Usuwanie zaskórników - potrzebuje porady. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-02, 15:10   #1
Qummmpelaaa
Raczkowanie
 
Avatar Qummmpelaaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 76

Usuwanie zaskórników - potrzebuje porady.


Witam.

Byłam ostatnio u kosmetyczki i poleciła mi ona usuwanie zaskórników.
Umówiłam się na wizytę na jutro. Kosmetyczka mówiła, że od razu po zabiegu nie będę wyglądać dobrze, ale że już następnego dnia będzie znacznie lepiej. Jednak dzisiaj rozmawiałam z ciocią i pow mi ona, że gdy ona jakieś 2 lata temu miała robiony ten zabieg, potem około 3 tyg czasu potrzebne było dla poprawy skóry. Po usuwaniu zaskórników zostały blizny i dopiero po tych 3 tyg skóra wróciła do normalnego stanu. I tu mój problem. Za tydzień mam studniówkę i obawiam się, że skutki usuwania zaskórników będą trzymały się tak długo. Poza tym w za kilka dni idę na rajd, więc nie chce źle wyglądać.

Dlatego prosiłabym o jakieś opinie na temat tego zabiegu. Czy naprawdę stan skóry po tym zabiegu jest tak zły i skutki utrzymują się tak długo?
__________________
"- Czemu wolisz kanapę? - ponowił pytanie. - Ja tam uważam, że to łóżko to świetna sprawa.
- Niepotrzebne nam łóżko - zdołałam wykrztusić. (...)
- No nie wiem, no nie wiem. Na kanapie nie dałoby się zrobić tego i owego."


You want be mine?
Qummmpelaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 16:15   #2
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Usuwanie zaskórników - potrzebuje porady.

Cytat:
Napisane przez Qummmpelaaa Pokaż wiadomość
Witam.

Byłam ostatnio u kosmetyczki i poleciła mi ona usuwanie zaskórników.
Umówiłam się na wizytę na jutro. Kosmetyczka mówiła, że od razu po zabiegu nie będę wyglądać dobrze, ale że już następnego dnia będzie znacznie lepiej. Jednak dzisiaj rozmawiałam z ciocią i pow mi ona, że gdy ona jakieś 2 lata temu miała robiony ten zabieg, potem około 3 tyg czasu potrzebne było dla poprawy skóry. Po usuwaniu zaskórników zostały blizny i dopiero po tych 3 tyg skóra wróciła do normalnego stanu. I tu mój problem. Za tydzień mam studniówkę i obawiam się, że skutki usuwania zaskórników będą trzymały się tak długo. Poza tym w za kilka dni idę na rajd, więc nie chce źle wyglądać.

Dlatego prosiłabym o jakieś opinie na temat tego zabiegu. Czy naprawdę stan skóry po tym zabiegu jest tak zły i skutki utrzymują się tak długo?

jak trwfisz na dobra kosmetyczkę, to nie ma problemu u mnie na drugi dzien jest naprawde ok i chodze jeszcze na podsuszenie.

moze sie wybierz po stódniówce jak sie boisz, wiesz nikt nie zagwarantuje ci tego czy blizny zostana czy nie, u mnie nie zostały, nawet jedna która zrobiłam sobie sama nawet bardziej znikła
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 21:01   #3
martusiekk
Raczkowanie
 
Avatar martusiekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 122
Dot.: Usuwanie zaskórników - potrzebuje porady.

Jeżeli to jest mechaniczne wyciskanie zaskórników + wszelkiego rodzaju maseczki, peelingi itp itd, to niestety moja buzia po takim zabiegu wygląda jak w czasie ospy wietrznej albo gorzej (zależy od ilości oczywiście).
I niestety może to się utrzymywać do tygodnia (gdy wyciskając pani kosmetyczka zrobi Ci ranki, bo przecież musi wycisnąć je całe, co niekiedy nie jest wcale taką prostą sprawą)...
Myślę, że nie powinnaś się martwić, bo może to moja buzia taka jest tylko ale jeżeli masz dużo zaskorników, faktycznie może być problem z małymi strupkami, nawet po tygodniu...
martusiekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 08:57   #4
marylisek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 244
Dot.: Usuwanie zaskórników - potrzebuje porady.

Tak się składa, że wczoraj akurat byłam u kosmetyczki na oczyszczaniu zaskórników (pierwszy raz w życiu). No i po zabiegu skóra wyglądała faktycznie na dobrze wymiętą. Dziś jest zdecydowanie lepiej, ale różowe ślady nadal mam na buzi. Myślę, że oczyszczanie zrób po studniówce, jak będziesz umalowana to i tak ich nie będzie widać.
Dużo zależy chyba od kosmetyczki i jej umiejętności w tej dziedzinie.
Poza tym mam wrażenie, że po wczorajszym oczyszczaniu skóra produkuje więcej sebum, bo nos mi się świeci, a do tej pory nie miałam z tym problemów. Ale może to tylko takie moje wrażenie, nie wiem.
marylisek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 16:36   #5
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Usuwanie zaskórników - potrzebuje porady.

