jaką farbą na zakrycie rudości!?! - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-10, 19:59   #61
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: jaką farbą na zakrycie rudości!?!

moze byc ale co to da skoro masz ciemne?
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-10, 20:47   #62
martapolska
Raczkowanie
 
Avatar martapolska
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 60
Dot.: jaką farbą na zakrycie rudości!?!

wyrówna na jednolity kolor i zmieni refleksy bardziej na ciemniejsze
?
martapolska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-10, 23:54   #63
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: jaką farbą na zakrycie rudości!?!

a no chyba że o to chodzi.
hm w sumie, jeśli nie są w złym stanie to może kąpiel rozjaśniająca i dopiero farba?
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-11, 07:07   #64
martapolska
Raczkowanie
 
Avatar martapolska
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 60
Dot.: jaką farbą na zakrycie rudości!?!

o nieee, już NIC rozjaśniającego!
martapolska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-11, 11:12   #65
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: jaką farbą na zakrycie rudości!?!

no jak chcesz
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 15:01   #66
martapolska
Raczkowanie
 
Avatar martapolska
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 60
Dot.: jaką farbą na zakrycie rudości!?!

a może Palette W5, Nugat ? http://www.palette.pl/nasze-produkty...-palette/braz/
martapolska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 15:09   #67
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: jaką farbą na zakrycie rudości!?!

hm moze byc ociepli kolor. uzywałem jej na rudy, zrobił sie karmel
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-26, 15:09   #68
annanina5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4
Usunięcie rudego odcienia

Witam
pół roku temu pomalowałam włosy farbą garnier o bardzo intensywnym czerwonym odcieniu. 2 miesiące temu postanowiła znów wrócić do brązu i pomalowałam je na bardzo ciemny naturalny brąz, lecz odcien po poprzedniej farbie nie zniknął. Słyszałam, że można obyć się bez ściagania koloru u fryzjera odpowiednio dobierając kolor.
Może ktoś z was wie jaka farbę wybrać aby rudawy odcień zniknąć? Chodzi tu o jakieś "niebieskie drobinki"?
annanina5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-26, 18:12   #69
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Usunięcie rudego odcienia

Cytat:
Napisane przez annanina5 Pokaż wiadomość
Witam
pół roku temu pomalowałam włosy farbą garnier o bardzo intensywnym czerwonym odcieniu. 2 miesiące temu postanowiła znów wrócić do brązu i pomalowałam je na bardzo ciemny naturalny brąz, lecz odcien po poprzedniej farbie nie zniknął. Słyszałam, że można obyć się bez ściagania koloru u fryzjera odpowiednio dobierając kolor.
Może ktoś z was wie jaka farbę wybrać aby rudawy odcień zniknąć? Chodzi tu o jakieś "niebieskie drobinki"?
spróbuj może dekoloryzacji... ew zneutralizuj odpowiednimi odzywkami i preparatami ten pigment.. idz do hurtowni fryzjerskiej tam mają coś takiego jak Anti-red albo Anti- Orange koncentrat chyba jakoś tak to się zwie. daje się go do farby czy odzywki pewności niemam ale na pewno takie coś jest ..
oo tu jest z igora
http://www.friseurbedarf24.de/Tonhoe...pid-12825.html
poza tym slyszalam ze pigment zielony neutralizuje rudości więc może warto i tego poszukać..
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-30, 19:43   #70
patus881
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1
Ratunku, jak usunąć rudzielcowy kolor włosów

Jeszcze tydzień temu miałam piękne , do pasa włosy nie farbowane, lśniące niczym nie zniszczone (koloru jasny brąz). Coś mnie podkusiło i zafarbowałam farbą Wella Karmelowa Czekolada, wyszedł beznadziejny, okropny, rudawo-marchewkowy kolor, nie czekając na nic pokryłam go farbą w piance koloru złocisty brąz, na chwilę obecną mam kolor rdzawo-czekoladowo-rudawy. Okropieństwo jestem załamana , nie podejmę się dekoloryzacji, bo szkoda moich włosów, co mam począć, próbuję z szamponem przeciwłupieżowym , ale wypłukuje się do tej beznadziejnej marchewy czy jest jakaś rada na moje włosy. Chcę moje piękne brązowe naturalne włoski
patus881 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-30, 20:29   #71
madziocha
Zadomowienie
 
Avatar madziocha
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 274
Dot.: Ratunku, jak usunąć rudzielcowy kolor włosów

