poradźcie proszę jaka pielęgnacja z linii aptecznej dla mojej cery??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-09, 18:18   #1
metice
Rozeznanie
 
Avatar metice
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 715

poradźcie proszę jaka pielęgnacja z linii aptecznej dla mojej cery???


Witajcie

Przeglądam wizaż od dłuższego czasu, przeczytałam wiele wątków, zapoznałam się z kwc, ale nadal trudno mi znaleźć coś odpowiedniego dla siebie, więc bardzo proszę o pomoc.

Mam 20 lat i skórę, którą ciężko mi zdiagnozować. Mam bardzo jasną karnację, dosyć widoczne pory na czole i w okolicach nosa - nie na nosie i nie na policzkach. Nie wiem, czy moja skóra jest sucha - raczej tak, bo chłonie bardzo kremy, na pewno jest wrażliwa i skłonna do alergii. Po umyciu jest ściągnięta, a słabo nawilżona robi się mało elastyczna.

Często przy nieodpowiedniej pielęgnacji i testowaniu różnych kosmetyków przesusza się na policzkach, a na nosie robią się takie podskórne grudki. Czasami też pojawiają się wągry, które znikają szybko, ale czerwone ślady po nich utrzymują się długo - od pół roku wzwyż. Poza tym mam skłonność do rumienienia się.
Generalnie panie w aptekach nie są w stanie doradzić mi w kwestii pielęgnacji, a ja mam dosyć eksperymentów, bo źle to się dla mnie kończy.

Ostatnio testowałam próbki kremów la roche possay - dla skóry suchej i bardzo suchej, a także wrażliwej. Wydają się fajne, ale po aplikacji skóra trochę mnie szczypie - nie wiem, czy tak powinno być, potem to mija. Niby nawilżają, ale mam wrażenie, że moja skóra mogłaby przyjąć "więcej".

Reasumując szukam jakiejś dobrej aptecznej pielęgnacji, która ustabilizuje mi skórę, nawilży, wyrówna koloryt, rozświetli. Płyn do demakijażu, tonik, krem na dzień pod make-up, na noc i jakiś krem pod oczy. Mam nadzieję, że coś polecicie.

pozdrawiam
metice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 19:17   #2
2016100512001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 114
Dot.: poradźcie proszę jaka pielęgnacja z linii aptecznej dla mojej cery???

Mam tak jak Ty skóre mieszaną, wysuszone policzki i lekko tłuste czoło, brode i nos. Może moje rady na coś sie przydadzą. Ja od roku uzwam do pielęgnacji twarzy tylko firm aptecznych. Jestem bardzo zadowolona ze zmiany. Na poczatku uzywałam kremów Iwostin. polecam półtłusty, ja byłam równiez bardzo zadowolona z tego z filtrem20, ale nie polecam ponieważ został on słabo oceniony w watku z analizami.

Pielegnacje skóry ograniczyłam do niezbednego minimum:

1. Demakijaż - https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.p...recenzja=86094
Zachecam Cie bardzo do tego pynu, jest bardzo delikatny, nie szczypie w oczy, doskonale radzi sobie z makijazem. Pomomo dosc wysokiej ceny 54 zł warto bo opakowanie jest duze i starcza na długo...
2. Oczyszczanie - W ostatnim czasie zmieniałam zele do twarzy bardzo czesto, z firm aptecznych polecam Atoderm Biodermy,wazne dla mnie jest to ze jest on bez konserwantow,poczatkowo lekko sciągał mi skóre ale po kilku dniach sie przyzwyczaiłam i jest narazie najlepszy, na noc myje skóre i nie nakładam kremu a mimo wszystko nie jest wysuszona.
3. Woda termalna - niby taki gadzet ale ja ją lubie. Spisuje sie podczas upału, podróży, a nawet przecieram nia twarz tak jak tonikiem.
4. Krem - Obecnie używam Humektanu ale za wczesnie zebym cos o nim pisala, bo mam go raptem od tygodnia. Uzywałam Iwostinu matującego na nosek, dośc dobrze radził sobie z matoweniem, za to bardzo polecam do przesuszonej skóry TOLERIANE
Kojący krem ochronny http://www.laroche-posay.pl/skora_wrazliwa.php

Ja używam tylko tych 4 - w porywach do 5 kosmetyków i tyle mi wystarcza, jestem ze swoje skóry zadowolona

Edytowane przez 2016100512001
Czas edycji: 2009-05-09 o 19:23
2016100512001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 19:32   #3
metice
Rozeznanie
 
Avatar metice
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 715
Dot.: poradźcie proszę jaka pielęgnacja z linii aptecznej dla mojej cery???

kakulinka - bardzo Ci dziękuję!

