Pytanie dotyczące brwi i korektora - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-23, 11:10   #1
nel18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 31

Pytanie dotyczące brwi i korektora


Mam takie pytanie...ponieważ lubie mocny makijaż tzw przydmione oko mam problem z brwiami . Mimo iż są czrne są strasznie rzadkie . Próbowałam już malować je tuszem kredką nawet cieniami ale wyglądam komicznie. Przeczytałam gdzieś że trzeba robić jakieś kreski kredką ale zupełnie nie wiem jak. Drugie pytanie dotyczy korektora. Mam bardzo duże sińce pod oczami niestety genetycznie praktycznie żaden korektor nie może ich całkowicie przykryc . Ostatno używałam miss sporty jednak i on jest za słaby może znacie jakiś dobry korektor ale niezbyt drogi ?
nel18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-23, 12:21   #2
Lipglossjunkie
Zakorzenienie
 
Avatar Lipglossjunkie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 8 241
GG do Lipglossjunkie
Dot.: Pytanie dotyczące brwi i korektora

Przejrzyj watek o korektorach - tam na pewno znajdziesz cos dla siebie.
__________________
Cute Overload
" Nie oczekuj zrozumienia, chowaj głębiej te rachunki! "
Guarana

Lipglossjunkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-23, 12:26   #3
natrix
Rozeznanie
 
Avatar natrix
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 640
Dot.: Pytanie dotyczące brwi i korektora

Witaj!

Kreski imitujące włoski należy wykonywać mocno zaostrzonym twardym ołówkiem do brwi, jak najbardziej zbliżonym kolorystycznie do naturalnego koloru brwi. Muszą to być delikatne linie, raczej krótkie, wypełniające "puste miejsca" w łuku brwiowym. Najlepiej rysować je od dołu brwi do góry, zgodnie z ustawieniem naturalnych włosków. Na koniec mozna je przeczesać. Trzeba pamiętać o umiarze, żeby nie wymalować sobie teatralnego makijażu

Dobrze do podkreślania i korygowania kształtu brwi nadają się również specjalne paletki z cieniami i woskami do brwi (np. Inglot, 3 kolory - 25 zł, 5 - 35 zł). Cienie do brwi nie zawierają perły ani drobinek brokatu, zawierają za to dodatek białego pigmentu, przez co nie dają takiej intensywnej krechy i można stopniować intensywność koloru na brwiach. Są też dosyć twarde więc łatwo się nimi posługiwać.
Woski koloryzują bardzo subtelnie, ale za to podkreślają, nabłyszczają oraz pomagają ułożyć i ujarzmić brwi

Cienie pod oczami najlepiej traktować korektorami specjalnie do tego przystosowanymi. Niestety nie orientuję się, które konkretnie firmy je oferują, ale myślę, że inne Dziewczyny będą wiedziały. Słyszałam, że pomocą w zatuszowaniu takich cieni jest osławiony podkład Dermacol (29 ml, ok. 15 zł). Ale jest on gęsty i może wysuszać, więc raczej ostrożnie Można też spróbować z gętymi "kamuflażowymi" korektorami (np. Inglot, w tubce 10 ml, 25 zł), jednak skutki uboczne mogą być jak przy Dermacolu. Może pomysłem byłoby też zastosowanie jakiegoś preparatu pielęgnacyjnego zmniejszającego "sińce"? Nie wiem na ile jest to skuteczne, ale wydaje mi się, że widziałam takiego rodzaju specyfiki z Ziaji i FlosLeku. Może w aptece cos Ci doradzą?

Powodzenia
__________________
CODE UNDER - mój zespół http://www.myspace.com/codeunder - nowy kawałek

KREW I MLEKO - mój 'blady blog' http://krewimleko.wordpress.com

Zapraszam
natrix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-23, 13:51   #4
nel18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 31
Dot.: Pytanie dotyczące brwi i korektora

dzięki za rady
nel18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-24, 10:34   #5
natrix
Rozeznanie
 
Avatar natrix
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 640
Dot.: Pytanie dotyczące brwi i korektora

Cytat:
Napisane przez nel18 Pokaż wiadomość
dzięki za rady
mam nadzieję, że coś pomogły
__________________
CODE UNDER - mój zespół http://www.myspace.com/codeunder - nowy kawałek

KREW I MLEKO - mój 'blady blog' http://krewimleko.wordpress.com

Zapraszam
natrix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:16.