Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;) - Strona 39 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-01-30, 18:21   #1141
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Cytat:
Napisane przez standup Pokaż wiadomość
obecnie nie mamy zwierząt no żywimy się ogólnie prosto, z mięs głównie drób albo jakaś kiełbasa, warzywa mrożone na wage (marchew, brokuł, kalafior, szpinak), chleb orkiszowy 800g starcza nam na tydzien+ kilka bułek do pracy, nic nie słodzimy, kostka masła starcza nam na 3 miesiace, bo chleba nie smarujemy tyle co usmażymy jajecznice na łyżeczce. słodyczy nie kupujemy wcale, czasem ale rzadko jakieś chipsy. nie piekę ciast. jeśli chodzi o wędliny to mortadela, mielonka, salami, poledwica sopocka. ser żółty za 13zł/kg. mleko raz na kilka dni.
nie śmiałabym tego nazwać serem

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
no czyli jadłospis na zrujnowanie zdrowia. Kostka masła na 3 miesiące? przecież one nie mają nawet takiej daty ważności.
Chleb 800 gram na tydzień? To jest 50 gram na osobę dziennie, to jest jedna kromka.
niektórzy nie jedzą chleba za często
Soso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-30, 18:24   #1142
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

nie muszą jeść często, ale co jedzą na śniadanie i kolacje? Nic autorka nie pisze o kaszach czy makaronach czy innych produktach na kolację/śniadanie. Nie wierzę w taki jadłospis. Nie ma w nim ani kawy ani herbaty, piją samą wodę? Nie ma żadnych dodatków obiadowych, makarony, kasze itp. Żadnej śmietany nie używa? Jajek też nie? Tłuszczu do smażenia też nie? Tylko na maśle? to jak kostka na 3 miesiące. Kupy to się nie trzyma. Żadnego sera białego? Mąki do naleśników lub klusek?
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.

Edytowane przez zakonna
Czas edycji: 2015-01-30 o 18:25
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-30, 18:32   #1143
201605061000
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 680
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Cytat:
Napisane przez standup Pokaż wiadomość
obecnie nie mamy zwierząt no żywimy się ogólnie prosto, z mięs głównie drób albo jakaś kiełbasa, warzywa mrożone na wage (marchew, brokuł, kalafior, szpinak), chleb orkiszowy 800g starcza nam na tydzien+ kilka bułek do pracy, nic nie słodzimy, kostka masła starcza nam na 3 miesiace, bo chleba nie smarujemy tyle co usmażymy jajecznice na łyżeczce. słodyczy nie kupujemy wcale, czasem ale rzadko jakieś chipsy. nie piekę ciast. jeśli chodzi o wędliny to mortadela, mielonka, salami, poledwica sopocka. ser żółty za 13zł/kg. mleko raz na kilka dni.
Smutne, że w Polsce ludzie muszą kupować takie produkty.
Mortadeli, ani mielonki nie jada nawet mój kot, a co dopiero żywienie się tym na co dzień przez ludzi.
Za 13zł to masz wyrób seropodobny, a nie ser żółty.

Co do drobiu to akurat się zgodzę, że jest bardzo tani. Kupuję psu podudzia po 3,99/kg. Tańszego mięsa jadalnego dla ludzi już chyba nie ma.

---------- Dopisano o 19:32 ---------- Poprzedni post napisano o 19:30 ----------

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
nie muszą jeść często, ale co jedzą na śniadanie i kolacje? Nic autorka nie pisze o kaszach czy makaronach czy innych produktach na kolację/śniadanie. Nie wierzę w taki jadłospis. Nie ma w nim ani kawy ani herbaty, piją samą wodę? Nie ma żadnych dodatków obiadowych, makarony, kasze itp. Żadnej śmietany nie używa? Jajek też nie? Tłuszczu do smażenia też nie? Tylko na maśle? to jak kostka na 3 miesiące. Kupy to się nie trzyma. Żadnego sera białego? Mąki do naleśników lub klusek?
Mam taką skąpą koleżankę, która pija tylko wodę. Żadnej herbaty, kawy, napojów, soków - nic. Tylko woda z biedronki 5l za 1,49zł. Smutne ale prawdziwe.

Nie ma co się licytować na jedzenie. Można jeść za 100zł miesięcznie żywiąc się chlebem z pasztetem i ziemniakami na 100 sposobów (frytki, placki ziemniaczane, babka ziemniaczana itp). Ale to nie życie, a wegetacja.

