunku ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anastazija88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-27, 01:03   #1361
Kryminolozka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 2
Dot.: Czy mogę być w ciąży - wątek zbiorczy - cz. 5

Dzięki kochana! Nie planujemy jakoś "specjalnie" ciąży

jednak od niedawna mamy bardziej podejście co będzie to będzie- zabezpieczaliśmy się prezerwatywami bo wtedy "nie byliśmy siebie aż tak pewni" ale jednak zdarzało nam się to robić bez zabezpieczenia (oczywiście w takich przypadkach końcówka była w gumce lub gdzieś indziej). A teraz to co się wydarzyło sprawia, że schizuje, że może jednak się udało.... W głębi serca nawet bym tego chciała...
Kryminolozka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-06-27, 14:37   #1362
mononoke
Raczkowanie
 
Avatar mononoke
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 268
Dot.: Czy mogę być w ciąży - wątek zbiorczy - cz. 5

Cytat:
Napisane przez anastazija88 Pokaż wiadomość
To i ja poszukam tutaj rady, bo w innych postach nie uzyskałam.
15 maja miałam pierwszy dzień ostatniej miesiączki. Gdy kolejny okres się spóźniał zrobiłam test. Wyszły z bardzo blada kreska. Byłam u ginekologa i na USG nic nie wyszło, oprócz tego że mam mięśniaka. Miałam przyjść za dwa tygodnie. W ten poniedziałek zrobiłam test i kreska była bardziej czerwona. Wczoraj miałam wizytę, niestety nadal nic nie widać i dostałam skierowanie do szpitala z podejrzeniem ciąży pozamacicznej. Pobrali mi wczoraj krew, dziś rano zrobili USG i doktor coś znalazła za mięśniakiem. Dostałam duphaston i tak leżę bez żadnej konkretnej odpowiedzi.
Myślicie że wszystko idzie w dobrym kierunku ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale co to znaczy "w dobrym kierunku"? Z tego co wiem, to ciążę pozamaciczną się usuwa. Lekarze Ci wszystko powiedzą, jak będą już odpowiednie wyniki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Komm in mein Boot
ein Sturm kommt auf
und es wird Nacht
mononoke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-30, 22:48   #1363
Voytkova
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 1 451
Dot.: Czy mogę być w ciąży - wątek zbiorczy - cz. 5

Cytat:
Napisane przez mononoke Pokaż wiadomość
Ale co to znaczy "w dobrym kierunku"? Z tego co wiem, to ciążę pozamaciczną się usuwa. Lekarze Ci wszystko powiedzą, jak będą już odpowiednie wyniki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Chyba chodzi o to ze jednak niepozamaciczna tylko za mięśniakiem coś widać .My Ci tu nie wywrozymy ,zapytaj lekarzy .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Voytkova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-04, 20:03   #1364
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Czy mogę być w ciąży - wątek zbiorczy - cz. 5

Cytat:
Napisane przez Kryminolozka Pokaż wiadomość
Dzięki kochana! Nie planujemy jakoś "specjalnie" ciąży

jednak od niedawna mamy bardziej podejście co będzie to będzie- zabezpieczaliśmy się prezerwatywami bo wtedy "nie byliśmy siebie aż tak pewni" ale jednak zdarzało nam się to robić bez zabezpieczenia (oczywiście w takich przypadkach końcówka była w gumce lub gdzieś indziej). A teraz to co się wydarzyło sprawia, że schizuje, że może jednak się udało.... W głębi serca nawet bym tego chciała...
Spytam prosto, co na to partner?
Jakos mam wrazrnir ze nor jest swiaddomy Twoich mysli

Sent from my I3312 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-13, 14:40   #1365
HaniaLo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 21
Dot.: Czy mogę być w ciąży - wątek zbiorczy - cz. 5

postapilas prawidlowo, nie ma szans na wpadke
HaniaLo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-15, 12:19   #1366
Awarenessdie
Przyczajenie
 
Avatar Awarenessdie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 5
Dot.: Czy mogę być w ciąży - wątek zbiorczy - cz. 5

Wiem, że to nie dokonca pytanie na temat, ale kobiety tutaj się wypowiadające może będą wiedzieć czy jest możliwość ze z dlugich cyklow np. Po 46-50 dni nagle skroca się do 30 lub mniej? Bez zadnej ingerencji
Awarenessdie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-15, 13:34   #1367
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Czy mogę być w ciąży - wątek zbiorczy - cz. 5

