Dobry krem BB lub CC - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-09, 16:06   #1
vook
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 7

Dobry krem BB lub CC


Możecie polecić jakiś dobry i rozsądnej cenie krem BB lub CC do jasnej cery?
Bo ja szukam, szukam i znaleźć nie mogę
vook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-09, 16:48   #2
Alendra
Przyczajenie
 
Avatar Alendra
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 14
Dot.: Dobry krem BB lub CC

.

Edytowane przez Alendra
Czas edycji: 2017-10-21 o 14:42
Alendra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-10, 09:10   #3
judziula
Przyczajenie
 
Avatar judziula
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 18
Dot.: Dobry krem BB lub CC

polecam krem bb oriflame odcień fair, jest bardzo jasny, latem używałam light i też nie jest bardzo ciemny. Zawsze mam problem z podkładami są albo za różowe albo za ciemne. Te są w sam raz. Nakładam sam krem bb bo do mojej mieszanej cery wystarczy.
judziula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-10, 11:23   #4
seductivee
Zakorzenienie
 
Avatar seductivee
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 426
Dot.: Dobry krem BB lub CC

Ja mam bardzo jasną cerę, a do tego trądzikową, więc wybór dobrych kosmetyków do twarzy to nie lada wyzwanie. Najgorzej jest dobrać dobry odcień, bo nie cierpię efektu maski a makijaż twarzy stosuję tylko by wyrównać kolor twarzy (wypryski, zaczerwienienia etc).
Wypróbowałam kilka kremów BB i zdecydowanym numerem jeden pod względem krycia i koloru jest Eveline Blemish Base BB Cream (Matujący krem BB 8w1 - ten zielony). Nie jest to typowy krem BB, ale radzi sobie świetnie. Skóra jest nawilżona, kolor równy, nie robi smug i bardzo dobrze się rozprowadza. Faktem jest, że nie matuje rewelacyjnie, ale nie spotkałam się jeszcze nigdy z takim, co by sobie poradził z moją tłustą skórą.
Na krem nakładam dodatkowo matujący puder prasowany Essence All About Matt! wymiennie z najjaśniejszym odcieniem matującym pudru Sensique. I to jest dla mnie idealny zestaw, a do tego za nieduże pieniądze.
__________________

02.08.2008 - 12.11.2012 - 12.09.2015


seductivee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-10, 11:35   #5
kata_87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 81
Dot.: Dobry krem BB lub CC

Ja też mam jasną cerę i używam kremu BB Garnier do skóry normalnej. Jest rewelacyjny! Kosztuje ok.20 zł i jest bardzo wydajny.
kata_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-10, 23:54   #6
vook
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 7
Dot.: Dobry krem BB lub CC

Dziękuję za rady

O Eveline słyszałam wiele dobrego, ale podobno krem ten ma ciemny odcień, więc nie wiem czy kupić - w żadnym sklepie nie spotkałam się z testerem.

Z kolei z kosmetykami z Avonu mam złe wspomnienia - uczulają mnie.

No i Garnier - używałam innych kosmetyków tej firmy i raczej mi nie pasowały.

No i dalej jestem w kropce
vook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-11, 13:40   #7
seductivee
Zakorzenienie
 
Avatar seductivee
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 426
Dot.: Dobry krem BB lub CC

Cytat:
Napisane przez vook Pokaż wiadomość
Dziękuję za rady

O Eveline słyszałam wiele dobrego, ale podobno krem ten ma ciemny odcień, więc nie wiem czy kupić - w żadnym sklepie nie spotkałam się z testerem.

Z kolei z kosmetykami z Avonu mam złe wspomnienia - uczulają mnie.

No i Garnier - używałam innych kosmetyków tej firmy i raczej mi nie pasowały.

No i dalej jestem w kropce
Ciemny, a raczej pomarańczowy odcień ma wersja w pomarańczowym opakowaniu. Ten jak dla mnie jest idealny, bo świetnie współgra z moją bladą twarzą Do tego jest w takiej lejącej konsystecji i dzięki temu nie czuję go i nie zostawia śladów na ubraniu. Spróbuj w aptece - może tam mają tester. Ja w żadnej drogerii też nie spotkałam się z testerem, ale zaryzykowałam i póki co to mój numer 1.
__________________

02.08.2008 - 12.11.2012 - 12.09.2015


seductivee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-11, 14:25   #8
Alendra
Przyczajenie
 
Avatar Alendra
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 14
Dot.: Dobry krem BB lub CC

.

Edytowane przez Alendra
Czas edycji: 2017-10-21 o 14:43
Alendra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 10:58   #9
vook
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 7
Dot.: Dobry krem BB lub CC

A który Krem Garniera używacie?
Bo są chyba ze 4 z tego co zauważyłam.
Krem Eveline 6 w 1 i wszystkie kremy BB Garniera są właśnie w promocji w Naturze
Chyba zainwestuje w oba na raz.
Tylko który Garnier, dajcie znać
vook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 14:58   #10
v-x-n
Wtajemniczenie
 
Avatar v-x-n
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Nowhere
Wiadomości: 2 486
Dot.: Dobry krem BB lub CC

A jaką masz skórę?

Jeżeli suchą/normalną/mieszaną, to polecam Garniera do skóry wrażliwej (różowy pasek). Wersja podstawowa (niby rozświetlająca) jest wersją mocno tłustawą, przez co na większości twarzy będzie robić duży błysk. Wersja do skóry wrażliwej jest wciąż kremowa, jedwabista, ale nie tak tłusta - nawilża tak dobrze, jak podstawowa, ale daje tylko lekkie rozświetlenie, a nie efekt tłuszczu.