Edytowane przez 201605061000
Czas edycji: 2015-01-30 o 18:33
201605061000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-30, 18:34   #1144
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

podudzia są dla mnie nieopłacalne, z kościami psom nie daję więc mięsa nie zostaje dużo po trybowaniu. Bardziej się opłaca chyba udziec z indyka. Droższy, ale mięsa bardzo dużo. Gulaszowe z indyka jest stosunkowo tanie w leclercu i Tesco, czyste mięso, żadnych kości.
Ja się nie licytuję, kwestionuję tylko prawdziwość podanego zestawu produktów na dwie dorosłe osoby.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.

Edytowane przez zakonna
Czas edycji: 2015-01-30 o 18:35
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-30, 18:35   #1145
201605061000
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 680
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
podudzia są dla mnie nieopłacalne, z kościami psom nie daję więc mięsa nie zostaje dużo po trybowaniu. Bardziej się opłaca chyba udziec z indyka. Droższy, ale mięsa bardzo dużo. Gulaszowe z indyka jest stosunkowo tanie w leclercu i Tesco, czyste mięso, żadnych kości.
Mało mięsa? Więcej niż w udkach. Też kości nie daję, zwłaszcza drobiowych.


Upsss pomyliłam nazwy. Chodziło mi o ćwiartki z kurczaka. Masz rację w podudziach mięsa nie ma prawie w ogóle. W ćwiartkach jak najbardziej jest.
201605061000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-30, 18:37   #1146
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Kilka razy kupiłam i podudzia i udka i ćwiartki. Na moje psy to mało mięsa wyszło, jeszcze na dodatek trudno się trybuje więc kupuję tylko w sytuacjach awaryjnych, kiedy pustki w lodówce i portfelu.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-30, 18:45   #1147
201608010929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 884
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Cytat:
Napisane przez standup Pokaż wiadomość
obecnie nie mamy zwierząt no żywimy się ogólnie prosto, z mięs głównie drób albo jakaś kiełbasa, warzywa mrożone na wage (marchew, brokuł, kalafior, szpinak), chleb orkiszowy 800g starcza nam na tydzien+ kilka bułek do pracy, nic nie słodzimy, kostka masła starcza nam na 3 miesiace, bo chleba nie smarujemy tyle co usmażymy jajecznice na łyżeczce. słodyczy nie kupujemy wcale, czasem ale rzadko jakieś chipsy. nie piekę ciast. jeśli chodzi o wędliny to mortadela, mielonka, salami, poledwica sopocka. ser żółty za 13zł/kg. mleko raz na kilka dni.
Nie nazwałabym tego serem.
201608010929 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-30, 19:02   #1148
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Cytat:
Napisane przez zielona dziesiatka Pokaż wiadomość

Mam taką skąpą koleżankę, która pija tylko wodę. Żadnej herbaty, kawy, napojów, soków - nic. Tylko woda z biedronki 5l za 1,49zł. Smutne ale prawdziwe.
Przepłaca, w kranie tańsza :P Ta Oaza to nie jest woda wysokich lotów
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-30, 19:03   #1149
standup
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 346
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
nie muszą jeść często, ale co jedzą na śniadanie i kolacje? Nic autorka nie pisze o kaszach czy makaronach czy innych produktach na kolację/śniadanie. Nie wierzę w taki jadłospis. Nie ma w nim ani kawy ani herbaty, piją samą wodę? Nie ma żadnych dodatków obiadowych, makarony, kasze itp. Żadnej śmietany nie używa? Jajek też nie? Tłuszczu do smażenia też nie? Tylko na maśle? to jak kostka na 3 miesiące. Kupy to się nie trzyma. Żadnego sera białego? Mąki do naleśników lub klusek?
nie wypisywałam wszystkiego czego jemy przecież... tż śniadań nie jada, ja jem jakies płatki z mlekiem. ja pije 1 kawe dziennie, tż 1 herbate, takto woda z sokiem malinowym. makaronów mamy zapas z czasów jak rodzice tż mieszkali w tym mieszkaniu. śmietany żadnej, jajka dostajemy od teściów, tłuszczu do smażenia bardzo rzadko, tyle co jajka ew odrobina oleju ale raczej nie jemy nic smażonego. nie jemy naleśników ani klusek, ser biały raz na dwa tyg
Cytat:
Napisane przez zielona dziesiatka Pokaż wiadomość
Smutne, że w Polsce ludzie muszą kupować takie produkty.
Mortadeli, ani mielonki nie jada nawet mój kot, a co dopiero żywienie się tym na co dzień przez ludzi.
Za 13zł to masz wyrób seropodobny, a nie ser żółty.

