Effaclar Duo Wysyp - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-17, 16:32   #1
randomzz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 6

Effaclar Duo Wysyp


Witam,

Ponad miesiac temu zaczalem stosowac krem Effaclar Duo z nadzieja ze pomoze mi na moj dosyc mocny tradzik. Moj problem polega na tym ze mam duzy wysyp,zarowno na szyi oraz ostatnio wokol ust. Nie wiem czy nalezy przestac go stosowac czy wciaz w tym brnac, slyszalem ze ma on za zadanie najprierw oczscic skore od wewnatrz,lecz to juz trwa ponad miesiac. Stosuje rowniez zel z tej kolekcji. Btw. jak mozna sobie poradzic z tradzikiem,antybiotyki nic nie pomogly,po kuracji znow nastepowal wysyp.

Pozdrawiam
randomzz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-17, 23:55   #2
Lirriel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Zabierzów
Wiadomości: 1 751
Dot.: Effaclar Duo Wysyp

Cytat:
Napisane przez randomzz Pokaż wiadomość
Witam,

Ponad miesiac temu zaczalem stosowac krem Effaclar Duo z nadzieja ze pomoze mi na moj dosyc mocny tradzik. Moj problem polega na tym ze mam duzy wysyp,zarowno na szyi oraz ostatnio wokol ust. Nie wiem czy nalezy przestac go stosowac czy wciaz w tym brnac, slyszalem ze ma on za zadanie najprierw oczscic skore od wewnatrz,lecz to juz trwa ponad miesiac. Stosuje rowniez zel z tej kolekcji. Btw. jak mozna sobie poradzic z tradzikiem,antybiotyki nic nie pomogly,po kuracji znow nastepowal wysyp.

Pozdrawiam
Jeśli masz silny trądzik to możesz porozmawiać z dermatologiem o izoteku (ale nie namawiam, to silny lek z silnymi efektami ubocznymi).

Co do wysypu po effaclarze - taki wysyp wokół ust to jak dla mnie sygnał, że to raczej uczulenie niż oczyszczenie... ja effaclar (całą linię) stosowałam kilka tygodni, sypało mnie, sypało, skóra była w strasznym stanie... i nic się nie poprawiała. Wszystko ostatecznie po jakichś dwóch miesiącach rzuciłam w kąt i już nigdy nie wróciłam i nie wrócę. Moja kosmetyczka zawsze mówiła, że nie wierzy zbytnio w te teorie o wysypie z oczyszczenia, ja prawdę mówiąc też nie. Jeśli coś miało mi pomóc, pomagało od razu, bez takich ekscesów. Ok, rozumiem, powinno się stosować trzy miesiące kurację zanim się oceni efekty, ale dla mnie psychicznie jest nie do udźwignięcia wyglądanie przez trzy miesięcy jak g...., z mizernymi nadziejami na nagłą odmianę po tym czasie. Takie cuda się według mnie nie zdarzają, a mówię z perspektywy 15 lat walki z trądzikiem. Po 13 latach zaczęłam brać hormony, po 15 walnęłam wszystkim i przeszłam na najniższą dawkę izoteku i chrzanię wszystkie kuracje, bo mam już dość nerwów z tymi wszystkimi kwasami i kremami-cud.
Zamiast przesuszać skórę effaclarem spróbuj ją nawilżać, bo to nieraz daje zaskakujące rezultaty. Możesz spróbować dwa dni używać jakiegoś nawilżającego kremu z dobrym składem (na przykład aptecznej marki Uriage), po tym Effaclar jeden raz i znowu dwa dni nawilżania. Czasem pomaga,chociaż oczywiście wydłuża czas kuracji.
Lirriel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-19, 06:14   #3
mysiaczeq
Rozeznanie
 
Avatar mysiaczeq
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 589
Dot.: Effaclar Duo Wysyp

pojdz do laboratorium i niech ci zrobia wymaz z antybiogramem. nie wyobrazam sobie antybiotykoterapii na oslep o.O
__________________
Instruktor Stylizacji rzęs Anna Chrostowska

Blog: Beauty Makes Sense
Fanpage: Sense of Beauty Studio Białystok
mysiaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-19, 14:35   #4
ewelkka
Przyczajenie
 
Avatar ewelkka
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Głogów
Wiadomości: 15
GG do ewelkka
Dot.: Effaclar Duo Wysyp

moze odwiedz kosmetyczkę? ja kiedys mialam problemy z cerą, nie bylo tragedii, ale probowalam wielu plynow, masci, tabletek - kasa poszla w bloto.
ktoregos razu kosmetyczka polecila mi zabiegi mikrodermabrazji diamentowej, skusilam się, bylo o niebo lepiej juz po 1 zabiegu, mam cere mieszaną więc cięzko jej dogodzic, jednak po wielu nietrafionych kremach trafilam na bionawilzajacy krem ZIAJA z biala herbata do cery tlustej i mieszanej. rewelacja pod makijaz i na noc. kilka zabiegow, i cera jest piekna. po kilku mikro zdecydowalam sie na peeling kawitacyjny z maseczka i kwasem hialuronowym + oczyszczanie, moze tego sprobuj?

