Specjalista ds. pozyskiwania klientów (praca zdalna) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-16, 07:00   #1
201604181010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 18

Specjalista ds. pozyskiwania klientów (praca zdalna)


Dziewczyny!
Wczoraj natknęłam się na ogłoszenie dotyczące pracy zdalnej (na której mi zależy, bo studiuję, a chętnie wpisałabym coś dodatkowego do CV). Jest to ogłoszenie kancelarii, której miałabym wyszukiwać klientów. Wymagają dyspozycyjności oraz dostępu do Internetu. Praca miałaby polegać na pisaniu na forach i promowaniu kancelarii, a potem przekazywaniu im kontaktu do klienta.
Co sądzicie o takim ogłoszeniu, może któraś z Was ma doświadczenie? Dostałam właśnie maila z pytaniem, czy wyrażam zgodę na wysłanie umowy, dlatego postanowiłam się poradzić na forum.
Będę wdzięczna za wszelkie informacje o Waszych doświadczeniach (czy to ma szansę wypalić).
Pozdrawiam.
201604181010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-16, 10:59   #2
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: Specjalista ds. pozyskiwania klientów (praca zdalna)

Cytat:
Napisane przez Angelia93 Pokaż wiadomość
Dziewczyny!
Wczoraj natknęłam się na ogłoszenie dotyczące pracy zdalnej (na której mi zależy, bo studiuję, a chętnie wpisałabym coś dodatkowego do CV). Jest to ogłoszenie kancelarii, której miałabym wyszukiwać klientów. Wymagają dyspozycyjności oraz dostępu do Internetu. Praca miałaby polegać na pisaniu na forach i promowaniu kancelarii, a potem przekazywaniu im kontaktu do klienta.
Co sądzicie o takim ogłoszeniu, może któraś z Was ma doświadczenie? Dostałam właśnie maila z pytaniem, czy wyrażam zgodę na wysłanie umowy, dlatego postanowiłam się poradzić na forum.
Będę wdzięczna za wszelkie informacje o Waszych doświadczeniach (czy to ma szansę wypalić).
Pozdrawiam.
No zastanów się. Przecież chodzi o zwyczajne trollowanie. W stylu ktoś na forum pisze, że nie wiedzie jej się z mężem, a Ty musiałabyś wtedy się wcinać, że znasz super kancelarię, gdzie przeprowadzą jej rozwód i Ty byłaś bardzo ale to bardzo zadowolona.

Dla Ciebie to co ta kancelaria robi to fair? To zwykłe oszustwo (chociaż jak najbardziej zdaję sobie sprawę, że wiele firm tak robi). Prawdopodobnie byłabyś też blokowana, musiała zakładać co chwilę nowe konta.

Umieść dane firmy, żebyśmy wiedziały gdzie nie chodzić - która kancelaria jest tak słaba, że aż musi trollować, żeby zdobyć klientów.

(A poza tym, jeśli zależy Ci na wpisie do CV to to chyba kiepska opcja. Bo nawet jakbyś w CV spisała to jako "marketing" to potem na rozmowie spytają Cię na czym polegał Twój marketing dla tej firmy a Ty co powiesz? "Trollowałam dla nich na forach"?)

Edytowane przez 201703060948
Czas edycji: 2014-11-16 o 11:03
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-16, 11:10   #3
201604181010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 18
Dot.: Specjalista ds. pozyskiwania klientów (praca zdalna)

To znaczy chodzi o bardzo szczególną działalność (a przynajmniej tak było napisane w ich ogłoszeniu, zobaczymy co będzie w umowie), także pisanie o rozwodach, czy sprawach karnych nie wchodzi w grę. Trochę źle się wyraziłam w swoim poście. Ale dziękuję za takie spojrzenie na sprawę.
201604181010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-16, 11:33   #4
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: Specjalista ds. pozyskiwania klientów (praca zdalna)

