Problem podczas kuracji kwasami - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-27, 11:14   #1
*Cafe Latte*
Raczkowanie
 
Avatar *Cafe Latte*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 195

Problem podczas kuracji kwasami


Mam pytanie do kosmetyczki bądź do dziewczyn które wiedzą o co chodzi. Od tygodnia stosuję krem z kwasami. Zaczęłam od 5 %. Na początku wszystko świetnie, buzia lekko szczypała ale poza tym nic innego się nie działo. Po tygodniu zauważyłam że coś zaczęło się dziać na policzkach. Zrobiły się na nich suche czerwone plamy, coś a la liszaje. Pod światło są nawet lekko błyszczące (?!). O co chodzi? Czy powinnam przerwać kuracje kwasami? Dodam że moja codzienna pielęgnacja wygląda następująco:

dzień: żel do mycia twarzy, płyn micelarny, krem Humektan
noc: żel do twarzy, płyn micelarny, krem z kwasami (nieraz kładę na niego Humektan)
Moja cera jest tłusta, wrażliwa, naczynkowa.

Acha! W ciągu tego tygodnia położyłam na twarz samoopalacz. A dokładnie na krem z kwasami... Co prawda rano obudziłam sie brązowa, ale coś mi podpowiada że to może być przyczyna plam na policzkach.

Proszę o radę!

Edytowane przez *Cafe Latte*
Czas edycji: 2009-11-27 o 11:20
*Cafe Latte* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-27, 11:39   #2
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: Problem podczas kuracji kwasami

Cytat:
Napisane przez *Cafe Latte* Pokaż wiadomość
Mam pytanie do kosmetyczki bądź do dziewczyn które wiedzą o co chodzi. Od tygodnia stosuję krem z kwasami. Zaczęłam od 5 %. Na początku wszystko świetnie, buzia lekko szczypała ale poza tym nic innego się nie działo. Po tygodniu zauważyłam że coś zaczęło się dziać na policzkach. Zrobiły się na nich suche czerwone plamy, coś a la liszaje. Pod światło są nawet lekko błyszczące (?!). O co chodzi? Czy powinnam przerwać kuracje kwasami? Dodam że moja codzienna pielęgnacja wygląda następująco:

dzień: żel do mycia twarzy, płyn micelarny, krem Humektan
noc: żel do twarzy, płyn micelarny, krem z kwasami (nieraz kładę na niego Humektan)
Moja cera jest tłusta, wrażliwa, naczynkowa.

Poza tym... nie kladz nigdy innych kremow/specyfikow na krem z kwasami, to tez moglo wywolac reakcje uczuleniowa, stad tak duze poraznienie i przesuszenie - samoopalacze maja to do siebie ze nie nawilzaja skory a wiele z nich wrecz ja dodatkowo wysusza...
Acha! W ciągu tego tygodnia położyłam na twarz samoopalacz. A dokładnie na krem z kwasami... Co prawda rano obudziłam sie brązowa, ale coś mi podpowiada że to może być przyczyna plam na policzkach.

Proszę o radę!
smarujesz cala twarz tym kremem z kwasami? jesli tak, to byc moze ja przesuszylas... zmniejsz czestotliwosc sots tego kremu. Teraz jest okres jesienno-zimowy, skore trzeba mocno nawilzac i natluszczac. Rozumiem, ze masz problem z przetluszczajaca sie skora, jednak czy na calej twarzy?

Radzilabym uzywac tego kremu max.2-3 razy w tyg., o ile wogole jest on konieczny... nie lepiej raz na jakis czas zrobic porzadny zabieg z kwasami u kosmetyczki? po zab.skora zostanie tez nawilzona a ty nie bedziesz musiala jej przesuszac w domu.
Skoro masz wrazliwa cere, naczyniowa to tym bardziej...draznisz ja i wysuszasz jeszcze bardziej.
Polecam Ci krem z Ziaji, Calma HLC biolipidowy, jest troche tlusty wiec stosuj go na noc najlepiej. Mnie i wielu moim kolezankom z podobnym problemem juz pomogl i jest niedrogi, do dostania np.w Rossmannie
Na dzien polecam kremy nawilzajace - ten Humektan chyba taki jest prawda? I co jakis czas - kosmetyczka juz ustali w jakim odstepie czasu - zab.z kwasami.

Edytowane przez Maripossa
Czas edycji: 2009-11-27 o 11:40 Powód: dopisek
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-27, 11:39   #3
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Problem podczas kuracji kwasami

Cytat:
Napisane przez *Cafe Latte* Pokaż wiadomość
Acha! W ciągu tego tygodnia położyłam na twarz samoopalacz. A dokładnie na krem z kwasami... Co prawda rano obudziłam sie brązowa, ale coś mi podpowiada że to może być przyczyna plam na policzkach.
Proszę o radę!
Stosujesz krem z kwasami, żeby zedrzeć zrogowaciały naskórek, wygładzić cerę, wybielić ją, żeby ewentualne blizny były mnie widoczne itp. I w międzyczasie kładziesz samoopalacz.

Medal dla Ciebie.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-27, 11:56   #4
Marcia088
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 33
Dot.: Problem podczas kuracji kwasami

Witam. Tak jak napisała Maripossa...jepiej udać się raz na jakiś czas do kosmetyczki na zabieg z użyciem kwasów, będzie do dużo bezbieczniejsze dla Twojej skóry, a przy okazji wizyty masz okazję zapytać o krem, który będzie najodpowiedniejszy do Twojej buzi......a już napewno zapomnij o używaniu samoopalacza z kwasami!!!!!! Pozdrawiam
__________________
Kocham mojego Skarba
Zapuszczam włosy
Odchudzanie ...
Start 18.02.10' ->Drożdże+Chrom+Witaminy



"...Drapieżna i słodka...Jak biały tygrys i czarna kotka..."
Marcia088 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-27, 12:25   #5
Paati89
Zakorzenienie
 
Avatar Paati89
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 256
Send a message via Skype™ to Paati89
Dot.: Problem podczas kuracji kwasami

Samoopalacz plus kwasy to zły pomysł.
Wydaje mi się że za często używasz tego kremu. Ogranicz się może co 3 dni. Z samoopalacza zrezygnuj, przynajmniej na czas używania kwasów.
__________________
Tattoomaniaczka
Początkowa Włosomaniaczka
Akcja : Zapuszczanie włosów trwa

Paati89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:52.