Walka o gładka cerę... mięką, bez rozszerzonych porów i przebarwień. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-10, 08:03   #1
kolorowa_krowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 43

Walka o gładka cerę... mięką, bez rozszerzonych porów i przebarwień.


Kochane, jeśli taki wątek już istnieje to przepraszam za założenie nowego.

Od dziś rozpoczynam walkę o piękną cerę. Tzn. zaczynam kompletować arsenał
Moim problemem są rozszerzone pory- dramatu nie ma, jednak jest to coś co mi przeszkadza, dodatkowo na mojej brodzie zadomowiły się zaskórniki (co mnie straaasznie irytuje).
Mój cel to zdrowa, promienna i gładka cera- jak pupa niemowlaka. Myślicie, że można osiągnąć efekt takiej skóry domowymi sposobami i ogólnodostępnymi kosmetykami?

No to przechodzimy do arsenału. Dzielnie przestudiowałam KWC.
Zamierzam zaopatrzyć się w mikrodermabrazję Ziaja Pro, dodatkowo peeling z tej samej serii (waham się pomiędzy zwyczajnym, a enzymatycznym), dodatkowo od miesiąca łykam belissę, zdrowo się odżywiam... no i zastanawiam się co jeszcze zrobić
kolorowa_krowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 10:24   #2
Hosz
Raczkowanie
 
Avatar Hosz
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 187
Dot.: Walka o gładka cerę... mięką, bez rozszerzonych porów i przebarwień.

Nie myj się wodą, a płynem miclearnym (: Moja koleżanka mówi, że nigdy nie myje twarzy wodą z kranu, ja tak robię i nie mam najlepszej cery, ona za to ma gładziutką i raczej nie ma problemów z niczym.
__________________
Zapraszam na hoszi.blogspot.com - zdjęcia, grafika, sztuka, projektowanie graficzne
Hosz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 10:45   #3
sugar_cane
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 13
Dot.: Walka o gładka cerę... mięką, bez rozszerzonych porów i przebarwień.

-> peelingi i kategoryczny post od wszelkich mazideł zawierających silikony, oleje mineralne czy woski parafinowe..na rzecz olei naturalnych .. np. do zmywania makijażu olejek arganowy - oliwa z oliwek.. do oczu - płyn micelarny..

Edytowane przez sugar_cane
Czas edycji: 2011-12-08 o 12:19
sugar_cane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 11:07   #4
sensualitat
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualitat
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 330
GG do sensualitat
Dot.: Walka o gładka cerę... mięką, bez rozszerzonych porów i przebarwień.

Mi pomaga tonik z cytryny. Cera jest naprawdę dużo gładsza, zaskórniki znikają, przebarwienia są dużo jaśniejsze. Poza tym odstawiłam podkład. W moim przypadku zmiana kolosalna. Myślę, że warto również zwyczajne drogeryjne kosmetyki zamienić na naturalne i mineralne.
__________________
naturalna pielęgnacja.
sensualitat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 11:22   #5
kolorowa_krowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 43
Dot.: Walka o gładka cerę... mięką, bez rozszerzonych porów i przebarwień.

Cytat:
Napisane przez sensualitat Pokaż wiadomość
Poza tym odstawiłam podkład.
...w moim przypadku to błędne koło, nie jestem zadowolona z cery, więc tuszuję to podkładem - używając podkładu nie pomagam swojej skórze...

Dotychczas moja pielęgnacja opierała się na zmywaniu makijażu płynem micelarnym Biodermy i stosowaniu kremu Vichy Myokine. Takie minimum
kolorowa_krowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 14:35   #6
sensualitat
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualitat
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 330
GG do sensualitat
Dot.: Walka o gładka cerę... mięką, bez rozszerzonych porów i przebarwień.

Cytat:
Napisane przez kolorowa_krowa Pokaż wiadomość
...w moim przypadku to błędne koło, nie jestem zadowolona z cery, więc tuszuję to podkładem - używając podkładu nie pomagam swojej skórze...

