Haluksy - czy ktoś miał operowane? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-02, 15:50   #1
hathayoga
perfumove love
 
Avatar hathayoga
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 12 640

Haluksy - czy ktoś miał operowane?


Jak w temacie, interesuje mnie jak wygląda taka operacja w oczach operowanego i czy to boli, jak wyglądają później stópki.
Pozdrawiam!
__________________

Kosmetyki

Wish
hathayoga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 21:30   #2
hathayoga
perfumove love
 
Avatar hathayoga
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 12 640
Dot.: Haluksy - czy ktoś miał operowane?

zupełnie nikt?
__________________

Kosmetyki

Wish
hathayoga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-08, 23:20   #3
dr Tomasz Foik
Przyczajenie
 
Avatar dr Tomasz Foik
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 20
Dot.: Haluksy - czy ktoś miał operowane?

Cytat:
Napisane przez hathayoga
Jak w temacie, interesuje mnie jak wygląda taka operacja w oczach operowanego i czy to boli, jak wyglądają później stópki.
Pozdrawiam!
Proponuje sprawdzic http://samozdrowie.interia.pl/zdrowi...nf=487246&id=8
dr Tomasz Foik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-08, 23:29   #4
hathayoga
perfumove love
 
Avatar hathayoga
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 12 640
Dot.: Haluksy - czy ktoś miał operowane?

Cytat:
Napisane przez dr Tomasz Foik
Dziękuję
__________________

Kosmetyki

Wish
hathayoga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 19:25   #5
gosiana_30
Przyczajenie
 
Avatar gosiana_30
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Białogard Gdański
Wiadomości: 9
Lightbulb Dot.: Haluksy - czy ktoś miał operowane?

Cytat:
Napisane przez hathayoga
Jak w temacie, interesuje mnie jak wygląda taka operacja w oczach operowanego i czy to boli, jak wyglądają później stópki.
Pozdrawiam!
Operacji nie polecam, wiem conieco o niej z 'autopsji' - naprawdę ciężko wykonać taki zabieg tak, aby nic nie odrosło, mi deformacja powróciła po roku. Pozdrawiam - jeśli chcecie więcej info na temat zabiegu, to mogę go opisać ale wolę e-mail

Edytowane przez dr Tomasz Foik
Czas edycji: 2006-04-21 o 09:49
gosiana_30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-20, 14:49   #6
sieczka82
Przyczajenie
 
Avatar sieczka82
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bromyard - UK
Wiadomości: 15
Wyślij wiadomość przez MSN do sieczka82 Send a message via Skype™ to sieczka82
Dot.: Haluksy - czy ktoś miał operowane?

Moge powiedziec cos z punktu widzenia fizjoterapeuty i z tego co wiem od lekarzy.

Zabieg operacyjny jest pomocny gdy osoba jest juz starsza, bowiem polega on na scieciu i usunieciu elematow statwow, Wowczas efekt jest znakomity ( widzialam wczoraj, Pania, ktora miala miesiac temu oprowane i bylo pieknie) Jednakze jest to stosowane u ludzi starszych, gdyz wiadomo, ze ich aktywnosc fizyczna juz raczej nie bedzie pracowala na pelnych obrotach i staw ten (paliczkowy) nie bedzie juz tak bardzo potrzebny. Lekarz, z ktorym wczoraj rozmawialam powiedzial, iz znaczniej trudniej jest w takim przypadku pomoc osobom mlodszym...chyba, ze osoba nie jest aktywna fizycznie. Z praktyki wiem, ze pomocne jest stosowanie ultradzwiekow na haluxy...
sieczka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-20, 16:39   #7
bąbelek_82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 605
Dot.: Haluksy - czy ktoś miał operowane?

Moja znajoma mała operowane haluksy. Były u niej naprawdę duże. Bardzo duże. I bolesne. Duży palec stopy mocno zachodził 'na zewnątrz'. Leżała w szpitalu 2 tygodnie, a miesiąc chodziła o kulach (zabieg miała wykonywany w 2 stopach naraz). Wiem, że bardzo ją to bolało. Po niecałym roku wszystko się odnowiło. Powiedziała, że nigdy więcej nie podda się takiej operacji, ale wiem też, że w jej przypadek był naprawdę ciężki. Nie słyszałam nigdy o drugiej osobie, która miałaby aż takie haluksy, tak duże.
__________________

bąbelek_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-04, 14:50   #8
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: Haluksy - czy ktoś miał operowane?