Kupię sobie na pewno ten płyn do demakijażu
A co do TOLERIANE- czy po użyciu nie szczypała Cię po nim twarz? I czy radzi on sobie na dłuższą metę z okolicami oczu? Bo ja go własnie testowałam i chwilkę po zastosowaniu mnie szczypało - potem ten efekt mijał. Ale próbka starczyła mi ledwo na dwa dni, więc nie wiem, czy to kwestia przyzwyczajenia, czy po prostu jakiejś alergicznej reakcji...

Wodę termalną też bardzo lubię i zawsze w lato się w nią zaopatrzam
metice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 20:19   #4
2016100512001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 114
Dot.: poradźcie proszę jaka pielęgnacja z linii aptecznej dla mojej cery???

Mnie nie szczypie, ale skoro Ciebie szczypie to bym nie kupowała. Nie warto bo nawet jak szczypanie przejdzie to skóra daje sygnał ze cos jej nie odpowiada.
Ja nim nie smarowałam okoli oczu, ponieważ mam bardzo wrażliwe zresztą na moje siniaki pod oczami chyba nic nie pomoze A może powinnam zacząc dbac o skóre wokół oczu!?
Ten płyn micelarny polecam w 100% , dla mnie jest takim kosmetycznym strzalem w 10
możesz próbowac kremu:
http://www.iwostin.pl/products.php?id=32
warto poprosić o próbki w aptece bo zawsze cos to pomoże w wyborze
Ja sie teraz zastanawiam nad
http://www.bioderma.com/pl/produkty/...ction/330.html
Kusi mnie tą swoją łagodnoscia i tym że jest równiez bez konserwantów.
2016100512001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 20:42   #5
metice
Rozeznanie
 
Avatar metice
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 715
Dot.: poradźcie proszę jaka pielęgnacja z linii aptecznej dla mojej cery???

koniecznie zacznij dbać o okolicę oczu! Ja używam póki co zwykłego żelu ze świetlika i po miesiącu stosowania cieni prawie w ogóle nie mam. A zakładam, że apteczne produkty moga w tej kwestii zdziałać o wiele więcej.

Biodermę mogę ci bardzo polecić! Ja używałam kiedyś biodermy hydrabio rich - była bardzo przyjemna, tylko nie nadawała się pod make-up, bo bardzo się rolowała. Za to na noc - rewelacja.
Mam jeszcze do tej pory peeling nawilżający też biodermy hydrabio - również super efekty daje

Roche posay chyba zostawię w spokoju i może też spróbuję tę biodermę sensebio...
metice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 21:25   #6
2016100512001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 114
Dot.: poradźcie proszę jaka pielęgnacja z linii aptecznej dla mojej cery???

hydrabio rich niestety zawiera alkohol denat - nie lubie tego paskudzctwa, i pod oczy sie nie nadaje w 200%

Uzywałąm kiedys zwyklych zeli pod oczy z flosleku, teraz nie mam przesuszonej skóry wokul oczu, tylko te siniaki, moze powinnam przestać siedziec przed kompem tyle

A przypomniało mi sie ze jak masz porozszezane pory, zaskórniaki to u mnie przyzwoicie sie spisały plastry z Nivei - ja je naklejałam nie tylko na nos ale i na brode i na czoło kilkakrotnie. Efekt był widoczny po około 15 plastrach ale i tak warto Teraz mam czuściutki nosek, moj Tż również. Musze je kupić na allegro znowu
2016100512001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-10, 00:39   #7
cooper
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 73
Dot.: poradźcie proszę jaka pielęgnacja z linii aptecznej dla mojej cery???

Najważniejsze żebyś używała delikatnych kosmetyków. Jak masz bardzo jasną cerę, to na dzień jakiś krem z filtrem i zrezygnować z kosmetyków zawierających alkohol. Ja się przerzuciłam na serię apreczną dermokosmetyków- Lipobase, NAnobase i Keranorm. BArdzo poprawiły mi mój stan skóry, jest teraz gładsa i mniej wrażliwa. Wcześniej mnie wszytsko uczulało i miałam wielki problem z dobraniem kosmetyków. Ale teraz widzę znaczną poprawę
cooper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-11, 01:26   #8
jagienkajag
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 23
Dot.: poradźcie proszę jaka pielęgnacja z linii aptecznej dla mojej cery???

dla mnie to przede wszytskim najlepsze są delikatne komsetyki, dobrze jak są bezzapachowe. Też używam nanobase i musze powiedziec, ze efekt już jest widoczny nastepnego dna. Wcześniej miałam Vichy, ale rewelacji nie było.
jagienkajag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:31.