krwawienie u kota, pilne!!! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-04, 04:51   #31
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: krwawienie u kota, pilne!!!

Cytat:
Napisane przez Szaruch Pokaż wiadomość
to jak będziesz na swoim i będziesz miała świadomość że nie dasz rady to nie bierz zwierzęcia.
Raczej nie wezmę. Na chomika czy szczura pewnie by mnie było stać, ale gdybym nie miała w ogóle czasu (sprzątanie, praca, zakupy itd) albo miała go za mało, to bym nie brała.
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 10:20   #32
AguskaGCW2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 266
Dot.: krwawienie u kota, pilne!!!

Zrobiłam tak jak mówiłyście, pytałam wszystkich. Zawiozła mnie koleżanka, która mieszka ode mnie 15 km, bo nikt bliżej nie był tak łaskawy, zresztą tak jak mówiłam, że na innych nie można liczyć. Dla kotka nie było już ratunku, doznał rozległej rany prawdopodobnie po potrąceniu lub być może ktoś ktoś go kopnął specjalnie, swoją drogą nie potrafię sobie tego wyobrazić. Dostał jedynie środki przeciwbólowe, bo uśpić też bym go nie uśpiła, nie potrafiłabym. Kot odszedł sobie w spokoju w domu.

Szczerze nie pisałam tu, bo nie mogłam się zebrać, żeby znowu o tym myśleć. Ale mieliście rację, dla kota było już za późno, pomimo tego, że zachorował w sobotę wieczorem, to w niedzielę już nie można było mu pomóc
AguskaGCW2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 11:14   #33
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: krwawienie u kota, pilne!!!

czyli jednak kotka odeszła
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 11:24   #34
AguskaGCW2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 266
Dot.: krwawienie u kota, pilne!!!

Niestety tak
AguskaGCW2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 11:47   #35
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: krwawienie u kota, pilne!!!

Cytat:
Napisane przez AguskaGCW2 Pokaż wiadomość
Dostał jedynie środki przeciwbólowe, bo uśpić też bym go nie uśpiła, nie potrafiłabym. Kot odszedł sobie w spokoju w domu.
w spokoju, czy w cierpieniu? :| Jeśli kotu już nie dało się pomóc, to trzeba było choć skrócić mu cierpienie, a nie czekać, aż sam się wykończy...
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 12:05   #36
AguskaGCW2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 266
Dot.: krwawienie u kota, pilne!!!

Nie potrafiłam go zabić, wolałam, żeby sam odszedł tak jak należy. A może kierowałam się tym, że wolałam sama pożegnać się z nim w domu, niż podejmować pochopne decyzje. Nie wiem czemu, ale nie potrafiłam
AguskaGCW2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 12:16   #37
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: krwawienie u kota, pilne!!!

Cytat:
Napisane przez AguskaGCW2 Pokaż wiadomość
Nie potrafiłam go zabić, wolałam, żeby sam odszedł tak jak należy. A może kierowałam się tym, że wolałam sama pożegnać się z nim w domu, niż podejmować pochopne decyzje. Nie wiem czemu, ale nie potrafiłam
Dziewczyno zlituj się - kot to nie człowiek, nie musi 'umierać w domu, z godnością'. On CIERPI - a Ty myślisz tylko o sobie! 'Nie potrafiłabym go zabić' - ale pozwalasz mu cierpieć, i nie widzisz w tym nic złego?
Brak mi słów po prostu. Też kilka razy musiałam podjąć tą trudną decyzję - ale w takich sytuacjach (wiem, że to straszne), trzeba kierować się przede wszystkim dobrem zwierzęcia, a nie myśleć o sobie!
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-04, 12:17   #38
201604190949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7 274
Dot.: krwawienie u kota, pilne!!!

Ja wiem. Z egoizmu.
201604190949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 16:25   #39
IvieDalia
Rozeznanie
 
Avatar IvieDalia
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 711
Dot.: krwawienie u kota, pilne!!!

Brak słów! Kot umierał, a ty go zawiozłaś spowrotem do domu, żeby zdechł w mękach?
Jakoś Ci nie wierzę, że byłaś w tej lecznicy w niedzielę.
Sory dziewczyno, ale dla dobra zwierząt nie bierz już żadnego.
__________________
Zakochana! 10.2010.
R.

Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

IvieDalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 22:44   #40
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: krwawienie u kota, pilne!!!

To co to za wet, który podaje odchodzącemu kotu środek przeciwbólowy?
Jak napisały dziewczyny: trzeba było go uśpić. Pewnie ze byłoby Ci ciężko, ale to tez forma odpowiedzialności i miłości , ze nie skazuje się zwierzaka na cierpienie. Ja uśpiłam 2 pisklęta nimf :-\ Tez było mi ciężko i ryczałam. Ten kot dojechał jeszcze do domu?
Czyli kot był wychodzący? Dla mnie to kolejny argument za trzymaniem kotów w domach. Nie darowałabym sobie, gdyby ktoś skopał mojego zwierzaka albo coś

Edytowane przez Nimfa20
Czas edycji: 2013-04-05 o 12:17 Powód: pl znaki
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 22:47   #41
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: krwawienie u kota, pilne!!!

Cytat:
Napisane przez Nimfa20 Pokaż wiadomość
To co to za wet, ktory podaje odchodzacemu kotu srodek przeciwbolowy?
Jak napisaly dziewczyny: trzeba bylo go uspic. Pewnie ze byloby Ci ciezko, ale to tez forma odpowiedzialnosci i milosci , ze nie skazuje sie zwierzaka na cierpienie. Ja uspilam 2 piskleta nimf :-\ Tez bylo mi ciezko i ryczalam. Ten kot dojechal jeszcze do domu?
Czyli kot byl wychodzacy? Dla mnie to kolejny argument za trzymaniem kotow w domach. Nie darowalabym sobie, gdyby ktos skopal mojego zwierzaka albo cos
Nie każdego kota utrzymasz w domu
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-05, 12:20   #42
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: krwawienie u kota, pilne!!!

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
Nie każdego kota utrzymasz w domu
Wiem, ale jak od małego się nie wypuszcza, to kot nie chce wychodzić.

Czytałam o kotach, które znalezione jako dorosłe nie były wypuszczane z nowych domów i już nie chcą wychodzić.

Może być ciężko, ale warto próbować. Każdy robi jak uważa
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-13, 01:58   #43
IvieDalia
Rozeznanie
 
Avatar IvieDalia
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 711
Dot.: krwawienie u kota, pilne!!!

Cytat:
Napisane przez Nimfa20 Pokaż wiadomość
Wiem, ale jak od małego się nie wypuszcza, to kot nie chce wychodzić.

Czytałam o kotach, które znalezione jako dorosłe nie były wypuszczane z nowych domów i już nie chcą wychodzić.

Może być ciężko, ale warto próbować. Każdy robi jak uważa
Niekoniecznie. Mojej kotki się nie dało przyzwyczaić do życia tylko w domu. Przez rok toczyła ze mną wojnę, istny horror. Wycie przy drzwiach, uciekanie, drapanie w okna. Na końcu odpuściłam i jest wychodząca. Ma już 6 lat.
__________________
Zakochana! 10.2010.
R.

Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

IvieDalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-13, 11:16   #44
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: krwawienie u kota, pilne!!!

Cytat:
Napisane przez IvieDalia Pokaż wiadomość
Niekoniecznie. Mojej kotki się nie dało przyzwyczaić do życia tylko w domu. Przez rok toczyła ze mną wojnę, istny horror. Wycie przy drzwiach, uciekanie, drapanie w okna. Na końcu odpuściłam i jest wychodząca. Ma już 6 lat.
Ale była wychodząca zanim ją wzięłaś albo brałaś ją czasem? Moje nie wychodzą od 4 lat i nie chcą wychodzić. Na korytarz zaglądną, ale pod drzwi wyjściowe nie biegną.

Cóż, podejrzewam, że jakbym ich stopniowo przyzwyczajała i koty oswoiłyby się z zapachami, dźwiękami to pewnie trudno by było utrzymać ich w domu.

Sąsiadki kot długo siedział w domu , później zaczęła go brać trochę. Teraz miauczy pod drzwiami, bo chce wyjść.
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-13, 11:18   #45
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: krwawienie u kota, pilne!!!

