Zapchana skóra twarzy za i przeciw - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-07-19, 12:53   #1
aisa1992
Przyczajenie
 
Avatar aisa1992
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 7

Zapchana skóra twarzy za i przeciw


Hej dziewczyny słyszałam wiele dobrego o stosowaniu Wit. C i maści Retimax zakupiłam te dwa produkty tyle teraz pytanie do was czy jeśli moja cera jest zapchana to dobry czas by tego używać nie pogrosze sobie sytuacji ? Dajcie znać jeśli się orietujecie a może któraś z Was mi poleci co powinnam stosować czy odstawić wszystko i pozwolić samej się zregenerować?
aisa1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-19, 17:14   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Zapchana skóra twarzy za i przeciw

Cytat:
Napisane przez aisa1992 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny słyszałam wiele dobrego o stosowaniu Wit. C i maści Retimax zakupiłam te dwa produkty tyle teraz pytanie do was czy jeśli moja cera jest zapchana to dobry czas by tego używać nie pogrosze sobie sytuacji ? Dajcie znać jeśli się orietujecie a może któraś z Was mi poleci co powinnam stosować czy odstawić wszystko i pozwolić samej się zregenerować?
Każda maść i ciężki, tłusty krem może spowodować zanieczyszczenie cery skłonnej do tego. Kwestia tego, jak cera zareaguje na konkretny produkt i jak długo on będzie on używany. Przy trądzikowych, pozapychanych cerach ze sporym nasileniem trądziku unikałabym regularnego stosowania takich produktów, ewentualnie w razie mocnego podrażnienia zastosowała raz-dwa. Są inne formuły, które przyśpieszają gojenie (np kwas traneksamowy lub Epidermal Growth Factor - oba np w serach Dermo Pharma).

Co za witaminę C masz na myśli? Bo jest w formie doustnej, jest też w kosmetykach, może mieć różne postaci, które dość mocno różnią się właściwościami, siłą działania oraz możliwością podrażniania skóry. Samo hasło "witamina C" to za mało, żeby cokolwiek poradzić.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2018-07-19 o 17:15
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-19, 18:42   #3
aisa1992
Przyczajenie
 
Avatar aisa1992
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 7
Dot.: Zapchana skóra twarzy za i przeciw

Wit.C dla dzieci dziewczyny na forum pisały że taka kupuja i się świetnie sprawdza A Ty co o tym myślisz ?
aisa1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-19, 18:45   #4
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Zapchana skóra twarzy za i przeciw

Cytat:
Napisane przez aisa1992 Pokaż wiadomość
Wit.C dla dzieci dziewczyny na forum pisały że taka kupuja i się świetnie sprawdza A Ty co o tym myślisz ?
Chodzi Ci o krople Juvit? Świetnie się sprawdza w jakim celu i jak używana? Jako doustny suplement czy do smarowania skóry?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-19, 18:48   #5
aisa1992
Przyczajenie
 
Avatar aisa1992
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 7
Dot.: Zapchana skóra twarzy za i przeciw

Tak Juwit do smarowania twarzy jako serum
aisa1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-19, 19:22   #6
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Zapchana skóra twarzy za i przeciw

Cytat:
Napisane przez aisa1992 Pokaż wiadomość
Tak Juwit do smarowania twarzy jako serum
Pomysł sprzed jakichs 15 lat, a więc w świetle rozwoju rynku kosmetycznego delikatnie mówiac archaiczny. Kobiety sięgały po Juvit, bo nic innego wtedy nie było (no może jeszcze Flavo-C).

Te krople są na glicerynie, a więc po pierwsze mają fatalne właściwosci użytkowe, bo się strasznie lepią. Po drugie gliceryna wiąże wilgoć w głębszych warstwach naskórka i bez zabezpieczenia go z wierzchu czymś dającym okluzję będzie odwadniać pozostałe warstwy.

Na cerę mocno podrażnioną wit C lepiej nie kłaść, to już lepiej suplementować doustnie.

Jak podgoisz skórę, to znajdziesz wiele gotowych ser z wit C. Flavo-C, LiqCC, Dermo pharma architec, sera z Biochemii Urody, The Ordinary Ascorbyl Tetraisopalmitate, Wishtrend 21,5.

