jeszcze jeden problem z okresleniem typu kolorystycznego - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Pokaż wyniki sondy: Jesli komus sie chce odpowiedziec... w jakim kolorze wlosow mi najlepiej?
czern 1 12,50%
braz 2 25,00%
jasny blond 2 25,00%
ciemny blond 3 37,50%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 8. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-28, 11:22   #1
paolapreziosa
Przyczajenie
 
Avatar paolapreziosa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 26

jeszcze jeden problem z okresleniem typu kolorystycznego


Witam!
pytanie malo oryginalne... nie umiem okreslic mojego typu kolorystycznego.. chcialabym zmienic (znowu) kolor wlosow i nie wiem na jaki.. obecnie mam bardzo jasny blond, taki prawie bialy i wygladam w nim moim zdaniem dobrze, tylko ze troche mi sie juz znudzil. zalaczam moje zdjecia starsze i nowsze, w roznych kolorach wlosow..
a odpowiedzi na pytania:

1. opalam sie szybko, jesli na poczatku przesadze skora jest czerwona ale potem nabiera ladnego zlocistego koloru, raczej chyba cieplego.. nigdy nie opalam sie na "czarnego murzyna" - a spedzam na sloncu naprawde duzo czasu

2. oczy szarozielone z zoltawymi plamkami, jasne.. brwi i rzesy stosunkowo ciemne

3. piegow raczej nie mam

4. wlasnie okreslenie odcienia cery jest dla mnie najtrudniejsze... porownujac sie z innymi osobami - moja cera ma czasem zoltawy odcien, szczegolnie gdy jestem opalona, z drugiej strony moim zdaniem dobrze mi w zimnych kolorach (same ocencie)

5. moje wlosy byly kiedys jasnobrazowe (farbuje od lat na rozne kolory..), przy twarzy jasnialy na sloncu na kolor zlotopomaranczowy.. wedlug opinii otoczenia najlepiej mi bylo w zdecydowanych kolorach wlosow - "bialym" blondzie (tak jak teraz) albo czerni (ale nie uzywalam czerni granatowej).. moj naturalny kolor wlosow malo kto pamieta.. a ja chcialabym teraz wlasnie cos bardziej naturalego, ciemny blond - jasny braz

6. usta mam raczej jasne, rozowe

7. czuje sie najlepiej w: bieli, fuksji, czerwieni, a takze w zgnilej zieleni i stalowej lub grafitowej szarosci (zielen i szarosc podkreslaja ladnie kolor moich oczu.. tak mi sie przynajmniej wydaje!)

no i oto dylemat!
szukam teraz zdjec, i dziekuje za wszystkie porady!

Edytowane przez paolapreziosa
Czas edycji: 2008-08-31 o 13:53
paolapreziosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-28, 12:14   #2
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: jeszcze jeden problem z okresleniem typu kolorystycznego

hmmm

wydajesz sie cieplym typem, czarne wlosy nie pasują Ci zupelnie

-oczy http://www.wizaz.pl/forum/attachment...0&d=1219918927
na tej focie wydaja sie cieplozielone, czy tak wygladaja w rzeczywistosci?

piszesz o cieplych plamkach na teczowce- chlodne typy raczej ich nie maja

-wlosy- czy Twoj naturalny kolor(np. na odrostach) w ostrym sloncu ma zlote przeblyski? nawet jesli w normalnym swietle wydaje sie mysi?

jezeli tak, to kolejny powod, aby Cie zakwalifikowac do cieplych typow

-opalasz sie na zlocisty odcien

-zobacz czy masz pieprzyki na ciele, cieple typy maja je wyraznie brazowe, raczej jasnobrazowe, zlociste, u chlodnych typow braz wpada w szary

wg mnie wygladasz na typ Wiosenny, wiele na to wskazuje, ale nie widzialam Cie na zywo, ani nie dostarczylas odpowiednio wyraznych zdjec w dobrym swietle

wez zloty i srebrny lancuszek i przyloz oba do wewnetrznej strony przedramienia, tam zazwyczaj mamy najjasniejsza skore. zobacz, ktory odcien bardziej sie zlewa z Twoja skora, a ktory sie odcina

zloto pasuje do typow cieplych, srebro do chlodnych. nie zwazaj zupelnie na upodobania, badz obiektywna

ja typuje Wiosne, ale zobacz jak Twoja skora wyglada w kolorze turkusowym, morelowym, brzoskwiniowym, slonecznie zoltym, trawiasto zielonym, koralowym, bezowym czyli we wszystkich barwach cieplych, ale jasnych i czystych

wlosy bym troche przyciemnila, ale pozostawialabym blond, koniecznie ze zlotym odcieniem, nigdy popielatym.

zloty, miodowy, bezowy, slowiany blond- w tym Cie widze

brazy tez moga byc, ale nie bardzo ciemne, koniecznie z cieplym odcieniem -jasny zloty braz, karmelowy, zlocista czekolada itd
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-28, 12:49   #3
paolapreziosa
Przyczajenie
 