Cytat:
Napisane przez patus881 Pokaż wiadomość
Jeszcze tydzień temu miałam piękne , do pasa włosy nie farbowane, lśniące niczym nie zniszczone (koloru jasny brąz). Coś mnie podkusiło i zafarbowałam farbą Wella Karmelowa Czekolada, wyszedł beznadziejny, okropny, rudawo-marchewkowy kolor, nie czekając na nic pokryłam go farbą w piance koloru złocisty brąz, na chwilę obecną mam kolor rdzawo-czekoladowo-rudawy. Okropieństwo jestem załamana , nie podejmę się dekoloryzacji, bo szkoda moich włosów, co mam począć, próbuję z szamponem przeciwłupieżowym , ale wypłukuje się do tej beznadziejnej marchewy czy jest jakaś rada na moje włosy. Chcę moje piękne brązowe naturalne włoski

Poczytaj w tym wątku https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=254254 Mi kilka lat temu pomógł, a miałam go jeszcze zapisanego w zakładkach. Dziewczyny piszą tam o płukankach z fioletu gencjanowego. Niedawno mialam przerwę, ale sama robiłam takie płukanki przez kilka lat, po każdym myciu. Rudy poblask wynikał u mnie z kilku niefortunnych pasemek a potem szamponetek z marionu (moj naturalny to ciemny blond/jasny brąz). Płukanki dawały fajny odcień chłodnego brązu. Jakbyś chciała zobaczyc rożnicę na moich włosach, to jest na blogu Anwen na samym dole http://www.anwen.pl/2011/06/moja-wos...madziocha.html (na osttanim zdjęciu widac włosy z fioletem i bez)
U mnie ten "fiolet" jest dosc intensywny ale to wszytsko zalezy od tego ile fioletu w płukance zastosujesz.
Mam nadzieję, że na coś Ci się przydadzą te porady
madziocha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-30, 20:57   #72
exclusivee
Zakorzenienie
 
Avatar exclusivee
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 3 195
Dot.: Ratunku, jak usunąć rudzielcowy kolor włosów

Cytat:
Napisane przez patus881 Pokaż wiadomość
Jeszcze tydzień temu miałam piękne , do pasa włosy nie farbowane, lśniące niczym nie zniszczone (koloru jasny brąz). Coś mnie podkusiło i zafarbowałam farbą Wella Karmelowa Czekolada, wyszedł beznadziejny, okropny, rudawo-marchewkowy kolor, nie czekając na nic pokryłam go farbą w piance koloru złocisty brąz, na chwilę obecną mam kolor rdzawo-czekoladowo-rudawy. Okropieństwo jestem załamana , nie podejmę się dekoloryzacji, bo szkoda moich włosów, co mam począć, próbuję z szamponem przeciwłupieżowym , ale wypłukuje się do tej beznadziejnej marchewy czy jest jakaś rada na moje włosy. Chcę moje piękne brązowe naturalne włoski
Farbując włosy chyba nie do końca wiedziałaś czego chcesz? W końcu karmelowa czekolada jak i złocisty brąz to nawet z nazwy ciepłe odcienie, można się było spodziewać rudych, ciepłych brązów Kolor trochę się wypłucze ale wątpię żebyś miała swoje naturalki, no chyba że zrobisz dekoloryzację takim typowym ściągaczem koloru. A jeśli nie chcesz dekoloryzacji to pozostają Ci chyba tylko i wyłącznie fioletowe płukanki dostępne w drogeriach. Powodzenia
__________________
Instagram

Jasny popielaty brąz
exclusivee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-11, 09:29   #73
Dina234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 1
Dot.: jaką farbą na zakrycie rudości!?!

mam pytanie do fryz5 bo widze ze facet zna sie na rzeczy... Pare miesiecy temu mialam robiona dekoloryzacje schodziłam z czarnego koloru. Po zabiegu miałam raz farbowane włosy farbą by fama pomieszane dwa kolory brązu jeden był jakis czekoladowy z poświatą czerwoną, kolor był ładny ale po paru myciach zszedł z włosów i mam cały czas rudawą poswiate i wyglądają jak po ściągnięciu koloru jak się go pozbyć jakie farby nałożyć chce uzyskać ciemny brąz
Dina234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-15, 20:22   #74
zbroja
Raczkowanie
 
Avatar zbroja
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 68
GG do zbroja Send a message via Skype™ to zbroja
Dot.: jaką farbą na zakrycie rudości!?!

