Bezpłodność. Leczenie. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-09, 23:01   #1
koreczek1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 128

Bezpłodność. Leczenie.


Mam za sobą pierwsza wizytę w klinice niepłodności. Zrobiliśmy badania badania z partnerem i definitywnie problem jest ze mną. Nie mam owulacji. Czekamy na drugą wizytę. Jak wygląda taka wizyta? Dostane jakieś leki?
koreczek1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-12, 20:04   #2
angelikalis123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 21
Dot.: Bezpłodność. Leczenie.

Niestety zbyt wiele w tej kwestii pomóc nie mogę bo nie wiem jak to dokładnie wygląda. Myślę, że na drugiej wizycie na pewno dowiesz się więcej szczegółów a lekarz być może wyjaśni Ci na czym będzie polegało leczenie.
angelikalis123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-14, 23:23   #3
jowitazz
Rozeznanie
 
Avatar jowitazz
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 754
Dot.: Bezpłodność. Leczenie.

A mogę zapytać Cię, jak długo staracie się o dzidziusia?
Pewnie lekarz będzie chciał Ci robić monitoringi, żeby ustalić, czy faktycznie nie masz owulacji i czy masz prawidłowe endometrium. Jeśli okaże się, że nie masz, to pewnie spróbuje najpierw z lekami stymulującymi owulację.
jowitazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-16, 22:50   #4
koreczek1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 128
Dot.: Bezpłodność. Leczenie.

Staramy się ponad rok
koreczek1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-17, 17:27   #5
jowitazz
Rozeznanie
 
Avatar jowitazz
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 754
Dot.: Bezpłodność. Leczenie.

To jeszcze nie jest tak źle. Musisz być dobrej myśli. Ja też miałam z tym problem, jeśli masz ochotę to Ci w skrócie opowiem...

My staraliśmy się 2 lata. Nie miałam owulacji ani dobrego endometrium (3 mm...) + problemy z tarczycą. Dostawałam leki, miałam przeróżne badania i nic nie przynosiło skutku. Okazało się, że nie tylko ja mam problem. Chłopak musiał mieć operację, bo stwierdzono żylaki powrózka nasiennego, co źle wpływało na jakość jego nasienia. Byliśmy załamani... Ja już straciłam nadzieje na dziecko.
W maju kupiliśmy sobie kotka, a w czerwcu zaczęłam mieć 10 mm endometrium i owulację! W lipcu zaszłam w ciążę, jak zobaczyłam dwie kreski na teście byłam w szoku i nadal jestem.
Zwyczajnie przestaliśmy o tym myśleć, kotek zadziałał uspokajająco no i operacja się udała

Niedługo i Ty zobaczysz upragnione kreseczki. Życzę Wam tego.

A miałaś wykonane badania hormonalne?
jowitazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-17, 17:55   #6
koreczek1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 128
Dot.: Bezpłodność. Leczenie.

Tak. Na pierwszej wizycie w klinice zrobiono ze mną wywiad i z partnerem także. Od razu po wizycie poszłam na pobranie krwi a partner ustalić wizytę na pobranie nasienia. U niego wszystko ksiazkowo i perfekcyjnie. Kolejna wizytę dali mi po 3 mcach (niebawem termin ). Ja juz wiem ze FSH mam bardzo zle bo będąc w Polsce w marcu zbilam niektóre badania, ale tutaj w UK nawet nie chcieli na to zerknąć. Mam nadzieje że w końcu jakieś leczenie dojdzie do skutku, bo w Polsce już wiadomo co mi jest tylko ciężko się leczyć na odległość dlatego też czekamy z tym wszystkim tutaj.

---------- Dopisano o 17:55 ---------- Poprzedni post napisano o 17:54 ----------

jowitazz właśnie dostałam okres dziś rano. .. umieram z bólu i z żalu ze nie jestem w ciąży. Martwią mnie trochę te ogromne skrzy krwi które tej miesiączce towarzyszą.
koreczek1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-18, 09:36   #7
jowitazz
Rozeznanie
 
Avatar jowitazz
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 754
Dot.: Bezpłodność. Leczenie.

Jeśli on ma tak dobre nasienie, to bądźcie dobrej myśli. To jakie masz FSH? Pamiętaj, że wszystko da się wyleczyć i musisz się odstresować, bo to też robi swoje.

Wiem, co czujesz... Również płakałam prawie za każdym razem, jak okres mi przyszedł. Co do skrzepów - musisz koniecznie lekarzowi też o tym powiedzieć.
jowitazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-11, 20:07   #8
osaosa82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 18
Dot.: Bezpłodność. Leczenie.

Witam was dziewczyny .
my też się staramy ponad 5 lat od lekarza do lekarza i nic konkretnego żaden nie powiedział nam,
Chodzę do kliniki we Wrocławiu invimed i podeszłam do pierwszej inseminacji ale sie nie udała .
osaosa82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-11 21:07:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:53.