Co do drobiu to akurat się zgodzę, że jest bardzo tani. Kupuję psu podudzia po 3,99/kg. Tańszego mięsa jadalnego dla ludzi już chyba nie ma.

---------- Dopisano o 19:32 ---------- Poprzedni post napisano o 19:30 ----------



Mam taką skąpą koleżankę, która pija tylko wodę. Żadnej herbaty, kawy, napojów, soków - nic. Tylko woda z biedronki 5l za 1,49zł. Smutne ale prawdziwe.

Nie ma co się licytować na jedzenie. Można jeść za 100zł miesięcznie żywiąc się chlebem z pasztetem i ziemniakami na 100 sposobów (frytki, placki ziemniaczane, babka ziemniaczana itp). Ale to nie życie, a wegetacja.
juz nie trzeba wyskakiwać z tym psem, kupujemy piersi z kurczaka a nie skrawki dla psów... mielonke i mortadele lubimy, dodam że temat wątku brzmi ile wydajecie na jedzenie a nie na super racjonalne jadłospisy, owoców nie jemy, na kolacje resztka z obiadu, do pracy bułki (o których pisałam, lub chleb) i jeśli nie ma się co "licytować" to ten wątek jest bez sensu

Edytowane przez standup
Czas edycji: 2015-01-30 o 21:30
standup jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-30, 19:07   #1150
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

nie rozumiem co jecie na obiady. A tak a propos, to jesteś kolejną osoba, która twierdzi, że żyje za jakąś śmiesznie małą kwotę, ale po drodze się okazuje, że resztę posiłków zapewniają rodzice.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-30, 20:34   #1151
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Cytat:
Napisane przez standup Pokaż wiadomość
nie wypisywałam wszystkiego czego jemy przecież... tż śniadań nie jada, ja jem jakies płatki z mlekiem. ja pije 1 kawe dziennie, tż 1 herbate, takto woda z sokiem malinowym. makaronów mamy zapas z czasów jak rodzice tż mieszkali w tym mieszkaniu. śmietany żadnej, jajka dostajemy od teściów, tłuszczu do smażenia bardzo rzadko, tyle co jajka ew odrobina oleju ale raczej nie jemy nic smażonego. nie jemy naleśników ani klusek, ser biały raz na dwa tyg
Ok to co jecie? Rodzice tż prowadzili skład makaronu? sory, ale nie ogarniam. 1 chleb na tydzien, maslo na 3msc (mniam), z 'wedlin' mielonka, nie smazycie, ser bialy raz na 2tyg. Co jesz?
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-30, 21:27   #1152
standup
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 346
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

no ja mówiłam że jakieś obiady dostajemy czasem od rodziców ale wyskakiwanie z wegetacja i mówienie że gorzej niż pies czy kot jest przykre i nie na miejscu głównie dlatego że takie jedzenie nie wynika ze skąpstwa a z braku środków masłem nie smarujemy chleba, tylko i wyłącznie robimy na nim jajecznice, raz na tydzień, wiec jak miałoby się zużyć wcześniej? przykładowy jadłospis ? prosze bardzo
ja:
śniadanie: płatki kukurydziane z mlekiem, kilka migdałów, łyżeczka miodu, kawa
potem jakaś kromka z żółtym produktem seropodobnym i jakiś pasztecik z mięsem który dostaliśmy od rodziców

w pracy 2x2 kromki, jedna z plasterkiem produktu seropodobnego, druga z produktem wędlinopodobnym + kapusta pekińska z oliwkami

w domu makaron z kiełbasą, boczkiem pieczarkami i produktem seropodobnym

tż: 3 bułki, z serem (w skrócie, jeśli można) i salami w pracy i w domu co samo co ja
standup jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-30, 21:32   #1153
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

nikt do psa czy kota nie porównuje Twojego jedzenia.
Dla mnie Twoje wydawanie niecałych 400 zł na jedzenie jest niemożliwe po prostu. To jest 13 zł na dzień czyli 6 zł na osobę. I z tego robisz śniadania, kolację i czasem obiad? Sorry, ale nie wierzę.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-30, 21:34   #1154
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Cytat:
Napisane przez standup Pokaż wiadomość
no ja mówiłam że jakieś obiady dostajemy czasem od rodziców ale wyskakiwanie z wegetacja i mówienie że gorzej niż pies czy kot jest przykre i nie na miejscu głównie dlatego że takie jedzenie nie wynika ze skąpstwa a z braku środków masłem nie smarujemy chleba, tylko i wyłącznie robimy na nim jajecznice, raz na tydzień, wiec jak miałoby się zużyć wcześniej? przykładowy jadłospis ? prosze bardzo
ja:
śniadanie: płatki kukurydziane z mlekiem, kilka migdałów, łyżeczka miodu, kawa
potem jakaś kromka z żółtym produktem seropodobnym i jakiś pasztecik z mięsem który dostaliśmy od rodziców

w pracy 2x2 kromki, jedna z plasterkiem produktu seropodobnego, druga z produktem wędlinopodobnym + kapusta pekińska z oliwkami

w domu makaron z kiełbasą, boczkiem pieczarkami i produktem seropodobnym

tż: 3 bułki, z serem (w skrócie, jeśli można) i salami w pracy i w domu co samo co ja
Omg co wy jecie
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-30, 21:40   #1155
standup
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 346
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

ten produkt seropodobny napisałam, bo koleżanki się przyczepiły że nie można kupić tak tanio sera. a jednak w kauflandzie na promocji ser edamski czy goude można

---------- Dopisano o 22:40 ---------- Poprzedni post napisano o 22:37 ----------

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
nikt do psa czy kota nie porównuje Twojego jedzenia.
Dla mnie Twoje wydawanie niecałych 400 zł na jedzenie jest niemożliwe po prostu. To jest 13 zł na dzień czyli 6 zł na osobę. I z tego robisz śniadania, kolację i czasem obiad? Sorry, ale nie wierzę.
a jednak nie zaczynaliśmy z zupełnie pustą lodówką, jakieś tam mąki czy trochę cukru mieliśmy i te nieszczęsne makarony na bieżąco kupujemy to co potrzebujemy, nic nie wyrzucamy, jak dostaniemy coś od rodziców to od razu mrozimy i staram się zrobić coś z niczego. jakoś trzeba sobie radzić
standup jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-30, 21:41   #1156
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Cytat:
Napisane przez Soso Pokaż wiadomość
niektórzy nie jedzą chleba za często
no ja np wcale nie jem zadnego pieczywa

ale u standup jednak troche tego chleba schodzi codziennie a pisze, ze starcza na tydzien.
zazdroszcze umiejetnosci krojenia tak cieniutkich kromek

tak w ogole standup to jak sie czujecie na takiej diecie? serio pytam. praktycznie nie jecie warzyw ani owocow
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-30, 21:44   #1157
standup
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 346
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

aha w moim domu rodzinnym było jeszcze biedniej, może stąd nie robi to na mnie takiego wrażenia

---------- Dopisano o 22:44 ---------- Poprzedni post napisano o 22:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
no ja np wcale nie jem zadnego pieczywa

ale u standup jednak troche tego chleba schodzi codziennie a pisze, ze starcza na tydzien.
zazdroszcze umiejetnosci krojenia tak cieniutkich kromek

tak w ogole standup to jak sie czujecie na takiej diecie? serio pytam. praktycznie nie jecie warzyw ani owocow
kromki nie są super cienkie, poprostu robimy z niego tylko kanapki do pracy a chleb jest dłuuuugi jak się czujemy.. dobrze przeważnie jest jakiś ogórek na kanapkę i warzywa do obiadu też praktycznie zawsze są, wtedy taki obiad to: ryż, pierś z kurczaka i warzywa typu kalafior, brokuł, marchewka, a czasem spaghetti to robimy z pomidorów a nie ze słoika, za owocami nie przepadam jakoś, mogę zjeść ale wolę kanapkę, a tż w ogóle jest antywarzywa i owoce ale warzywa które mu dam to już je

Edytowane przez standup
Czas edycji: 2015-01-30 o 21:45
standup jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-30, 21:47   #1158
figa84
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10 668
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

stanup długo się tak żywicie?
figa84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-30, 21:50   #1159
Tutli
Zadomowienie
 
Avatar Tutli
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 777
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Cytat:
Napisane przez standup Pokaż wiadomość
potem jakaś kromka z żółtym produktem seropodobnym
Nie ma co robić uśmieszków, bo to, co jesz nie jest żadnym serem (ser za 13 zł. to musiałaby być jakaś hiper promocja) tylko mieszaniną mleka, utwardzanych tłuszczów roślinnych i innego świństwa. 100 razy bardziej wolałabym zjeść chleb z masłem niż z czymś takim, ale rozumiem, że masło ma leżeć i jełczeń, bo to specjalny dodatek TYLKO do jajecznicy. No nie ogarniam.
__________________
http://oleosa.blogspot.com

Kobiety
-statystyka spojrzenie na makijaż, kuchnię i co-do-głowy-przyjdzie.

