Kwas hialuronowy - ZBIORCZY - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-04-11, 10:31   #241
cola201
Rozeznanie
 
Avatar cola201
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: KrakĂłw- miasto KrĂłlĂłw Polskich
Wiadomości: 536
Dot.: Kwas hialuronowy - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Zgadzam się, też dodaję do oleju (teraz mam z pestek winogron, pasuje, bo mam cerę mieszaną odwodnioną, jest lekki, ładnie się wchłania).

Również używam hydrolatu oczarowego
Przyznam się, że hurdolat oczarowy stosuję również na głowę

W sensie takim, że wmasowuję go w miejscach gdzie mam łupież lub tam gdzie odczuwam nadmierne swędzenie ( zaraz po umyciu - lub na suchą skórę głowy). Dzięki działaniom przeciwbakteryjnym, skutecznie usuwa swąd, co do łupieżu na pewno obszar jaki zajmował jest dużo mniejszy ;-)

Płukanka z ręcznie zbieranej pokrzywy, którą parze i polewam głowę po myciu niestety nie wiele pomagała...

P.S. Kolejny olej jaki zakupie to ten z jojoby!
__________________
_________________________ ___

Zapraszam do obejrzenia mojego świątecznego rękodzieła!





https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...2#post53652022


_________________________ ___________

Moje motto:
"Wystarczy chcieć"
cola201 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-17, 01:44   #242
onaz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 1
Dot.: kwas hialuronowy 1,5%

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Eksperci zalecają ostrożność w przypadku kwasu ultraniskocząsteczkowego. Decyzja należy do Ciebie. Ja przestałam go dodawać do kosmetyków (jak wspomniałam - także ze względu na zbyt silne właściwości ściągające). Żeli HA zawierających SLMW również nie stosuję.



Bardzo możliwe, że podrażniły Cię konserwanty zawarte w żelu. Gdzie kupiłaś?
Czyli najbezpieczniej robić z kwasu hialuronowego małocząsteczkowego i wielkocząsteczkowego? Gdzie można znaleźć przepis na bezpieczny żel hialuronowy bez ultramałocząsteczkowego z konserwantem, ale bez Fenoksyetanolu i Alkoholu Benzylowego? W którym sklepie z półproduktami najlepiej kupować proszek? Pozdrawiam
onaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-26, 15:33   #243
rosalana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 23
Dot.: Kwas hialuronowy - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez viki79 Pokaż wiadomość
sklepy z polproduktami sprzedaja tylko produkty ktore sa bezpieczne dla zdrowia, ale jak nie masz ochoty sprobowac to chyba najlepszym rozwiazaniem jest wycieczka do apteki lub supermarketu
Często też do półproduktów dołączone są dokładne opisy i procedury, jak przygotować dany kosmetyk. Trzeba tylko pamietać o tym, że data przydatności kosmetyku robionego własnoręcznie jest dużo krótsza...
__________________
Zapraszam na mój blog o kosmetykach Wkładam kij w mrowisko
http://bezpieczny-kosmetyk.pl/
rosalana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-05, 22:08   #244
Luiza5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 2
Thumbs down Dot.: Kwas hialuronowy - ZBIORCZY

Dziewczyny,

OSTRZEGAM przed kwasem hialuronowym firmy DERMOLOGIC. Zawiera on niby wielko i mało cząsteczkowy kwas hialuronowy, na opakowaniu napisane jak to niesamowicie nawilża, a tak na prawdę WYSUSZA. I to STRASZNIE. Nigdy czegoś takego wcześniej nie doswiadczyłam. Potem 2 lata walczyłam ze skórą. Pozytywne opinie sa jedynie na firmowej stronie dermologic i są sponsorowane. Szukajcie opinii zawsze na alternatywnych stronach. Ostrzegam, że ten krem niszczy skórę. W ogóle drobnocząsteczkowy kw hialuronowy w kremach jest niebezpieczny. Wielkocząsteczkowy wystarczy i on dobrze nawilża.
Żel DERMOLOGIC nie wiem z jakiego powodu, ale wysusza skórę na wiór i powoduje zmarszczki zamiast niby zapobiegać.
Chodzi o ten: http://www.dermologic.pl/images/kwas-hialuronowy.jpg
Luiza5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-20, 20:21   #245
Evvanlyn
Raczkowanie
 
