Contractubex na blizny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-13, 15:25   #1
glorstine
Raczkowanie
 
Avatar glorstine
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 76
Unhappy

Contractubex na blizny


Stosuje od kilku dnia żel Contractubex. Mam bliznę na wardze i chciałabym się jej pozbyć, ale z tego co widzę, to żel nie bardzo pomaga, a wręcz przeciwnie: wydaje mi się, żę blizna jest jakby bardziej czerwona! A wyczytałam tu na wizażu, że to właśnie najlepszy specyfik na blizny Czy kilka dni to za mało na stwierdzenie czy lek działa i powinnam w dalszym ciągu go używać? A może zwiększenie się zaczerwienienia blizny od razu powinno oznaczać, że powinnam przewrać tę "terapię"?
__________________
" - Niełatwo jest być odważnym - odparł Prosiaczek, lekko pociągając noskiem - kiedy jest się tylko Bardzo Małym Zwierzątkiem..."
glorstine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-13, 15:46   #2
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Contractubex na blizny

Za malo, duzo za malo...

on dziala po tygodniach, a nawet miesiacach regularnego codziennego wcierania...

moim zdaniem nie powinnas przerywac

Ja jestem zywym i chodzacym przykladem, ze dziala. Tyle, ze u mnie to byl prawie rok smarowania

P.S. Jak dlugo masz ta blizne? Jesli w miare swieza to moze tak reagowac zmiana kolorow na samo wcieranie w koncu to jakby nie bylo delikatne rzecz.
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-13, 15:57   #3
glorstine
Raczkowanie
 
Avatar glorstine
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 76
Dot.: Contractubex na blizny

Tylko że bliznę mam już od 8 miesięcy! Wiem, że ten żel stosuje się długo, ale martwi mnie, że u mnie występuje taka reakcja. Miejsce które smaruję mnie szczypie a blizna wydaje się być jakby bardziej zaczerwieniona. Czy u Ciebie też tak było na początku? Bo może to z czasem przejdzie...
__________________
" - Niełatwo jest być odważnym - odparł Prosiaczek, lekko pociągając noskiem - kiedy jest się tylko Bardzo Małym Zwierzątkiem..."
glorstine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-13, 16:02   #4
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Contractubex na blizny

Ale szczypie cala miejsce czy tylko blizna?

Bo jesli tylko blizna to raczej nie jest jakas reakcja alergiczna czy cos...jesli zaczerwienie jest na calym obszarze posmarownym to moze byc alergia.

Jesli to jest tylko "wydaje sie byc" ,a nie jakies mocne podraznienie to ja bym stosowala dalej. To moze byc po prostu znak, ze masc dziala na blizne.

Ja nie powiem jak u mnie bylo to ja to stosowalam 18 lat temu na duza cieta blizne pooperacyjna ale moge powiedziec, ze blizny sie teraz nie da niemal zobaczyc
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-13, 16:37   #5
~refleksyjna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiadomości: 1 299
GG do ~refleksyjna
Dot.: Contractubex na blizny

qleczko a ile tubek tak na oko zurzylas ? i ile kosztuje taka terapia? ja mam blizne po cesarkim cieciu
~refleksyjna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-13, 16:46   #6
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Contractubex na blizny

wiesz, nie mam pojecia ile tubek to bylo jak bylam dzieckiem ...i to chyba niewiele powie tak naprawde bo ja mialam dosc mala blizne w porownaniu z Twoja jak zgaduje. Moja miala jakies 3cm dlugosci ,wiec duzo do smarowania nie bylo. Tyle, ze byla na twarzy.

Contractubex ma swoj tanszy odpowiednik tez czyli Cepan i jeszcze kilka podobnych ale z tego co mowia lekarze to Contractubex jest jednak najlepszy no ale niestety to 50zl za tubke 50g.

Tak wiec jesli jest to problem finansowy to ja bym choc Cepan sprobowala stosowac.