Cytat:
Napisane przez marylisek Pokaż wiadomość
Tak się składa, że wczoraj akurat byłam u kosmetyczki na oczyszczaniu zaskórników (pierwszy raz w życiu). No i po zabiegu skóra wyglądała faktycznie na dobrze wymiętą. Dziś jest zdecydowanie lepiej, ale różowe ślady nadal mam na buzi. Myślę, że oczyszczanie zrób po studniówce, jak będziesz umalowana to i tak ich nie będzie widać.
Dużo zależy chyba od kosmetyczki i jej umiejętności w tej dziedzinie.
Poza tym mam wrażenie, że po wczorajszym oczyszczaniu skóra produkuje więcej sebum, bo nos mi się świeci, a do tej pory nie miałam z tym problemów. Ale może to tylko takie moje wrażenie, nie wiem.


tak , skóra po takich zabiegach moze produkowac więcej sebum, więc nie nalezy ich robic zbyt często.
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 20:29   #6
tosiajola
Rozeznanie
 
Avatar tosiajola
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 573
Dot.: Usuwanie zaskórników - potrzebuje porady.

Ja byłam tydzień temu, w poniedziałek. Potem we wtorek jeszcze na podsuszaniu . No i w piątek było już okej, może jeszcze trochę plam zostało, goiły się te ranki. A ja mam naprawdę wrażliwą cerę, także. Myślę że w tydzien spokojnie zejdzie, ale radziłabym poczekać jednak. Bo to nigdy nic nie wiadomo

Edytowane przez tosiajola
Czas edycji: 2011-02-03 o 20:30
tosiajola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 09:49   #7
Solciuchna
Zakorzenienie
 
Avatar Solciuchna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 9 673
Dot.: Usuwanie zaskórników - potrzebuje porady.

Ja wyglądałam ładnie dopiero po tygodniu - dwóch Wiecie co jeszcze dobrze zrobić po oczyszczaniu (oczywiście jak skóra się zagoi) ? Mikrodermabrazję albo kwas - wszelkie blizny, czerwone ślady znikają i dopiero wtedy skóra jest super gładka
Solciuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-04, 12:35   #8
Qummmpelaaa
Raczkowanie
 
Avatar Qummmpelaaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 76
Dot.: Usuwanie zaskórników - potrzebuje porady.

Dziękuję za odpowiedzi.
Stchórzyłam i postanowiłam, że pójdę na ten zabieg w wakacje.
__________________
"- Czemu wolisz kanapę? - ponowił pytanie. - Ja tam uważam, że to łóżko to świetna sprawa.
- Niepotrzebne nam łóżko - zdołałam wykrztusić. (...)
- No nie wiem, no nie wiem. Na kanapie nie dałoby się zrobić tego i owego."


You want be mine?
Qummmpelaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 16:01   #9
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Usuwanie zaskórników - potrzebuje porady.

Cytat:
Napisane przez Qummmpelaaa Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedzi.
Stchórzyłam i postanowiłam, że pójdę na ten zabieg w wakacje.
nie ma aż tak sie czego bac
zawsze mozesz po studniówce, no chyba, ze jesteś cierpliwa to do wakacji, ale ja bym nie wytrzymała
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 13:06   #10
bfca8d39b0c33d1e642320d525f11dd69d86e6d3_6578f56ebc91f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 596
Dot.: Usuwanie zaskórników - potrzebuje porady.

A ja bym polecała peeling kawitacyjny zamiast tradycyjnego oczyszczania- nic nie boli, a zaskórniki same wyskakują na szpatułkę
Poczytajcie sobie o tym, warto
bfca8d39b0c33d1e642320d525f11dd69d86e6d3_6578f56ebc91f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 17:42   #11
emancypantka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 318
Dot.: Usuwanie zaskórników - potrzebuje porady.

to ja z kolei robie kąpiel parową twarzy z różnymi ziołami... ostatnio bardzo polubiłam tymianek a gdy skóra jest taka rozpulchniona oczyszczanie jakims pilingiem drobnoziarmistym potem spłukuje go jakaś bardzo ciepłą wodą i myje buzie i po tym odrazu zmieniam wode na bardzo zimnąąąąą i chwile płucze taka bardzo zimna wodą co by się pory skóry pozamykały potem jakis tonik normalizujący a potem krem i ide spać
nie wiem czy robie dobrze ale tak mi ktos kiedyś polecił i u mnie sie sprawdza.
__________________
emancypantka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:15.