Cytat:
Napisane przez sieczka82
Moge powiedziec cos z punktu widzenia fizjoterapeuty i z tego co wiem od lekarzy.
Z praktyki wiem, ze pomocne jest stosowanie ultradzwiekow na haluxy...
tak, najczesciej przy haluksach stosowane sa ultradzwięki, zwłaszcza gdy operacja pomaga na jakiś czas, a później ten sam problem znów się pojawia
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 10:51   #9
ewjur
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 9
Smile Dot.: Haluksy - czy ktoś miał operowane?

Jadzia to bardzo ważne , cały czas czekam

Edytowane przez ewjur
Czas edycji: 2008-02-09 o 09:44
ewjur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-26, 15:13   #10
123joanna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 2
Dot.: Haluksy - czy ktoś miał operowane?

Ja swoje halluxy usówałam u doktora Jackowiaka. Od zabiegu minął rok, a moje stopy nie uległy zmianie. Mam małe blizny w postaci takich kreseczek. Miałam wszczepiane implanty biowchłanialne. Też po zabiegu na drugi dzień wsałam i mogłam chodzić. Obyło się bez gipsu, na nogach miałam specjalne byty. Kilka dni później mogłam jździć samochodem i prowadzić normalne życie.
Moje drogie, czytałam wypowiedź pani, która 12 lat temu miała operowane halluxy i do dzisiaj nie żałuje. Dzisiaj są zabiegi mniej inwazyjne i stosuje się lepsze metody. Jestem przekonana że moje stopy posłużą mi jeszcze długo.
123joanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-02, 19:33   #11
cassatta
Zadomowienie
 
Avatar cassatta
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 764
Dot.: Haluksy - czy ktoś miał operowane?

Cześć. Usówałaś je prywatnie? czy na kasę chorych, do jakiego lekarza trzeba sie udać. Mam halluxy od dziecka - podobno od wady kręgosłupa. Chciałabym sie ich pozbyć, a nie wiem gdzie.
cassatta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-03, 14:47   #12
123joanna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 2
Dot.: Haluksy - czy ktoś miał operowane?

Ja usuwałam prywatnie, troszkę daleko od domu, ale było warto. Najlepiej skontaktować się z ortopedą, z jakim? Chciałabym podać Tobie adres gdzie ja byłam operowana, ale może to być uznane za reklamę, więc jak jesteś zainteresowana to napisz, co Cię interesuje - odpiszę na podany przez Ciebie adres.

Edytowane przez 123joanna
Czas edycji: 2008-02-09 o 15:26
123joanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-13, 22:02   #13
hojaverde
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1
Dot.: Haluksy - czy ktoś miał operowane?

Czesc... ja tez mam problemy z haluxami - ponoć po babci. nie wiem czy nadaje sie to na operacje ale jedna noga to boli mnie juz codziennie, w zasadzie bez przerwy. nie jest to ból, który spędza mi sen z powiek, ale stale czuję tą kość... czy Wy też tak macie? jesli mozecie polecic kogoś sprawdzonego i konkretnego na wizyte to bylabym wdzięczna... najlepiej z okolic Krakowa...pozdrawiam - jesli macie jkaies rady to prosze pisac na maila: ziellona@o2.pl
hojaverde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-27, 20:44   #14
niepodobna
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 037
Dot.: Haluksy - czy ktoś miał operowane?

hej, tu znowu ja :P ta od torebki x)) ja jestem po operacji haluksów, pierwszą stopę miałam w styczniu drugą w kwietniu, później mogę tu zdjęcia wstawić jak zrobię, bo z przed operacji mam
na tą chwilkę nie mam czasu ;* wrzuce za pare godzin ;]
niepodobna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-28, 13:46   #15
chalkeja
Przyczajenie
 
Avatar chalkeja
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 28
GG do chalkeja
Dot.: Haluksy - czy ktoś miał operowane?

