Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-08-31, 02:45   #781
zagubiona1243
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 40
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

[1=9b3c663057ffbc82ae9019b 87931eb18768d1240;7675359 6]Co to znaczy,że chce się pół roku sprawdzać skuteczność tabletek?
Ja po 1 miesiącu brania normalnie współżyłam bez dodatkowego zabezpieczenia i nigdy nie pomyślałam, że jakimś cudem tabletki nie zadziałają. Brałam je o określonej porze, raz zdarzyło mi się 2h opóźnienie, a mimo to dziecka nie było... po prosu albo się ufa tabletkom, albo nie. Ja ufałam.

Co do plamień - ja tak miałam, kiedy tabletki były za słabe - zamiast miesiączki miałam plamienia, bo ilość hormonów była niewystarczająca, żeby wstrzymać plamienia. Tak bywa. Nic nadzwyczajnego, jak się troszkę zna swoje ciało [/QUOTE]

Zaufam tabletkom, po czasie. Jeszcze ich nie biire ziec plamienia u mnie byly zapowiedzia okresu, ktory w koncu przyszedl. Fziekuje za wszystkie odpowiedzi!
zagubiona1243 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-31, 07:21   #782
xxboo
Zakorzenienie
 
Avatar xxboo
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Katowice/ Siemianowice Śl.
Wiadomości: 7 281
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Finezja , nie wyobrażam sobie nie urodzić. Mam 27 lat jestem po studiach, z chłopakiem się kochamy i chcemy się pobrać mieszkamy razem, jak się zdarzy nie będzie tragedii.



Czytałam natomiast ze pominięcie tabletek w 1 tygodniu blistra wiąże się z bardzo dużym spadkiem działania tabletek. Tak wiec poczekamy zobaczymy
__________________


PEDAGOG



xxboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-01, 23:17   #783
marcelina_maz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 8
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Witajcie, mam pytanie. Otóż mam nieregularne cykle, czasem 28 dniowe, czasem 22 dniowe, różnie to bywa. I różne objawy miesiączki, ponieważ raz mnie bolą piersi, raz mam wysyp pryszczy, itd. Na dzień dzisiejszy jest to mój 20 dzień cyklu, a od kilku dni boli mnie jedna pierś, nieco swędzą (nie wiem czy to nie efekt placebo), mam wydęty brzuch, ochotę na słodkie oraz często się denerwuje. Co do śluzu- ciężko mi powiedzieć, raz wodnisty, innym razem taki niby płodny, dziwne, bo taki śluz w dniach spodziewanej miesiączki.. Obawiam się nieco tego, czy jestem w ciąży, jednakże doszłam do wniosku, że owy "stosunek" raczej nie mógł sprezentować mi ciąży z tego względu, że nie było momentu wejścia członka do pochwy, ale było parę sytuacji, tzn: chłopak jednorazowo dotknął swojego członka, po czym wytarł ręce i robił mi przyjemność rękoma, dotknął delikatnie pare razy członkiem okolice warg sromowych i byłam naga na jego kroczu, a on w bokserkach. Chodzi mi o płyn preejakulacyjny, gdyż wytrysku nie było.
Dodam, że doszło do niego 24.08, a już 3 dni po pojawił się ból piersi, który trwa do dziś. Obawiam się, czy to objawy ciąży (dość szybkie objawy) czy miesiączki..

---------- Dopisano o 22:17 ---------- Poprzedni post napisano o 22:15 ----------

Poza tym, czy to normalne, że boli mnie tylko jedna pierś i tylko ona jest powiększona? ;/
marcelina_maz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-01, 23:19   #784
Devon_rose
Zakorzenienie
 
