Praca w jednym banku, a konto w innym? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-12-01, 22:58   #1
Pola1919
Przyczajenie
 
Avatar Pola1919
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 23
Question

Praca w jednym banku, a konto w innym?


Witajcie.
Udało mi się przebrnąć przez rekrutację na stanowisko w jednym z większych banków. Patrząc na to, że jest to moja pierwsza praca w tej branży, zastanawiam się nad pewną rzeczą.
Lada moment będę musiała uzupełnić dane dot. zatrudnienia (m.in. numer mojego konta bankowego itd.) i teraz tak...
Przejrzałam ofertę banku dla którego niebawem zacznę pracę, jednak nie odpowiada mi w nim oferta kont osobistych. Ciekawszą (przynajmniej dla mnie) ofertę znalazłam w innym banku. I co teraz? Czy wypada pracować dla jednego banku i jednocześnie być klientką innego, w którym to założę swoje konto, na które co miesiąc będzie wpływało moje wynagrodzenie?
Pola1919 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-02, 07:27   #2
ewelinap5
Raczkowanie
 
Avatar ewelinap5
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 205
Dot.: Praca w jednym banku, a konto w innym?

Oczywiście, że wypada. To w jakim banku masz konto nie ma prawa nikogo obchodzić. Pracowałam kilka lat w jednym z banków i konta w nim nie miałam.
Możesz zapytać czy w ofercie nie ma konta ze specjalnymi warunkami dla pracowników bo to również bardzo często się zdarza i może być opłacalne.
__________________
W poszukiwaniu ciekawych miejsc: www.podroze-ep.blogspot.com
ewelinap5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-02, 07:29   #3
uniperfect
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 738
Dot.: Praca w jednym banku, a konto w innym?

A wg mnie, nie wypada. Na przykład pracując jako sprzedawca masz reklamować bank. Skoro uważasz ,że inny bank ma lepszą ofertę to w jaki sposób przekonasz klienta np do konta osobistego banku, w którym będziesz pracować ?. Nawet jakby to konto miało 2 razy większe opłaty miesięczne niż inne w innym banku, to ty jako sprzedawca masz tak przedstawić produkt , aby klient uznał, że lepszego produktu na rynku nie znajdzie

Edytowane przez uniperfect
Czas edycji: 2014-12-02 o 07:30
uniperfect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-02, 08:35   #4
ewelinap5
Raczkowanie
 
Avatar ewelinap5
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 205
Dot.: Praca w jednym banku, a konto w innym?

To w jakim banku ma się konto to prywatna sprawa każdego, nie musisz o tym opowiadać swoim klientom.
Znam osoby pracujące w sprzedaży, które nie mając danego produktu oczywiście opowiadały swoim klientom jak to są z niego zadowolone
Ponoszenie dwukrotnie wyższych opłat w imię "bo wypada" mnie rozbawiło.
__________________
W poszukiwaniu ciekawych miejsc: www.podroze-ep.blogspot.com
ewelinap5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-02, 08:47   #5
uniperfect
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 738
Dot.: Praca w jednym banku, a konto w innym?

Jak byłam na stażu w jednym z banków, to byłam wiele razy w trakcie stażu namawiana do założenia konta w tym banku. Po jakimś czasie założyłam konto u nich Ze starego konta zrezygnowałam i założyłam nowe. Fakt mieli lepsze warunki.
uniperfect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-02, 09:13   #6
levana
Raczkowanie
 
Avatar levana
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 457
Dot.: Praca w jednym banku, a konto w innym?

A co to kogo obchodzi w jakim banku masz konto? Ja jak zaczynałam pracę w banku to miałam konto w innym banku. Przeżyłam 😁
Naomiast po kilku miesiącach otworzyłam drugie konto - w banku w którym pracuję z ofertą pracowniczą, która, krótko mówiąc, bardzo odbiega od standardowej. Proponuję sie dowiedzieć jak wygląda taka oferta u Ciebie, może wyjdzie Ci to na lepsze.
levana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-02, 11:59   #7
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Praca w jednym banku, a konto w innym?

To twoja prywatna sprawa. Tak jak dziewczyny piszą, zapytaj o konto dla pracowników, a jak nie ma czegoś takiego to bierz to co dla ciebie korzystne.
Myślisz, że pracownicy Tesco robią zakupy tylko tam?
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-02, 16:26   #8
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Praca w jednym banku, a konto w innym?

Cytat:
Napisane przez uniperfect Pokaż wiadomość
A wg mnie, nie wypada. Na przykład pracując jako sprzedawca masz reklamować bank. Skoro uważasz ,że inny bank ma lepszą ofertę to w jaki sposób przekonasz klienta np do konta osobistego banku, w którym będziesz pracować ?. Nawet jakby to konto miało 2 razy większe opłaty miesięczne niż inne w innym banku, to ty jako sprzedawca masz tak przedstawić produkt , aby klient uznał, że lepszego produktu na rynku nie znajdzie
Można dobrze sprzedawać produkt wcale z niego nie korzystając Autorka przecież nic nie napisała, że ma sprzedawać, wykonuje się różne prace w bankach. Żaden pracownik chyba nie podpisuje lteż ojalki, że będzie korzystał tylko produktów z swojej firmy.