Cytat:
Napisane przez IvieDalia Pokaż wiadomość
Niekoniecznie. Mojej kotki się nie dało przyzwyczaić do życia tylko w domu. Przez rok toczyła ze mną wojnę, istny horror. Wycie przy drzwiach, uciekanie, drapanie w okna. Na końcu odpuściłam i jest wychodząca. Ma już 6 lat.
Mojego kota też nie dało rady przyzwyczaić - mimo iż od małego był w domu. Ciągle siedział przy drzwiach, drapał, nie dawał spać, w końcu odpuściłam, nie będę go męczyć przecież...
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-14, 09:35   #46
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: krwawienie u kota, pilne!!!

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
Mojego kota też nie dało rady przyzwyczaić - mimo iż od małego był w domu. Ciągle siedział przy drzwiach, drapał, nie dawał spać, w końcu odpuściłam, nie będę go męczyć przecież...
A był kastrowany?
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-14, 12:23   #47
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: krwawienie u kota, pilne!!!

Cytat:
Napisane przez Nimfa20 Pokaż wiadomość
A był kastrowany?
Później tak (to była kotka), ale i tak chciała wychodzić.
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-14, 21:12   #48
marcjannak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 405
Dot.: krwawienie u kota, pilne!!!

Współczuje śmierci kotka.

Dziewczyny, dajcie spokój z ta krytyką.
Mnie też się nóż w kieszeni otwiera, kiedy czytam, że Autorka zabrała kota, żeby zszedł sobie w domu, zamiast go uśpić, ale z autopsji wiem, jak trudno jest podjąć decyzję o eutanazji.
Można żałować tego, że weterynarz sam nie nalegał na eutanazję, bo z racji wykonywanego zawodu łatwiej mu ocenić, jak poważny jest stan zwierzęcia i może sam (tak, tak, nawet wbrew właścicielowi, poczytajcie ustawę o ochronie zwierząt) podjąć taka decyzje (choć praktycznie nie nie słyszałam, żeby którykolwiek wet korzystał z tego prawa).

Jeszcze jedno.
"bo niedawno chciałam dostać się z królikiem i też nie było opcji. Proszę nie krytykujcie mnie, tylko powiedźcie, co może jej dolegać. Zresztą kolejny problem(największy), dopiero we wtorek będę mieć pieniądze, więc bez tego ani rusz.


Sytuacja podbramkowa, nie mów lekarzowi, ze nie masz, a potem żebrz o odroczenie. Chyba, że niehonor."
Ktoś, kto pisze cos takiego, powinien puknąć się zdrowo w czoło.
Proszę Was, nigdy tego nie róbcie. Jak nie macie kasy, to mówcie na początku wizyty, a nie na końcu. Tego wymaga zwykła szczerość, honor i szacunek dla drugiego człowieka. Oczywiście mówimy o sytuacjach nagłych, podbramkowych. W przypadkach zagrożenia życia lekarz ma obowiązek pomocy zwierzęciu, koszty ida na drugi plan. Jednak samo przyznanie się do braku funduszy to po prostu zwykła kultura.
Oczywiście, co innego jesli chodzi o profilaktykę czy leczenie zwierzaka, ktory nie wymaga natychmiastowej interwencji. Wtedy, tak jak w przypadku innych usług, byłoby niedorzeczne skorzystać z usługi lek. weta i nie mieć pieniędzy na zapłatę.

marcjannak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-15, 10:59   #49
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: krwawienie u kota, pilne!!!

Cytat:
Napisane przez marcjannak Pokaż wiadomość
Proszę Was, nigdy tego nie róbcie. Jak nie macie kasy, to[B] mówcie na początku wizyty, a nie na końcu.
Ja tak robię, jak nie mam za dużo kasy, albo np. nie mogę wziąć z bankomatu.
Jak jeździłam z którymś ze zwierzaków, zawsze mówiłam, że mam przy sobie np. 100 zł i czy wystarczy. Zaraz dodawałam, że np. resztę będę miała tego i tamtego. Nigdy nie było problemu.

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
Później tak (to była kotka), ale i tak chciała wychodzić.
Możliwe, że przez ruję tak chciała wychodzić. Chciała do kocura, zaczęłaś ją wypuszczać i tak się zaczęło.

Ja tam nie krytykuję. Myślę, że jakbym miała dom albo mieszkała na parterze i miałabym możliwość odpowiednio zabezpieczyć ogródek lub jego fragment to moje koty też by wychodziły.

Planowałam kiedyś zrobić taką wolierę na ogródku dla kotów, jak mam dla papug, ale problem byłby z braniem ich, bo ja np. do pracy/chora/zmęczona itd. Koty chciałyby iść, a nie byłoby jak.
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-15, 11:37   #50
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: krwawienie u kota, pilne!!!

Cytat:
Napisane przez Nimfa20 Pokaż wiadomość

Ja tam nie krytykuję. Myślę, że jakbym miała dom albo mieszkała na parterze i miałabym możliwość odpowiednio zabezpieczyć ogródek lub jego fragment to moje koty też by wychodziły.

Planowałam kiedyś zrobić taką wolierę na ogródku dla kotów, jak mam dla papug, ale problem byłby z braniem ich, bo ja np. do pracy/chora/zmęczona itd. Koty chciałyby iść, a nie byłoby jak.
Ja myślę że i geny odgrywają dużą rolę. Przez mój dom przewinęło się dużo kotów, z doświadczenia wiem, że ciężej jest utrzymać w mieszkaniu bez wypuszczania kota-dachowca, niż kota rasowego. W tej chwili mam w mieszkaniu kotkę brytyjkę, która czasem (ewentualnie) wyjrzy na taras, ale jak zobaczy byle motylka ucieka i chowa się pod łóżkiem Tak samo zachowywała się przed sterylizacją i po.
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-15, 23:47   #51
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: krwawienie u kota, pilne!!!

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
Ja myślę że i geny odgrywają dużą rolę. Przez mój dom przewinęło się dużo kotów, z doświadczenia wiem, że ciężej jest utrzymać w mieszkaniu bez wypuszczania kota-dachowca, niż kota rasowego. W tej chwili mam w mieszkaniu kotkę brytyjkę, która czasem (ewentualnie) wyjrzy na taras, ale jak zobaczy byle motylka ucieka i chowa się pod łóżkiem Tak samo zachowywała się przed sterylizacją i po.
Może masz rację. Ja mam persa i mieszańca z persem. Jak piszę- po stopniowym przyzwyczajaniu pers na pewno by się przyzwyczaił wychodzić- jedyne co, to on nie lubi być na rękach, a mieszkam na 1 p. Z drugiej str. sam by nie zszedł.

Moja sąsiadka ma 2- 3 koty. Jeden normalnie wychodził na smyczy, a drugi nie chciał wychodzić.
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-18, 19:33   #52
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: krwawienie u kota, pilne!!!

ja mam trzy, w tym jedną babę ze wsi, która sobie tam luzem biegała i jednego szlachcica, który sobie mieszkał w marmurach i chadzał po ogrodzie. Żaden z moich kotów nie wykazuje chęci wychodzenia, balkon im wystarczy.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 16:35   #53
IvieDalia
Rozeznanie
 
Avatar IvieDalia
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 711
Dot.: krwawienie u kota, pilne!!!

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
Mojego kota też nie dało rady przyzwyczaić - mimo iż od małego był w domu. Ciągle siedział przy drzwiach, drapał, nie dawał spać, w końcu odpuściłam, nie będę go męczyć przecież...
Cytat:
Napisane przez Nimfa20 Pokaż wiadomość
Ale była wychodząca zanim ją wzięłaś albo brałaś ją czasem? Moje nie wychodzą od 4 lat i nie chcą wychodzić. Na korytarz zaglądną, ale pod drzwi wyjściowe nie biegną.

Cóż, podejrzewam, że jakbym ich stopniowo przyzwyczajała i koty oswoiłyby się z zapachami, dźwiękami to pewnie trudno by było utrzymać ich w domu.