Dotychczas moja pielęgnacja opierała się na zmywaniu makijażu płynem micelarnym Biodermy i stosowaniu kremu Vichy Myokine. Takie minimum
Ja też nie byłam zadowolona ze swojej cery, ale mimo wszystko postanowiłam przerwać to błędne koło. Teraz wystarcza mi korektor, bardzo rzadko używam kremu tonującego.
Jeśli zmagasz się z przebarwieniami to polecam krem Evolet
__________________
naturalna pielęgnacja.
sensualitat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 19:51   #7
Lillian_
Rozeznanie
 
Avatar Lillian_
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 670
Dot.: Walka o gładka cerę... mięką, bez rozszerzonych porów i przebarwień.

Cytat:
Napisane przez sensualitat Pokaż wiadomość
Mi pomaga tonik z cytryny. Cera jest naprawdę dużo gładsza, zaskórniki znikają, przebarwienia są dużo jaśniejsze. Poza tym odstawiłam podkład. W moim przypadku zmiana kolosalna. Myślę, że warto również zwyczajne drogeryjne kosmetyki zamienić na naturalne i mineralne.
Hej dołączam się do walki, Sensualitat jakim cudem obywasz się bez podkładu? i op co chodzi z tym tonikiem z cytryny? Ja mam cerę taka czerwonawą, popękane naczynka, nie widać ich aż tak bardzo ale skóra jest taka pod-czerwieniona..... ze ja bez podkładu się nie obędę, zawsze nakładam taką w miarę grubą maskę i chciałabym to bardzo ogrniczyc do niezbędnego minimum ale.. ten kolor skóry różowy nie pozwala mi na to.. do tego dochodzą blizny na plecach i dekolcie po nadmiernym wyciskaniu pryszczy w wieku od 12- 19 lat.... masakra czasem mam przez to deprechę np. teraz a do tego jeszcze odkąd przestałam brać tabletki antykoncepcyjne koszmar wrócił.... na twarzy jeden wielki zaskórnik, pryszcze na twarzy, dekolcie plecach ... proszę napisz coś o tym toniku z cytryny- słyszałam ze ona usuwa przebrawienia... podziwiam jak djaesz rade bez podkładu ...
Lillian_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-10, 20:23   #8
sensualitat
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualitat
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 330
GG do sensualitat
Dot.: Walka o gładka cerę... mięką, bez rozszerzonych porów i przebarwień.

Cytat:
Napisane przez Lillian_ Pokaż wiadomość
Hej dołączam się do walki, Sensualitat jakim cudem obywasz się bez podkładu? i op co chodzi z tym tonikiem z cytryny? Ja mam cerę taka czerwonawą, popękane naczynka, nie widać ich aż tak bardzo ale skóra jest taka pod-czerwieniona..... ze ja bez podkładu się nie obędę, zawsze nakładam taką w miarę grubą maskę i chciałabym to bardzo ogrniczyc do niezbędnego minimum ale.. ten kolor skóry różowy nie pozwala mi na to.. do tego dochodzą blizny na plecach i dekolcie po nadmiernym wyciskaniu pryszczy w wieku od 12- 19 lat.... masakra czasem mam przez to deprechę np. teraz a do tego jeszcze odkąd przestałam brać tabletki antykoncepcyjne koszmar wrócił.... na twarzy jeden wielki zaskórnik, pryszcze na twarzy, dekolcie plecach ... proszę napisz coś o tym toniku z cytryny- słyszałam ze ona usuwa przebrawienia... podziwiam jak djaesz rade bez podkładu ...
Hej Uwierz mi, że przebyłam bardzo długą drogę zanim odstawiłam podkład, byłam od niego wręcz uzależniona bez względu na to w jakim stanie był akurat moja cera. Obecnie nakładam tylko korektor pod oczy i na jakieś ewentualne drobne niedoskonałości, które akurat się pojawią. Co do toniku z cytryny - jest osobny wątek, od siebie dodam, że mieszam 2 łyżki wody z 1 łyżką soku z cytryny (proporcje trzeba wyczuć indywidualnie, metodą prób i błędów, choć oczywiście warto zacząć od mniejszej ilości soku lub większej ilości wody, tak aby mieszanka była słabsza) i tak przygotowaną mieszanką przemywam twarz. W moim przypadku sprawdza się rewelacyjnie, niesamowicie wygładza, rozjaśnia, oczyszcza. Na niewielkie przebarwienia stosuję również krem i wraz z tonikiem cytrynowym na prawdę czynią cuda.
Jeżeli masz naczynka to z cytryną lepiej uważaj, jakby nie było to przecież kwas.
__________________
naturalna pielęgnacja.