Cytat:
Napisane przez Awarenessdie Pokaż wiadomość
Wiem, że to nie dokonca pytanie na temat, ale kobiety tutaj się wypowiadające może będą wiedzieć czy jest możliwość ze z dlugich cyklow np. Po 46-50 dni nagle skroca się do 30 lub mniej? Bez zadnej ingerencji
Sama zmiana długości cyklu nie jest niczym nadzwyczajnym, natomiast tak długie cykle nie są normalne. Powinnaś je skonsultować z ginekologiem, najlepiej z taki co zrobi ci USG od razu i zleci oznaczenie poziomu hormonów.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-15, 14:22   #1368
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Czy mogę być w ciąży - wątek zbiorczy - cz. 5

Cytat:
Napisane przez Awarenessdie Pokaż wiadomość
Wiem, że to nie dokonca pytanie na temat, ale kobiety tutaj się wypowiadające może będą wiedzieć czy jest możliwość ze z dlugich cyklow np. Po 46-50 dni nagle skroca się do 30 lub mniej? Bez zadnej ingerencji
No pewnie. Organizm to nie zaprogramowana maszyna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-18, 15:55   #1369
bezimienna_3232
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 9
Utrata dziewictwa, ryzyko ciąży

Bliska mi osoba zadała mi pytanie, na które ciężko mi odpowiedzieć. Może ktoś z Was...?

Czy jest ryzyko ciąży (jeśli tak to jak wysokie), jeżeli chłopak "włoży" tylko na kilka sekund, aby pozbawić dziewczynę dziewictwa; w prezerwatywie? (Ale załóżmy, że prezerwatywa pęka.) Dni płodne - nie wiadomo - cykle raz są 20-dniowe, raz 100-dniowe.

Jeżeli kogoś interesuje tło historii:
Dziewczyna (29 lat) leczy się ginekologicznie, ma poważne problemy i chciałaby już stracić dziewictwo, bo jak mówi, za każdym razem przeżywa wstyd u ginekologów - jeden nie chce jej badać z wziernikiem, inny nie chce w ogóle, nikt nie chce jej zrobić cytologii, itd., cyrk na kółkach
Równocześnie dziewczyna bierze leki, przy których absolutnie nie wolno zajść w ciążę (bo dziecko na 100% urodzi się chore). Dlatego z nowym partnerem postanowili, że zaczną uprawiać seks dopiero po ogarnięciu skutecznej, najlepiej podwójnej antykoncepcji.

Nie jestem trollem, pytam zupełnie poważnie. Ja od lat biorę pigułki i po prostu nie jestem aż takim ekspertem w dziedzinie płodności
bezimienna_3232 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-18, 17:58   #1370
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Utrata dziewictwa, ryzyko ciąży

Cytat:
Napisane przez bezimienna_3232 Pokaż wiadomość
Bliska mi osoba zadała mi pytanie, na które ciężko mi odpowiedzieć. Może ktoś z Was...?

Czy jest ryzyko ciąży (jeśli tak to jak wysokie), jeżeli chłopak "włoży" tylko na kilka sekund, aby pozbawić dziewczynę dziewictwa; w prezerwatywie? (Ale załóżmy, że prezerwatywa pęka.) Dni płodne - nie wiadomo - cykle raz są 20-dniowe, raz 100-dniowe.

Jeżeli kogoś interesuje tło historii:
Dziewczyna (29 lat) leczy się ginekologicznie, ma poważne problemy i chciałaby już stracić dziewictwo, bo jak mówi, za każdym razem przeżywa wstyd u ginekologów - jeden nie chce jej badać z wziernikiem, inny nie chce w ogóle, nikt nie chce jej zrobić cytologii, itd., cyrk na kółkach
Równocześnie dziewczyna bierze leki, przy których absolutnie nie wolno zajść w ciążę (bo dziecko na 100% urodzi się chore). Dlatego z nowym partnerem postanowili, że zaczną uprawiać seks dopiero po ogarnięciu skutecznej, najlepiej podwójnej antykoncepcji.

Nie jestem trollem, pytam zupełnie poważnie. Ja od lat biorę pigułki i po prostu nie jestem aż takim ekspertem w dziedzinie płodności
Nie ma szans na ciąże, jeśli stosunek był w gumce i bez wytrysku. Jak gumka pęknie przed wytryskiem, to szansę są marne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-16, 13:51   #1371
priimrose
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 52
Tabletka dzień po, za bardzo panikuje?