Witam przeczytalam caly watek ale zdecydowalam sie dopytac jakies 2-3 miesiace farbuje wlosy Jesiennym Lisciem z Joanny z rudawym polyskiem. No i oczywiscie bam-zamarzyl mi sie popielaty braz/ciemny blond (poziom 6/7). Czy moglabym uzyc do tego farby Castinga 613 lub 713? A moze jakiejs popielatej londy/welli/joanny czy czegos innego? Musze podkreslic ze jakis tydzien temu uzylam kremu rozjasniajacego o 2-3 tony i teraz na gorze rudy jest duzo mocniejszy, a za to od polowy wszystko splukuje sie do ciemnego blondu ;x poczekac tydzien,dwa i nalozyc jakis popiel? Czy to moze pomoc? Z gory dziekuje

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________

Zbroja ma zawsze rację, a jak Zbroja nie ma racji to patrz punkt pierwszy.
zbroja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-26, 11:02   #75
e6a2c94443f966d5bdb1fa7d483e1d75b7ed128e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3 063
Dot.: jaką farbą na zakrycie rudości!?!

Rudy zawsze będzie ci wychodził wiem bo walczę z nim, nawet ochłodzenia i tonowanie nie dadzą rady, a każdy położony blond wyjdzie ci po kilku miesiącach rudy. Dlaczego? Ponieważ każda farba (jasny blond, średni blond, czerwienie, brąz i czerń oraz inne kolory) żeby zabarwić twój kolor na wymarzony odcień wpierw rozjaśnia twoje włosy (to sprawka utleniacza, tzw wody) a potem pigment np. jasny brąz wnika we włosy. Dlatego podczas mycia, ten pigment się wypłukuje, co powoduje że ten poprzedni pigment jest bardziej widoczny. Nie pozbędziesz się całkowicie rudego. Musisz uważać, ponieważ farba do włosów w wersji podstawowej ma: pigment żółty, pigment czerwony i pigment niebieski. Włosy rude mają pigment żółty i czerwony. Dlatego jak położysz ciepłą farbę blond może ci wyjść zielony, ponieważ żółty+ niebieski=zielony.
e6a2c94443f966d5bdb1fa7d483e1d75b7ed128e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-26, 13:42   #76
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: jaką farbą na zakrycie rudości!?!

[1=e6a2c94443f966d5bdb1fa7 d483e1d75b7ed128e;5188537 0]Rudy zawsze będzie ci wychodził wiem bo walczę z nim, nawet ochłodzenia i tonowanie nie dadzą rady, a każdy położony blond wyjdzie ci po kilku miesiącach rudy. Dlaczego? Ponieważ każda farba (jasny blond, średni blond, czerwienie, brąz i czerń oraz inne kolory) żeby zabarwić twój kolor na wymarzony odcień wpierw rozjaśnia twoje włosy (to sprawka utleniacza, tzw wody) a potem pigment np. jasny brąz wnika we włosy. Dlatego podczas mycia, ten pigment się wypłukuje, co powoduje że ten poprzedni pigment jest bardziej widoczny. Nie pozbędziesz się całkowicie rudego. Musisz uważać, ponieważ farba do włosów w wersji podstawowej ma: pigment żółty, pigment czerwony i pigment niebieski. Włosy rude mają pigment żółty i czerwony. Dlatego jak położysz ciepłą farbę blond może ci wyjść zielony, ponieważ żółty+ niebieski=zielony.[/QUOTE]

Chyba trochę pomyliłaś
Położenie farby popielatej (np. 8.1, 7.1, itd) na żółć lub złoto może dać zieleń. A położenie jej na rudawe włosy to tonuje je do chłodniejszego odcienia.
A ciepły blond na rudości - po prostu nic nie tonuje. Dalej pozostaje rudy lub rudawy blond.

I nie jest prawdą, że NIE DA SIĘ.
Da się ochłodzić żółcie i rudości, stonować je, ale często trwa to bardzo długo, wymaga wcześniejszych pigmentacji i tonowania odpowiednimi farbami.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-26, 14:37   #77
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: jaką farbą na zakrycie rudości!?!

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Chyba trochę pomyliłaś
Położenie farby popielatej (np. 8.1, 7.1, itd) na żółć lub złoto może dać zieleń. A położenie jej na rudawe włosy to tonuje je do chłodniejszego odcienia.
A ciepły blond na rudości - po prostu nic nie tonuje. Dalej pozostaje rudy lub rudawy blond.