Edytowane przez sensualitat
Czas edycji: 2011-10-10 o 20:24
sensualitat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 10:27   #9
Śnieżka
Zakorzenienie
 
Avatar Śnieżka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 556
Dot.: Walka o gładka cerę... mięką, bez rozszerzonych porów i przebarwień.

hej dziewczyny.ja mam cere mieszana ale generalnie oprócz świecenia czasem za duzego nie mam wiekszych problemów,typu wyprysków itd ale przed okresem sie zdarza...wieczorem myje twarz zelem babydream + krem babydream a rano przecieram twarz tonikiem ziaja i smaruje kremem ziaji do cery mieszanej...od czasu do czasu robie peeling grubziarnisty perfecty i robie maseczke ziaji
myslicie ze ta pielegnacja jest ok?dość minimalistycznie ale czuje ze mi słuzy.
Mam pytanie co do tego plynu micelatrnego,co króras z was pisala,jesli dobrze rozumiem trzeba zmyc nim make-up wieczorem? i nie myc juz twarzy wodą,jakims żelem?
__________________
pewność siebie i radość życia.
dbam o siebie.
rozwój intelektualny/praca/mod.
Śnieżka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 11:50   #10
Lillian_
Rozeznanie
 
Avatar Lillian_
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 670
Dot.: Walka o gładka cerę... mięką, bez rozszerzonych porów i przebarwień.

witam i dziś
Wieczorem zrobiłam sobie tonik cytrynowy chyba za mocny bo mi szczypało twarz, ale rano go trochę rozrobilam z wodą delikatnie i już było lepiej,,, piję drożdże na cerę i włosy ( ponoć działa) faktycznie przed okresem mialam bardzo malo wyprysków na twarzy ale za to na dekolcie masakra- gdzies musi to wurzucać boję sie że mi wróciła choróbska - toksoplazmoza bo od tego strasznie mi wyrzucało mam nadzieję że cytryna i na to pomorze a wieczorem nakadam tkai preparat firmy essence zelik niby wysuszający ale nie wiem czy działa...
Lillian_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 12:36   #11
sensualitat
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualitat
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 330
GG do sensualitat
Dot.: Walka o gładka cerę... mięką, bez rozszerzonych porów i przebarwień.

Cytat:
Napisane przez Śnieżka Pokaż wiadomość
hej dziewczyny.ja mam cere mieszana ale generalnie oprócz świecenia czasem za duzego nie mam wiekszych problemów,typu wyprysków itd ale przed okresem sie zdarza...wieczorem myje twarz zelem babydream + krem babydream a rano przecieram twarz tonikiem ziaja i smaruje kremem ziaji do cery mieszanej...od czasu do czasu robie peeling grubziarnisty perfecty i robie maseczke ziaji
myslicie ze ta pielegnacja jest ok?dość minimalistycznie ale czuje ze mi słuzy.
Mam pytanie co do tego plynu micelatrnego,co króras z was pisala,jesli dobrze rozumiem trzeba zmyc nim make-up wieczorem? i nie myc juz twarzy wodą,jakims żelem?
Skoro taka pielęgnacja ci służy to myślę, że jest ok
Płynem micelarnym zmywamy makijaż wieczorem, ale można go użyć również rano. Zazwyczaj nie używamy już po nim żelu i wody, chyba że zostawia wyraźny film na twarzy, ale można wówczas użyć toniku