Avatar paolapreziosa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 26
Dot.: jeszcze jeden problem z okresleniem typu kolorystycznego

witam dziekuje bardzo za odpowiedz! nie mam lancuszkow pod reka ani zadnej bizuterii, pozniej sporobuje... fakt - nie zwazac na upodobania bo ogolnie zasze wolalam srebro i kolory zimne..
tak, to zdjecie, troche glupio wytrzeszczone ale wkleilam specjalnie bo dobrze wyszedl kolor oczu.. maja wokol zrenicy brazowozolta obwodke.. pieprzyki mam.. i sa brazowe, raczej jasne i na pewno bardziej zolte niz popielate..
w kolorach ktore wymienilas jest mi ogolnie dobrze - moze z wyjatkiem bezowego ktorego nie znosze... dobrze mi tez w czekoladowym brazie..
a wiec typ cieply..? nie spodziewalam sie...
paolapreziosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-28, 12:56   #4
paolapreziosa
Przyczajenie
 
Avatar paolapreziosa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 26
Dot.: jeszcze jeden problem z okresleniem typu kolorystycznego

jeszcze poszukam jakiechs lepszych zdjec w swietle dziennym..
paolapreziosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-28, 12:59   #5
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: jeszcze jeden problem z okresleniem typu kolorystycznego

Cytat:
Napisane przez paolapreziosa Pokaż wiadomość
witam dziekuje bardzo za odpowiedz! nie mam lancuszkow pod reka ani zadnej bizuterii, pozniej sporobuje... fakt - nie zwazac na upodobania bo ogolnie zasze wolalam srebro i kolory zimne..
tak, to zdjecie, troche glupio wytrzeszczone ale wkleilam specjalnie bo dobrze wyszedl kolor oczu.. maja wokol zrenicy brazowozolta obwodke.. pieprzyki mam.. i sa brazowe, raczej jasne i na pewno bardziej zolte niz popielate..
w kolorach ktore wymienilas jest mi ogolnie dobrze - moze z wyjatkiem bezowego ktorego nie znosze... dobrze mi tez w czekoladowym brazie..
a wiec typ cieply..? nie spodziewalam sie...
a wiec Wiosna

oczka wiec sa wyraznie cieple, intensywnej barwy, wiosenne a nie letnie

nie musisz trzymac sie scisle wiosennej palety, wybieraj to, co Ci odpowiada, mozesz czasem zapozyczyc kolory od Pani Jesien.

unikaj chlodnych odcieni, zdecydowanie czarnego, chlodnych blekitow, szarosci, snieznej bieli.

czasem do niektorych kolorow trzeba dojrzec powoli wiosenna paleta jest naprawde sliczna i mysle, ze cos dla siebie znajdziesz

zajrzyj do tego wątku

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=275317
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-28, 13:01   #6
paolapreziosa
Przyczajenie
 
Avatar paolapreziosa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 26
Dot.: jeszcze jeden problem z okresleniem typu kolorystycznego

oto jeszcze dwa zdjecie jesno jeszcze z ciemnymi wlosami.. w dziennym swietle!
potwierdzasz ze jestem wiosna..?

Edytowane przez paolapreziosa
Czas edycji: 2008-08-30 o 17:21
paolapreziosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-28, 13:05   #7
paolapreziosa
Przyczajenie
 
Avatar paolapreziosa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 26
Dot.: jeszcze jeden problem z okresleniem typu kolorystycznego

dzieki za wszystkie rady! milo ze szybko odpisujesz.. a takich jak ja to tu bylo duzo widze nigdy bym nie pomyslala ze moge byc typem cieplym ale chyba poeksperymentuje z jakims zlocistym blondem tym razem, zobaczymy co z tego wyjdzie.. pozdrawiam!!!
paolapreziosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-28, 13:16   #8
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: jeszcze jeden problem z okresleniem typu kolorystycznego

Cytat:
Napisane przez paolapreziosa Pokaż wiadomość
oto jeszcze dwa zdjecie jesno jeszcze z ciemnymi wlosami.. w dziennym swietle!
potwierdzasz ze jestem wiosna..?
szkoda, ze masz opalenizne na fotkach, bo to baaardzo utrudnia analize kolorystyczna.

ale oczka sa wyraznie cieplo-zielone, kolor jest naprawde sliczny.

sprobuj z cieplymi, slonecznymi blondami, troche ciemniejszymi, bo chyba lubisz byc opalona, a wlosy duuuuzo jasniejsze od skory nie dodaja uroku
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-29, 13:33   #9
paolapreziosa
Przyczajenie
 
Avatar paolapreziosa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 26
Dot.: jeszcze jeden problem z okresleniem typu kolorystycznego

ja mieszkam na poludniu wloch wiec nawet nie chodzac na plaze twarz mam zawsze opalona.. dzieki za rady! w niedziele farbujemy!
paolapreziosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:50.