Avatar Devon_rose
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 710
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez marcelina_maz Pokaż wiadomość
Witajcie, mam pytanie. Otóż mam nieregularne cykle, czasem 28 dniowe, czasem 22 dniowe, różnie to bywa. I różne objawy miesiączki, ponieważ raz mnie bolą piersi, raz mam wysyp pryszczy, itd. Na dzień dzisiejszy jest to mój 20 dzień cyklu, a od kilku dni boli mnie jedna pierś, nieco swędzą (nie wiem czy to nie efekt placebo), mam wydęty brzuch, ochotę na słodkie oraz często się denerwuje. Co do śluzu- ciężko mi powiedzieć, raz wodnisty, innym razem taki niby płodny, dziwne, bo taki śluz w dniach spodziewanej miesiączki.. Obawiam się nieco tego, czy jestem w ciąży, jednakże doszłam do wniosku, że owy "stosunek" raczej nie mógł sprezentować mi ciąży z tego względu, że nie było momentu wejścia członka do pochwy, ale było parę sytuacji, tzn: chłopak jednorazowo dotknął swojego członka, po czym wytarł ręce i robił mi przyjemność rękoma, dotknął delikatnie pare razy członkiem okolice warg sromowych i byłam naga na jego kroczu, a on w bokserkach. Chodzi mi o płyn preejakulacyjny, gdyż wytrysku nie było.
Dodam, że doszło do niego 24.08, a już 3 dni po pojawił się ból piersi, który trwa do dziś. Obawiam się, czy to objawy ciąży (dość szybkie objawy) czy miesiączki..
Które to już Twoje konto?;-)

Naucz faceta myć ręcę bo nie tylko piersi będa Cię swędziały.

Urodzisz dziecko w bokserkach :-D
__________________

Zwierzak to nie rzecz, nie kupuj go na prezent !
Devon_rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-01, 23:36   #785
marcelina_maz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 8
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

A te objawy? Trochę mnie niepokoi ten ból jednej piersi..
marcelina_maz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-01, 23:59   #786
Devon_rose
Zakorzenienie
 
Avatar Devon_rose
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 710
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Bolała mnie 1 wczoraj.
Ja czekam na okres.
Lub ewentualną ciążę z preejakulatu. :-P
Ale u mnie był seks.
__________________

Zwierzak to nie rzecz, nie kupuj go na prezent !
Devon_rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-02, 06:53   #787
Andz126p
Rozeznanie
 
Avatar Andz126p
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 895
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Jakby wszystkie babki zachodziły w ciążę z pettingu to nie byłoby niżu demograficznego 😂😂

Edytowane przez Andz126p
Czas edycji: 2017-09-02 o 07:03
Andz126p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-09-02, 13:34   #788
9b3c663057ffbc82ae9019b87931eb18768d1240
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 835
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

W szkole powinna być zajęcia o wychowaniu w rodzinie,ale takie, z których wszystkie osoby wyniosły by dobrą wiedzę.

Jak byłam w wieku licealnym, to też miałam takie rozważania, dodatkowo matka wpajała mi niezłe bzdury nt. seksu (nie pytajcie jakie, bo jak sobie przypomnę, to aż mi się śmiać chce, że mogłam w to wierzyć).

Po tylu latach już to wszystko nie robi na mnie wrażenia, ale jestem w stanie zrozumieć te dziewczyny, które się naczytają w necie, że "koleżanka mojej koleżanki ZASZŁA po pettingu".

Jak było milion razy pisane - plemniki to nie terminatory, nie przeskoczą z majtek do pochwy. Trzeba pełnego stosunku z wytryskiem, żeby zajść w ciążę, a historyjki o tym, że ktoś kogoś dotknął penisem na brzuchu i jakimś cudem tamta dziewczyna była w ciąży - trzeba włożyć między bajki. Po prostu dziewczyny się wstydzą przyznać, że był pełny seks i wymyślają bajki o "wędrujących plemnikach"

---------- Dopisano o 12:34 ---------- Poprzedni post napisano o 12:32 ----------