Cytat:
Napisane przez hathayoga Pokaż wiadomość
interesuje mnie jak wygląda taka operacja w oczach operowanego i czy to boli, jak wyglądają później stópki.
Pozdrawiam!
Jestes pewna, ze chcesz sie poddac operacji?? Ja mam halluksa nabytego od chodzenia po gorach w nieodpowiednim obuwiu ;P Bylam u lekarza i powiedzial mi, ze nie ma innego sposobu na pozbycie sie halluksow jak operacja. Jednak po doswiadczeniach szpitalnych z zeszlego roku (mialam operowanego paluszka) postanowilam poszukac innego sposobu na wyleczenie sie. I tak znalazlam w necie takie cudo: miesza sie wode amoniakalna z jodyna w stosunku 1:1, nastepnie miejsce z halluksem smaruje sie mascia nagietkowa i ja robie tak, ze wczesniej przygotowany roztwor wlewam na platek kosmetyczny, przykladam w miejsce halluksa, przyklejam go plastrem i zostawiam na noc. I to sie robi przez 2 tygodnie i 2 tygodnie przerwy i tak sie powtarza ten cykl do znikniecia halluksa. Tym oto sposobem jeszcze jakies 2 razy stosowania okladu i po moim halluksie nie bedzie sladu
Goraco polecam ten sposob, a nie meczarnie z operacjami... Pozdrawiam
__________________
...nim w kołowrotku pęknie nić...
chalkeja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-19, 23:53   #16
kasiunia5550
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 5
GG do kasiunia5550
Thumbs up Dot.: Haluksy - czy ktoś miał operowane?

3 tygodnie temu miałam operowane obie nogi.W szpitalu leżałam 2 dni po czym o własnych nogach w specjalnych butach i tylko w obandażowanych nogach poszłam do domku.Na początku nogi nie tyle co bolały co miałam uczucie ciężkich nóg,opuchniętych,i kiedy miałam nogi nisko zaraz to czułam,ale po tygodniu minęło.W środku mam malutkie śruby które mi zostaną już na zawsze,nie ma potrzeby ich wyjmowania.Mam już zdjęte szwy a za tydzień ide na ostatnią kontrolę gdzie zrobią mi prześwietlenie i ocenią czy mogę zacząc nosić własne buty.Tak naporawde nogi wracają do normalności po 3 miesiącach,ale po miesiącu można już normalnie funkcjonować.Czy warto?? Jeśli chodzi o ból po operacji to naprawde nie ma go praktycznie wogóle.Najgorszy jest ten miesiąc w domku bo raczej w tych bucikach to na dalsze wyjścia się nie pisze.Teraz wykonuje się zabiegi w taki sposób że naprawde warto.Poza tym haluxy już tak mnie bolały ze praktycznie najlepiej czułam sie w letnich japonkach,choć patrząc na moje nogi nie wyglądały na duże.Mam nadzieje,że wszystko będzie dobrze i już niedługo będe sie cieszyła moimi nowymi nóżkami.Jeśli chodzi o miejsce gdzie byłam operowana to szpital kolejowy w Gdańsku gdzie jest najlepsza ortopedia a poza tym lekarze-chirurdzy rewelacja!!!!!!Nie bójcie się naprawde warto!!!!
kasiunia5550 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-03, 20:33   #17
adorable
Raczkowanie
 
Avatar adorable
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 108
Dot.: Haluksy - czy ktoś miał operowane?

słuchajcie mam pytanie odnośnie tego przepisu: amoniak + jodyna. Jakiego amoniaku tutaj używamy? czy chodzi o taki roztwór 25 %? znalazłam taki na allegro... czy to jest aby na pewno bezpieczne? proszę o odpowiedź.....
adorable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-04, 14:06   #18
chalkeja
Przyczajenie
 
Avatar chalkeja
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 28
GG do chalkeja
Dot.: Haluksy - czy ktoś miał operowane?

To ma byc woda amoniakalna, roztwor 5% (nie wiecej!).
__________________
...nim w kołowrotku pęknie nić...
chalkeja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-21, 11:52   #19
Vautina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 15
Dot.: Haluksy - czy ktoś miał operowane?

Jeśli chodzi o kwestie związane z amoniakiem to znalazłam ciekawy wątek na jednym forum:


http://forum.wm.pl/viewtopic.php?f=2...&sd=a&start=15

Pozdrawiam
Vautina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-01, 15:45   #20
mskinia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3
Dot.: Haluksy - czy ktoś miał operowane?