Obiecuję, że nie będzie statystyki.
Tutli jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-30, 21:52   #1160
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

jak czytam ostatnie wpisy to zaczynam rozumieć dlaczego ja nie wyrabiam z pieniędzmi na jedzenie. Ale chyba bym się źle czuła psychicznie gdybym wiedziała, że jem rzeczy niezdrowe.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-30, 21:53   #1161
standup
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 346
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

3 miesiace razem mieszkamy, wiec 3 miesiace tak to wygląda, ja w domu rodzinnym zywiłam się podobnie, a raczej gorzej bym powiedziała, bo bywały momenty kiedy na obiady były zupki chińskie, albo obiad był 2 x w tyg ot bieda. tż wcześniej jadł lepiej na pewno.

---------- Dopisano o 22:53 ---------- Poprzedni post napisano o 22:52 ----------

Cytat:
Napisane przez Tutli Pokaż wiadomość
Nie ma co robić uśmieszków, bo to, co jesz nie jest żadnym serem (ser za 13 zł. to musiałaby być jakaś hiper promocja) tylko mieszaniną mleka, utwardzanych tłuszczów roślinnych i innego świństwa. 100 razy bardziej wolałabym zjeść chleb z masłem niż z czymś takim, ale rozumiem, że masło ma leżeć i jełczeń, bo to specjalny dodatek TYLKO do jajecznicy. No nie ogarniam.
nie, po prostu nie lubimy chleba posmarowanego masłem w kauflandzie są dobre promocje
standup jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-30, 21:53   #1162
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Cytat:
Napisane przez standup Pokaż wiadomość
3 miesiace razem mieszkamy, wiec 3 miesiace tak to wygląda, ja w domu rodzinnym zywiłam się podobnie, a raczej gorzej bym powiedziała, bo bywały momenty kiedy na obiady były zupki chińskie, albo obiad był 2 x w tyg ot bieda. tż wcześniej jadł lepiej na pewno.
masakra, rujnujecie sobie zdrowie. Macie jakieś opcje na poprawę sytuacji materialnej??
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-30, 21:55   #1163
standup
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 346
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
jak czytam ostatnie wpisy to zaczynam rozumieć dlaczego ja nie wyrabiam z pieniędzmi na jedzenie. Ale chyba bym się źle czuła psychicznie gdybym wiedziała, że jem rzeczy niezdrowe.
widzisz, my też nie czujemy się z tym cudownie, ale co zrobić kiedy nie ma innego wyjścia? wziąć kredyt na obiady?

---------- Dopisano o 22:55 ---------- Poprzedni post napisano o 22:54 ----------

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
masakra, rujnujecie sobie zdrowie. Macie jakieś opcje na poprawę sytuacji materialnej??
z czasem pewnie tak, póki co poszliśmy do naszych pierwszych pracy na pełen etat wiec trzeba się trochę przemęczyć
standup jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-30, 21:59   #1164
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Cytat:
Napisane przez Tutli Pokaż wiadomość
Nie ma co robić uśmieszków, bo to, co jesz nie jest żadnym serem (ser za 13 zł. to musiałaby być jakaś hiper promocja) tylko mieszaniną mleka, utwardzanych tłuszczów roślinnych i innego świństwa. 100 razy bardziej wolałabym zjeść chleb z masłem niż z czymś takim, ale rozumiem, że masło ma leżeć i jełczeń, bo to specjalny dodatek TYLKO do jajecznicy. No nie ogarniam.
Też myślę, że wyszłoby zdrowiej.

Ja w sumie nie jem jakoś super hiper zdrowo, ale jednak owoce i warzywa są naprawdę ważne, nawet jeśli jem w kółko te same.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-30, 22:01   #1165
figa84
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10 668
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Cytat:
Napisane przez standup Pokaż wiadomość
widzisz, my też nie czujemy się z tym cudownie, ale co zrobić kiedy nie ma innego wyjścia? wziąć kredyt na obiady?