Cytat:
Napisane przez marcelina_maz Pokaż wiadomość
Witajcie, mam pytanie. Otóż mam nieregularne cykle, czasem 28 dniowe, czasem 22 dniowe, różnie to bywa. I różne objawy miesiączki, ponieważ raz mnie bolą piersi, raz mam wysyp pryszczy, itd. Na dzień dzisiejszy jest to mój 20 dzień cyklu, a od kilku dni boli mnie jedna pierś, nieco swędzą (nie wiem czy to nie efekt placebo), mam wydęty brzuch, ochotę na słodkie oraz często się denerwuje. Co do śluzu- ciężko mi powiedzieć, raz wodnisty, innym razem taki niby płodny, dziwne, bo taki śluz w dniach spodziewanej miesiączki.. Obawiam się nieco tego, czy jestem w ciąży, jednakże doszłam do wniosku, że owy "stosunek" raczej nie mógł sprezentować mi ciąży z tego względu, że nie było momentu wejścia członka do pochwy, ale było parę sytuacji, tzn: chłopak jednorazowo dotknął swojego członka, po czym wytarł ręce i robił mi przyjemność rękoma, dotknął delikatnie pare razy członkiem okolice warg sromowych i byłam naga na jego kroczu, a on w bokserkach. Chodzi mi o płyn preejakulacyjny, gdyż wytrysku nie było.
Dodam, że doszło do niego 24.08, a już 3 dni po pojawił się ból piersi, który trwa do dziś. Obawiam się, czy to objawy ciąży (dość szybkie objawy) czy miesiączki..

---------- Dopisano o 22:17 ---------- Poprzedni post napisano o 22:15 ----------

Poza tym, czy to normalne, że boli mnie tylko jedna pierś i tylko ona jest powiększona? ;/
Tak gwoli ścisłości - masz regularne cykle. Różnica między nimi nie przekracza 7 dni. Nieregularne cykle są wtedy, jak jednego miesiąca masz po 26 dniach,a na kolejny czekasz 45 dni. To są nieregularne cykle.
9b3c663057ffbc82ae9019b87931eb18768d1240 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-02, 17:45   #789
marcelina_maz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 8
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi, w dalszym ciągu czekam na miesiączkę 🙂
marcelina_maz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-02, 19:05   #790
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

[1=9b3c663057ffbc82ae9019b 87931eb18768d1240;7682581 6]

Tak gwoli ścisłości - masz regularne cykle. Różnica między nimi nie przekracza 7 dni. Nieregularne cykle są wtedy, jak jednego miesiąca masz po 26 dniach,a na kolejny czekasz 45 dni. To są nieregularne cykle.[/QUOTE]

Mi ginekolog mówił, że diagnostykę powinno się już rozpocząć w sytuacji, gdy wahania długości cyklu przekraczają 5 dni.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-03, 10:50   #791
9b3c663057ffbc82ae9019b87931eb18768d1240
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 835
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Mi ginekolog mówił, że diagnostykę powinno się już rozpocząć w sytuacji, gdy wahania długości cyklu przekraczają 5 dni.
Ja nie pierwszy raz słyszę, że różnica między 25. a 35 dc. mieści się w normie nazwania cyklu regularnym.

5 dni to za mało,aby mówić o nieregularności, bo cykl np. 26 dniowy (+5 dni) i 31 dniowy to jeszcze norma.
9b3c663057ffbc82ae9019b87931eb18768d1240 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-09-03, 10:56   #792
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

[1=9b3c663057ffbc82ae9019b 87931eb18768d1240;7683935 1]Ja nie pierwszy raz słyszę, że różnica między 25. a 35 dc. mieści się w normie nazwania cyklu regularnym.

5 dni to za mało,aby mówić o nieregularności, bo cykl np. 26 dniowy (+5 dni) i 31 dniowy to jeszcze norma.[/QUOTE]
To raczej kwestia tego, że kobieta majaca okres co 25-27 ma tak samo regularne miesiaczki jak osoba z cyklami 33-35 dniowymi. A nie, ze jak masz okres raz po 26 dniach, innym razem po 35, a jeszcze innym po 29 to mozna powiedziec, ze miesiaczkujesz regularne bo wahania sa mniejsze od 10 dni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-03, 11:48   #793
marcelina_maz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 8
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Miesiączki nadal nie ma jednak nadal boli mnie ta jedna pierś, można zauważyć różnice miedzy jedna a druga, bo druga jest znacznie większa i obrzmiała od tygodnia. Ten ból trwał najprawdopodobniej od okolic owulacji, a sama owulacja chyba nastąpiła z tego względu, ze widziałam w jej okolicach śluz płodny, a teraz również go widzę czasami. To mój 22 dzień cyklu, może coś się zmieni niedługo..
marcelina_maz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-03, 13:35   #794
Devon_rose
Zakorzenienie
 