Operacje na stopach zawsze są b. ryzykowne i przeznaczone tylko i wyłacznie w wyjątkowych sytuacjach kiedy to pacjent nie może się poruszać. Sama operacja jednak to nie wszystko. Trzeba mieć świadomość, że potrzebna jest rehabilitacja i dalsze prowadzenie pacjenta czego w ogóle w Polsce się nie praktykuje Np. odpowiednie obuwie,wkładki, gimnatyka. Na ból bardzo dobrze działają taśmy zwane tapingiem. Najlepiej wybrać się do podologa na bezpłatne konsultacje i wysłuchać tego co ona ma do powiedzenia. Polecam Centrum Podologiczne Na Zdrowiu w Łodzi i Magdalene Hafezi - Chojecką.
Dodam,że na dzień dzisiejszy jest to jedyny podolog w Polsce, który prowadzi tutaj swój gabinet.

Pozdrawiam

Kinga
mskinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-12, 17:22   #21
Malaque
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2
Dot.: Haluksy - czy ktoś miał operowane?

Hej. Operacja - operacją. Jeśli już doszło do takiego stanu, że jest bolesne, uciążliwe, to ja zdecydowałabym się. Jednak istota powstawania palucha koślawego leży nie w samym palcu. Ta "kosteczka" to dodatkowy punkt podporu dla stopy i świadczy o tym, że stopa jest źle obciążana. Problem zazwyczaj zaczyna się w miednicy ( zwiększeniu porzodopochylenia). Nie tylko dotyczy osób noszących obcasy, ale też wad postawy, niechlujnego chodzenia, stania itd. Jeżeli nie jest "tragicznie" to korekcja postawy plus tzw. marciny ( raczej te na noc niż na dzień) i powinna być poprawa. Przy czym nie spodziewajmy się rewelki. Ultradźwięki i inne zabiegi to tylko chwilowa ulga w bólu. Co do sposobu z masłem, jodyną, maściami itd... Jeśli mówimy o Paluchu Koślawym to nie zlikwiduje problemu bo nie utnie przecież kości, ani nie wyprostuje palca... Może ewentualnie zmniejszyć opuchliznę jeśli ktoś ma lub właśnie zmniejszyć bolesność, ale na problem mechaniczny nie poradzi. Po zabiegu "kostka" odrasta, bo nasz wzorzec chodu jest nadal zły. Stopa dalej jest źle obciążana i potrzebuje dodatkowego punktu podparcia. Jeśli nie chcemy by do tego doszło należy zacząć poprawnie obciążać stópki, a by się tego nauczyć najlepiej znaleźć dobrego fizjoterapeutę. Z podkreśleniem DOBREGO, bo większość nadal stosuje metody starsze od pacjenta.
Malaque jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 11:44   #22
martyna_wolska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1
Lightbulb Dot.: Haluksy - czy ktoś miał operowane?

Hej, piszę pracę specjalizacyjną na temat metod operacji koślawych paluchów (halluksów) i przeprowadzam ankietę mającą na celu ocenę stanu zaawansowania i poziomu dolegliwości związanych z halluksami. Jeśli masz chwilę czasu, wypełnij proszę ankietę pod adresem:

http://zdrowe_stopy.republika.pl/ankieta.html

W zamian otrzymasz ocenę stanu zaawansowania wady jeśli sobie tego życzysz.

Pozdrawiam,
Martyna Wolska
martyna_wolska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-01, 18:49   #23
Klaudus17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1
Dot.: Haluksy - czy ktoś miał operowane?

Witam wszystkich;]
Pamietam że z haluksami pierwszy raz bylam u lekarza w wieku 8 lat.. Lekarz bardzo sie zdziwil ze taka mala dziewczynka moze miec tak duze haluksy, oczywiscie kazał ich nie ruszac, zalecił wkladki, ktore nic nie daly..
od tego czasu minelo 10 lat;p chodze w szpilach powoli i zazwyczaj nie daleko bo pozniej sie nie da wytrzymac z bolu i je musze przebierac ale chodze, pewnie pare osob mi powie ze jestem nienormalna i mam chodzic w wygodnych butach ale co mi tam.. caly czas chodzilam w wygodnych i nic nie dawalo... bolało tak samo jak w butach na obcasie;] i za rok mam miec na nie operacje i szczerze przyznam sie ze mam stracha...
nie wiem czy dać je operowac, pomeczyc sie pare tygodni i miec spokoj, czy meczyc sie z nimi do konca zycia..
jest tu ktos kto jest zadowolony w 100% z operacji?
i po jakim czasie mniej wiecej mozna chodzic w normalnych ładnych butach, a nie wygodnych czyli adidasach xD
pozdrawiam serdecznie
Klaudus17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 12:15   #24
MalaMi_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 1
Thumbs up Dot.: Haluksy - czy ktoś miał operowane?

