Meszek! Pomocy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-14, 16:29   #1
daga_15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 13

Meszek! Pomocy!


Mam 16 lat i cierpię z powodu wąsika nad górną wargą. Strasznie mnie to krępuje, zwłaszcza gdy rozmawiam z kimś kto stoi bardzo blisko. Niestety mój meszek jest ciemny, bo mam ciemną oprawę oczu (czarne rzęsy i brwi) oraz włosy. Dwa razy stosowałam krem do depilacji twarzy Vanity i poradził sobie świetnie, bo nie podrażnił a po meszku nie było śladu, jednak efekty są krótkotrwałe. Czy plastry z woskiem będą odpowiednie?
Jaka musi być długość włosków by wydepilować je plastrem?
Z góry dziękuję za pomoc!
daga_15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-14, 17:16   #2
dobrawrozka
Raczkowanie
 
Avatar dobrawrozka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 77
Wink Dot.: Meszek! Pomocy!

Spokojnie. Proponuje właśnie plastry z woskiem albo laserowe usunięcie włosków..Wąsik to nie jest taka mega kosztowna sprawa jeśli chodzi o laser. Miesięcznie kosmetyczka bierze ok 5-15 zł za sam wąsik potraktowany woskiem. Możesz kupić sobie woskownice na allegro(od 30 zł) i sama robić zabiegi
__________________
1.wybielam zęby
2.walczę z cellulitem
3.mocniej walczę z rozstępami
4.próbuje zaakceptować siebie
dobrawrozka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-14, 17:42   #3
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Meszek! Pomocy!

Troche musi miec, zeby go wyrwac woskiem. Ale mozesz uzyc pensety, jak sie przyzwyczaisz to przestaniesz to w ogole czuc. Laserem tez mozna, ale trzeba to zrobic kilka razy i trzeba czekac pomiedzy zabiegami zeby wyroslo ich jak najwiecej. Mozesz wtedy stosowac kremy bo przed usunieciem laserowym wasik trzeba zgolic maszynka do golenia i tak.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-14, 18:49   #4
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Meszek! Pomocy!

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Troche musi miec, zeby go wyrwac woskiem. Ale mozesz uzyc pensety, jak sie przyzwyczaisz to przestaniesz to w ogole czuc. Laserem tez mozna, ale trzeba to zrobic kilka razy i trzeba czekac pomiedzy zabiegami zeby wyroslo ich jak najwiecej. Mozesz wtedy stosowac kremy bo przed usunieciem laserowym wasik trzeba zgolic maszynka do golenia i tak.
To nie jest prawda. I nigdy nie daj się na takie coś namówić!
A włoski nie zawsze da się usunąć laserem. Laser wyłapuje bardzo ciemne włosy czyli te, które zawierają bardzo dużo melaniny. Mówiąc prościej muszą to być włosy czarne lub ciemny brąz.
Swojego czasu ja też chciałam usunąć laserowo wąsika i okazało się, że laser moich włosków nie wyłapuje, bo dla niego są za jasne. Mój wąsik był koloru ciemny blond, jasny brąz czyli widoczny dla ludzi na ulicy, ale niestety niewidoczny dla czegoś takiego jak laser.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-14, 18:52   #5
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Meszek! Pomocy!

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
To nie jest prawda. I nigdy nie daj się na takie coś namówić!
A włoski nie zawsze da się usunąć laserem. Laser wyłapuje bardzo ciemne włosy czyli te, które zawierają bardzo dużo melaniny. Mówiąc prościej muszą to być włosy czarne lub ciemny brąz.
Swojego czasu ja też chciałam usunąć laserowo wąsika i okazało się, że laser moich włosków nie wyłapuje, bo dla niego są za jasne. Mój wąsik był koloru ciemny blond, jasny brąz czyli widoczny dla ludzi na ulicy, ale niestety niewidoczny dla czegoś takiego jak laser.
Chyba wole zaufac chirurgowi, ktory to robi niz Tobie. Skoro chirurg mowi, ze laser podpali mi wloski na twarzy, dlatego trzeba je skrocic to ja mu wierze.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-14, 18:54   #6
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Meszek! Pomocy!

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Chyba wole zaufac chirurgowi, ktory to robi niz Tobie. Skoro chirurg mowi, ze laser podpali mi wloski na twarzy, dlatego trzeba je skrocic to ja mu wierze.
Mój lekarz nie kazał mi usuwać włosków przez zbiegiem. Niektórzy usuwają, bo mówią, że może boleć (to zależy jakim sprzętem operuje dany gabinet). Ja nie usuwałam, nic mnie nie bolało, nic nie piekło, nic się nie stało. A od kiedy chirurg zajmuje się usuwaniem zbędnego owłosienia?
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-14, 21:02   #7
Infinity5
Raczkowanie
 
Avatar Infinity5
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 78
Dot.: Meszek! Pomocy!

Wosk jest moim zdaniem odpowiedni, jednak właśnie radziłabym Ci kupić podgrzewacz do wosku, niż plastry, ponieważ na mnie nie bardzo zadziałały.
Co do lasera, taki zabieg wykonuje DERMATOLOG, więc lepiej nie wypowiadać się nie mając odpowiedniej wiedzy. I faktycznie przy takim laserze trzeba mieć bardzo ciemne włoski.
Ale do IPL nie, według mnie jest również idealnym zabiegiem do usuwania zbędnego owłosienia, trzeba oczywiście kilku takich zabiegów. Wykonać go może przeszkolona kosmetyczka, wiem, ponieważ sama mam z tego odbyte szkolenie.
Infinity5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-14, 21:04   #8
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Meszek! Pomocy!