Avatar Devon_rose
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 710
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez marcelina_maz Pokaż wiadomość
Miesiączki nadal nie ma jednak nadal boli mnie ta jedna pierś, można zauważyć różnice miedzy jedna a druga, bo druga jest znacznie większa i obrzmiała od tygodnia. Ten ból trwał najprawdopodobniej od okolic owulacji, a sama owulacja chyba nastąpiła z tego względu, ze widziałam w jej okolicach śluz płodny, a teraz również go widzę czasami. To mój 22 dzień cyklu, może coś się zmieni niedługo..
To może wkońcu do lekarza pójdziesz z tą spuchniętą piersią?
Mnie tylko parę razy zakuło. I 2 dni później okres. Dzidziusia brak :-(
__________________

Zwierzak to nie rzecz, nie kupuj go na prezent !
Devon_rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-03, 13:41   #795
marcelina_maz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 8
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Z tego co czytałam, to ból w jednej piersi (przed okresem) jest normalny, ale czy ja wiem czy to objaw miesiączki😕

---------- Dopisano o 12:40 ---------- Poprzedni post napisano o 12:40 ----------

Z tego co czytałam, to ból w jednej piersi (przed okresem) jest normalny, ale czy ja wiem czy to objaw miesiączki

---------- Dopisano o 12:41 ---------- Poprzedni post napisano o 12:40 ----------

Z tego co czytałam to ból jednej piersi przed miesiączka jest normalny, ale czy ja wiem czy to objaw miesiączki ..
marcelina_maz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-03, 13:46   #796
Devon_rose
Zakorzenienie
 
Avatar Devon_rose
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 710
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez marcelina_maz Pokaż wiadomość
Z tego co czytałam, to ból w jednej piersi (przed okresem) jest normalny, ale czy ja wiem czy to objaw miesiączki😕

---------- Dopisano o 12:40 ---------- Poprzedni post napisano o 12:40 ----------

Z tego co czytałam, to ból w jednej piersi (przed okresem) jest normalny, ale czy ja wiem czy to objaw miesiączki

---------- Dopisano o 12:41 ---------- Poprzedni post napisano o 12:40 ----------

Z tego co czytałam to ból jednej piersi przed miesiączka jest normalny, ale czy ja wiem czy to objaw miesiączki ..
To efekt działania hormonów.
__________________

Zwierzak to nie rzecz, nie kupuj go na prezent !
Devon_rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-03, 13:59   #797
marcelina_maz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 8
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

To zdaje sobie sprawę, ze to efekt działania hormonów, tylko nawiązuje wciąż do tamtej sytuacji. Wiem, ze w drugiej fazie cyklu zwiększa się ilość progesteronu, ale nade wszystko martwię się. Wiem, ze sytuacja do której doszło (owy "stosunek") raczej mało jest prawdopodobna, ponieważ potrzeba członka w pochwie i samego wytrysku, ale po niej zaczęła mnie bolec nagle jedna pierś, mam wzdęcia brzucha i po prostu się obawiam tymi dziwnymi objawami. Jeśli zaszłabym w ciąże w wyniku takiej sytuacji byłabym chyba najbardziej pechowa osoba. Jestem z natury panująca osoba, ale gdy widzę, ze jedna pierś jest większa od drugiej to już nie jest efekt placebo. Naczytałam się, ze może bolec jedna, ale jestem zmartwiona.
marcelina_maz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-03, 21:46   #798
marcelina_maz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 8
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Jeszcze mam dużo ciągnącego się śluzu, jak na dni płodne, taki przeźroczysty, nie wiem co o tym myśleć..
marcelina_maz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-04, 13:46   #799
kornelia222
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 14
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

