Maszynka do lodów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - Moje gotowanie

Notka

Kuchnia - Moje gotowanie Dzielimy się wiedzą jak przyrządzić, ugotować i upiec tak wspaniale jak nasze babcie!

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2020-02-16, 18:37   #1
polnamalwa
Raczkowanie

Maszynka do lodów

Hej dziewczyny
Jestem fanką zdrowego odżywiania i niestety lubię lody, a lato blisko
Czy któraś z Was posiada maszynę do robienia lodów?
Jaki model polecicie?
I najważniejsze:
czy można w niej robić sorbety albo lody na bazie jogurtu naturalnego małej zawartości tłuszczu? We wszystkich przepisach widzę "jogurt typu greckiego" i zdurniałam
Z góry dzięki!
polnamalwa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-17, 11:36   #2
CatInTheCloset
Poddupnik Jasniepana

Dot.: Maszynka do lodów

Mialam kiedys cos takiego, taka ze trzeba bylo mise wsadzac do zamrazalnika (i to w dosc niskiej temperaturze ta misa musiala byc, bo - 20) na 12h, wrzucalo sie skladniki i sru mialy byc lody i g... wyszlo

Wydaje mi sie, ze jesli to ma dzialac to trzeba zainwestowac, a mi byloby szkoda paruset zlowych ma naszyne do lodow.

Raz bylam na prezentacji termomixa i nie pamietam, jak babka je zrobila, ale zrobila pyszne lody. Ale to tez drogi sprzet. Acz mega uniwersalny.

Sama mam blender. Mroze banany, wrzucam je +dodatki miele i mam lody. Tanio i maszyna sie nie kurzy.
CatInTheCloset jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-17, 15:46   #3
polnamalwa
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez CatInTheCloset Pokaż wiadomość
Mialam kiedys cos takiego, taka ze trzeba bylo mise wsadzac do zamrazalnika (i to w dosc niskiej temperaturze ta misa musiala byc, bo - 20) na 12h, wrzucalo sie skladniki i sru mialy byc lody i g... wyszlo

Wydaje mi sie, ze jesli to ma dzialac to trzeba zainwestowac, a mi byloby szkoda paruset zlowych ma naszyne do lodow.

Raz bylam na prezentacji termomixa i nie pamietam, jak babka je zrobila, ale zrobila pyszne lody. Ale to tez drogi sprzet. Acz mega uniwersalny.

Sama mam blender. Mroze banany, wrzucam je +dodatki miele i mam lody. Tanio i maszyna sie nie kurzy.
No, kilkuset złotych to też mi szkoda
Widziałam jakąś biedronkowej firmy Hoffen, tak do stówki. Myślę o niej, bo mam robota sprzątającego z tej firmy od roku i... jestem mega zadowolona, a kosztował chyba 400 zł (dokładnie nie pamiętam).
Blender też mam, nawet dwa, na bogato reczny i kielichowy. Tylko że w przepisach czytałam, że jak się robi lody blenderem, to trzeba je co pół godziny blendować zanim całkiem zamarzną, żeby nie robiły się grudy. To prawda?
Stary 2020-02-18, 13:01   #4
Ellen_Ripley
Zakorzenienie

Jeżeli kupować to tylko sprzęt o dużej pojemności, z wyższej półki, profesjonalny czyli bezobsługowy (ok. 1000 zł). Domowe maszyny z misami mającymi około litra, które trzeba mrozić i robić cuda z mieszaniem, pilnowaniem... Strata czasu. Nie będzie Ci się chciało tego robić (na 99%). Miałam takową, oddałam sprawną "pod śmietnik".

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2020-02-18 o 13:04
Ellen_Ripley jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-18, 13:09   #5
CatInTheCloset
Poddupnik Jasniepana

Cytat:
Napisane przez polnamalwa Pokaż wiadomość
No, kilkuset złotych to też mi szkoda
Widziałam jakąś biedronkowej firmy Hoffen, tak do stówki. Myślę o niej, bo mam robota sprzątającego z tej firmy od roku i... jestem mega zadowolona, a kosztował chyba 400 zł (dokładnie nie pamiętam).
Blender też mam, nawet dwa, na bogato reczny i kielichowy. Tylko że w przepisach czytałam, że jak się robi lody blenderem, to trzeba je co pół godziny blendować zanim całkiem zamarzną, żeby nie robiły się grudy. To prawda?
Szczerze mowiac, moje zabawy w temacie konczyly sie porazka. Blendzilam co 20 minut, wsadzalam do zamrazalnika, robilam to znowu i wychodzilo beznadziejnie. Za kazdym razem, Robilam cos na 3 - 4 porcje, mrozilam, potem wyciagalam i chocbym nie wiem, co robila, smakowalo to jak paskudna, bezsmakowa mrozona breja.

Teraz, jesli mam ochote na lody domowe, to wyciagam 1 mrozonego banana, jakies mrozone owoce + jakies skladniki i blenduje na cos ala sorbert (1 - 2 porcje).

A najczesciej, po prostu ide do dobrej lodziarni rzemielsniczej. Wole zaplacic 5 zl za galke lodow i zjesc niz bawic sie w domowe lody. Szkoda czasu, hajsu a efekt i tak bedzie no zaden.
CatInTheCloset jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-18, 15:54   #6
polnamalwa
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez CatInTheCloset Pokaż wiadomość
Szczerze mowiac, moje zabawy w temacie konczyly sie porazka. Blendzilam co 20 minut, wsadzalam do zamrazalnika, robilam to znowu i wychodzilo beznadziejnie. Za kazdym razem, Robilam cos na 3 - 4 porcje, mrozilam, potem wyciagalam i chocbym nie wiem, co robila, smakowalo to jak paskudna, bezsmakowa mrozona breja.

Teraz, jesli mam ochote na lody domowe, to wyciagam 1 mrozonego banana, jakies mrozone owoce + jakies skladniki i blenduje na cos ala sorbert (1 - 2 porcje).

A najczesciej, po prostu ide do dobrej lodziarni rzemielsniczej. Wole zaplacic 5 zl za galke lodow i zjesc niz bawic sie w domowe lody. Szkoda czasu, hajsu a efekt i tak bedzie no zaden.
Mieszkam na zadupiu, także mogłabym tak robić tylko w dni, kiedy jestem w pracy u mnie to 2 biedry i 3 żabki
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - Moje gotowanie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości