Nieuczciwa koleżanka, co mam zrobić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-04-25, 14:10   #1
Mariti
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 2 431

Nieuczciwa koleżanka, co mam zrobić?


Hej Dziewczyny, licze na Waszą pomoc, oto mój problem:

Jakiś czas temu ,moje przyjaciółka z dzieciństwa, z którą kontakt miałam od kilku lat taki sobie, zaczęła do mnie przychodzić, ponieważ zaproponowałam jej pomoc w przygotowaniu do matury. Przyjaźń się odnowiła i bardzo zacieśniła, a ponieważ ona nie miała komputera w domu , często do róznych celów wykorzystywała mój. Nawet mail, bo twierdziła, że nie opłaca się jej zakładć swojego...No i okazało się, że działała w jakimś forum, na jakiejś stronce, tyle, że cos tam namieszała, a mnie na maila, zaczęły przychodzić dziwne wiadomośći. Postanowiłam wyjaśnić z nią tą sytuację, stwierdziła, że jedynie się wygłupiała itp. Okazało się potem , iż poprostu pode mnie się podszywała! wykorzystywała moje dane, prawdziwe zainteresowania, pewne fakty z życia i mieszała to z jakimiś dziwnymi historyjkami. Gdy się o tym dowiedziałam,oczywiście kontakty zostały miedzy nami zerwane, a ja potem długo musiałam znosić konsekwencje jej poczynania. Od tamtej pory minęło już około 1,5-roku. Teraz własciwe jej wybaczyłam tamto zachowanie, i znów się kolegujemy, tyle tylko , że nie tak jak dawniej. Problem w tym, iż , ona znów chce korzystać z komputera, a ja nie mam do niej zaufania. Nie zmieniłam maila , gdyż,mam wielu znajomych w najróżniejszych zakątkach i byłoby to kłopotliwe. Nie wiem jak jej powiedziec, że nie mam do niej zaufania, że wolałabym, aby nie korzystała z mojego komputera, albo korzystała tylko w mojej obecności. Nie chcę byc niemiła, bo to nie leży w mojej naturze, ale ...same rozumiecie.
Prosze o jakies rady, bo choć mam już troszku lat na karczku, nie wiem jak z tego wybrnąć....
__________________
"Well-behaved women rarely make history."

Marilyn Monroe
Mariti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-25, 14:19   #2
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 576
Re: Nieuczciwa koleżanka, co mam zrobić?

badz asertywna!
powiedz jej wprost z bardzo ci przykro ale nie mozesz uzyczyc jej swojego komputera poniewaz ostatnim razem ona sama pokazala ci ze nie powinnas

jesli sie obrazi-jej problem.
nie mozesz dac sie wciagac jej w jakies glupie sytuacje.
w dodatku jesli ma tupet by po tym wszystkim znowu probowac sie wepchnac przed twoj komp i korzystac ze swojego maila, tym bardziej nie powinnas miec oporu by jej wyznac ze sie nie zgadzasz
__________________
nie bo tu nie ma nieba
jest prześwit między wieżowcami
a serce to nie serce to tylko kawał mięsa
a życie jakie życie poprzerywana linia na dłoniach
a bóg nie ma boga są tylko krzyże przy drogach


Własną głupotę ludzie zwykli nazywać doświadczniem
awia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-25, 14:20   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: Nieuczciwa koleżanka, co mam zrobić?

osobiscie nie zaprzyjaznilabym sie z osoba która wywineła mi taki numer drugi raz ,znajomosc owszem ale żadne spotykania telefony a juz na pewno precz od mojego kompa.

po drugie załozenie własnego adresu e-mail nic nie kosztuje wiec troche dziwne ze za pierwszym razem jej tego nie zaproponowałas.
po trzecie sa kafejki internetowe.

jestes juz duża dziewczynką i powiedzenie wprost o braku zaufania i odmowa korzystania z twojego kompa powinna byc zrozumiala a pozatym na miejscu tej kolezanki to spaliłabym sie ze wstydu za to co zrobilam i nie chcialabym nawiazywac znowu znajomosci .

powiedz wprost i szczerze jesli nie zrozumie to znaczy ,ze nie dorosła i moze wywinąc kolejny głupi numer.
pzdr
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-25, 14:24   #4
Mariti
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 2 431
Re: Nieuczciwa koleżanka, co mam zrobić?

Dziękuje dziewczyny , potrzebowałam chyba tylko nie co dopingu
"jestes juz dużą dziewczynką"-fajnie to ujęłas Paula, no własnie , nie przywykłam do proszenia o radę, ale w tej sytuacji nie wiedziałam, do jakich granic przyzoitości moge się posunąć.

A co do maila, oj zaproponowalam, zaproponowałam, tylko , że ona nalegała, że jej to nie potrzebne, bo skorzysta tylko kilka razy....ehhh a człowiek nauczony ufać " przyjaciółkom"

Co do naszej odnowionej znajomości-tak jakoś wyszło od cześc do rozmowy, że postanowiłam jej to wszystko mzapomnieć, ale macie rację, powiem jej wprost , że po jej ostatnim wybryku miałam nielada problemy , i w cale mi nie było do śmiechu jak jej...
Dzieki dziewczyny , za skierownie mnie we własiwym kierunku
__________________
"Well-behaved women rarely make history."

Marilyn Monroe
Mariti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-25, 19:56   #5
Casablanca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 68
GG do Casablanca
Re: Nieuczciwa koleżanka, co mam zrobić?

Osobiście jestem bardzo bezpośrednia i reakcja w moim przypadku mogłaby być tylko jedna : WON Z TAKĄ KOLEŻANKECZKĄ!!! Jak najdalej ode mnie

P.S. Fajnie, że jesteś miła osóbką, jednak pamiętaj, że niektórzy to wykorzystują i czasem warto pokazać pzaurki
Pozdro
Casablanca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-25, 20:04   #6
Mariti
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 2 431
Re: Nieuczciwa koleżanka, co mam zrobić?

Bardzo Ci dziękuje za odpowiedź z tymi pazurkami to racja, kiedys były długaśne i towarzyszył im niewyparzony jezyk, ale z wiekiem jakoś te cechy u mnie się stępiły, ale rzeczywiście, trzeba będzie bez ogródek.
__________________
"Well-behaved women rarely make history."

Marilyn Monroe
Mariti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:42.