---------- Dopisano o 22:55 ---------- Poprzedni post napisano o 22:54 ----------



z czasem pewnie tak, póki co poszliśmy do naszych pierwszych pracy na pełen etat wiec trzeba się trochę przemęczyć
pracujecie w dwójkę i na jedzenie dajecie radę tylko tyle wydać?
nie znam Waszej sytuacji materialnej, ale o ile nie macie dużego kredytu czy jakiejś choroby, długu, itp. to nie bardzo rozumiem tego sposobu odżywiania
figa84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-30, 22:02   #1166
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Cytat:
Napisane przez standup Pokaż wiadomość
widzisz, my też nie czujemy się z tym cudownie, ale co zrobić kiedy nie ma innego wyjścia? wziąć kredyt na obiady?

---------- Dopisano o 22:55 ---------- Poprzedni post napisano o 22:54 ----------



z czasem pewnie tak, póki co poszliśmy do naszych pierwszych pracy na pełen etat wiec trzeba się trochę przemęczyć
trzymam kciuki
Soso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-30, 22:03   #1167
Tutli
Zadomowienie
 
Avatar Tutli
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 777
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Cytat:
Napisane przez standup Pokaż wiadomość

z czasem pewnie tak, póki co poszliśmy do naszych pierwszych pracy na pełen etat wiec trzeba się trochę przemęczyć
Macie OBOJE pracę na pełen etat, jesteście młodzi, bez kredytu na głowie i zobowiązań, dzieci. To co Wy robicie z tymi pieniędzmi, skoro na jedzenie macie 400 zł. m-c?!

Mnie takie wpisy młodych ludzi przerażają. Totalne oszczędzanie na jedzeniu, chyba nic głupszego nie można sobie wymyślić. Gdyby to pisała emerytka z groszową emeryturą, to byłoby mi żal, ale tu - dwójka młodych, pracujących ludzi żywi się mrożonkami, najtańszym serem i mortadelą. Owoców nie lubią. Ja jem mało, ale naprawdę staram się, aby moje posiłki były sensowne. Zamiast najtańszej wędliny (czyt. niewiadomo czego napompowanego wodą) można sobie kupić awokado i używać jako masła - kolosalny wydatek 4-6 zł. starcza spokojnie na tydzień dla jednej osoby na poranne kanapki. Po co zapychać się czymś, co nie ma żadnych wartości odżywczych?
__________________
http://oleosa.blogspot.com

Kobiety
-statystyka spojrzenie na makijaż, kuchnię i co-do-głowy-przyjdzie.

Obiecuję, że nie będzie statystyki.

Edytowane przez Tutli
Czas edycji: 2015-01-30 o 22:12
Tutli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-30, 22:04   #1168
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Dluuuugi chleb 800g? Chyba wata na samych ulepszaczach
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-30, 22:04   #1169
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

standup, może kasze spróbujecie? do tego mięso, nie musi być przecież tylko kurczak. Wieprzowe jest po 10 zł/kg, kasza z gulaszem i ogórkiem kiszonym to już byłaby lepsza niż ten makaron z boczkiem.
Ja kupuję 500 gramowy chleb za 2 zł, ma świetny skład.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-30, 22:07   #1170
standup
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 346
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

wydajemy na czynsz, rachunki i musimy kupić sporo rzeczy do mieszkania, jak mówiłam 3 miesiace temu sie wprowadziliśmy.
z ciekawości sprawdziłam skład mojego sera: mleko, sól, podpuszcza, żywe kultury bakterii, chlorek wapnia, serio aż tak źle?

---------- Dopisano o 23:06 ---------- Poprzedni post napisano o 23:05 ----------

no i nasze pensje są bardzo niskie

---------- Dopisano o 23:07 ---------- Poprzedni post napisano o 23:06 ----------

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
standup, może kasze spróbujecie? do tego mięso, nie musi być przecież tylko kurczak. Wieprzowe jest po 10 zł/kg, kasza z gulaszem i ogórkiem kiszonym to już byłaby lepsza niż ten makaron z boczkiem.
Ja kupuję 500 gramowy chleb za 2 zł, ma świetny skład.
taki jest plan na niedziele gulasz z kasza
standup jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-05 09:11:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:00.