I nie jest prawdą, że NIE DA SIĘ.
Da się ochłodzić żółcie i rudości, stonować je, ale często trwa to bardzo długo, wymaga wcześniejszych pigmentacji i tonowania odpowiednimi farbami.
Zgadzam się.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-26, 17:47   #78
e6a2c94443f966d5bdb1fa7d483e1d75b7ed128e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3 063
Dot.: jaką farbą na zakrycie rudości!?!

Chyba nie, ponieważ jak masz rudy z jasnymi przebłyskami to wyjdzie ci zielony. Jakoś nie chcę ryzykować.
e6a2c94443f966d5bdb1fa7d483e1d75b7ed128e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-26, 17:53   #79
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: jaką farbą na zakrycie rudości!?!

[1=e6a2c94443f966d5bdb1fa7 d483e1d75b7ed128e;5189030 7]Chyba nie, ponieważ jak masz rudy z jasnymi przebłyskami to wyjdzie ci zielony. Jakoś nie chcę ryzykować.[/QUOTE]

Wtedy wystarczy zastosować farbę popielato-opalizującą
8.12, 8.21 lub wymieszać 8.1+8.2

Nie widzę żadnego problemu

Sama tak robiłam na rudo-żółte włosy i nic, co by chociaż stało obok zieleni, mi na głowie nie wyszło.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-26, 18:30   #80
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: jaką farbą na zakrycie rudości!?!

.21 to fajna opcja.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-26, 18:40   #81
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: jaką farbą na zakrycie rudości!?!

Farbowałam chyba też taką, chociaż najczęściej mieszałam .1 i .2
Nie udało mi się wybić rudości, ale i tak uważam, że to sukces po tym, co dostałam po 2 rozjaśnianiach.

1 - po 2 rozjaśnianiach na wodzie 8-10% (z henny + czerwonych szamponetek, kolor z jakiego schodziłam to był spłukany malinowo-czerwony z przebijającymi rudościami)
2 - aktualny kolor

Zresztą ja to nawet nie miałam rudych tych włosów. To był odblaskowy pomarańcz.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 3 (3).jpg (72,8 KB, 91 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0367.jpg (73,4 KB, 104 załadowań)
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-16, 21:11   #82
zrobieTOsama
Przyczajenie
 
Avatar zrobieTOsama
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 2
Dot.: jaką farbą na zakrycie rudości!?!

a mam pytanie. Jeśli koleżanka ma odrost mniej więcej do ucha w kolorze ciemny, mysi blond. Natomiast od ucha do ramion spłowiały rudy (ni to blond ni to rudy, takie żółto pomarańczowe) i chciała by je rozjaśnić. Zastanawiam się czy da się uniknąć owego rozjaśniacza a użyć jakiejś farby w odcieniu jasny blond? Nałożyć na końce i jak zacznie schodzić rudy dopiero na odrost? Czy w ogóle zacznie ten rudy schodzić czy wyjdzie mi zielony? :-/ nie chcę jej zniszczyć włosów.
zrobieTOsama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-17, 12:30   #83
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: jaką farbą na zakrycie rudości!?!

Na odrostach powinno wyjść, natomiast z racji dołu musiałabyś wybrać farbę z .21 po kropce żeby to stonowac. Myślę że 8.21 po całości da sobie radę. Góra na 6% lub 9%, dół na 3%.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-02, 11:59   #84
p_g_p
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 1
Dot.: jaką farbą na zakrycie rudości!?!

Witam!
Jakiś czas temu wpadłam na wspaniały pomysł koloryzacji włosów farbą garnier kolor naturals. Na opakowaniu było co innego (piękny miedziany brąż oh ah) a na włosach wyszło mi to bardzo rudo.
Nałożyłam na to złoty brąz i faktycznie włosy wyszły brązowe jednak bardzo przebija ten rudy ( na początku to nawet czerwony!)

śledzę ten watek już chwile i mam pytanie. Czy dobrze zrobie jeśli położę na to gołębi popiel z joanny? Jeśli tak to ilu procentowy utleniacz (do opakowania dołączony 9%)? Czy może sam kolor rozmieszany z wodą albo z płukanką szarą ?
Boje sie że ten rozjaśniacz zmyje mi brązową farbe i wyjdą włosy rude.

Bardzo proszę o pomoc
p_g_p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-02 12:59:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:59.