Avatar Evvanlyn
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 46
Dot.: Kwas hialuronowy - ZBIORCZY

Cześć, czy któraś z Was stosowała MOHANI KWAS HIALURONOWY 1%? Jeśli tak, to jak i jak często go używałyście?
Evvanlyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-05, 10:55   #246
bestmed90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 2
Dot.: Kwas hialuronowy - ZBIORCZY

Aplikujecie kwas hialuronowy samemu czy korzystacie z klinik? Macie jakieś swoje sposoby albo linki do poradników jak to robic zeby było bezpiecznie i gdzie najlepiej sie w niego zaopatrzyc?

Edytowane przez bestmed90
Czas edycji: 2019-09-17 o 11:07 Powód: reklama
bestmed90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-05, 11:20   #247
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Kwas hialuronowy - ZBIORCZY

Nie wiem, czy znajdzie sie taki desperat, ktory sobie bedzie wstrzykiwal samodzielnie kwas hialuronowy. Chociaz i tak spamer.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-09-05, 12:17   #248
bestmed90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 2
Dot.: Kwas hialuronowy - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy znajdzie sie taki desperat, ktory sobie bedzie wstrzykiwal samodzielnie kwas hialuronowy. Chociaz i tak spamer.
Wstrzykują sobie, wracam dopiero co z innego forum gdzie dosłownie w członka facet sobie sam wstrzykiwał :P Zdjęcia tez pokazał więc nie zmyślał
bestmed90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-05, 12:21   #249
Shady_Lady
Raczkowanie
 
Avatar Shady_Lady
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 384
Dot.: Kwas hialuronowy - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez bestmed90 Pokaż wiadomość
Wstrzykują sobie, wracam dopiero co z innego forum gdzie dosłownie w członka facet sobie sam wstrzykiwał :P Zdjęcia tez pokazał więc nie zmyślał
Facet ktory wstrzykuje sobie samodzielnie w penisa zdecydowanie kwalifikuje sie pod desperata.
Shady_Lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-05, 12:28   #250
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Kwas hialuronowy - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez bestmed90 Pokaż wiadomość
Wstrzykują sobie, wracam dopiero co z innego forum gdzie dosłownie w członka facet sobie sam wstrzykiwał :P Zdjęcia tez pokazał więc nie zmyślał
Sa tez debile, co sobie olej wstrzykiwali.
W ogole najlepiej sobie robic wszystkie zabiegi medycyny estetyczej w domu, a nie przeplacac w gabinecie, nie?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-23, 21:10   #251
dermologicpl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 1
Dot.: Kwas hialuronowy - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Luiza5 Pokaż wiadomość
OSTRZEGAM przed kwasem hialuronowym firmy DERMOLOGIC. Zawiera on niby wielko i mało cząsteczkowy kwas hialuronowy, na opakowaniu napisane jak to niesamowicie nawilża, a tak na prawdę WYSUSZA. I to STRASZNIE. Nigdy czegoś takego wcześniej nie doswiadczyłam. Potem 2 lata walczyłam ze skórą. Pozytywne opinie sa jedynie na firmowej stronie dermologic i są sponsorowane. Szukajcie opinii zawsze na alternatywnych stronach. Ostrzegam, że ten krem niszczy skórę. W ogóle drobnocząsteczkowy kw hialuronowy w kremach jest niebezpieczny. Wielkocząsteczkowy wystarczy i on dobrze nawilża.
Żel DERMOLOGIC nie wiem z jakiego powodu, ale wysusza skórę na wiór i powoduje zmarszczki zamiast niby zapobiegać.
Chodzi o ten: http://www.dermologic.pl/images/kwas-hialuronowy.jpg