Cześć wam, jestem totalnie zielona w tym temacie.
Kochałam się ze swoim chłopakiem jak zawsze w prezerwatywie, a on pod koniec wyjął i doszedł poza mną.
Wszystko byłoby okej gdyby nie to, że w okolicy odbytu a u niego na jego jądrach pozostała biała wydzielina, przestraszyliśmy się bardzo, że to jakimś cudem nasienie, nie mogliśmy tego odróżnić od śluzu poowulacyjnego a nasienia, było białawe, mleczne. Sprawdziliśmy czy prezerwatywa nie była pęknięta, ale nigdzie nie wyciekała.
Zawsze podczas stosunku pozostawała zwykle plama mojego śluzu na pościeli a teraz ten śluz był inny, wszystko zatrzymało się na pośladkach. (Ja byłam na dole) To było między 17 a 18 dniem cyklu a cykle mam 27-29 dniowe.
Zdążyłam już dostać receptę na tabletkę dzień po escapelle i bije się z myślami czy powinnam ją wziąć. Ta wydzielina to mogłam być po prostu ja, ale z drugiej strony jeśli jakimś cudem było to nasienie to nie mogę sobie pozwolić teraz na dziecko.
Boje się też jak ta tabletka wpłynie na mój organizm, ma ktoś może doświadczenia z takimi tabletkami?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
priimrose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-16, 17:15   #1372
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Tabletka dzień po, za bardzo panikuje?

Cytat:
Napisane przez priimrose Pokaż wiadomość
Cześć wam, jestem totalnie zielona w tym temacie.
Kochałam się ze swoim chłopakiem jak zawsze w prezerwatywie, a on pod koniec wyjął i doszedł poza mną.
Wszystko byłoby okej gdyby nie to, że w okolicy odbytu a u niego na jego jądrach pozostała biała wydzielina, przestraszyliśmy się bardzo, że to jakimś cudem nasienie, nie mogliśmy tego odróżnić od śluzu poowulacyjnego a nasienia, było białawe, mleczne. Sprawdziliśmy czy prezerwatywa nie była pęknięta, ale nigdzie nie wyciekała.
Zawsze podczas stosunku pozostawała zwykle plama mojego śluzu na pościeli a teraz ten śluz był inny, wszystko zatrzymało się na pośladkach. (Ja byłam na dole) To było między 17 a 18 dniem cyklu a cykle mam 27-29 dniowe.
Zdążyłam już dostać receptę na tabletkę dzień po escapelle i bije się z myślami czy powinnam ją wziąć. Ta wydzielina to mogłam być po prostu ja, ale z drugiej strony jeśli jakimś cudem było to nasienie to nie mogę sobie pozwolić teraz na dziecko.
Boje się też jak ta tabletka wpłynie na mój organizm, ma ktoś może doświadczenia z takimi tabletkami?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Po co tabletka skoro się zabezpieczaliscie? Dodatkowo wytrysk poza pochwą. Dla mnie tabletka zbędna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-16, 19:09   #1373
JeszczeObca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 36
Dot.: Czy mogę być w ciąży - wątek zbiorczy - cz. 5

Cześć dziewczyny. Wiem, że to już jest jakaś obsesja ale wolę się upewnić.
10 tygodni temu kochałam się z chłopakiem w samym środku dni płodnych (albo w dniu owulacji albo dzień po). Prezerwatywa zsunęła się ale nie doszło do wytrysku. W tamtym czasie ( jeszcze przed miesiączką) zrobiłam chyba z 5 testów, wszystkie były negatywne. W 15 dni po stosunku robiłam betę i też wyszła ujemna. Około 17 dni po stosunku dostałam okres, było to normalne krwawienie, jednak tego dnia wzięłam pierwszą tabletkę anty (po sytuacji z gumką poszłam do lekarza po pigułki) i krwawienie zamieniło się w plamienie. Później miałam już dwa krwawienia z odstawienia, jednak to ostatnie było dość słabe, raptem 2 dni, później już tylko plamienie.
Naczytałam się, że to może być ciąża, dziś robiłam test, wyszedł negatywny, teraz wydaje mi się chyba, że mam powiększone piersi i bóle pleców, ostatnio też potrafiłam rozpłakać się z byle powodu. Myślicie, że to efekt tabletek, czy jednak to może być ciąża z tego niezabezpieczonego stosunku?
Teraz tabletki zażywam z dokładnością niemal co do minuty, do tego stosujemy prezerwatywę, więc jestem spokojniejsza i myślę, że teraz o ciąży nie może być mowy, ale tamta sytuacja nie chce mi wyjść z głowy.
JeszczeObca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-16, 20:46   #1374
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Czy mogę być w ciąży - wątek zbiorczy - cz. 5