Jeśli chcesz zacząć od nawilżania podrażnionej cery, to przeczytaj np to KLIK.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2018-07-19 o 19:24
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-19, 19:43   #7
aisa1992
Przyczajenie
 
Avatar aisa1992
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 7
Dot.: Zapchana skóra twarzy za i przeciw

Przepraszam ze Ci tak zawracam glowe ale w tej kwestii jestem kompletnie szara co wyczytam to nakladam na ta swoja twarz i sama sobie tego piwa nawazylam wszedzie tylko sie pisze (mowi) o makijazach a pielegnacja jakaze wazna jest pomijana... Widze ze bardzo duzo sie orientujesz w tych sprawach moze byc mi polecila jakis zel do mycia twarzy i w jakiej kolejnosci powinnam to robic najpierw plyn micelarny, zel myjacy, tonik i na to krem jak to powinno wygladac ? Nigdy nie mialam wiekszych problemow z cera a teraz nawet woda potrafi mnie podraznic i te nieszczesne kropki o ktorych wspominalam w poprzednim watku Staram sie raz do roku isc do kosmetyczki na oczyszczanie twarzy ale mam wrazenie ze kosmetyczki to tez masowka nic nie doradza naloza jakies maski zostawia na pol godziny jakis kremik skasuja i do widzenia :/
aisa1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-07-20, 09:32   #8
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Zapchana skóra twarzy za i przeciw

Wszystko zależy od tego, gdzie szukasz informacji. Ja mam dokladnie odwrotne wrażenie - od kilku lat trwa boom na pielęgnację, który zmusza producentów do ciągłego ulepszania i poszukiwania nowych formuł. To co było w drogeriach 10 lat temu a co jest teraz to niebo a ziemia. Popyt na blogi dotyczące pielęgnacji jest na tyle duży, że niektóre blogerki nie dość że zarabiają na blogowaniu, to wypuszczają także swoje linie kosmetyków.

Co do Twojego problemu: na początek zmieniłabym oczyszczanie tzn demakijaż przy pomocy płynu micelarnego albo olejku myjącego. Jako żel możesz na początek spróbować np żelu do higieny intymnej Facelle z Rossmana - nie zawiera mocnych detergentow, ma obniżone pH, a wiec nie narusza warstwy ochronnej i pH skóry, do tego jest tani.
Na pryszcze punktowo to co pisałam w innym wątku. Po myciu twarzy jeśli masz problem z podrażnieniem to dobra byłaby woda termalna. Nie zostawiać twarzy po myciu do wyschnięcia bez zabezpieczenia.

---------- Dopisano o 10:32 ---------- Poprzedni post napisano o 10:16 ----------

Jeśli chodzi o pielęgnację to unikać tłustych formuł. Sama musisz ocenić, czy pasują Ci np oleje. Są cery świetnie na nie reagujące, jak i takie, którym one szkodzą. Dość niezłym, popularnym, w miarę lekkim kremem jest Alantan Dermoline lekki krem. Do kupienia w aptekach. Pod krem możesz używać np żelu aloesowego np Holika Holika albo Equilibra.
Weź też niestety pod uwagę, że Twój atak trądziku może mieć związek z Hashimoto i w tym przypadku sama pielęgnacja powszechnie dostępnymi kosmetykami wiele nie da. W takim przypadku bez dermatologa i leków na receptę się nie obejdzie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-31, 14:14   #9
antoskamalecka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 7
Dot.: Zapchana skóra twarzy za i przeciw

Ja stosuję domowej roboty tonik z soku z cytryny, też mam retmax i jak widzę, że skora jest przesuszona to stosuję na noc. Fakt ten krem może zapychać bo jest tłusty, dlatego trzeba go stosować z umiarem. Chociaż ja nie zauważyłam żeby zapychał, ale ja i tak mam dużo zaskórników.
antoskamalecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-31, 14:22   #10
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Zapchana skóra twarzy za i przeciw

Cytat:
Napisane przez antoskamalecka Pokaż wiadomość
Ja stosuję domowej roboty tonik z soku z cytryny, też mam retmax i jak widzę, że skora jest przesuszona to stosuję na noc. Fakt ten krem może zapychać bo jest tłusty, dlatego trzeba go stosować z umiarem. Chociaż ja nie zauważyłam żeby zapychał, ale ja i tak mam dużo zaskórników.
To raczej nie polepszasz sprawy. Ta popularność Retimaxu wśród przetłuszczających się i trądzikowych cer jest dla mnie nie do pojęcia. To nie jest w ogóle produkt przeznaczony do takich skór lecz do skór, które są dokładnym ich przeciwieństwem.

Jeśli zaś ktoś się połasił na tę maść ze względu na przeciwstarzeniową witaminę A, to akurat za jej postać nic mu w tej kwestii nie da, a na rynku są znacznie ciekawsze i skuteczniejsze preparaty.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-07-31 15:22:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:11.