Czy opłaca się używac kosmetyki na naczynka?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-16, 18:14   #1
Lasd
Raczkowanie
 
Avatar Lasd
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 188

Czy opłaca się używac kosmetyki na naczynka??


Zastanawiam sie nad tym od 3 dni. Bo czy te wszystkie kosmetyki, krmey itd na naczynka/cere naczynkową cos dają?

Czytałam o tym i z tego co zrozumiałam to kremy nie zamkną naczynek ani nie zwalcza tylko co najwyżej rozjasnia ze nie bd ich widac albo wzmocnią naczynka. Wiec czy opłaca sie je stosowac? Chodzi mi o osobe która robi makijaż który je zakryje....

Moja koleżnka która ma cere tłusto-naczynkową stosuje jzu tyle kosmetyków ze mnie to przeraża. Do cery naczynkowej na noc, na dzień, zel myjacy do cery naczynkowej, tonik do cery naczynkowej tłustej itd. Mogłabym wymieniac w nieskonczoność. Moja mama tez ma nacyznka i inne te pierdoły a przez cale zycie uzywała kremu nivea i choc za 2 lata stuknie jej 50 wyglada na 40 a zmarszczek nie ma. Jeszcze jakby sie zaczęła malowac to moze nawet ktos wziąłby ja za pożną 30. Ale nie o nią tu chodzi...

Wiec czy to sie opłaca? nie lepiej uzywac kremu nawilzajacego an noc a na dzien jakiegos ochronnego z SPF np.: 25 ??
A jesli naprawde pomagają wam jakies kosmetyki to jakbyscie mogli to podajcie nazwe moze sama wyprubuje choc moja mieszano-naczynkowo-wrażliwa cera rzadko cos akceptuje. A dermatolog to tylko przepisuje to co drogie (i nie pomaga) i zazwyczaj mówi mi w której aptece co mam kupic (czy to nie dziwne??)...

Edytowane przez Lasd
Czas edycji: 2010-03-16 o 18:17
Lasd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-17, 10:53   #2
Karina21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 55
Dot.: Czy opłaca się używac kosmetyki na naczynka??

Też*mam dylemat - dużo kasy wydałam na specjalne kosmetyki a poprawy ani śladu. Ale myślę, że i tak nam nie pozostaje nic innego, jak używać właśnie kosmetyków do cery z problemami naczyniowymi z racji tego, że wzmacniają naczynka zapobiegając pękaniu. Ja ograniczyłam się do maseczki uspokajającej, płynu wzmacniającego naczynka, jedzenia owoców i łykaniu raz na jakiś czas wit. C . Aaa i piję zieloną herbatę, podobno też jest wskazana, ale ją akurat lubię. A do codziennej pielęgnacji stosuję normalne kosmetyki - a za jakis czas mam w planach usunięcie popękanych naczynek wykorzystując bogatą ofertę salonów kosmetycznych.
Pozdrawiam serdecznie)
Karina21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-17, 15:14   #3
Summer Vine
Raczkowanie
 
Avatar Summer Vine
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 251
Dot.: Czy opłaca się używac kosmetyki na naczynka??

tak, jest sens stosowania kosmetyków dla cery naczynkowej z tego wzgledu, iż naczynka będą wzmocnione i nie będą pękać, podsumowując nie będzie pogarszał się stan cery
__________________



Doceń dar, jakim jest Twoje ciało....



Mój blog http://bebeatiful.blox.pl/
Summer Vine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-17, 16:29   #4
Lasd
Raczkowanie
 
Avatar Lasd
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 188
Dot.: Czy opłaca się używac kosmetyki na naczynka??

No dobra moze je troszku wzmocnia ale jak czytam opinie ludzi to mało co daja wiec czy nie lepiej łykac witaminę PP oraz C i dotego miec krem nawilżajacy z pantenolem oraaz jakis ochronny?
__________________
: )
Lasd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-17, 21:51   #5
n1kotynka
Zadomowienie
 
Avatar n1kotynka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Kraków/ Warszawa
Wiadomości: 1 065
Dot.: Czy opłaca się używac kosmetyki na naczynka??

mi po smarowaniu się kremem Ruboril znacznie poprawiła się skóra. Jeden pajączek, którego miałam na policzku zniknął całkowicie. Jest sens w stosowaniu kremów na naczynka - ja to widze każdego dnia - po zmyciu makijażu i nałożeniu kremu nie mam bordowej twarzy tylko lekko zaróżowioną. Obecnie mam Lirene krem na naczynka przeciwzmarszczkowy i też daje radę
n1kotynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-17, 22:03   #6
monik@_monik@
Zadomowienie
 
Avatar monik@_monik@
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 791
Dot.: Czy opłaca się używac kosmetyki na naczynka??