Przypadkiem natrafiliśmy na ten wpis, jest stary, ale że w internecie nic nie ginie więc w skrócie na niego odpowiemy.
1. "Zawiera on niby wielko i mało cząsteczkowy kwas hialuronowy" do zainteresowanych wysyłamy certyfikat potwierdzający skład, a w nim zawartość HA o wielkościach cząsteczki: 1,0 MDa (wysokocząsteczkowy) 0,1 MDa (niskocząsteczkowy) 10 kDa (oligocząsteczkowy).
2 "na opakowaniu napisane jak to niesamowicie nawilża, a tak na prawdę WYSUSZA. I to STRASZNIE" faktycznie w skrajnych przypadkach jak w głowie nie ma oleju to kwas hialuronowy 'wysusza' i to 'strasznie' - na pewno jest wiele publikacji naukowych na ten temat
3. "Pozytywne opinie sa jedynie na firmowej stronie dermologic i są sponsorowane" Pozytywne opinie głownie są na firmowej stronie bo nie zlecamy tekstów reklamowych agencjom marketingowym, które zamieszczają je później w różnych "specjalistycznych" poradnikach kosmetycznych.
4. Zabawne jak konkurencja walczy i zabawne jak nieudolnie, poprzez wpis użytkownika, którego cała aktywność na forum to dwa wpisy.



Pozdrawiamy pozostałych użytkowników forum Wizaz, których kwas hialuronowy 'nie wysusza i to strasznie'
dermologicpl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-03-24, 11:24   #252
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Kwas hialuronowy - ZBIORCZY

Ciekawe czy taki wpis to trollowanie z nudy, "brak oleju w głowie" kogoś z firmy dermologic czy wypociny kogoś z konkurencji tejże firmy

Czy to przedszkole, żeby słać pociski o "braku oleju w głowie"?

Cytat:
Napisane przez dermologicpl Pokaż wiadomość
Przypadkiem natrafiliśmy na ten wpis, jest stary, ale że w internecie nic nie ginie więc w skrócie na niego odpowiemy.
1. "Zawiera on niby wielko i mało cząsteczkowy kwas hialuronowy" do zainteresowanych wysyłamy certyfikat potwierdzający skład, a w nim zawartość HA o wielkościach cząsteczki: 1,0 MDa (wysokocząsteczkowy) 0,1 MDa (niskocząsteczkowy) 10 kDa (oligocząsteczkowy).
2 "na opakowaniu napisane jak to niesamowicie nawilża, a tak na prawdę WYSUSZA. I to STRASZNIE" faktycznie w skrajnych przypadkach jak w głowie nie ma oleju to kwas hialuronowy 'wysusza' i to 'strasznie' - na pewno jest wiele publikacji naukowych na ten temat
3. "Pozytywne opinie sa jedynie na firmowej stronie dermologic i są sponsorowane" Pozytywne opinie głownie są na firmowej stronie bo nie zlecamy tekstów reklamowych agencjom marketingowym, które zamieszczają je później w różnych "specjalistycznych" poradnikach kosmetycznych.
4. Zabawne jak konkurencja walczy i zabawne jak nieudolnie, poprzez wpis użytkownika, którego cała aktywność na forum to dwa wpisy.



Pozdrawiamy pozostałych użytkowników forum Wizaz, których kwas hialuronowy 'nie wysusza i to strasznie'

A tak w temacie kwasu hialuronowego to sama zaczynam unikać większych stężeń. Może nie umiem w takie rzeczy, ale czasami jeszcze nie zdąże zakręcić buteleczki z serum i otworzyć słoiczek z kremem czy tam chwycić wodę termalną jak już czuję zaschnięcie na twarzy, przesuszenie, ściągnięcie. Moją i tak przesuszającą się skórę takie rzeczy drażnią zamiast mi pomagać

Edytowane przez d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Czas edycji: 2020-03-24 o 11:30
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-09, 13:14   #253
Grajmi
Raczkowanie
 
Avatar Grajmi
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 94
Dot.: Kwas hialuronowy - ZBIORCZY

Sama zastanawiam się czy stężenie kwasu ma jakikolwiek wpływ na jakość kremu.
Grajmi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-09, 19:22   #254
gosh85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 84
Dot.: Kwas hialuronowy - ZBIORCZY

Chciałbym się dowiedzieć, jak długo po otwarciu można używać serum z kwas hialuronowym. W sklepach z półproduktami nie ma takiej informacji.
gosh85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-09 19:22:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:43.