Wersji przeciwzmarszczkowej nie próbowałam, ale myślę, że też możesz wziąć ją pod uwagę, o ile nie szukasz matowania. Też będzie kremowo-jedwabista i dawała delikatny efekt rozświetlenia.

Wersja matująca (w długiej tubce) mocno wysusza, jak masz skórę ze skłonnością np. do suchych skórek czy nawet lekkiego ściągnięcia, to absolutnie nie polecam. U mnie najpierw ściągała skórę, a za pół godziny miałam na twarzy taki błysk i łój, że tylko biec do łazienki i zmyć to z twarzy. Zdecydowanie mój najgorszy zakup pośród BB od Garniera.

Jeżeli potrzebujesz czegoś matującego, bo masz tłustą skórę, to zamiast Garniera polecałabym Maybelline Dream Pure (beżowo-zielone opakowanie), jest lepszy i przyjemniejszy dla skóry. Z tej serii jest też wersja nawilżająca (Dream Fresh - beżowo-różowe opakowanie), ale to raczej kremik na lato, bo jest bardzo lekki (jak woda praktycznie), prawie w ogóle nie kryje.

Jeżeli idziesz do Natury, to możesz spojrzeć na krem BB od Bell - jest to praktycznie lekki podkład, całkiem do rzeczy. Ma też dużo jasnych kolorów do wyboru, jaśniejszych niż Garnier.
__________________
"La curiosidad mató al gato."
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[ Nie kupuję nowych zanim nie zużyję starych ]
[ Biegam ] 10 - 15 - 20 - hM - 30 - M
v-x-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 08:47   #11
lusiabambusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 348
Dot.: Dobry krem BB lub CC

Ja używałam Eveline niebieskiego i był całkiem. Dużo dobrego słyszałam też o dziwo o BB Miss Sporty. Nie polecam BB Rimmela. Dziwny kolor, skóra wygląda jak nasmarowana olejem, a potem jeszcze zmienia kolor.
lusiabambusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-13, 11:33   #12
seductivee
Zakorzenienie
 
Avatar seductivee
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 426
Dot.: Dobry krem BB lub CC

Cytat:
Napisane przez lusiabambusia Pokaż wiadomość
Ja używałam Eveline niebieskiego i był całkiem. Dużo dobrego słyszałam też o dziwo o BB Miss Sporty. Nie polecam BB Rimmela. Dziwny kolor, skóra wygląda jak nasmarowana olejem, a potem jeszcze zmienia kolor.
Także nie polecam Rimmela. Na początku wydawał mi się ok, a później robił mi maskę
__________________

02.08.2008 - 12.11.2012 - 12.09.2015


seductivee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 19:19   #13
elsinoe
Raczkowanie
 
Avatar elsinoe
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 111
Dot.: Dobry krem BB lub CC

ja całe lato używałam kremu BB Eveline, miał lekką konsystencję, dobrze dopasował się z odcieniem do mojej skóry, ładnie też wyrównywał koloryt, ogólnie mogę polecić. teraz musze już przejść na normalny podkład :/
__________________
nie sen jest najgorszy, najgorsze jest przebudzenie...
elsinoe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 11:02   #14
Ula_87
Wtajemniczenie
 
Avatar Ula_87
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 885
Dot.: Dobry krem BB lub CC

Nie mam doświadczenia z kremami BB, po urlopie kupiłam sobie ten firmy Eveline, ponieważ nie chcę nakładać teraz ciężkich podkładów i chciałam wypróbować coś delikatnie kryjącego i wyrównującego koloryt.
Muszę przyznać,że to fajna alternatywa - aż zdziwiło mnie krycie, bo jest całkiem spore biorąc pod uwagę fakt,że jest to krem BB a nie podkład. Trzyma się na buzi kilka godzin bez poprawek, lekko matuje (jednak po 2-3 godzinach twarz już zaczyna się świecić).
Nie ukrywam,że spodobał mi się i chętnie bym go używała dłużej,ale już widzę,że jak tylko opalenizna zejdzie to kolor "jasny" będzie zdecydowanie za ciemny.
A szkoda.

No,ale to kwestia przyzwyczajenia - zawsze było mi bardzo ciężko znaleźć naprawdę jasny podkład. Na szczęście ok.3 lata temu się udało i mam mój MAC Studio Fix odcień NC15, który swoją drogą bardzo polecam.
Ula_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-23, 12:39   #15
adri_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 477
Dot.: Dobry krem BB lub CC

a jaka masz cere i na czym Ci zalezy jesli chodzi o ten krem? pokrycie krostek, matowienie, wyrownanie kolorytu? czy moze wszystko razem?
ja dlugi czas uzywalam kremu bb Bio essence, ale teraz przerzucilam sie na krem bb z bielendy, o ktorym pisze kolezanka wyzej. i jest okej, na pewno jest lekki, co jest duzym plusem, kiedy zbliza sie wiosna i lato. chociaz ja troszke jeszcze klade pudru, ale mam troche swiecaca sie cere
adri_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-17, 13:38   #16
Edycia37
Przyczajenie
 
Avatar Edycia37
 
Zarejestrowany: 2015-11
Lokalizacja: Lubliniec
Wiadomości: 16
Dot.: Dobry krem BB lub CC

BB Garnier
__________________
Odbierz swój zestaw kosmetyków w zamian za ankiete na stronie www DarmoweKosmetyki pl
Edycia37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-17 14:38:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:47.