hej kochałam się z chłopakiem 27 lipca, stosunek z prezerwatywą, skończony na zewnątrz, prezerwatywa "po" sprawdzona. Następnego dnia tj. 28.07 dostałam okres, wcześniej miałam okres 26.06, przez cały sierpień nie dostałam okresu i nadal go nie ma. Czy mimo dostania okresu po stosunku mogę być w ciąży ? Dodam że czasami mam mdłości i pobolewa mnie brzuch aczkolwiek nie tak jak na okres.
kornelia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-09-04, 13:59   #800
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez kornelia222 Pokaż wiadomość
hej kochałam się z chłopakiem 27 lipca, stosunek z prezerwatywą, skończony na zewnątrz, prezerwatywa "po" sprawdzona. Następnego dnia tj. 28.07 dostałam okres, wcześniej miałam okres 26.06, przez cały sierpień nie dostałam okresu i nadal go nie ma. Czy mimo dostania okresu po stosunku mogę być w ciąży ? Dodam że czasami mam mdłości i pobolewa mnie brzuch aczkolwiek nie tak jak na okres.
Jeśli w sierpniu nie uprawialiście niezabezpieczonego seksu, to nie ma szans na ciążę po zabezpieczonym stosunku, po którym w dodatku miałś okres.
Jeśli masz ponad 30-dniowe cykle (bo tak wynika z postu), to jeszcze nie spóźnia Ci się dużo.
Ale jak w najbliższym czasie nie dostaniesz, idź do ginekologa.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-04, 14:10   #801
kornelia222
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 14
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Jeśli w sierpniu nie uprawialiście niezabezpieczonego seksu, to nie ma szans na ciążę po zabezpieczonym stosunku, po którym w dodatku miałś okres.
Jeśli masz ponad 30-dniowe cykle (bo tak wynika z postu), to jeszcze nie spóźnia Ci się dużo.
Ale jak w najbliższym czasie nie dostaniesz, idź do ginekologa.
dziękuję za odpowiedz od tamtej pory nie kochaliśmy się, cykle mam ponad 30 dniowe, zawsze staram się kochać z chłopakiem na kilka dni przed okresem i z prezerwatywą żeby zminimalizować ryzyko. Więc spokojnie poczekam jeszcze na okres
kornelia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-04, 14:25   #802
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez kornelia222 Pokaż wiadomość
dziękuję za odpowiedz od tamtej pory nie kochaliśmy się, cykle mam ponad 30 dniowe, zawsze staram się kochać z chłopakiem na kilka dni przed okresem i z prezerwatywą żeby zminimalizować ryzyko. Więc spokojnie poczekam jeszcze na okres
Prezerwatywa zabezpiecza przed ciążą w każdy dzień cyklu tak samo, więc nie widzę powodu ograniczać się do seksu 1-2 razy w miesiącu, tuż przed miesiączką. Rozumiem ewentualną obawę przed pęknięciem, ale przy prawidłowym użytkowaniu nie zdarza się to zbyt często (zdarzyło mi się 2 razy w moim 10-letnim "stażu" - raz po pijaku, więc może coś poszło nie tak, a raz na suchej łące, więc kto wie, co tam się dostało ) No i to, że by pękła pod koniec cyklu, nie musi oznaczać, że nie będzie dni płodnych, bo jeśli się nie badasz regularnie pod tym kątem, to nie wiesz, czy np. nie miałaś wyjątkowo późnej owulacji w danym cyklu.
Ale to już Wasz wybór Zawsze też są tabletki, które nie pękają i się nie zsuwają i można sie kochać, ile sie chce i kiedy się chce.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-04, 14:32   #803
Devon_rose
Zakorzenienie
 
Avatar Devon_rose
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 710
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez kornelia222 Pokaż wiadomość
dziękuję za odpowiedz od tamtej pory nie kochaliśmy się, cykle mam ponad 30 dniowe, zawsze staram się kochać z chłopakiem na kilka dni przed okresem i z prezerwatywą żeby zminimalizować ryzyko. Więc spokojnie poczekam jeszcze na okres


Nie wstyd Ci pisać takich głupot jako osoba uprawiajaca seks?