Tak przy okazji sprawdzajac nazwe bo nie bylam pewna znalazlam tez w paru miejscach informacje o tym, ze blizna potrafi sie zaczerwienic, wiec to raczej nie jest jakis problem
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-13, 17:12   #7
~refleksyjna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiadomości: 1 299
GG do ~refleksyjna
Dot.: Contractubex na blizny

dzięki moja blizna po cc jest chyba jakas dziwna, bo w niektorych miejscach calkiem zaniknela a dalej jest czerwona taka linia przerywna sie zrobila
~refleksyjna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-13, 17:24   #8
glorstine
Raczkowanie
 
Avatar glorstine
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 76
Dot.: Contractubex na blizny

Tylko że u mnie to zaczerwienienie dosyć widać, bo to na twarzy :| Ale mam nadzieję, że to się jeszcze zmieni...
Dzięki za pomoc
__________________
" - Niełatwo jest być odważnym - odparł Prosiaczek, lekko pociągając noskiem - kiedy jest się tylko Bardzo Małym Zwierzątkiem..."
glorstine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-13, 17:46   #9
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Contractubex na blizny

No ja swoja blizne tez mialam na twarzy, dokladnie nad samym okiem

Niestety czasem nadal sie nieco czerwieni, mimo , ze normalnie jest prawie niewidoczna...ale tak juz chyba zostanie, w koncu ma juz 18 lat
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-14, 14:35   #10
Zielone_korale
Wtajemniczenie
 
Avatar Zielone_korale
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 283
Dot.: Contractubex na blizny

mam blizne tez na wardze i troche nad, ale mam juz juz ponad 10 lat, wiec jest szansa na pozbycie sie jej? ile taka masc kosztuje i czy sa jescze inne tego typu?
Zielone_korale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-14, 14:40   #11
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Contractubex na blizny

wystarczy zerknac wyzej do mojego postu z numerem #6
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-16, 12:03   #12
Zielone_korale
Wtajemniczenie
 
Avatar Zielone_korale
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 283
Dot.: Contractubex na blizny

oj, nie zauwazaylam
dzieki za wskazanie odpowiedzi
w sumie to problemu finasowego nie ma ale rodzice stwierdza ze zmyslam, wiec nawet sie nie pytam
tylko jak contratubex ma takie same skleadniki jak cepan to czemu niby jeden ma dzialac lepiej od drugiego??
a sa jeszcze jakies inne od dwoch wymienionych?
Zielone_korale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-16, 17:48   #13
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Contractubex na blizny

glowny skladnik aktywny maja ten sam, nie wiem czy maja dokladnie te same skladniki bazy, cepan ma jeszcze wyciag z cebuli na przyklad... przez co niestety smierdzi podobno.

poza tym z lekami to nie jest tak prosto - polopiryna S i aspiryna bayera tez maja niby ten sam sklad, a jednak na chemii tlumaczyli mi , ze czyms tam sie roznia

jest jeszcze jedna masc ale nie pamietam nazwy niestety

poza tym juz nie o tym samym skladzie ale tez na blizny jest "tointex" musisz poszukac o nim wiecej jesli chcesz ja znalazlam "stosuje sie do zmiękczenia, spłaszczenia i zwiększenia elastyczności bliznowców różnego pochodzenia (np. pourazowych, po krioterapii nowotworów lub samoistne)."
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-17, 11:15   #14
Zielone_korale
Wtajemniczenie
 
Avatar Zielone_korale
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 283
Dot.: Contractubex na blizny

zapach jakos bym przetrzymala, chociaz blizna jest na ustach, a to zaraz pod nosem
zaraz poszukam cos na temat tego trzeciego, dzieki
a w jakiej cenie jest cepan, bo wpisujac wyszukiwarke w aptece internetowej to nie ma tego.
Zielone_korale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-17, 11:18   #15
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Contractubex na blizny

ale po wpisaniu w google pierwsze od gory niemal jest

http://www.nokaut.pl/oferta/cepan-krem-35-g.html

quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-23, 13:52   #16
glorstine
Raczkowanie
 
Avatar glorstine
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 76
Dot.: Contractubex na blizny

Ja osobiście tego NIE POLECM! Już nie używam, bo efekt był opłakany! Blizna zamiast się zmiejszać powiększyła się i piekła
Zdecydowany MINUS!
__________________
" - Niełatwo jest być odważnym - odparł Prosiaczek, lekko pociągając noskiem - kiedy jest się tylko Bardzo Małym Zwierzątkiem..."
glorstine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-23, 13:57   #17
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Contractubex na blizny

ale po odstawieniu zostala taka? i jak dlugo stosowalas?

bo zaczerwienienie i podraznienie jest znakiem dzialania... i samo w sobie o niczym jeszcze nie swiadczy
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-25, 12:24   #18
glorstine
Raczkowanie
 
