Pytanie do wizażystki - jak dobrać makijaż na wesele? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-20, 22:58   #1
zapachteczy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 7
Question

Pytanie do wizażystki - jak dobrać makijaż na wesele?


Idę w sobotę (!!!) na wesele. Będę miała disyć delikatną satynową sukienkę w czarno-białe wzorki i do tego biale bolerko. Mam jasną cerę - jestem tylko delikatnie opalona na ramionach. Włosy: jansy, naturalny blond i zielonkawe oczy (niektórz twierdzą że szarawe, inni ze troche niebieskie).

Jak powinnam dobrać makijaż żeby nie przesadzić ale też ładnie podkreślić oko? akich kolorów użyć?
Zastanawiałam się na połączeniem perłowo-jasno srebnego z ciemnieszym zrebrem w zewnetrznych kącikach i ewentualnie ciemonoszarej lub czarnej kresce nad rzęsami. Ale czy twarz nie będzie za "smutna"?

Dodam może na koniec, że mam bardzo czerwone usta, których nie maliję a tylko nabłyszczam pomadką bezbarwną i nie mam zwyczaju stosować rózu na policzki.
zapachteczy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 11:38   #2
zapachteczy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 7
Dot.: Pytanie do wizażystki - jak dobrać makijaż na wesele?

czy ktoś mi może odpowiedzieć??? nie umiem się dobrze umalować a tym razem chciałabym wyglądać wyjątkowo ładnie!!!
zapachteczy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 11:49   #3
olcia 810
Wtajemniczenie
 
Avatar olcia 810
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 632
Dot.: Pytanie do wizażystki - jak dobrać makijaż na wesele?

Spokojnie, ktoś Ci napewno pomoże.
Jednak mysle, że powinnaś wkleić zdjęcie.
olcia 810 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 12:11   #4
zapachteczy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 7
Dot.: Pytanie do wizażystki - jak dobrać makijaż na wesele?

rzeczywiście łatwiej będzie ze zdjęciami. załączyłam kilka zdjątek. Nie są one może zbyt ładne ale starałam się wybrać te, gdzie jestem bez (lub prawie bez) makijażu.
z góry dziękuję za wszystkie rady

Edytowane przez zapachteczy
Czas edycji: 2008-08-22 o 00:36
zapachteczy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 19:29   #5
zapachteczy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 7
Dot.: Pytanie do wizażystki - jak dobrać makijaż na wesele?

nadal żadnej podpowiedzi?
zapachteczy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 20:05   #6
Eurydyke
Raczkowanie
 
Avatar Eurydyke
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 256
Dot.: Pytanie do wizażystki - jak dobrać makijaż na wesele?

Do czarno- białej kreacji szary, szaro- srebrny dobrze wykonany i wycieniowany makijaż będzie super, szczególnie jeśli jeszcze zdecydujesz się na srebrną biżuterię. Na pewno nie będzie to smutny makijaż, przy stonowanym ubraniu nie możesz zrobić np. żółtego makijażu, musiałabyś wtedy mieć bardzo kolorowe dodatki.
Postaw na oczy, szminką się nie przejmuj, na weselach i tak się ją zjada:-, błyszczyk sprawdza się w takich sytuacjach. Jeżeli nie chcesz różu to może jakiś rozświetlacz? Przyda się coś, co nada cerze "życia", tym bardziej, że musisz się mocno przypudrować, żebyś nie świeciła się na zdjęciach.
Eurydyke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 21:48   #7
zapachteczy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 7
Dot.: Pytanie do wizażystki - jak dobrać makijaż na wesele?