Własnie mija 3cia doba po operacjidostalam wypis i dzisiaj idę do domu. Sama operacja to nic strasznego,odbyła się pod narkozą-metodą Scarf. Po zabiegu, jakies 2h zaczął pojawiać się ból. Dostalam dożylnie leki przeciwbolowe(venflon), potem morfinę kilka razy. Na drugi dzień już bylo lepiej, tabletki p.ból.Dzisiaj widziałam moja stópkęPaluch prosciutki,nózka troche spuchnieta jeszcze ale widac że pan doktor spisał się na medal. W środku stopy są wkręcone 2ie srubki, do usunięcia ok. kwietnia. Zainteresowanym mogę podać namiary na lekarza który jest specjalistą od tych naszych koslawych paluchówzabieg refundowany z NfZ
MalaMi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-08, 11:10   #25
ekka8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 10
Dot.: Haluksy - czy ktoś miał operowane?

Witam was haluksowiczki hehe
Jeju tez mam taki problem z nimi. Strasznie mnie bolą, strasznie jak chodze nawet w zwyklym szmacianych trampkach mnie bola zastanawiam się nad ta operacja i sie wlasnie jej boje ze mi odrosna chce chodzic w korkach w koncu a nie ledwo je ubiore i juz mnie bola nawet te kliny nie pomagaja..zadne mascie.. echhh
ekka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-12, 13:04   #26
Caroline777
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2
Dot.: Haluksy - czy ktoś miał operowane?

Cytat:
Napisane przez MalaMi_ Pokaż wiadomość
Własnie mija 3cia doba po operacjidostalam wypis i dzisiaj idę do domu. Sama operacja to nic strasznego,odbyła się pod narkozą-metodą Scarf. Po zabiegu, jakies 2h zaczął pojawiać się ból. Dostalam dożylnie leki przeciwbolowe(venflon), potem morfinę kilka razy. Na drugi dzień już bylo lepiej, tabletki p.ból.Dzisiaj widziałam moja stópkęPaluch prosciutki,nózka troche spuchnieta jeszcze ale widac że pan doktor spisał się na medal. W środku stopy są wkręcone 2ie srubki, do usunięcia ok. kwietnia. Zainteresowanym mogę podać namiary na lekarza który jest specjalistą od tych naszych koslawych paluchówzabieg refundowany z NfZ
Witam serdecznie

Moja Mama ma poważne problemy z halluksami i chce operować...bardzo proszę o namiary na lekarza, który Panią operował. Z góry dziękuję

Karolina
Caroline777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 00:21   #27
_Pati_27_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1
Dot.: Haluksy - czy ktoś miał operowane?

Cytat:
Napisane przez MalaMi_ Pokaż wiadomość
Własnie mija 3cia doba po operacjidostalam wypis i dzisiaj idę do domu. Sama operacja to nic strasznego,odbyła się pod narkozą-metodą Scarf. Po zabiegu, jakies 2h zaczął pojawiać się ból. Dostalam dożylnie leki przeciwbolowe(venflon), potem morfinę kilka razy. Na drugi dzień już bylo lepiej, tabletki p.ból.Dzisiaj widziałam moja stópkęPaluch prosciutki,nózka troche spuchnieta jeszcze ale widac że pan doktor spisał się na medal. W środku stopy są wkręcone 2ie srubki, do usunięcia ok. kwietnia. Zainteresowanym mogę podać namiary na lekarza który jest specjalistą od tych naszych koslawych paluchówzabieg refundowany z NfZ
Witam, bardzo proszę o namiary na lekarza oraz szpital w którym się Pani operowała patit85@interia.pl

Z góry bardzo dziękuję!
_Pati_27_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-20, 17:44   #28
Katarzynka11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 16
Dot.: Haluksy - czy ktoś miał operowane?