Sąsiadki kot długo siedział w domu , później zaczęła go brać trochę. Teraz miauczy pod drzwiami, bo chce wyjść.
Nie, nie była wychodząca. Trafiła do mnie jak miała niecałe 8 tygodni. Ale zabierałam ją na spacery na ogród, nieraz na długiej lince, pewnie wtedy jej się spodobało. Prawie rok z nią "walczyłam" o te niewychodzenie w domu, ale nie dała za wygraną i wychodzi. Nie chciałam jej wypuszczać, bo miałam straszną traume po poprzednim kocie, który został potrącony.
Faktycznie tak jest, że dachowca generalnie jest ciężej utrzymać w domu niż rasowego. Dachowce mają większy instynkt do biegania po chaszczach i polowań.
__________________
Zakochana! 10.2010.
R.

Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

IvieDalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 20:56   #54
vioris
Zakorzenienie
 
Avatar vioris
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 129
Dot.: krwawienie u kota, pilne!!!

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
Ja myślę że i geny odgrywają dużą rolę. Przez mój dom przewinęło się dużo kotów, z doświadczenia wiem, że ciężej jest utrzymać w mieszkaniu bez wypuszczania kota-dachowca, niż kota rasowego. W tej chwili mam w mieszkaniu kotkę brytyjkę, która czasem (ewentualnie) wyjrzy na taras, ale jak zobaczy byle motylka ucieka i chowa się pod łóżkiem Tak samo zachowywała się przed sterylizacją i po.
jakiś mega stary temat, ale za przeproszeniem g.... prawda
Jak się chce to każdego kota można mieć tylko w domu, nawet takiego który wiele lat wychodził. Mam 3 koty i żaden nie wychodzi ani nawet nie wykazuje chęci. Minimalną chęć spacerów za drzwi na klatkę schodową wykazuje RASOWY syberyjczyk z rodowodem (żeby nie było, że w typie czy coś) a dwa mieszańce boją się jak ognia okna, drzwi wyjściowych i wszystkiego co związane z wychodzeniem. Były wzięte ze schroniska jako 3-miesięczne koty więc za wiele złego ich na tym dworze nie spotkało.
A pomijam już bezpieczeństwo kotów wychodzących Jak można kochać swojego kota i go narażać na śmierć, cierpienie i inne niebezpieczeństwa...
__________________
Jest serduszko
Igorek 21.07.14r
vioris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 21:30   #55
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: krwawienie u kota, pilne!!!

Cytat:
Napisane przez vioris Pokaż wiadomość
jakiś mega stary temat, ale za przeproszeniem g.... prawda
Jak się chce to każdego kota można mieć tylko w domu, nawet takiego który wiele lat wychodził. Mam 3 koty i żaden nie wychodzi ani nawet nie wykazuje chęci. Minimalną chęć spacerów za drzwi na klatkę schodową wykazuje RASOWY syberyjczyk z rodowodem (żeby nie było, że w typie czy coś) a dwa mieszańce boją się jak ognia okna, drzwi wyjściowych i wszystkiego co związane z wychodzeniem. Były wzięte ze schroniska jako 3-miesięczne koty więc za wiele złego ich na tym dworze nie spotkało.
A pomijam już bezpieczeństwo kotów wychodzących Jak można kochać swojego kota i go narażać na śmierć, cierpienie i inne niebezpieczeństwa...
Jak się chce. A jak kot nie chce? Po prostu trafiły ci sie takie a nie inne osobniki, nie chciały wychodzić i już. Jak kot chce wyjść z mieszkania to wyjdzie, choćby miał przedrzeć moskitierę i wyskoczyć przez okno.
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 23:22   #56
vioris
Zakorzenienie
 
Avatar vioris
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 129
Dot.: krwawienie u kota, pilne!!!

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
Jak się chce. A jak kot nie chce? Po prostu trafiły ci sie takie a nie inne osobniki, nie chciały wychodzić i już. Jak kot chce wyjść z mieszkania to wyjdzie, choćby miał przedrzeć moskitierę i wyskoczyć przez okno.
Kot może nie chcieć a człowiek odpowiedzialny i tak go nie wypuści. Z czasem się nauczy nie wychodzić. Jak zobaczy, że nic nie zdziała miauczeniem, drapaniem itd. Jak raz się człowiek ugnie to kot już to zapamięta i nadal próbuje. Ciekawa jestem, dlaczego wypuszcza się koty na takie niebezpieczeństwo a z psami chodzi się na smyczy. Naprawdę dziwne.
__________________
Jest serduszko
Igorek 21.07.14r
vioris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 23:31   #57
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: krwawienie u kota, pilne!!!

