Co wpisac dziecku do paszportu- pomóżcie :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-20, 14:06   #1
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona

Co wpisac dziecku do paszportu- pomóżcie :)


Wypełniam właśnie wniosek o paszport dla Kuby i nie wiem co wpisać w rubryczkę "wzrost" i "kolor oczu" . Przeciez nie napiszę 90 cm, bo za miesiąc bedzie więcej , a ten paszport ma byc na lata, kolor oczu też się jeszcze nie ustabilizował- narazie są zielono-niebieskie. Jak wyrabiałyście dzieciom paszporty to co wpisywałyście?
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-20, 14:18   #2
instruktorka
Raczkowanie
 
Avatar instruktorka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 299
GG do instruktorka
Dot.: Co wpisac dziecku do paszportu- pomóżcie :)

Wpisz dziecku obecny wzrost, a kolor oczu i włosów wg swojego uznania. Celnicy i tak na to nie patrzą. Ja wyrabiałam jak dziecko mialo 10 miesięcy , teraz ma 6 lat i jeździ na tym samym paszporciee cały czas..
ale wiem, że wgprzepisów dziecku powinno sie zmieniać zdjęcie w paszporcie (paszport) co jakiś czas.
__________________
Bądź sobą i pozwól na to innym


http://tickers.baby-gaga.com/t/lamla...y+child+is.png

http://b1.lilypie.com/jT2Bp1.pngalt="Lilypie 1st Birthday Ticker" border="0" width="400" height="80" /></a>
instruktorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-20, 14:30   #3
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Co wpisac dziecku do paszportu- pomóżcie :)

Musisz wpisac aktualne dane, czyli wzrost 90 cm, a kolor oczu... no coz, przewaza zielony czy niebieski? W kazdym razie wpisz jeden z tych kolorow.

Ja wyrabialam synowi paszport kiedy mial 5 lat, teraz ma 12 i ciagle jezdzi na tym starym paszporcie. Jeszcze nigdy na zadnej granicy nie bylo z tym problemow.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-31, 10:04   #4
Boz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 1 487
Dot.: Co wpisac dziecku do paszportu- pomóżcie :)

Wybieramy się na ferie na narty na Słowacje a moja 6 miesięczna pociecha nie ma paszportu. Jakoś zapomniałam że Słowacja to też zagranica ......Dziś w środku nocy w ogóle nie myślałam o feriach i nagle mnie oświeciło, dobrze że nie na granicy Ale znalazłam w internecie że czas oczekiwania na paszport jest nadal do 30 dni więc mamy szanse. Mam pytanie jak robiłyście zdjęcia takim maleństwom normalnie u fotografa??????? NA leżąco na kolanach?????? Bo mój mały siedzi posadzony ale musi ktoś przy nim siedzieć.....

Starszemu synowi robiłam jak miał 1,5 roku i nie było takich problemów, paszport ma do teraz a miał zdjęcie robione w tym samym dniu co ściąganie szwów na łuku brwiowym i wygląda na zdjęciu jak mały bandyta....
Boz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-31, 10:15   #5
_dAria86
Rozeznanie
 
Avatar _dAria86
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Tuam Ireland
Wiadomości: 728
GG do _dAria86 Send a message via Skype™ to _dAria86
Dot.: Co wpisac dziecku do paszportu- pomóżcie :)

zuza maiła tez 6miesięcy jak miała robione zdjęcie, załaapała sie na ten nowy ,,format,,. boz pewnie bedziesz musiała trzymac małego na końcu kolan, fotograf zajmie sie resztą bo na zdjęciu ma byc widoczna tylko buzia. zrobi zbliżenie i tyle
_dAria86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-31, 10:30   #6
Boz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 1 487
Dot.: Co wpisac dziecku do paszportu- pomóżcie :)