Cytat:
Napisane przez Lillian_ Pokaż wiadomość
witam i dziś
Wieczorem zrobiłam sobie tonik cytrynowy chyba za mocny bo mi szczypało twarz, ale rano go trochę rozrobilam z wodą delikatnie i już było lepiej,,, piję drożdże na cerę i włosy ( ponoć działa) faktycznie przed okresem mialam bardzo malo wyprysków na twarzy ale za to na dekolcie masakra- gdzies musi to wurzucać boję sie że mi wróciła choróbska - toksoplazmoza bo od tego strasznie mi wyrzucało mam nadzieję że cytryna i na to pomorze a wieczorem nakadam tkai preparat firmy essence zelik niby wysuszający ale nie wiem czy działa...
Hmm myślę, że z cytryną powinnaś uważać skoro masz naczynka, bo może tylko pogorszyc sprawę. A co do żelu z Essence to też byłabym ostrożna. Nadmierne wysuszenie powoduje jeszcze większe błyszczenie i wysyp. Lepiej stosować punktowo np. Sudocrem.
__________________
naturalna pielęgnacja.
sensualitat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-11, 13:06   #12
Ciburaszka
Rozeznanie
 
Avatar Ciburaszka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 571
Dot.: Walka o gładka cerę... mięką, bez rozszerzonych porów i przebarwień.

Hej dziewczyny !
Dołączam się do tego wątku.
Mam cerę przetłuszczającą się z rozszerzonymi porami. Niedoskonałości jakieś też się pojawiają.
Ja również nie używam podkładu, jedynie korektor jak mi coś wyskoczy. Jestem zadowolona z takiego efektu, ponieważ nie znoszę mieć podkładu na twarzy , w tedy się czuję tak sztucznie. Podkładu używam jedynie na jakieś większy wyjścia.
Ja mam taki swój patent , ponieważ uważam ,że jak cera jest znakomicie oczyszczona , wręcz promienna to bez podkładu wygląda jeszcze ładniej.
Kiedyś używałam podkładów i zauważyłam ,że po jego odstawieniu cera polepszyła się.
Porów skóry się nie pozbędziemy to fakt, ale możemy je zmniejszyć. Ja w tym celu stosuję maseczki zwężające pory , lubię np z Lirene. Używam również zielone glinki , polecam z firmy Dermaglin. Piszę o tych , które faktycznie działają.
Duże efekty podobno daje maseczka z kurzego białka. Bardzo zwęża pory. Jeszcze jej nie wypróbowałam , ale mam taki zamiar. Podobno działa jeszcze maseczka aspirynowa.
Ogólnie uważam,że powinnyśmy przetestować te domowe , naturalne maseczki!

Ale myślę ,że żelem który przełomowo polepszył moją cerę i od tej paru lat nie stosuje żadnego innego , jest właśnie żel Babydream z Rossmanna. O jego zachwytach mogłabym się rozpisywać.

Przetestowałam już wiele kremów i toników, te które mogę polecić to zdecydowanie Soraya, Ziaja i aktualnie stosuję z La Roche Possay, Effaclar K , wraz z kremem i jestem zadowolona.

Chciałabym dodać,że znakomicie również sprawdza się parówka , znakomicie oczyszcza pory i cerę, pomaga w walce z zaskórnikami. Jest doskonałym "podkładem" do maseczek oczyszczających i innych zabiegów. Wypróbujcie koniecznie!
__________________
Magda
Ciburaszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 13:13   #13
sensualitat
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualitat
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 330
GG do sensualitat
Dot.: Walka o gładka cerę... mięką, bez rozszerzonych porów i przebarwień.

Cytat:
Napisane przez Ciburaszka Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny !
Ja również nie używam podkładu, jedynie korektor jak mi coś wyskoczy.