Cytat:
Napisane przez JeszczeObca Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny. Wiem, że to już jest jakaś obsesja ale wolę się upewnić.
10 tygodni temu kochałam się z chłopakiem w samym środku dni płodnych (albo w dniu owulacji albo dzień po). Prezerwatywa zsunęła się ale nie doszło do wytrysku. W tamtym czasie ( jeszcze przed miesiączką) zrobiłam chyba z 5 testów, wszystkie były negatywne. W 15 dni po stosunku robiłam betę i też wyszła ujemna. Około 17 dni po stosunku dostałam okres, było to normalne krwawienie, jednak tego dnia wzięłam pierwszą tabletkę anty (po sytuacji z gumką poszłam do lekarza po pigułki) i krwawienie zamieniło się w plamienie. Później miałam już dwa krwawienia z odstawienia, jednak to ostatnie było dość słabe, raptem 2 dni, później już tylko plamienie.
Naczytałam się, że to może być ciąża, dziś robiłam test, wyszedł negatywny, teraz wydaje mi się chyba, że mam powiększone piersi i bóle pleców, ostatnio też potrafiłam rozpłakać się z byle powodu. Myślicie, że to efekt tabletek, czy jednak to może być ciąża z tego niezabezpieczonego stosunku?
Teraz tabletki zażywam z dokładnością niemal co do minuty, do tego stosujemy prezerwatywę, więc jestem spokojniejsza i myślę, że teraz o ciąży nie może być mowy, ale tamta sytuacja nie chce mi wyjść z głowy.
Miałaś okres. Okres wyklucza ciążę, więc w niej nie jesteś.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-17, 19:43   #1375
priimrose
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 52
Dot.: Tabletka dzień po, za bardzo panikuje?

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Po co tabletka skoro się zabezpieczaliscie? Dodatkowo wytrysk poza pochwą. Dla mnie tabletka zbędna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Spanikowałam, ten śluz na moich pośladkach nie był taki jak zawsze i przestraszyłam się, że to nasienie jakoś się wydostało, kolor zdecydowanie mleczny, praktycznie biały. Ale tak jak mówię prezerwatywa nie była pęknięta, sprawdziliśmy dwa razy z wodą i wytrysk był poza mną, tylko to się dzieje zawsze tak szybko, wyjęcie i wytrysk. Cały czas mam jakieś urojenia i nadal się waham bo mogę ją zażyć 72h. Poza tym czy to w ogole możliwe, żeby zajść w ciążę między 17-18 dniem przy 27-29 dniowych cyklach?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
priimrose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-17, 19:45   #1376
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Tabletka dzień po, za bardzo panikuje?

Cytat:
Napisane przez priimrose Pokaż wiadomość
Spanikowałam, ten śluz na moich pośladkach nie był taki jak zawsze i przestraszyłam się, że to nasienie jakoś się wydostało, kolor zdecydowanie mleczny, praktycznie biały. Ale tak jak mówię prezerwatywa nie była pęknięta, sprawdziliśmy dwa razy z wodą i wytrysk był poza mną, tylko to się dzieje zawsze tak szybko, wyjęcie i wytrysk. Cały czas mam jakieś urojenia i nadal się waham bo mogę ją zażyć 72h. Poza tym czy to w ogole możliwe, żeby zajść w ciążę między 17-18 dniem przy 27-29 dniowych cyklach?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale śluz na pośladkach nie jest w stanie zapłodnić, więc nie wiem czym się martwisz. Jak nie było wytrysku w tobie to nie było szansy na zapłodnienie.
Ja bym zdecydowanie nie brała żadnej tabletki po.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-17, 19:54   #1377
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Czy mogę być w ciąży - wątek zbiorczy - cz. 5

