Wągry,zaskórniki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-08-03, 14:28   #1
grzesiujungler
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 9
Unhappy

Wągry,zaskórniki


Cześć mam 15 lat i od około ponad 2 lat męczę się z wągrami,zaskórnikami.Chyb a od tych 2 lat nie opuściłem żadnego poranka ani wieczora na oczyszczenie twarzy.Regularnie używam maseczek,peelingów..myje żelami oczyszczającymi,używam toników,kremów nawilżających...i to nie są takie po 10 zł tylko porządne z douglasa po ponad 150+ Chodziłem również do kosmetyczki na oczyszczanie regularnie co około 2 miesiące. I dalej moja twarz nie wygląda za dobrze...nie posiadam prawie ŻADNYCH pryszczy może maksymalnie jakieś 2 małe..ale moje czoło jest tak obsypane wągrami ze masakra. Próbując je wycisnąć wychodzi "białe coś" lecz nie chce tego robić bo potem moja cała skóra jest czerwona a nie czuje za bardzo ze wągrów jest mniej po tym.Czasem również przebarwienia się pojawiają Patrząc w lustro w np. KFC, Mc donaldzie, patrząc w przednią kamerę w telefonie widząc te wszystkie wągry ryczeć mi się chce.Nie znam ani jednego chłopaka który dba tak o twarz jak ja..to bardzo nie fair że niektórzy nic nie robią a mają 5 razy lepsza cerę niż ja.Może ktoś da jakieś wskazówki?? Nie wydaje mi się że wyjdą po pewnym czasie same skoro to nie pryszcze i one są głęboko pod skórą..
grzesiujungler jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-03, 16:55   #2
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: Wągry,zaskórniki

Z tego co zrozumiałam to chcesz pozbyć się całkowicie zaskórników, ale nawet takich nie czarnych a głęboko w skórze. Z moich doświadczeń mogę Ci powiedzieć, że zaskórników nie da się usunąć na zawsze. Będą one powracać. A te głęboko w skórze białe zaskórniki póki są białe to są wg mnie ok. Gorzej jak masz mnóstwo czarnych kropek. Może masz po prostu rozszerzone pory i do tego tłustą twarz (od sebum, albo kremu nawilżającego otrzymujesz efekt błysku na twarzy) przez co rozszerzone pory wyglądają gorzej niż na matowej twarzy.

A w walce z zaskórnikami dobre są preparaty z kwasami np. Bielenda Mezo Serum albo Pharmaceris T Sebo Almond Peel 5%. Jednak stosując kwasy na noc musisz koniecznie stosować krem z filtrem przeciwsłonecznym w dzień. Jednak ja kwasami doprowadzam swoją skórę do stanu białych zaskórników, pory są zwężone więc mniej to wszystko widać, do tego pudruje twarz przez co jest matowa i nierówności skóry nie rzucają się za mocno w oczy.
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-03, 20:43   #3
grzesiujungler
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 9
Dot.: Wągry,zaskórniki

ewentualnie moge dać jakieś zdjęcie samego czoła
grzesiujungler jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-03, 21:10   #4
adult90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1 700
Dot.: Wągry,zaskórniki

Cytat:
Napisane przez grzesiujungler Pokaż wiadomość
ewentualnie moge dać jakieś zdjęcie samego czoła
Zamiast sobie fotografować czoło, to idź i kup sobie na początek tonik z kwasem migdałowym.
Do tego kup w HEBE czarne mydło, które działa jak głęboko oczyszczający peeling.

Odstaw wszystkie żele i inne bzdety z Douglasa.
adult90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-03, 21:11   #5
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: Wągry,zaskórniki

Można, nie zaszkodzi
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-04, 14:04   #6
Adrianna4991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 77
Dot.: Wągry,zaskórniki

Cytat:
Napisane przez adult90 Pokaż wiadomość
Do tego kup w HEBE czarne mydło, które działa jak głęboko oczyszczający peeling.
Popieram. Mój problem z zaskórnikami nie jest duży, a odkąd odstawiłam niezmydlaną frakcję oleju sojowego i wprowadziłam drobne modyfikacje wieczornego oczyszczania twarzy (najpierw nakładam olej rycynowy lub mieszanką oleju rycynowego z jakimś bazowym i olejkiem pichtowym, chwilę masuję, a potem całość zmywam delikatnym żelem do twarzy używając silikonowej szczoteczki do twarzy) trochę się zmniejszył. Jednak przełom nastąpił, gdy nie odparłam pokusy promocji i kupiłam czarne mydło. Cera po nim jest cudowna. Mam jeszcze kilka zaskórników, ale trzeba bardzo dokładnie się przyjrzeć by je zobaczyć.
Adrianna4991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-04, 14:20   #7
Niekonwencjonalna_blog
ŁYSA_MÓWI
 
Avatar Niekonwencjonalna_blog
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 86
Dot.: Wągry,zaskórniki

Dermatolog (dobry) coś poradzi.
Ja mam jeszcze AZS.
Codziennie z rana maseczka z błotka na twarz, potem krem na AZS (sprawdzałaś czy masz???), kremy i kremy cały dzień. Peeling co drugi dzień...
Dodatkowo "herbatka ekologiczna" na trądzik.
U mnie po miesiącu różnica ogromna.
__________________
Zapraszam na swojego bloga, który jest wsparciem mojej terapii z depresją i pomocą wyjścia z trudnego dzieciństwa.

http://lysamowi.pl
Niekonwencjonalna_blog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-04 15:20:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:04.