Porów skóry się nie pozbędziemy to fakt, ale możemy je zmniejszyć. Ja w tym celu stosuję maseczki zwężające pory , lubię np z Lirene. Używam również zielone glinki , polecam z firmy Dermaglin. Piszę o tych , które faktycznie działają.

Duże efekty podobno daje maseczka z kurzego białka. Bardzo zwęża pory. Jeszcze jej nie wypróbowałam , ale mam taki zamiar. Podobno działa jeszcze maseczka aspirynowa.
Zdradzisz jakiego korektora używasz?

Również uwielbiam maseczki Dermaglinu, szczególnie przeciwtrądzikową i polecam, bo naprawdę działa.

Popieram również robienie maseczek domowych, sama w najbliższym czasie mam zamiar spróbować tej z kurzego białka Przede wszystkim to co nakładamy na twarz jest zupełne naturalne a poza tym mamy pewnośc co do pochodzenia składników.
__________________
naturalna pielęgnacja.
sensualitat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 14:35   #14
Ciburaszka
Rozeznanie
 
Avatar Ciburaszka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 571
Dot.: Walka o gładka cerę... mięką, bez rozszerzonych porów i przebarwień.

Ja używam mineralnego EveryDay Minerals , Maybelline Super Stay 24h , Maybelline Affinitone. Muszę przyznać ,że te z Maybelline są fajne, lubię ich używać, mają fajną pacynkę do nakładania ( która niekoniecznie jest higieniczna :P ). Doskonale stapiają się z cerą , fajnie pasują też pod oczy. Rozjaśniają spojrzenie.
Stosuję w zależności od potrzeb
A co do Dermaglinu jeszcze to polecam czystą zieloną glinkę taką w proszku , bo rozrobienia z wodą
Znalazłam parę ciekawych przepisów co do tych maseczek domowych , myślę ,że są godne przetestowania Wszystkie do cery z rozszerzonymi porami, przetłuszczających się i z niedoskonałościami.

Wklejam oryginał
Maseczka drozdzowa II:
łyżkę drożdży wymieszać z przegotowaną zimną wodą, dodać kilkanaście kropli soku z cytryny. Papkę nałożyć na twarz i pozostawić do wyschnięcia. Następnie zwilżonymi opuszkami palców rozmasowywać maseczkę na skórze przez kilka minut. Zmyć.
Maseczka ma działanie złuszczająco-oczyszczające i wybielające.

Maseczka z porzeczek:
2-3 kiście czerwonych i białych porzeczek, łyżeczka mąki ziemniaczanej. Rozgnieć porzeczki, odsączyc sok, zmieszac z mąką. Papkę nałozyc na twarz, zmyc po 20 min.
Zamyka rozszerzone pory przy tłustej cerze. Nie nadaje sie dla cery naczynkowej!

Maseczka miodowo-jabłkowa:
1 łyżka płynnego miodu, jabłko.
Zetrzec drobno jablko i zmieszac z płynnym miodem. Przygotowaną masę nałozyc na twarz na 20 min., następnie spłukac letnią wodą.
Maseczka usuwa zanieczyszczenia skóry i wygładza cerę

Maseczka miodowa z białkiem:
2 łyżeczki płynnego miodu, 1 białko.
Ubic luźno białko z miodem. Przygotowaną masę nałozyc na twarz na 25 min., następnie spłukac letnią wodą.
Maseczka działa przeciwzapalnie, gojąco i napinająco

Maseczka z ziemniaka – przeciw blyszczacej skorze:
Rozgnieciony, ugotowany ziemniak zmieszac z 2 lyzkami zimnego mleka i kilkoma kroplami soku z cytryny. Rozlozyc na twarz, po 10 min. zmyc.