Autorko, tak jak dziewczyny pisały - wybierz to, co dla Ciebie jest najkorzystniejsze, dla banku masz być efektywnym pracownikiem, reszta, to Twoja prywatna sprawa
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-02, 17:47   #9
dryda
Rozeznanie
 
Avatar dryda
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 799
Dot.: Praca w jednym banku, a konto w innym?

Zgadzam się całkowicie z poprzedniczkami.
Masz być dobrym pracownikiem, ale to nie oznacza, że musisz być jednocześnie klientem banku.
Nie zmieniaj konta, niech wiedzą, że kto inny ma lepszą ofertę
dryda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-02, 17:59   #10
Magdin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39
Dot.: Praca w jednym banku, księgowanie przelewów w drugim

Nie sądzę żeby ktokolwiek zwrócić uwagę na to w jakim banku masz założone konto, a jak jednak natarczywy szef się przyczepi to powiedz niech zaproponuje ci lepsze warunki konta niż to jakie masz

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-06-06 o 00:58 Powód: Link.
Magdin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-02, 19:16   #11
Marbella85
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 158
Dot.: Praca w jednym banku, a konto w innym?

Moim zdaniem nikt nie będzie cię nawet namawiał do założenia konta w tym banku. Możesz się dowiedzieć, że mają jakieś tam warunki dla pracowników, ale nie musisz z tego korzystać.
Marbella85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-02, 20:52   #12
201607280909
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 014
Dot.: Praca w jednym banku, a konto w innym?

Tak, jak pisały dziewczyny wyżej dowiedz się czy Twój bank nie posiada specjalnej oferty dla pracowników Moja mama pracowała w banku i miała założone konto pracownicze na o wiele lepszych warunkach niż konta w standardowej ofercie.
201607280909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 10:17   #13
Kirenne
Zadomowienie
 
Avatar Kirenne
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 606
Dot.: Praca w jednym banku, a konto w innym?

Cytat:
Napisane przez levana Pokaż wiadomość
A co to kogo obchodzi w jakim banku masz konto? Ja jak zaczynałam pracę w banku to miałam konto w innym banku. Przeżyłam 😁
Natomiast po kilku miesiącach otworzyłam drugie konto - w banku w którym pracuję z ofertą pracowniczą, która, krótko mówiąc, bardzo odbiega od standardowej. Proponuję sie dowiedzieć jak wygląda taka oferta u Ciebie, może wyjdzie Ci to na lepsze.
Ja również dopiero po ponad pół roku otworzyłam drugie konto w banku, gdzie pracuję, ale niestety nie ma tu ofert dla pracowników. Nikt nie patrzył krzywo na to, gdzie mam pierwszy rachunek.
Kirenne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-05, 23:25   #14
Azhaar
Zadomowienie
 
Avatar Azhaar
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 521
Dot.: Praca w jednym banku, a konto w innym?

Jak pierwszy raz pracowałam w banku przez ponad rok, to nie założyłam, bo mi się nie chciało :p

Zaczynając w drugim założyłam tylko i wyłącznie dlatego, że w pierwszym dniu szkolenia kazali nam podać rachunek do przelewu wynagrodzenia, a ja swojego nie pamiętałam i od razu wciskali nam otworzenie rachunku u nich, to założyłam

Nie wiem, jaki to ma mieć niby związek z lojalnością do firmy?
To jak pracuje w L'Oreal to nie mogę już kupić szamponu do włosów Ziaji?
Jak pracuję w Orange to nie mogę mieć telefonu w Play?
Jak pracuję w Żabce to nie mogę zakupów w Biedronce zrobić?

Oferta banków jest tak rozległa, że można mieć różne konta w różnych bankach, bo np. jeden bank ma lepsze systemy internetowe i mobilne, inny wysokie oprocentowanie na lokatach, inny bardziej promuje studentów, a w jeszcze innym dostanie się lepszy kredyt hipoteczny.

Więc nawet jak pracuje w banku X, a ma rachunek w banku Y, bo jej taki pasuje, to nie znaczy że komuś innemu nie będzie bardziej pasowała oferta banku X.

---------- Dopisano o 00:25 ---------- Poprzedni post napisano o 00:18 ----------

Cytat:
Napisane przez uniperfect Pokaż wiadomość
A wg mnie, nie wypada. Na przykład pracując jako sprzedawca masz reklamować bank. Skoro uważasz ,że inny bank ma lepszą ofertę to w jaki sposób przekonasz klienta np do konta osobistego banku, w którym będziesz pracować ?. Nawet jakby to konto miało 2 razy większe opłaty miesięczne niż inne w innym banku, to ty jako sprzedawca masz tak przedstawić produkt , aby klient uznał, że lepszego produktu na rynku nie znajdzie
A przepraszam bardzo - w jaki sposób klient przychodzący do banku ma wiedzieć, w jakim banku ma konto pani z działu Obsługi Klienta?

Pogrubione - no własnie, ona ma umieć sprzedać nawet największy badziew, a nie sama go kupować.

Edytowane przez Azhaar
Czas edycji: 2014-12-05 o 23:23
Azhaar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-06, 13:54   #15
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Praca w jednym banku, a konto w innym?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-08, 00:24   #16
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Praca w jednym banku, a konto w innym?

możesz mieć konto gdzie chcesz, to nikogo nie powinno obchodzić tak samo jak to w jakiej sieci masz telefon, równie dobrze mógłby ktoś zapytać czy firmie nie przeszkadza, że masz telefon w innej sieci niż oni, to w niczym nie przeszkadza
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-08 01:24:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:37.