Avatar glorstine
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 76
Dot.: Contractubex na blizny

Po odstawieniu blizna wróciła do normalnego wyglądu. Stosowałam okołu tygodnia, ale nie sądzę żeby to pieczenie było oznaką działania :| Hmmm warga w tym miejscu mi spuchła podczas używania, i zrobiła się taka jak skóra na palcach baaaardzo długo moczonych w wodzie! Wieecie o co chodzi
__________________
" - Niełatwo jest być odważnym - odparł Prosiaczek, lekko pociągając noskiem - kiedy jest się tylko Bardzo Małym Zwierzątkiem..."
glorstine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-25, 13:53   #19
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Contractubex na blizny

czytalam juz kilka watkow gdzie osoby opisywaly lekki pieczenie i zaczerwienie samej blizny...

wiesz, wiele masci na rozne rzeczy lekko piecze i podraznia i to nie znaczy, ze nie dzialaja

za to nie ma sie co dziwnic, ze blizna sie nie zmniejszala - jak to byl tylko tydzien - to wymaga miesiacy

mam pytanie - Ty smarowalas blizne mala iloscia tej masci az do calkowitego wtarcia i robila Ci sie warga taka namoknieta od tego? bo to sie wydaje az dziwne...
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-25, 16:48   #20
glorstine
Raczkowanie
 
Avatar glorstine
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 76
Dot.: Contractubex na blizny

No wiesz, tak w ogóle to konsystencja tego żelu przypomina mi maseczkę typu peel off. Ten żel się nie wchłania tylko zasycha i odpada tak więc smarować musiałam to średnio co godzinkę, bo co się nie obejrzałam to już maści nie miałam...
__________________
" - Niełatwo jest być odważnym - odparł Prosiaczek, lekko pociągając noskiem - kiedy jest się tylko Bardzo Małym Zwierzątkiem..."
glorstine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-25, 17:08   #21
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Contractubex na blizny

Cytat:
Napisane przez glorstine Pokaż wiadomość
No wiesz, tak w ogóle to konsystencja tego żelu przypomina mi maseczkę typu peel off. Ten żel się nie wchłania tylko zasycha i odpada tak więc smarować musiałam to średnio co godzinkę, bo co się nie obejrzałam to już maści nie miałam...
Przeciez jej nie masz miec na skorze...

Masz posmarowac, wetrzec, wmasowac ile sie da i tyle Co za roznica, ze jej pozniej nie bedzie czy, ze zaschnie i bedzie zlazic ?

Jak smarowalas niemal co godzine i to grubsza warstwa to nie dziwie sie, ze mialas "odmokniete".

Na zasadzie "opatrunku" na skorze to sie ja stosuje tylko w szczegolnych przypadkach
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-27, 19:23   #22
glorstine
Raczkowanie
 
Avatar glorstine
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 76
Dot.: Contractubex na blizny

No to może jeszcze popróbuje to poużytkować, ale jak znowu blizna się powiększy to się poddaję
__________________
" - Niełatwo jest być odważnym - odparł Prosiaczek, lekko pociągając noskiem - kiedy jest się tylko Bardzo Małym Zwierzątkiem..."
glorstine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-29, 20:27   #23
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Contractubex na blizny

No ja mysle, ze nieco zaczerwieniona i bardziej widoczna przez to, to ona moze byc...ale jak to wraca do normy po odstawiniu to nie nalezy sie tym za bardzo przejmowac

Tak przy okazji to mozna tez zawsze sprobowac tointexu...tani, a podobno tez czasem dziala

We wskazaniach ma "Zmiękczenie, spłaszczenie i zwiekszenie elastycznosci bliznowców róznego pochodzenia. Leczenie peknieć i rozpadlin czerwieni wargowej np. na tle infekcji." wiec na wargi na pewno nie zaszkodzi
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-12, 20:58   #24
hollister.nika
Rozeznanie
 
Avatar hollister.nika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 989
Dot.: Contractubex na blizny

hej! quleczka a ja mam do Ciebie pytanie(przeczytałam, że stosujesz ten żel rok) właśnie zakupiłam contractubex(aptekarka mi go poleciła),a ja mam na twarzy pobojowisko po trądziku i jak myślisz jest on dobrym lekiem na mój problem? z góry dzięki za odpowiedź
__________________
Bo ludzie którzy cierpią najbardziej to Ci, którzy nie wiedzą czego chcą...