Cytat:
Napisane przez Angelia93 Pokaż wiadomość
To znaczy chodzi o bardzo szczególną działalność (a przynajmniej tak było napisane w ich ogłoszeniu, zobaczymy co będzie w umowie), także pisanie o rozwodach, czy sprawach karnych nie wchodzi w grę. Trochę źle się wyraziłam w swoim poście. Ale dziękuję za takie spojrzenie na sprawę.
Ale co to za różnica o jakie sprawy chodzi? Jak będziesz polecała coś, za polecanie czego dostajesz kasę to to i tak oszustwo, tak jak pisałam.
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-16, 11:48   #5
201604181010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 18
Dot.: Specjalista ds. pozyskiwania klientów (praca zdalna)

Jeśli to ma polegać na oszustwie, to na pewno nie wezmę udziału, dlatego pytam o rady, bo wiem, jak ciężko znaleźć normalną zdalną pracę. Ale mimo wszystko zobaczę, co w tej ich umowie będzie. Gdybym miała dla nich "pracować", to przecież nie będę kłamać, że mi pomogli, najwyżej pisałabym, że się taką tematyką zajmują.
201604181010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-16, 11:52   #6
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: Specjalista ds. pozyskiwania klientów (praca zdalna)

Cytat:
Napisane przez Angelia93 Pokaż wiadomość
Jeśli to ma polegać na oszustwie, to na pewno nie wezmę udziału, dlatego pytam o rady, bo wiem, jak ciężko znaleźć normalną zdalną pracę. Ale mimo wszystko zobaczę, co w tej ich umowie będzie. Gdybym miała dla nich "pracować", to przecież nie będę kłamać, że mi pomogli, najwyżej pisałabym, że się taką tematyką zajmują.
Rozumiem. Też kiedyś szukałam pracy i zaoferowano mi staż nie mówiąc wprost o co chodzi, tylko formułując to tak jak Tobie (a dokładniej rzecz biorąc: staż w marketingu). Odmówiłam z innych względów (płacili kiepsko), ale dopiero potem zrozumiałam o jaką pracę im chodziło i dlaczego bez przerwy szukają "stażystów" - po prostu każdy kretyn może się tym zajmować, więc nie opłaca im się płacić dużo - jedna osoba zrezygnuje to przyjmą inną na stanowisko trolla. Założę się, że Twoja umowa też będzie kiepska.

Edytowane przez 201703060948
Czas edycji: 2014-11-16 o 11:58
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-16, 12:08   #7
201604181010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 18
Dot.: Specjalista ds. pozyskiwania klientów (praca zdalna)

W takim razie jeszcze bardziej dziękuję za opinię i informację, jak to wygląda na podobnych "stanowiskach".
201604181010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-16, 12:13   #8
lanavera
Zadomowienie
 
Avatar lanavera
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 696
Dot.: Specjalista ds. pozyskiwania klientów (praca zdalna)

Wstrzymalabym się z podpisywaniem czegokolwiek. Też kiedyś dostałam ofertę pracy, która wyglądała całkiem fajnie i 'niewinnie' i miała ładną, profesjonalną nazwę. Na rozmowie też opisana była całkiem nieźle. Na szczęście zaproponowali dzień próbny. Okazało się, ze ogłoszenie nijak się ma do rzeczywistości i jest to zwykle łażenie po domach i wciskanie ludziom kitu, że im wyłączą niedługo telewizje więc muszą teraz zaraz natychmiast podpisać umowę na tv satelitarną z firmą X. Żałosne to było.
Także nie wierz do końca w te ładne nazwy i opisy.... To nie jest coś czym warto chwalić się w CV, zwłaszcza że, jak wspomniała koleżanka wyżej, na porządnej rozmowie kwalifikacyjnej będą cię wypytywac dokładnie na czym polegała twoja praca, jaki był zakres obowiązków i wyjdzie szydło z worka, że ten 'specjalista do spraw pozyskiwania klientów' to zwykły oszust/naganiacz.