Warto zadbać o cerę naczyniową przede wszystkim po to, aby zmniejszyć ryzyko pojawienia się trądziku różowatego w przyszłości.
Natomiast jeśli chodzi o kremy, warto być systematycznym, dopiero później można dyskutować o skuteczności/nieskuteczności kremu.
Poza tym wskazana jest doustna suplementacja, np. witaminą C.
monik@_monik@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-18, 21:35   #7
czarnowlosa20
Wtajemniczenie
 
Avatar czarnowlosa20
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 2 698
Dot.: Czy opłaca się używac kosmetyki na naczynka??

Dokładnie żeby zobaczyc efekty z stosowania preparatów tego kalibru potrzeba czasu. Wskazane jest stosowanie preparatów specjalnie do tego przeznaczonych ale bez przesady nie w maksymalnych ilościach. Używanie wielu kosmetyków może pogorszyc stan skóry. Bo ile tych składników aktywnych może wytrzymac ta delikatna buźka. No i dodatkowo suplementacja wit. C, wit. PP, wyciag z ziół arniki, kasztanowca, ruty. Konieczne jest tez stosowanie kremów z blokerami słonecznymi. Regularne stosowanie preparatów z wyżej wymienionymi substancjami wpłyną na poprawę regulacji krwi, a jednocześnie do wzmocnienia ścianek naczyń krwionośnych. Wczesną wiosną bądz jesienią dobra jest jonoforeza z wit. C, wapniem w seriach
czarnowlosa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-19, 09:11   #8
Lasd
Raczkowanie
 
Avatar Lasd
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 188
Dot.: Czy opłaca się używac kosmetyki na naczynka??

a czy sa jakies przepisy jak zrobic maseczke (o ile mozżna) z kasztana. nie wiem z tych kasztanów czy lisci czy cos?
__________________
: )
Lasd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-19, 20:04   #9
monik@_monik@
Zadomowienie
 
Avatar monik@_monik@
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 791
Dot.: Czy opłaca się używac kosmetyki na naczynka??

Cytat:
Napisane przez czarnowlosa20 Pokaż wiadomość
Konieczne jest tez stosowanie kremów z blokerami słonecznymi.
Dokładnie Słońce nie jest dobrym partnerem do walki z rumieniem/teleangiektazjami.

Cytat:
Napisane przez Lasd Pokaż wiadomość
a czy sa jakies przepisy jak zrobic maseczke (o ile mozżna) z kasztana. nie wiem z tych kasztanów czy lisci czy cos?
Cytat:
Maseczka z kasztanowca i babki:
Po 1 łyżce rozdrobnionych liści kasztanowca i babki zmieszać z łyżką płatków owsianych. Zalać szklanką wody, by powstała papka, podgrzać i letnią nałożyć na twarz na 20 min., zmyć letnią wodą.
Więcej: maseczki do cery naczyniowej.
monik@_monik@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-20, 08:23   #10
Lasd
Raczkowanie
 
Avatar Lasd
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 188
Dot.: Czy opłaca się używac kosmetyki na naczynka??

jaką babke? tą lacentową?
__________________
: )
Lasd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-24, 16:00   #11
gusiagatko
Zakorzenienie
 
Avatar gusiagatko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 3 202
Dot.: Czy opłaca się używac kosmetyki na naczynka??

Na naczynka pomógł mi ten koncentrat:
Farmona, Dermacos, Koncentrat wzmacniający naczynka z witaminą K 3%

oraz krem Clinique redness solutions

Przestały pojawiać się nowe 'pajączki' a te już istniejące zbladły. Łykam również Wit. C i mogę śmiało stwierdzić, że stan cery widocznie się poprawił.
pozdrawiam
__________________

06.07.2011
06:06
gusiagatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:05.