"szaro- srebrny dobrze wykonany i wycieniowany makijaż "

no tak, ale jak taki zrobić??? bo to nie tyle pomysłu, co umiejętności brakuje....

widziałam kilka zdjęć z tematu o srebnych makijażach.
nabardziej podoba mi się ten:
http://www.wizaz.pl/forum/attachment...4&d=1162451920
i miałabym nawet do niego zbliżone cienie.... Tylko jak go wykonać??? zwłaszcza, że ja na dolnej powiece nie mogę robić kresek bo zaraz spływają z łzami...

te też są ciekawe:
http://www.wizaz.pl/forum/attachment...1&d=1162451920
http://www.wizaz.pl/forum/attachment...0&d=1162450102
zapachteczy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-22, 10:14   #8
Eurydyke
Raczkowanie
 
Avatar Eurydyke
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 256
Dot.: Pytanie do wizażystki - jak dobrać makijaż na wesele?

Po pierwsze: dobry pędzelek, najlepiej z naturalnego włosia, jeżeli nie chcesz wydawać pieniędzy i kupić tylko jeden to najlepiej sprawdzi się Rossmann: pędzelek do cieni z przezroczystą rączką, on ma właśnie taki uniwersalny kształt i rozmiar do cieni. Także Inglot i Sephora mają duży wybór dobrych pędzli, ekspedientki tam na pewno Ci doradzą. Tylko ceny już wyższe, ale zapewniam, że jeżeli nauczysz się malować dobrym pędzlem, to nie będziesz chciała się z nim rozstać, a służą one baaaaaardzo długo.
Po drugie: przygotowanie oka. Na tyle godzin najlepiej cienie nakładać na bazę, moja faworytka to Art Deco (ok. 30 zł), jeżeli nie zdecydujesz się na bazę, to koniecznie nakładaj cień na podkład i puder, oraz najlepiej na jakiś matowy neutralny cień, dopiero na to cień właściwy, czyli srebro.
Po trzecie: nakładanie cienia. Na przygotowaną powiekę nakładamy pędzelkiem cień. Dokładnie pokrywamy całą ruchomą powiekę. Potem ruchami z dołu do góry rozprowadzamy cień tak, by wyszedł poza ruchomą powiekę, ale nie dał jednolitej plamy, tylko taką mgiełkę jak na Twoich zdjęciach 1 i 2. Jeżeli będzie go za dużo, możesz suchym palcem przejechać wzdłuż tego co ma być mgiełką: nadmiar koloru zostanie na palcu. To co wyszło nam poza pożądany kształt wycieramy wacikiem do uszu.
Po czwarte: kreska. Na dolnej powiece możesz zrezygnować z czarnej kreski, jeżeli Twoje oczy łzawią, co z tego, że przed lustrem będzie 5 minut fajnego makijażu, jak na weselu wszystko spłynie. Koniuszkiem pędzla nanieś srebrny cień zaraz pod linią dolnych rzęs. Da to kontur oka, ale niezbyt mocny i nie wywoła łzawienia, jeżeli jest ono spowodowane używaniem kredki w środku powieki.
Kreska na górze nie musi iść przez całą powiekę, może pokrywać 1/2 lub 1/3 oka. Rysujesz czarną kreskę tak jakby po rzęsach, wtedy będzie najbliżej rzęs, potem rozcierasz ją delikatnie pędzelkiem od wewnętrznego do zewnętrznego kącika, najlepiej wyjechać z tym roztarciem nieco za kontur oka.
Po piąte tusz: wedle uznania, ale zdecydowanie więcej niż na codzień.
Po szóste brwi: jako że masz delikatne możesz lekko podkreślić szarym cieniem, koniecznie je uczesz i pociągnij np. żelem do włosów, wtedy będą się grzecznie trzymały długi czas w jednym kształcie. Pod brwiami możesz nanieść odrobinę białego cienia, tak dosłownie pod samymi włoskami.

Mam nadzieję, że w miarę jasno napisałam, niestety nie mam aparatu, żeby potwierdzić słowa obrazem. Ogólnie dwa pierwsze makijaże to nic trudnego, poćwicz kilka razy przez wyjściem. Ostatni makijaż to już inna szkoła jazdy, trzeba do niego trochę wprawy.

Napisz, jak Ci poszło.

Oczywiście całość najlepiej jest zabezpieczyć odpowiednim fixerem, ja używam Kryolanu i jest genialny, makijaż trzyma się na prawdę długo.
Eurydyke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:47.