Maseczka z maki (dla skory tlustej i mieszanej):
Ok. 2 lyzki maki zmieszac z lyzeczka miodu i dodawac powoli (ciagle mieszajac) ciepla herbate rumiankowa, az powstanie pasta. Nalozyc ja na twarz, po 15 min. zmyc letnia woda.
Maseczka wygladza i oczyszcza skore tlusta i mieszana.

Maseczka jogurtowa I:
1/2 kubka jogurtu, 1/2 szklanki mleka. Nałozyc jogurt na twarz i zostawic do wyschnięcia. Zmyc letnim mlekiem, a następnie zimną wodą.

Maseczka maślankowa:
1/2 szklanki maślanki, 1/2 szklanki mleka, 2 łyżki migdałowych otrębów, trochę świeżego soku z ogórków. Maślankę zmieszac z sokiem z ogórka i otrębami. Nałozyc na twarz, szyję i dekolt na pół godziny. Następnie dobrze spłukac i lekko natrzec mlekiem.

Maseczka z pomidorow I:
Maseczka dziala antybakteryjnie i rozjasniajaco: 1 dojrzaly pomidor zmiksowac z 2 lyzkami jogurtu i ½ lyzeczki gliceryny. Nalozyc na twarz (oczy i usta pominac). Po 10 min. zmyc ciepla woda.

Maseczka z pomidorow II:
Nadaje się do cery tłustej lub trądzikowej. Nałozyc plasterki lub papkę z pomidorów na twarz i odczekac 15 minut. Zmyc ciepla woda.

Maseczka jogurtowa I:
Nalozyc jogurt (lub twarozek) na twarz jak maseczkę (można dodać łyżeczkę miodu) i pozostawic na 10-15 minut. Maseczka nawilża skórę i pomaga przy tradziku.

Maseczka jogurtowa II:
2 lyzki jogurtu naturalnego zmieszac z lyzeczka miodu i/lub kilkoma kroplami oliwy z oliwek, lyzeczka soku z cytryny i/lub lyzeczka herbaty rumiankowej. 20 min. trzymac na twarzy, zmyc duza iloscia cieplej wody.

Maseczka drozdzowa:
Działa oczyszczająco i wygładzająco. Wskazana przy cerze z trądzikiem, zwęża pory. Pare kropli cieplego miodu utrzec z 3 dag drożdży. Przy cerze suchej warto dodać 3-4 krople oliwy. Papkę nakładac na twarz i szyję. Po 15 min. zmyc letnią wodą (przegotowaną).

Maseczka malinowa:
Leczy zmiany trądzikowe, oczyszcza cerę z zaskórników i krost, zamyka pory, działa ściągająco. Ok. 10 malin rozgnieć na masę. Nałozyc na twarz i zmyc po 15 min. Przemyc twarz łagodnym tonikiem.

Maseczka z cebuli:
Dla cery trądzikowej doskonała jest maseczka z ugotowanej cebuli, roztartej na miazgę i wymieszanej z łyżką mąki ziemniaczanej. Maseczkę nalozyc na twarz na ok. 30-45 minut i zmyc herbata rumiankowa.

Maseczka migdalowo-herbaciana:
2 lyzeczki olejku migdalowego zmieszac z 4 kroplami olejku herbacianego. Nalozyc na 10 min., zmyc.

__________________
Magda
Ciburaszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 14:52   #15
sensualitat
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualitat
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 330
GG do sensualitat
Dot.: Walka o gładka cerę... mięką, bez rozszerzonych porów i przebarwień.

Ciburaszka dzięki

Wow ile przepisów Dziewczyny zabieramy się za testowanie
__________________
naturalna pielęgnacja.
sensualitat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 15:14   #16
Ciburaszka
Rozeznanie
 
Avatar Ciburaszka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 571
Dot.: Walka o gładka cerę... mięką, bez rozszerzonych porów i przebarwień.

Nie ma za co
Oczywiście prosimy o oceny, wrażenia itp. Ja chyba sama pierwszą wypróbuję drożdżową
__________________
Magda
Ciburaszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-15, 11:43   #17
sugar_cane
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 13
Dot.: Walka o gładka cerę... mięką, bez rozszerzonych porów i przebarwień.