Jeśli wierzysz w to co napisałaà to już możesz wyprawkę szykować.
__________________

Zwierzak to nie rzecz, nie kupuj go na prezent !
Devon_rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-04, 15:11   #804
kornelia222
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 14
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Prezerwatywa zabezpiecza przed ciążą w każdy dzień cyklu tak samo, więc nie widzę powodu ograniczać się do seksu 1-2 razy w miesiącu, tuż przed miesiączką. Rozumiem ewentualną obawę przed pęknięciem, ale przy prawidłowym użytkowaniu nie zdarza się to zbyt często (zdarzyło mi się 2 razy w moim 10-letnim "stażu" - raz po pijaku, więc może coś poszło nie tak, a raz na suchej łące, więc kto wie, co tam się dostało ) No i to, że by pękła pod koniec cyklu, nie musi oznaczać, że nie będzie dni płodnych, bo jeśli się nie badasz regularnie pod tym kątem, to nie wiesz, czy np. nie miałaś wyjątkowo późnej owulacji w danym cyklu.
Ale to już Wasz wybór Zawsze też są tabletki, które nie pękają i się nie zsuwają i można sie kochać, ile sie chce i kiedy się chce.
Tabletek bym nie chciała, myśle że na tą chwile prezerwatywy to najlepsze rozwiazanie, ale zawsze zastanawiałam się nad tym ułamkiem procent nieskuteczności. Ale skoro przez 10 lat tylko 2 razy mieliście taki przypadek ze pękła to na prawdę znikoma ilość, więc może warto częściej to robić bez obawy za każdym razem

---------- Dopisano o 14:11 ---------- Poprzedni post napisano o 13:37 ----------

Cytat:
Napisane przez Devon_rose Pokaż wiadomość


Nie wstyd Ci pisać takich głupot jako osoba uprawiajaca seks?

Jeśli wierzysz w to co napisałaà to już możesz wyprawkę szykować.
ohh czyli Ty to robisz bez prezerwatywy i w połowie cyklu, nie chcąc zajść w ciążę? Gratuluję
kornelia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-04, 15:56   #805
Devon_rose
Zakorzenienie
 
Avatar Devon_rose
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 710
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez kornelia222 Pokaż wiadomość
Tabletek bym nie chciała, myśle że na tą chwile prezerwatywy to najlepsze rozwiazanie, ale zawsze zastanawiałam się nad tym ułamkiem procent nieskuteczności. Ale skoro przez 10 lat tylko 2 razy mieliście taki przypadek ze pękła to na prawdę znikoma ilość, więc może warto częściej to robić bez obawy za każdym razem

---------- Dopisano o 14:11 ---------- Poprzedni post napisano o 13:37 ----------



ohh czyli Ty to robisz bez prezerwatywy i w połowie cyklu, nie chcąc zajść w ciążę? Gratuluję
To ja Ci gratuluję uprawiania stosunków przerywanych z użyciem PREZERWATYWY przed okresem w obawie, że ciąża jest mniej prawdopodobna. :-D

Przed rozpoczęciem współżycia należałoby dowiedzieć się jak dochodzi do zapłodnienia.

P.S. Od 8 lat uprawiam seks z użyciem prezerwatywy i nie każę się facetowi pilnować.
__________________

Zwierzak to nie rzecz, nie kupuj go na prezent !
Devon_rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-04, 17:39   #806
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez Devon_rose Pokaż wiadomość
To ja Ci gratuluję uprawiania stosunków przerywanych z użyciem PREZERWATYWY przed okresem w obawie, że ciąża jest mniej prawdopodobna. :-D

Przed rozpoczęciem współżycia należałoby dowiedzieć się jak dochodzi do zapłodnienia.