Edytowane przez lanavera
Czas edycji: 2014-11-16 o 12:15
lanavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-22, 22:02   #9
Ebabcia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 23
Dot.: Specjalista ds. pozyskiwania klientów (praca zdalna)

Angelino,w dzisiejszych czasach,kiedy mamy doskonałe technologie i transport to wyprodukowanie czegoś,lub świadczenie usług na wysokim poziomie nie jest trudne.oczywiście jeśli się ma pieniądze.
Sztuką jest sprzedanie usługi lub towaru i tak wszystkie banki,firmy ubezpieczeniowe,duże zakłady produkcyjne mają programy partnerskie.
Partner jest płacony od obrotu swojego lub stworzonej przez siebie grupy-wówczas masz mlm.
Ogromna oszczędność dla właściciela produktu lub usługi,po prostu pewien
procent dochodu przeznacza na program partnerski czyli dla specjalistów ds.pozyskiwania klientów
Dlaczego o tym piszę,a no dlatego aby ci uświadomić ,że 50%ofert pracy zdalnej to poszukiwanie w/w specjalisty,około 40% to zwyczajni oszuści (wpłać,przepraszam, zainwestuj i znajdż jeleni ,którzy też zainwestują)tych "inwestycji"dla paru osób starczy ..10% to praca dla programistów i grafików .To ja już wolę to co robię od 30 lat , nie było komputera,internetu i dawałam sobie radę,teraz naprawdę jestem specjalistą,szukam dobrej firmy,z dobrym towarem,dla wszystkich i po ustaleniu warunków szukam klientów sama i z grupą i zarabiamy.codziennie na pocztach kasuję oferty banków,ubezpieczycieli wysyłane przez Kasię,Anię ,Marysię ich nikt nie nauczył że spamer to nie specjalista.Do kancelarii raczej bym nie szukała klientów...
Ebabcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 06:59   #10
201604181010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 18
Dot.: Specjalista ds. pozyskiwania klientów (praca zdalna)

Zarzuciłam pomysł pracy dla nich, przeraziły mnie zapisy w umowach. Zdecydowałam się na działalność non profit, może się zaczepię i będę pracować co prawda za darmo, ale w dziedzinie, która od zawsze mnie interesowała.
Dziękuję za zainteresowanie.
201604181010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-26, 13:54   #11
Alessandre
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5
Dot.: Specjalista ds. pozyskiwania klientów (praca zdalna)

Jeśli w ogłoszeniu firma nie pisze wprost, o jaką pracę chodzi, tylko nazywa to "szczególną działalnością" to już warto się zastanowić, dlaczego nie mogą/nie chcą nazwać działań wprost Pozdrawiam i życzę znalezienia "swojego" miejsca
Alessandre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-28, 11:13   #12
201604181010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 18
Dot.: Specjalista ds. pozyskiwania klientów (praca zdalna)

Przesłali mi dziś zmienioną umowę i wydaje mi się ona korzystniejsza (przynajmniej nie zawiera kary za niedopełnienie obowiązków). Ale chyba i tak dam sobie z tym spokój.
201604181010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-29, 13:48   #13
nakima
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 3
Dot.: Specjalista ds. pozyskiwania klientów (praca zdalna)

Nie zniechęcałabym się na starcie. I cieszyła z każdej podpisanej umowie. Możecie mi nie wierzyć, ale czasem firma nie może napisać wszystkiego w ogłoszeniu, konkurencja za dużo by się dowiedziała itp. O szczegółach rozmawiajmy "na żywo". Oczywiście, że nie musimy się godzić na wszystko. Ale pamiętajmy o tym, iż pracodawca bardzo często ma możliwość "przebierania w pracownikach". Po prostu zapytaj, w jakich sposób będziesz pozyskiwała klientów, on-line czy chodząc od domu do domu..
__________________
<ciach_reklama>
nakima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-29 14:48:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:30.