Cytat:
Napisane przez _dAria86 Pokaż wiadomość
zuza maiła tez 6miesięcy jak miała robione zdjęcie, załaapała sie na ten nowy ,,format,,. boz pewnie bedziesz musiała trzymac małego na końcu kolan, fotograf zajmie sie resztą bo na zdjęciu ma byc widoczna tylko buzia. zrobi zbliżenie i tyle
Dziekuje To 02.01.07 lecimy do fotografa mam nadzieje ze do 14.lutego paszport bede miała w ręku.....
Boz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-01, 20:26   #7
JustaS
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 38
GG do JustaS
Dot.: Co wpisac dziecku do paszportu- pomóżcie :)

za radą znajomej celniczki nie wyrabiałam jeszcze dziecku paszportu - do roku czasu dziecko z obojgiem rodziców moze przekroczyć granicę na akt urodzenia ale ważne jest zeby w akcie była wbita pieczątka z poświadczeniem zameldowania dziecka - dziecko musi miec taki sam adres zameldowania jak rodzice.
Na wiosnę wbijemy synka do naszych paszportów i narazie tak bedziemy jedzić !!
JustaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-02, 00:18   #8
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Co wpisac dziecku do paszportu- pomóżcie :)

Cytat:
Napisane przez JustaS Pokaż wiadomość
za radą znajomej celniczki nie wyrabiałam jeszcze dziecku paszportu - do roku czasu dziecko z obojgiem rodziców moze przekroczyć granicę na akt urodzenia ale ważne jest zeby w akcie była wbita pieczątka z poświadczeniem zameldowania dziecka - dziecko musi miec taki sam adres zameldowania jak rodzice.
Na wiosnę wbijemy synka do naszych paszportów i narazie tak bedziemy jedzić !!
Ja chcialam tylko sprostowac. Dziecko mozna "wbic" tylko do jednego paszportu. Do paszportu jednego z rodzicow. I tylko z tym rodzicem dziecko bedzie moglo przekraczac granice. Z drugim z rodzicow wyjezdzac nie bedzie moglo.


Boz, zawzse mozesz jeszcze napisac podanie o przyspieszenie paszportu.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-02, 08:28   #9
_dAria86
Rozeznanie
 
Avatar _dAria86
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Tuam Ireland
Wiadomości: 728
GG do _dAria86 Send a message via Skype™ to _dAria86
Dot.: Co wpisac dziecku do paszportu- pomóżcie :)

[quote=JustaS;3364271 akt urodzenia ale ważne jest zeby w akcie była wbita pieczątka z poświadczeniem zameldowania dziecka - dziecko musi miec taki sam adres zameldowania jak rodzice.

a czy nie jest że po porodzie dziecko jest automatycznie zameldowane przy tam gdzie matka?czyli że ta informacja jest juz podana w akcie urodzenia??
jesli ktos wie prosze o odp.
_dAria86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-02, 09:26   #10
kiciamała
Zadomowienie
 
Avatar kiciamała
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 332
Dot.: Co wpisac dziecku do paszportu- pomóżcie :)

A wpisują jescze dziecko do paszportu? Bo odkad są paszporty biometryczne i zmiana rozporządzeń paszportowych to wydaje mi sie ze nie wpisują, gdzies tak czytałam. Moge się mylić.

Ja mam inny problem czy to ucho ma być u dziecka bardzo widoczne? Bo fotograf zrobił mi takie zdjęcie że ucho widać ale nie jest to tak do końca półprofil. Mała ma miesiąc i ciężko jej zrobić zdjęcie. Ja potrzebuje do dowodu.
kiciamała jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-02, 09:46   #11
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Co wpisac dziecku do paszportu- pomóżcie :)

Z tego co wiem wpisuja jeszcze dzieci do paszportu, ale tyle z tym zachodu, ze moim zdaniem lepiej dziecku zrobic paszport. Tym bardziej, ze wtedy w razie potrzeby moze podrozowac z ktorymkolwiek z rodzicow a nie tylko z jednym.

