świecenie się twarzy/pryszcze/bolesne gule - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-11-14, 12:17   #1
AgAnieSZkA_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 20

świecenie się twarzy/pryszcze/bolesne gule


Witam
Nie wiem jakie kosmetyki dobrać do swojej cery. Wydaje mi się, że jest ona mieszana. Tzn na policzkach jest normalna, bardzo sporadycznie coś mi na nich wyskoczy, ale nos i czoło to porażka + broda trochę też.
Mam duuuużo pryszczy na czole, a na nosie bardzo często wyskakują mi bolesne gule. Czoło i nos wiecznie mi się świecą.
Nie wiem czy mam skórę nawilżać ile wlezie, czy stosować kosmetyki matujące??!!
Tak aktualnie wygląda moja pielęgnacja:
rano:
1. żel do mycia z Dermedic: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...-do-mycia.html
2. tonik różany: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,7...do-twarzy.html
3. krem cetaphil: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...-da-ultra.html
Wieczorem pielęgnacja wygląda identycznie.
Dodatkowo 2x w tyg peeling enzymatyczny: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ymatyczny.html
Dziś nałożyłam krem z Green Pharmacy https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...a-herbata.html
Do demakijażu oczu używam tego: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,8...m-cynkiem.html

A jeśli o makijaż chodzi to używam podkładu mineralnego z Lily Lolo.

Dodaję zdjęcia czółka.

Co mam zmienić by zniwelować pryszcze i świecenie jak psu [...]
POMOCY
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0204.jpg (48,9 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0205.jpg (51,8 KB, 35 załadowań)
AgAnieSZkA_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-15, 12:43   #2
kasiakluch
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 115
Dot.: świecenie się twarzy/pryszcze/bolesne gule

Moze weglowa maseczka? z glinka zielona? hmm.. np bielenda-carbo detox. glinka zielona posiada silne właściwości ściągające, dezynfekujące i gojące, wchłania szkodliwe bakterie i toksyny, oczyszcza i zamyka pory, zmniejsza wydzielanie sebum. Jest to ogolnie polecana maseczka, niejednokrotnie juz widzialam dobre opinie
kasiakluch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-19, 16:21   #3
klaudia_stefa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 51
Dot.: świecenie się twarzy/pryszcze/bolesne gule

Ja też lubię bielendę, używałam sporo ich kosmetyków do pielęgnacji twarzy i ciała. Teraz mam krem-żel do twarzy z serii Insta perfect matt & clear, do tego używam jeszcze punktowego korektora na wypryski, on ładnie je wysusza, szybciej się goją i naskórek się odbudowuje. Ten krem-żel matuje cerę, łagodzi podrażnienia i zmniejsza widoczność niedoskonałości. Dla mojej cery dobrze się sprawdza
klaudia_stefa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-24, 14:19   #4
AgAnieSZkA_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 20
Dot.: świecenie się twarzy/pryszcze/bolesne gule

Poszukam info o tym kremie z bielendy, a może jeszcze jakiś pomysł co do kremu?
Bo na prawdę teraz o się święcę jak "psu ...".
Tą glinkę jak trochę kasy zachowam to też sb kupię, dzięki za pomysł .

Jak na razie pozostał mi dobór kremu, bo z tymi pryszczami to muszę pewnie od wewnątrz podziałać.

Więc jakieś pomysły co do kremu dla cery mieszanej (bardzo tłustej w strefie T)??

btw klaudia_stefa jesteś może z Białego?
AgAnieSZkA_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-26, 14:23   #5
Rainberry
Mroczny Elf św. Mikołaja
 
Avatar Rainberry
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Miasto Królów Polskich
Wiadomości: 1 205
Dot.: świecenie się twarzy/pryszcze/bolesne gule

Miałam bardzo podobne problemy do niedawna. Mam mieszaną cerę tak jak Ty, a jeszcze do tego odwodnioną.

Kiedy byłam młodsza próbowałam powstrzymać łojotok i pryszcze silnymi produktami przeciwtrądzikowymi. Powodowało to więcej pryszczy, więc zmieniłam kosmetyki na łagodne i pryszcze pojawiały się o wiele rzadziej. Więc stosowałam coraz łagodniejsze odżywcze kosmetyki do cery suchej, myśląc że będzie jeszcze lepiej. Pojawiło się uczucie ściągnięcia i mocna produkcja tłuszczu, więc byłam pewna przez lata że mam cerę suchą, która jest ciągle nie dość nawilżona i dlatego tak reaguje. Więc pakowałam w nią jeszcze bardziej odżywcze kremy z olejami. I kosmetyki do cery trądzikowej i te do suchej powodowały wysyp pryszczy, zatkane pory i świecenie.

Dopiero jak trafiłam na bloga Renee Rouleau, to doznałam oświecenia. Bardzo polecam, jeśli czytasz po angielsku. Jeśli nie to w skrócie chodzi o to, że cera tłusta jest często odwodniona. Czyli ma tłuszcz (którego brak suchej) ale nie ma wody. Więc najlepsze są żele-kremy nawilżające, bo nie dodają tłuszczu, tylko właśnie wodę i skóra może złapać równowagę. Cetaphil z tego co widzę jest do skóry suchej, nie wiem czy to dobry pomysł. Żel do mycia, którego używasz z kolej zawiera olej makadamia, który może "złościć" Twoją skórę. Renee opisuje też szczegółowo, jak postępować z każdym rodzajem wyprysków, bardzo pomocne.
Rainberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-26, 18:32   #6
Lachezis
Rozeznanie
 
Avatar Lachezis
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 560
Dot.: świecenie się twarzy/pryszcze/bolesne gule

Cytat:
Napisane przez klaudia_stefa Pokaż wiadomość
Ja też lubię bielendę, używałam sporo ich kosmetyków do pielęgnacji twarzy i ciała. Teraz mam krem-żel do twarzy z serii Insta perfect matt & clear, do tego używam jeszcze punktowego korektora na wypryski, on ładnie je wysusza, szybciej się goją i naskórek się odbudowuje. Ten krem-żel matuje cerę, łagodzi podrażnienia i zmniejsza widoczność niedoskonałości. Dla mojej cery dobrze się sprawdza
a mogłabyś wkleić skład tego kremu? Bo się zastanawiałam nad nim.
Lachezis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-05, 09:25   #7
jagnaatos
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 46
Dot.: świecenie się twarzy/pryszcze/bolesne gule

Ja się równięż świecę ale pomaga mi puder essence. Ten biały za kilka złotych w rossmanie. Naprawdę fajny i wystarczy połozyc na kilka godzin i jest super.
Jesli chodzi o kosmetyki na pryszcze to polecam serum sevolium. Obecnie nie mam już takiego problemu jak wczęsniej tak więc nakładam je sobie co drugi dzien wieczorem na twarz. Wygłagodziło ono zmiany. Jest niekomodogenne tak wiec nie tworzy pryszczy oraz nie robią sie po nim nieestetyczne gule a pryszcze nie zlewają się w czerwone plamy.
jagnaatos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-05 10:25:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:48.