Pogorszenie cery, wypryski na policzkach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-03-30, 14:15   #1
WhySoSerious
multitasking ninja
 
Avatar WhySoSerious
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Arrakis
Wiadomości: 1 405

Pogorszenie cery, wypryski na policzkach


Szukam porady kogoś bardziej doświadczonego w zakresie pielęgnacji cery ode mnie - jeśli to zły dział to z góry przepraszam i proszę o skierowanie mnie gdzie indziej.

Od jakiegoś czasu mam problem z cerą. I tak jak przez całe życie w zasadzie tego typu problemy u mnie nie występowały (pojedyncze wypryski bardzo rzadko), tak teraz doświadczam horroru pojawiających się grupowo pryszczy na policzkach (sic!). Próbowałam zriserczować temat w internecie - jako przyczyny wyprysków w tym miejscu mądrość zbiorowa sieci wymienia papierosy i nadmiar mięsa i nabiału w diecie. Nie palę już od półtorej roku, a od roku jem mięso tylko bardzo sporadycznie jak się złamię. Nabiał w porównaniu z poprzednimi latami też spożywam w minimalnych ilościach. Więc tu na pewno nie leży przyczyna.
Jeden z możliwych powodów, jaki przychodzi mi do głowy to problemy hormonalne - od sierpnia 2015 mam spiralę hormonalną, wcześniej stosowałam tabletki. Teoretycznie zamiana na spiralę powinna mi wręcz poprawić cerę, ale może u mnie jest odwrotnie?
Inny pomysł - jakoś od miesiąca zaczęłam bardziej się przykładać do dbania o skórę twarzy - codziennie rano najpierw mycie wodą różaną, potem krem i dopiero makijaż, wieczorem też po zmyciu makijażu woda różana i krem, raz w tygodniu jeszcze peeling. Czy jest możliwość, że taka nagła dbałość o skórę (wcześniej nie było praktycznie żadnej) wywołała jakiś szok w moim organizmie i stąd taka reakcja? A może jestem uczulona na jakiś składnik?
Stosuję wodę różaną Dabur, krem matująco-utleniający Perfecta, ogórkowe mleczko do demakijażu Ziaja.
Co może być przyczyną? Jak temu zaradzić?
__________________
If the doors of perception were cleansed every thing would appear to man as it is, Infinite.
WhySoSerious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-30, 14:46   #2
JadoreFashion
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 62
Dot.: Pogorszenie cery, wypryski na policzkach

Po 1. to jesli masz taki problem to idz do dermatologa..
Po 2. Lepiej stosuj wszystko z jednej firmy - ja osobiscie polecam ziaje, nigdy mnie nie uczulila
Po 3. No po tej spirali to moglo Cie tak wysypac.. ale to juz kupa czasu minela, wiec hormony powinny sie ustatkowac
JadoreFashion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-30, 14:49   #3
Joka_Q
Raczkowanie
 
Avatar Joka_Q
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 137
Dot.: Pogorszenie cery, wypryski na policzkach

Dermatolog będzie najlepszym rozwiązaniem, ale też tak czasem mam, że jak zaczynam stosować nowy kosmetyk albo inaczej dbać o skórę, to mam na twarzy wysyp.
__________________
Siedzę na brzegu świata
Macham nogami
I myślę, że dalej nic nie ma
Wszystko za nami
Joka_Q jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 10:44   #4
cochebomba
Raczkowanie
 
Avatar cochebomba
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Wiadomości: 457
Dot.: Pogorszenie cery, wypryski na policzkach

A jak wyglądają te pryszcze na policzkach? To takie jasne, podskórne grudki, z których rozwijają się potem wypryski, czy może czerwone, bolące, ropne zmiany? Pierwsza opcja będzie wskazywała raczej na hormony, ale najlepiej żeby zobaczył to dermatolog i ocenił fachowym okiem. Umawiaj się jak najszybciej i daj znać jak się sprawa potoczyła. Trzymam kciuki, żeby udało Ci się zwalczyć ten problem
cochebomba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 11:32   #5
IloveFASHION007
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 151
Dot.: Pogorszenie cery, wypryski na policzkach

lepiej stosowac wszystkie kosmetyki z jednej firmy, nawet z jednej serii.. bo jak masz rozne firmy to nawet nie wiesz, ktory kosmetyk moze cie uczulac...
IloveFASHION007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-18, 15:47   #6
WhySoSerious
multitasking ninja
 
Avatar WhySoSerious
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Arrakis
Wiadomości: 1 405
Dot.: Pogorszenie cery, wypryski na policzkach

Pani dermatolog stwierdziła, że to trądzik wywołany zmianą antykoncepcji. Przepisała mi Davercin i Skinoren... mam nadzieję, że pomoże. Dziękuję wam za wypowiedzi w tym wątku.
__________________
If the doors of perception were cleansed every thing would appear to man as it is, Infinite.

Edytowane przez WhySoSerious
Czas edycji: 2016-04-18 o 15:49
WhySoSerious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-20, 15:21   #7
ZuzaEKA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 5
Dot.: Pogorszenie cery, wypryski na policzkach

Witam wszystkich. Trądzik, wysypki i ogólne podrażnienie skóry miałam od zawsze i do tej pory mam drobne nie doskonałości na twarzy chodziłam do dermatologa, kremy, tabletki itp. nie dawały efektu, a nawet bywało gorzej. W ciąży się poprawiało, teraz po urodzeniu dziecka, mineł0 10 miesięcy. I mój problem powrócił. Koleżanka poradziła mi stosowanie kwasu mlekowego. Zamówiłam w sklepie internetowym xxx . Rozcięczyłam go z woda do stężenia 5 % i codziennie wieczorem przemywałam nim twarz. Po tygodniu zastosowałam 10% stężenie. Problemy z wypryskami mineły może Tobie też pomoże. Pozdrawiam.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2016-08-16 o 11:22 Powód: reklama
ZuzaEKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-20 16:21:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:07.