poczytaj o tych zabiegach, są do tego typu cery. oczywiscie kwestia tego, jak zaawansowany masz trądzik.
__________________
Kochaj życie którym żyjesz, żyj życiem które kochasz ;-)
ewelkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-19, 23:26   #5
Lirriel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Zabierzów
Wiadomości: 1 751
Dot.: Effaclar Duo Wysyp

Jeśli ma krosty, grudki i zmiany ropne to nikt mu mikrodermabrazji nie zrobi... ale potwierdzam, u mnie dała świetne efekty, z tym że miałam raczej bardzo niewielkie grudki (ale obszar zmian prawie cała twarz - prócz czoła i nosa).
Lirriel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-21, 19:23   #6
ewelkka
Przyczajenie
 
Avatar ewelkka
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Głogów
Wiadomości: 15
GG do ewelkka
Dot.: Effaclar Duo Wysyp

przeciez napisalam...
Cytat:
Napisane przez ewelkka Pokaż wiadomość
oczywiscie kwestia tego, jak zaawansowany masz trądzik.

zdjecia zadnego w tym wątku nie widze wiec ciezko cokolwiek pomoc.
__________________
Kochaj życie którym żyjesz, żyj życiem które kochasz ;-)
ewelkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 21:45   #7
Zbyt_Szalona
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 117
Dot.: Effaclar Duo Wysyp

Effaclar duo to dobry kremik na te sprawy, może po prostu potrzeba więcej czasu, może częściej przemywać twarz tym żelem co by lepiej ją oczyścić.
Zbyt_Szalona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-07-18, 10:38   #8
Cizka
Przyczajenie
 
Avatar Cizka
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 5
Dot.: Effaclar Duo Wysyp

Hej, ponawiam temat. Biorę effaclar już drugi miesiąc i trądzik mi się cale nie poprawia. Robią mi się czerwone plamy tylko i skóra jest dość mocno wysuszona. Dodam, że używam jako podkład pod makijaż. Naprawdę nie wiem co robić, lubię jak pachnie i wygląda, ale nie za bardzo mi pomaga, a nawet mi się wydaje że pogarsza sprawę... pomoże ktoś ?
Cizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-18, 11:16   #9
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Effaclar Duo Wysyp

Cytat:
Napisane przez Cizka Pokaż wiadomość
Hej, ponawiam temat. Biorę effaclar już drugi miesiąc i trądzik mi się cale nie poprawia. Robią mi się czerwone plamy tylko i skóra jest dość mocno wysuszona. Dodam, że używam jako podkład pod makijaż. Naprawdę nie wiem co robić, lubię jak pachnie i wygląda, ale nie za bardzo mi pomaga, a nawet mi się wydaje że pogarsza sprawę... pomoże ktoś ?
Który Effaclar? Na jakie problemy go stosujesz?
Wygląda na to, że to kosmetyk nie dla Ciebie. Być może za słaby kaliber kwasów, żeby cokolwiek zdziałać, a dodatkowo niewłaściwa formula (stąd wysuszenie).
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-19, 13:58   #10
Cizka
Przyczajenie
 
Avatar Cizka
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 5
Dot.: Effaclar Duo Wysyp

Duo, biorę na zaskórniki i trądzik... ale to w ogóle go wymienić? Tak jak powiedziałam podoba mi się jak wygląda i zależy mi by go stosować
Cizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-19, 15:42   #11
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Effaclar Duo Wysyp

Cytat:
Napisane przez Cizka Pokaż wiadomość
Duo, biorę na zaskórniki i trądzik... ale to w ogóle go wymienić? Tak jak powiedziałam podoba mi się jak wygląda i zależy mi by go stosować
To jest za słaby produkt na trądzik. Kryterium wyglądu kremu to najostatniejsza rzecz, jaka w ogóle ma znaczenie, a biorąc pod uwagę, że ten krem robi Ci krzywdę, braniepod uwagę jego wyglądu jest trochę hmmm... niepoważne.
Niektóre osoby, którym nie pasuje Effaclar Duo, są zadowolone z Effaclar K. Ale wybór preparatu jest tak naprawdę zależny od rodzaju i nasilenia trądziku, a o tym nie piszesz.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-07-20, 09:02   #12
asiaGirl
Przyczajenie
 
Avatar asiaGirl
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2
Dot.: Effaclar Duo Wysyp

Cytat:
Napisane przez Cizka Pokaż wiadomość
Duo, biorę na zaskórniki i trądzik... ale to w ogóle go wymienić? Tak jak powiedziałam podoba mi się jak wygląda i zależy mi by go stosować
To że ładnie wygląda nie jest powodem by brać środek, który ci tylko pogarsza coś co miał polepszać Przeżuć się na skinoren albo bezacne, znajdziesz na forum pełno postów o tych lekach. Od siebie dodam byś brała oba razem z jakimiś nawilżającymi środkami, bo zazwyczaj te maści/kremy na trądzik strasznie przesuszają skórę, jakiś biały jeleń xxx

Edytowane przez aniyam
Czas edycji: 2018-07-23 o 13:20 Powód: reklama
asiaGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-07-20 10:02:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:30.