Jakim sposobem usunąć tą bliznę ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-14, 12:43   #1
Lusiiaaa
Przyczajenie
 
Avatar Lusiiaaa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3

Jakim sposobem usunąć tą bliznę ?


Zrobił mi się "zajad", niestety rozdrapywałam strupa, teraz gdy już się prawie zagoił zostałą taka brązowo-czerwona plamka w kąciku ust. Nie wygląda to estetycznie niestety Więc mam do Was pytanie jakim sposobem usunąć tą bliznę ? Może znacie jakieś domowe sposoby ? Dodam tylko że operacja nie wchodzi w grę.
Lusiiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-16, 16:26   #2
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Jakim sposobem usunąć tą bliznę ?

Zbieleje to z czasem - daj temu 6 msc-y/czasami do roku. Poza tym w aptece sa kremy na blizny (niedrogie) - kiedys jeden stosowalam o zapachu cebulowym - tylko trzeba stosowac regularnie. Jezeli i to nie pomoze, to mysle, ze mozna zastosowac mikrodermabrazje w tym miejscu.

A w ogole, to nie wiem czy ktos bylby Ci sklonny robic operacje z powodu malej blizny w okolicy ust
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-17, 17:49   #3
mira_cle
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1
Dot.: Jakim sposobem usunąć tą bliznę ?

Ja usuwałam bliznę na czole w salonie Ren Clinic i w tej chwili nie ma po niej ani śladu mają tam najnowszy laser, dzięki któremu zabieg jest krótki i bezbolesny. Jeżeli zależy Ci na szybkim pozbyciu się blizny to radzę Ci umówić się na konsultacje i wtedy kosmetolog oceni co da się zrobić a co do mikrodermabrazji to wiem, że w RenClinic mają też świetny aparat do tego zabiegu, który jednocześnie aplikuje na skórę preparat dobrany do skóry w zależności od problemu ja mam cerę trądzikową a po mikrodermabrazji z preparatem (w moim przypadku kwasem salicylowym) skóra wygląda świetnie!!! zmiany się wysuszyły, skóra jest pięknie oczyszczona. Rewelacja polecam!!!
mira_cle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-17, 20:07   #4
betty8080
Raczkowanie
 
Avatar betty8080
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 83
Dot.: Jakim sposobem usunąć tą bliznę ?

dokladnie, sama zbieleje po 4 - 8 tyg
skora sie regeneruje co 4 tyg a takie pierdulki po zajadach znikaja na 100% wiem bo miewam je od dziecinstwa

skad pomysl o operacji?!?!?
betty8080 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-20, 19:36   #5
Lusiiaaa
Przyczajenie
 
Avatar Lusiiaaa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3
Dot.: Jakim sposobem usunąć tą bliznę ?

W internecie przeczytałam o operacyjnym usuwaniu takich blizn, niestety koszty jak na taki zabieg są za duże.
Lusiiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-23, 19:48   #6
cocabella
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 77
Dot.: Jakim sposobem usunąć tą bliznę ?

osobiście polecam krem no scar-można dostać w aptekach i na allegro za 35-45 zł

wspomniany krem cebulowy to cepan, też skuteczny, tańszy ok 25-30 zł, ale czuć cebulką co jest trochę kłopotliwe

i myślę, ze spokojnie to zejdzie-nie martw się
cocabella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-23, 22:46   #7
Sophie24
Zakorzenienie
 
Avatar Sophie24
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 13 732
Dot.: Jakim sposobem usunąć tą bliznę ?

U mnie sprawdza się idealnie Alantan (krem bo maść jest tłusta, dla mnie za tłusta i ma brzydki kolor a krem ładnie się wchłania), cena to 10zł. Mój sposób to smarowanie takiego miejsca tym kremem non-stop, kiedy jest to miejsce gdzie mogłam ścierać ten krem poprzez różne czynności to po prostu zaklejałam plastrem to miejsce aby krem działał. Skutek jest taki, że miejsc np. po oparzeniach nie jestem teraz w stanie określić, nie wiem gdzie dokładnie to było - wszystko pięknie zniknęło. Na tak małą bliznę spokojnie Alantan wystarczy.

Miałam też żel silikonowy (tak się nazywa, chyba z dopiskiem "na blizny" w różowym opakowaniu, koszt to jakieś 25zł) na głębszą bliznę, też z cebulą, taki sobie był, ładnie działał ale mnie zniechęcał do stosowania bo opakowanie było straszne, potem korek mi się popsuł a żel brudził mi kosmetyczkę. Zostawiał silikonową warstwę, która była widoczna.
Działaj póki to świeże jest, potem jest coraz trudniej. I stosuj takie rzeczy regularnie - to podstawa. Choć nie powinno nic zostać to lepiej zapobiegać niż potem martwić się zabiegiem. A dodam, że Alantan świetnie sprawuje się nawet jako krem do twarzy, czy ogólnie do smarowania suchych miejsc ciała (pięty, łokcie).
Sophie24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:42.