Przetestowałam właśnie białkowo-miodową.. (plus kilka kropel olejku arganowego)
efekt: skóra całkowicie matowa..i gładka (w pewnym artykule czytałam.. że polecana jest przed "wielkimi wyjściami" z tych własnie powodów)
rozszerzone pory bez zmian ( ale w zasadzie wcale nie miała ich zmniejszyć)..Mam nadzieje że to działanie przeciwzapalnie-gojące się ujawni po jakimś czasie ;-)
Troszke niewygodna w utrzymaniu jej na miejscu.. zjeżdza z twarzy, także przymusowy 25minutowy seans na leżąco
Z pozostałego zółtka zrobiłam maseczkę na włosy (z olejkiem rycynowym, arganowym i oliwą z oliwek)
do tego herbata na oczy..i relaks plus regeneracja w pełni..

ps.. a właśnie znalazlam sposoby na rozszerzone pory, które na pewno sprawdzę w najbliższym czasie :

**Dwa razy w tygodniu myjemy skórę twarzy papką z otrąb lub zmielonych płatków owsianych i jęczmiennych. 2 łyżki otrąb lub płatków mieszamy z ciepłą wodą i masujemy nimi skórę . Ten zabieg oczyszcza pory i odświeża koloryt skóry. Działa jak peeling.

**Do odświeżania skóry twarzy używamy toników ziołowych z alkoholem (jeśli nie mamy skóry wrażliwej).

**Regularnie oczyszczamy skórę twarzy u kosmetyczki. Podstawowym zabiegiem jest co 3-4 tygodniowe oczyszczanie, które zapobiega zaczopowaniu się porów przez łój i usuwające pozostającą na skórze warstwę zrogowaciałego naskórka.

**Maseczka - łyżeczkę zmielonych bratków polnych, łyżkę sproszkowanego lub zmielonego skrzypu i łyżeczkę dobrze roztartych świeżych drożdży, dokładnie wymieszać z przegotowaną wodą, nałożyć na twarz i przykryć gazą zmoczoną w gorącej wodzie. Zdjąć maseczkę po 20 min., opłukać twarz zimną wodą, a następnie przetrzeć twarz tonikiem dla skóry tłuste

..oraz wątek na wizażu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=51478

Edytowane przez sugar_cane
Czas edycji: 2011-10-15 o 12:02 Powód: ps.
sugar_cane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-15, 11:52   #18
sensualitat
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualitat
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 330
GG do sensualitat
Dot.: Walka o gładka cerę... mięką, bez rozszerzonych porów i przebarwień.

Cytat:
Napisane przez sugar_cane Pokaż wiadomość
Przetestowałam właśnie białkowo-miodową.. (plus kilka kropel olejku arganowego)
efekt: skóra całkowicie matowa..i gładka (w pewnym artykule czytałam.. że polecana jest przed "wielkimi wyjściami" z tych własnie powodów)
rozszerzone pory bez zmian ( ale w zasadzie wcale nie miała ich zmniejszyć)..Mam nadzieje że to działanie przeciwzapalnie-gojące się ujawni po jakimś czasie ;-)
Troszke niewygodna w utrzymaniu jej na miejscu.. zjeżdza z twarzy, także przymusowy 25minutowy seans na leżąco
Z pozostałego zółtka zrobiłam maseczkę na włosy (z olejkiem rycynowym, arganowym i oliwą z oliwek)
do tego herbata na oczy..i relaks plus regeneracja w pełni..

ps.. tutaj właśnie znalazlam sposoby na rozszerzone pory, które na pewno sprawdzę w najbliższym czasie http://www.✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂/sposoby-na-rozszerzone-pory/ oraz wątek na wizażu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=51478
Brzmi bardzo zachęcająco Trzeba będzie wypróbować
__________________
naturalna pielęgnacja.
sensualitat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:12.