Daria:
Tak, dziecko automatycznie jest meldowane w miejscu zamieszkania matki, chyba, ze jeszcze przed porodem zalatwisz te sprawe w urzedzie i podasz inne miejsce zamieszkania.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-02, 11:10   #12
magda20
Raczkowanie
 
Avatar magda20
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 350
Dot.: Co wpisac dziecku do paszportu- pomóżcie :)

A ja proponowałabym zrobić dziecku dowód osobisty. Koszt ten sam (chyba) bo 30 zł , ważność 5 lat
__________________
Żeby mi sie chciało tak jak mi sie nie chce ...
magda20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-02, 12:06   #13
Boz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 1 487
Dot.: Co wpisac dziecku do paszportu- pomóżcie :)

Cytat:
Napisane przez magda20 Pokaż wiadomość
A ja proponowałabym zrobić dziecku dowód osobisty. Koszt ten sam (chyba) bo 30 zł , ważność 5 lat
a co za różnica paszport koszt 30 zł i też 5 lat ważny, a na dowód tymczasowy nie można wszędzie jeździć. Chyba że inne plusy????
Boz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-03, 07:50   #14
JustaS
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 38
GG do JustaS
Dot.: Co wpisac dziecku do paszportu- pomóżcie :)

[quote=_dAria86;3365812][quote=JustaS;3364271 akt urodzenia ale ważne jest zeby w akcie była wbita pieczątka z poświadczeniem zameldowania dziecka - dziecko musi miec taki sam adres zameldowania jak rodzice.

a czy nie jest że po porodzie dziecko jest automatycznie zameldowane przy tam gdzie matka?czyli że ta informacja jest juz podana w akcie urodzenia??
jesli ktos wie prosze o odp.[/QUOTE]

Tak dziecko jest automatycznie meldowane przy rejestracji.
Ale jak mąz odbierał akt urodzenia nie wbito nam adnotacji o zameldowaniu dziecka.
A że dla celnika tłumaczenie że dziecko ma taki sam meldunek jak matka nic nie znaczy dlatego musisz mieć na to potwierdzenie no i zanim wybraliśmy sie na Słowację mąz poszedł do urzędu i uzyskał wpis ( czerwona pieczątka i wypełnione dane ) wbito nam to z tyłu aktu.
A no i akt musi być oryginalny - nie odpis !!!
Bez problemu przekroczyliśmy granicę synek na akt urodzenia a my na dowody osobiste.

Hmm....... kurcze nie wiedziałam że dziecko mozna wbic tylko do jednego paszportu rodzica cały czas mi się wydawało że i matka i ojciec mogą miec takie wpisy tylko jedno drugiemu musi dać na to zgodę - no cóz tak więc pewnie na wiosnę paszport Antkowi wyrobimy
JustaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-03, 09:35   #15
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Co wpisac dziecku do paszportu- pomóżcie :)

Cytat:
Napisane przez JustaS Pokaż wiadomość

Hmm....... kurcze nie wiedziałam że dziecko mozna wbic tylko do jednego paszportu rodzica cały czas mi się wydawało że i matka i ojciec mogą miec takie wpisy tylko jedno drugiemu musi dać na to zgodę - no cóz tak więc pewnie na wiosnę paszport Antkowi wyrobimy
Niestety. Ja mialam dzieci "wbijane" do paszportu i moge powiedziec z cala odpowiedzialnoscia, ze wbijaja tylko do jednego paszportu. I jest to niewygodne (dla nas bylo), bo dziecko jesli chodzi o wyjazdy jest wtedy "przywiazane" do jednego z rodzicow. Duzo lepszym rozwiazaniem jest paszport dla dziecka.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-04, 17:47   #16
Ejva
Zadomowienie
 
Avatar Ejva
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 417
GG do Ejva
Dot.: Co wpisac dziecku do paszportu- pomóżcie :)