Cytat:
Napisane przez _Pati_27_ Pokaż wiadomość
Witam, bardzo proszę o namiary na lekarza oraz szpital w którym się Pani operowała patit85@interia.pl

Z góry bardzo dziękuję!
Witam.
Również mogę prosić o namiary na lekarza, który operował halluksy? katjoz@op.pl Z góry b. dziękuję. Mam jeszcze pytanie jak długo się czeka na zabieg?
Pozdr
Katarzynka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-24, 21:10   #29
ladynie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5
Dot.: Haluksy - czy ktoś miał operowane?

Jestem 4 miesiące po operacji halluksa, postanowiłam tutaj opisać mój "przypadek" ponieważ sama przed operacją szukałam informacji i doświadczenia innych.
Moja operacja odbyła się we wrześniu 2012 w warszawie w klinice Damiana, była to operacja na NFZ. Ponieważ mam pakiet medyczny nie płaciłam za zdjęcia rtg, zapłaciłam tylko za konsultację anastezjologa.
Moja operacja miała być metodą scarf, ale wczasie operacji okazało się, że może być mniejsze nacięcie i stanęło na metodzie chevron.
Spędziłam jedną noc w szpitalu. Nie ukrywam bolało! Ale regularnie dostawałam silne leki przeciwbólowe, chłodzenie stopy etc. Operacja odbyła się w piatek, a w środę już w ogóle przestałam brać przeciwbólowe leki. Po operacji chodziłam w bucie gejszy przez 5 tygodni. Najpierw 2 potem kolejne 3 tygodnie po operacji miałam konsultację lekarską i zdjęcie rtg. Następnie zamówiłam wkładki ortopedyczne robione na wymiar. To wydatek rzędu 200 zł. Po 5 tygodniach w bucie gejszy zaczełam chodzić w normalnym, ale trochę szerszym obuwiu.
Teraz jestem 4 miesiące po operacji i noga jest jak nowa. Jest mała blizna, ale coraz mniej ją widać. Jeśli bardzo, bardzo dużo chodzę to noga jest lekko spuchnięta, ale to w zasadzie rzadkość. Od lekarza dowiedziałam się, że obrzęk może pojawiać się nawet do roku po operacji, a u mnie w zasadzie już się nie pojawia.
Jestem bardzo zadowolona z efektu i żałuję, że nie zrobiłam sobie zdjęcia stopy "przed" operacją. Jedyną wadę jaką odczuwam to to, że przez wkładki musiałam sobie kupić większe buty. Tzn. wchodzą i pasują mi w mój rozmiar, ale lepiej czuję sie w nieco większych butach. Wkładka trochę podnosi stopę i automatycznie w bucie jest mniej miejsca. Niektóre buty, już dobrze rozchodzone z przed operacji są ok, ale nie które, szczególnie te bardzo płytkie mogę nosić tylko bez wkładki, a to jest nie wskazane.
Aha po operacji miałam rhabilitację tzn. zabiegi: 20 x krioterapię i 10 x magnetronik.

W razie pytań służę pomocą.

W przyszłym roku idę operować drugą stopę.
ladynie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-27, 11:21   #30
marcelinka12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 688
Dot.: Haluksy - czy ktoś miał operowane?

Ja jestem 2 lata po operacji haluksa na prawej nodze, operacja jest szybka i bezbolesna. Mialam rano o 10 a w domu bylam juz o 14 takze szybko, znieczulenie mialam miejscowe na prawa noge, widzialm nawet jak leakrz wycina ta kosc ale ja z tych co krew nie rusza
po 2 tygodniach zdjecie szwow, wyjecie drutow, 1 miesiac w specjalnym bucie i kule abu nie obciazac tej stopy potem 3 miesiace w wygodnych, wiazanych butach ze specjalna wkladka. Do dnia dzisiejszego ma wkladke w butach taka na srodstopie przyklejana czyli kupilam tyle wkladek ile mam butow i powklejane sa do kazdego buta. Mi haluks nie odrosl a co najwazniesze nie boli, przed operacja bolal tak ze nocami nie moglam spac.
Na lewej nodze tez mi sie robi i tez z czasem pojde na zabieg.
Haluksy nie ODRASTAJA tylko przy niewlasciewej terapi po usunieciu przesuwa sie/znieksztalaca staw i stad ponowny haluks.
marcelinka12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-09-14 20:35:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:40.