P.S. Od 8 lat uprawiam seks z użyciem prezerwatywy i nie każę się facetowi pilnować.
O matko, faktycznie, dopiero teraz zauważyłam, że nie dość, że prezerwatywa + ostatnie dni cyklu (a w inne dni szklanka wody zamiast), to jeszcze stosunek przerywany...
Proponuję przez szybę następnym razem. I szklankę wody zamiast w każdy dzień.
Toż to bez sensu. Ludzie się krzywdzą w ten sposób. Gdybym ja tak uprawiała seks, to bym miała uraz chyba jakiś. Na pewno nie ochotę, by to robić.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-04, 17:54   #807
kornelia222
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 14
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
O matko, faktycznie, dopiero teraz zauważyłam, że nie dość, że prezerwatywa + ostatnie dni cyklu (a w inne dni szklanka wody zamiast), to jeszcze stosunek przerywany...
Proponuję przez szybę następnym razem. I szklankę wody zamiast w każdy dzień.
Toż to bez sensu. Ludzie się krzywdzą w ten sposób. Gdybym ja tak uprawiała seks, to bym miała uraz chyba jakiś. Na pewno nie ochotę, by to robić.
Dziewczyny tu nie chodzi o to żeby się przekrzykiwać :/ po prostu nie mam zbyt dużego doświadczenia. Rozumiem Was, bo byc może już macie to kilkuletnie doświadczenie w tych sprawach i wiecie na co możecie sobie pozwolić, a to co ja robię wydaje Wam się śmieszne i bez sensu. Rozumiem że prezerwatywa w każdym dniu cyklu jest dużym zabezpieczeniem [jeśli jest prawidłowo użyta] ?, a pod koniec cyklu kochacie się "bez" ? [cykl regularny] - jeśli ten post wyda wam się śmieszny to po prostu nie komentujcie, a jeśli chcecie służyć dobrą radą dla niedoświadczonej koleżanki to bardzo proszę <prosi>
kornelia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-04, 18:11   #808
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Jeżeli prezerwatywa jest prawidło użyta i trzymana w prawidłowych warunkach to skutecznie chroni przed ciążą. Stosuję prezerwatywy przez patrzenia w kalendarz i z końce w środku.
Odbyłaś stosunek zabezpieczony więc ciąży nie będzie.
__________________
K: 37


"Wiedźmikołaj"
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-04, 22:39   #809
Devon_rose
Zakorzenienie
 
Avatar Devon_rose
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 710
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez kornelia222 Pokaż wiadomość
Dziewczyny tu nie chodzi o to żeby się przekrzykiwać :/ po prostu nie mam zbyt dużego doświadczenia. Rozumiem Was, bo byc może już macie to kilkuletnie doświadczenie w tych sprawach i wiecie na co możecie sobie pozwolić, a to co ja robię wydaje Wam się śmieszne i bez sensu. Rozumiem że prezerwatywa w każdym dniu cyklu jest dużym zabezpieczeniem [jeśli jest prawidłowo użyta] ?, a pod koniec cyklu kochacie się "bez" ? [cykl regularny] - jeśli ten post wyda wam się śmieszny to po prostu nie komentujcie, a jeśli chcecie służyć dobrą radą dla niedoświadczonej koleżanki to bardzo proszę <prosi>
Nie kochamy się bez gumy gdy nie chcemy mieć dziecka nawet przy regularnym cyklu!

Dni płodnych nie wylicza się w kalendarzu!

(Wiem, że u niektórych kobiet są jak w kalendarzyku ;-))

Aby je określić naleźy prowadzić obserwację objawowo-termiczną.
__________________

Zwierzak to nie rzecz, nie kupuj go na prezent !
Devon_rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-05, 06:55   #810
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez kornelia222 Pokaż wiadomość
Dziewczyny tu nie chodzi o to żeby się przekrzykiwać :/ po prostu nie mam zbyt dużego doświadczenia. Rozumiem Was, bo byc może już macie to kilkuletnie doświadczenie w tych sprawach i wiecie na co możecie sobie pozwolić, a to co ja robię wydaje Wam się śmieszne i bez sensu. Rozumiem że prezerwatywa w każdym dniu cyklu jest dużym zabezpieczeniem [jeśli jest prawidłowo użyta] ?, a pod koniec cyklu kochacie się "bez" ? [cykl regularny] - jeśli ten post wyda wam się śmieszny to po prostu nie komentujcie, a jeśli chcecie służyć dobrą radą dla niedoświadczonej koleżanki to bardzo proszę <prosi>
To nie jest kwestia doświadczenia, tylko pomyślenia, jak działa dane zabezpieczenie. Prezerwatywa jest zabezpieczeniem mechanicznym - zatrzymuje spermę w środku, więc czemu w zależności od Twojego cyklu miałaby czasem nie działać?
Jak używałam prezerwatyw, to zawsze, nawet jak zachciało nam się w pierwszy dzień okresu. Dzień cyklu nie ma nic do rzeczy. Nie chcę dziecka = używam prezerwatywy. Gdyby mi było wszystko jedno = to czasem pewnie bym nie użyła.
Zakładam, że Tobie nie jest obojętne, więc stosuj za każdym razem prezerwatywę i nie będziesz w ciąży.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-11-04 10:32:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:25.