Cytat:
Napisane przez JeszczeObca Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny. Wiem, że to już jest jakaś obsesja ale wolę się upewnić.
10 tygodni temu kochałam się z chłopakiem w samym środku dni płodnych (albo w dniu owulacji albo dzień po). Prezerwatywa zsunęła się ale nie doszło do wytrysku. W tamtym czasie ( jeszcze przed miesiączką) zrobiłam chyba z 5 testów, wszystkie były negatywne. W 15 dni po stosunku robiłam betę i też wyszła ujemna. Około 17 dni po stosunku dostałam okres, było to normalne krwawienie, jednak tego dnia wzięłam pierwszą tabletkę anty (po sytuacji z gumką poszłam do lekarza po pigułki) i krwawienie zamieniło się w plamienie. Później miałam już dwa krwawienia z odstawienia, jednak to ostatnie było dość słabe, raptem 2 dni, później już tylko plamienie.
Naczytałam się, że to może być ciąża, dziś robiłam test, wyszedł negatywny, teraz wydaje mi się chyba, że mam powiększone piersi i bóle pleców, ostatnio też potrafiłam rozpłakać się z byle powodu. Myślicie, że to efekt tabletek, czy jednak to może być ciąża z tego niezabezpieczonego stosunku?
Teraz tabletki zażywam z dokładnością niemal co do minuty, do tego stosujemy prezerwatywę, więc jestem spokojniejsza i myślę, że teraz o ciąży nie może być mowy, ale tamta sytuacja nie chce mi wyjść z głowy.
Nie możesz zajść w ciążę w wyniku wytrysku poza Twoja macicą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-17, 20:17   #1378
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Tabletka dzień po, za bardzo panikuje?

Cytat:
Napisane przez priimrose Pokaż wiadomość
Spanikowałam, ten śluz na moich pośladkach nie był taki jak zawsze i przestraszyłam się, że to nasienie jakoś się wydostało, kolor zdecydowanie mleczny, praktycznie biały. Ale tak jak mówię prezerwatywa nie była pęknięta, sprawdziliśmy dwa razy z wodą i wytrysk był poza mną, tylko to się dzieje zawsze tak szybko, wyjęcie i wytrysk. Cały czas mam jakieś urojenia i nadal się waham bo mogę ją zażyć 72h. Poza tym czy to w ogole możliwe, żeby zajść w ciążę między 17-18 dniem przy 27-29 dniowych cyklach?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To był prawdopodobnie twój śluz
Ja bym nie truła się tabletką, jeżeli nie było wytrysku poza prezerwatywą.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-17, 20:28   #1379
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Tabletka dzień po, za bardzo panikuje?

Cytat:
Napisane przez priimrose Pokaż wiadomość
Spanikowałam, ten śluz na moich pośladkach nie był taki jak zawsze i przestraszyłam się, że to nasienie jakoś się wydostało, kolor zdecydowanie mleczny, praktycznie biały. Ale tak jak mówię prezerwatywa nie była pęknięta, sprawdziliśmy dwa razy z wodą i wytrysk był poza mną, tylko to się dzieje zawsze tak szybko, wyjęcie i wytrysk. Cały czas mam jakieś urojenia i nadal się waham bo mogę ją zażyć 72h. Poza tym czy to w ogole możliwe, żeby zajść w ciążę między 17-18 dniem przy 27-29 dniowych cyklach?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Śluz fazy niepłodnej może być praktycznie bialy .
Co do dni... Bardziej bym rozkminiala, czy da się zajść w ciążę mimo prezerwatywy. Odpowiedz brzmi - nie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-01, 14:16   #1380
polskaciotka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 3
Dot.: Czy mogę być w ciąży - wątek zbiorczy - cz. 5

Napisze to w odpowiedzi bo potrzebuje pigułki na uspokojenie w postaci kogoś o zdrowych zmysłach. Mianowicie, okres miałam dostać 4/5 dni temu - zalezy czy licząc po "mojemu" czy zdając się na aplikacje. Nigdy nie uprawialam seksu. Z moim partnerem zostajemy raczej przy pettingu, ale przez to co naczytalam się w internecie sama już zgupialam. Nie przypominam sobie, żeby coś więcej niz moja noga miała kontakt z nasieniem, ale może coś mi umknęło. Od 5 dni boli mnie podbrzusze i wszystko zdaje się na to, że okres jest już blisko, ale panika robi swoje. Standardowe pytanie, czy bez penetracji w ogóle DA się zajść? No i ile wam potrafił spoznic się okres? Jestem swiadoma, że być może jest to powód stresu którego ostatnio miałam sporo, ale nigdy wcześniej nie zdarzyło mi się aż takie spóźnienie, a wiadomo, stres to dość częste zjawisko.
polskaciotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-01-07 20:51:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:49.