Nie widzisz różnicy między psem a kotem? Psa prowadzi się na smyczy (i ewentualnie w kagańcu) żeby nie był zagrożeniem dla innych a nie żeby mu się nic nie stało.
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 00:12   #58
vioris
Zakorzenienie
 
Avatar vioris
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 129
Dot.: krwawienie u kota, pilne!!!

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
Nie widzisz różnicy między psem a kotem? Psa prowadzi się na smyczy (i ewentualnie w kagańcu) żeby nie był zagrożeniem dla innych a nie żeby mu się nic nie stało.
Oczywiście ale nie każdy pies jest zagrożeniem. A co się dzieje z takimi które jednak zostają puszczone samopas? Zazwyczaj lądują pod kołami samochodów podobnie jak koty. Ewentualnie trafiają na złych ludzi którzy się nad nimi znęcają.Koty na takie zachowania są tym bardziej narażone. Jaki jest sens narażać zwierzę na coś takiego? Nie wybaczyłabym sobie gdyby któremuś z moich kotów się coś stało. Jak kot się upiera żeby wychodzić, zawsze można wyjść z nim na smyczy.
Zwierzę jak dziecko, musi być pod naszą opieką, bo ma mały rozum i nie przewiduje zagrożeń. Dziecka też się samego nie wypuszcza z domu.
__________________
Jest serduszko
Igorek 21.07.14r
vioris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 22:16   #59
JoaR
Przyczajenie
 
Avatar JoaR
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 15
Dot.: krwawienie u kota, pilne!!!

Cytat:
A jak kot nie chce? Po prostu trafiły ci sie takie a nie inne osobniki, nie chciały wychodzić i już. Jak kot chce wyjść z mieszkania to wyjdzie, choćby miał przedrzeć moskitierę i wyskoczyć przez okno.
Nie zgadzam się. Mam trzy koty. Każdy jeden był wychodzący, cały rok czy to lato, czy to zima. Mogę dodać nawet, że ten trzeci to "dzikus" wychowany na ulicy, długo się do nas przyzwyczajał. Dodam że nie mieliśmy zamiaru go przygarniać, bo zaraz mieliśmy się przeprowadzać do bloku, a poza tym to dziki kot był, ale tak się złożyło, że miał wypadek (znaleźliśmy go odwodnionego, nie ruszał się w cale, okazało się, że ma złamaną łapę i jest trochę obity). Opłaciliśmy weterynarza i zdecydowaliśmy, że go ze sobą zabieramy(poza tym miał łapę w gipsie i nie mógł wtedy wychodzić na zewnątrz)
No i wracając, przeprowadziliśmy się. Trzecie piętro, kotów nie ma jak wypuścić, a nawet jeśli, nowa okolica, pouciekają, pogubią się.
I tak sobie mieszkają już trzy lata.
Oczywiście nie było łatwo. Zaczęliśmy je przyzwyczajać jeszcze w pierwszym domu i mogę powiedzieć, że to była ciężka walka. Z miesiąc się męczyliśmy(pilnowanie otwartych okien, drzwi, itp. ), ale kotom przeszło. Tylko jeden od czasu do czasu pomiałczy pod drzwiami bo na korytarz chce wyjść. Teraz to się już boją nawet z mieszkania wyjść(gdy są na korytarzu i się zamknie drzwi wejściowe to od razu przeraźliwie miauczą i drapią)
Da się? Da.

Edytowane przez JoaR
Czas edycji: 2014-05-09 o 22:18
JoaR jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 22:43   #60
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: krwawienie u kota, pilne!!!

JoaR, super, że udało się koty przyzwyczaić do nie- wychodzenia zapraszam na wątek Koty część któraś, opisz nam swoje doświadczenia, na pewno będą dla kogoś przydatne
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-09 22:43:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:07.