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Mój lekarz nie kazał mi usuwać włosków przez zbiegiem. Niektórzy usuwają, bo mówią, że może boleć (to zależy jakim sprzętem operuje dany gabinet). Ja nie usuwałam, nic mnie nie bolało, nic nie piekło, nic się nie stało. A od kiedy chirurg zajmuje się usuwaniem zbędnego owłosienia?
Odkad zakladaja sobie gabinety medycyny estetycznej i robia wszystko, operacje robia raz w czas a botoks, kwasy, lasery na codzien.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-14, 21:29   #9
Infinity5
Raczkowanie
 
Avatar Infinity5
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 78
Dot.: Meszek! Pomocy!

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Odkad zakladaja sobie gabinety medycyny estetycznej i robia wszystko, operacje robia raz w czas a botoks, kwasy, lasery na codzien.
operację przeprowadzają chirurdzy PLASTYCY, a botoks, kwasy i lasery DERMATOLODZY. Więc naprawdę masz złe informacje.
Infinity5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-14, 21:31   #10
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Meszek! Pomocy!

Cytat:
Napisane przez Infinity5 Pokaż wiadomość
operację przeprowadzają chirurdzy PLASTYCY, a botoks, kwasy i lasery DERMATOLODZY. Więc naprawdę masz złe informacje.
No właśnie mi też się wydawało to dziwne, że chirurg zajmuje się owłosieniem, pierwsze słyszę.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-14, 23:27   #11
Urquinaona
Raczkowanie
 
Avatar Urquinaona
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 357
Dot.: Meszek! Pomocy!

polecam plastry do depilacji twarzy Joanna> Łapią nawet najkrótsze włoski. Opakowanie 12 plastrów kosztuje 5-9zł, efekt po jednym zabiegu utrzymuje się przez ok 2-3 tygodnie
__________________
Kosmetyki (The Body Shop, pędzle Hakuro, Catrice, L'oreal, Biochemia Urody, Pharmaceris)
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...2#post45779882

Książki, filmy, Chodakowska:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post45780161
Urquinaona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-15, 01:19   #12
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Meszek! Pomocy!

Cytat:
Napisane przez Infinity5 Pokaż wiadomość
operację przeprowadzają chirurdzy PLASTYCY, a botoks, kwasy i lasery DERMATOLODZY. Więc naprawdę masz złe informacje.
A to ciekawe, bo ja na sprawy laserowe chodze do chirurga plastyka szczekowo-twarzowego. Poza tym znajoma dentystka robi botoks. Jak ktos chce moze isc do dermatologa, ale nie musi, to Wy macie zle informacje.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-15, 15:23   #13
sensualitat
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualitat
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 330
GG do sensualitat
Dot.: Meszek! Pomocy!

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
A to ciekawe, bo ja na sprawy laserowe chodze do chirurga plastyka szczekowo-twarzowego. Poza tym znajoma dentystka robi botoks. Jak ktos chce moze isc do dermatologa, ale nie musi, to Wy macie zle informacje.
__________________
naturalna pielęgnacja.
sensualitat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-15, 17:11   #14
201607280909
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 014
Dot.: Meszek! Pomocy!

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
To nie jest prawda. I nigdy nie daj się na takie coś namówić!
A włoski nie zawsze da się usunąć laserem. Laser wyłapuje bardzo ciemne włosy czyli te, które zawierają bardzo dużo melaniny. Mówiąc prościej muszą to być włosy czarne lub ciemny brąz.
Swojego czasu ja też chciałam usunąć laserowo wąsika i okazało się, że laser moich włosków nie wyłapuje, bo dla niego są za jasne. Mój wąsik był koloru ciemny blond, jasny brąz czyli widoczny dla ludzi na ulicy, ale niestety niewidoczny dla czegoś takiego jak laser.
to zależy od lasera.
korzystając z LightSheer lub LightSheer Duet trzeba koniecznie zgolić włosy, bo inaczej się spalą i można od tego poparzyć skórę.
201607280909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-15, 20:12   #15
daga_15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 13
Dot.: Meszek! Pomocy!

Dziękuję za rady, na pewno z czegoś skorzystam! Myślę, że wosk będzie odpowiedni.
daga_15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-15, 20:19   #16
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Meszek! Pomocy!

Cytat:
Napisane przez vilandre Pokaż wiadomość
to zależy od lasera.
korzystając z LightSheer lub LightSheer Duet trzeba koniecznie zgolić włosy, bo inaczej się spalą i można od tego poparzyć skórę.
Dlatego napisałam, że to zależy jakim sprzętem operuje gabinet. Wszystko się zgadza.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-16, 10:51   #17
Urquinaona
Raczkowanie
 
Avatar Urquinaona
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 357
Dot.: Meszek! Pomocy!

wosk będzie dobry, ale nie kupuj Veeta, bo trudno go zmyć i strasznie szarpie skórę.
__________________
Kosmetyki (The Body Shop, pędzle Hakuro, Catrice, L'oreal, Biochemia Urody, Pharmaceris)
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...2#post45779882

Książki, filmy, Chodakowska:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post45780161
Urquinaona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:13.