Ale upewnijcie sie dziewczyny bo zgodnie z moja wiedza i ustawa z dnia 13 lipca 2006 r. o dokumentach paszportowych nie przewiduje się juz możliwości wpisu dziecka do paszportu rodzica.
__________________
A+E=JKD

Heal my heart and make it clean
Open up my eyes to the things unseen
Show me how to love like you have loved me
Ejva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-04, 18:00   #17
_dAria86
Rozeznanie
 
Avatar _dAria86
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Tuam Ireland
Wiadomości: 728
GG do _dAria86 Send a message via Skype™ to _dAria86
Dot.: Co wpisac dziecku do paszportu- pomóżcie :)

my wyrabialismy paszporty 28 lipca 2006 roku i mielismy mozliwosc wpisu małej do paszportu, zmieniła sie jedynie forma zdjęcia na którym nie trzeba ,,pokazywac,, ucha
_dAria86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-04, 18:55   #18
Boz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 1 487
Dot.: Co wpisac dziecku do paszportu- pomóżcie :)

Jestem świeżo po złożeniu wniosku dla Karolka (6m.) wymagania:
- dowód wpłaty (opłata 30 zł)
- 2 zdjęcia (dzieci do 5 lat nie muszą mieć zdjęć biometrycznych ale mają być jak najbardziej zbliżone)
- wypełniony wniosek
Ważne przy składaniu wniosku wymagana obecność dziecka i rodziców.
Paszport jest tymczasowy ważny 5 lat

Moim zdaniem szkoda się bawić w półśrodki typu dowód tymczasowy czy wpis do paszportu. Acha czas oczekiwania do 30 dni można się pytać po dwu tygodniach. W wyjatkowo trudnych sprawach może być przedłużony do 2 miesięcy.

Edytowane przez Boz
Czas edycji: 2007-01-04 o 21:54
Boz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-10, 09:47   #19
Teje
Rozeznanie
 
Avatar Teje
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 901
Dot.: Co wpisac dziecku do paszportu- pomóżcie :)

Nie radzę wpisywać dziecka do paszportu, więcj z tym problemów niż korzyści, dziecko może podróżowacv tylko z jednym z rodziców, podróż z np. babcią w ogóle nie wchodzi w grę, poza tym, takie paszporty sa zawsze dużo dokładniej sprawdzanena granicy, w przypadku dziecka mojej przyjaciółki skończyło się dziką awanturą, bo dziecko niepodobne do rodziców, dzwonieniem, pytaniem, "czy to na pewno twoja mama" itd. Poza tym, juz trzylatek widzi, że inne dzieci mają paszporty i "on tez chce". Nie ma sensu.

Poza tym, gdyby rodzic cokolwiek zbroił za granica czy miał wypadek, to problemy przy wyjeździe będzie mialo również dziecko
Teje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-10, 13:54   #20
goha80
Zadomowienie
 
Avatar goha80
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 1 017
Dot.: Co wpisac dziecku do paszportu- pomóżcie :)

Rany ile ja mialam problemó zeby zrobic malemu paszport. mielismy jechac do meza i okazalo sie ze przy skladaniu paszportu musi byc oboje rodziców,albo oficjalna zgoda i potwierdzenie u konsula za granica przefaksowana do urzedu... maz musial specjalnie przyjezdzac bo wyjazd do miasta gdzie jest ambasada zaplacenie za podróz i zgode tego konsula kosztowaloby wiecej niz jego wizyta w kraju i czas oczekiwania dluzszy!!! co do zdjec to sa odstepstwa w przypadku malych dzieci. nie musza byc tak super ustawione jak dorosli. dobrze ze trafilam do dobrego fotografa.dwie mile mlode panie daly mu zabawki zeby sie oswoil z miejscem daly mu popstrykac zdjecia sobie i mamie i dopiero potem siadl i w kilka sekund mial juz fotke...
__________________
#klubrecenzentki
goha80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:22.