hollister.nika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-14, 11:25   #25
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Contractubex na blizny

nie nie stosuje, stosowalam kiedys daaaawno temu jak bylam dzieckiem na cieta blizne pooperacyjna

na slady po tradziku nie wiem jakby sie spisywal... i co najwazniejsze nie wiem czy jego sklad nie powoduje zapychania naprzyklad

ja bym sie nim bala wieksze powierzchnie smarowac jednak ale skoro aptekarka polecila widzac to co masz na twarzy to moze jest w porzadku

tylko on naprawde wymaga duuuzo cierpliwosci...
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-01, 00:00   #26
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Contractubex na blizny

czy contactubex smierdzi tak samo nieznosnie jak cepan?
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-22, 19:55   #27
joasiah2006
Przyczajenie
 
Avatar joasiah2006
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: zza monitora
Wiadomości: 15
Dot.: Contractubex na blizny

Witam!

Mam pytanie odnośnie maści na blizny na twarzy u dzieci typowo po pogryzieniach.
Rana jest bardzo świeża bo zaledwie paru tygodniowa. Siostrzenicę pogryzł pies i ma małe rany na obu policzkach i jedną dłuższą pod prawym okiem. Lekarz polecił Contratubex o którym tu mowa. Chciałabym wiedzieć czy macie doświadczenie u małych dzieci i czy być może są lepsze, skuteczniejsze maści ? - cena nie ma znaczenia.

Na jednym policzku zrobiło sie dziwne zgrubienie Mała jak śię uśmiecha to te ranki dziwnie się ciagną i powstają takie dziurki na tym policzku. Natomiast koło prawego oka rana niestety została brzydko zszyta i wygląda to nieciekawie, ponieważ zrobiła sie taka dziwna jakby to nazwać kieszonka Jest długa na jakieś 4 cm i biegnie od wewnętrznego kącika i pod okiem Wiem że to wszystko jesy świeże ale ja już martwię się na zapas

Siostra smaruje od paru dni maścią contractubex a ja chciałabym wiedzieć co można jeszcze zrobić aby blizna była jak najmniej widoczna. Wiem że zabiegi bioptronem są dobre ale chirurg zabronił stosowania tego urządzenia u tak małego dziecka zwłaszcza na twarzy blisko oka. Być może znacie jakiegos dobrego lekarza chirurga plastyka w okolicach dolnego śląska który by mógł obejrzeć blizny? Będę wdzięczna za pomoc.
Pozdrawiam
joasiah2006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-26, 19:50   #28
czerwone_paznokcie
Przyczajenie
 
Avatar czerwone_paznokcie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Chojnice
Wiadomości: 15
Dot.: Contractubex na blizny

Poniżej prezentuję Wam działanie preparatu. Obie blizny mam po usuwaniu pieprzyka. Pierwsza ma ok2cm, nigdy nie stosowałam na nią żadnej maści, bowiem znajduje się ona pod bluzką. Druga blizna ma nieco ponad 1cm, stosowałam na nią Contractubex 7miesięcy, ale tak naprawdę po 5miesiącach była już mało widoczna. Nikt mi nie powie, że ta maść to niewypał. Wystarczy systematyczność, smarowałam nią bliznę 3 razy dziennie, czasami nawet 4. Polecam, najlepszy produkt na blizny!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg page.jpg (29,8 KB, 250 załadowań)
czerwone_paznokcie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-20, 22:13   #29
RoyalTigers
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 11
Dot.: Contractubex na blizny

Super!! ja właśnie usunęłam w tym tygodniu małe pieprzyki na twarzy, więc na tę chwilę robią się male strupki, które lekarz kazał mi smarować antybiotykiem do oczu, a poźniej tormentiolem.Dopiero później mogę zastosować preparat na blizny - bo chyba wcześniej, gdy rana jest taka otwarta to nie można go stosować (?)
RoyalTigers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-27, 21:22   #30
czerwone_paznokcie
Przyczajenie
 
Avatar czerwone_paznokcie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Chojnice
Wiadomości: 15
Dot.: Contractubex na blizny

Nie, najpierw rana musi się zarosnąć, potem można stosować preparaty na blizny.
czerwone_paznokcie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-11-25 13:12:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:47.