Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-12-17, 17:27   #271
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Nightwish no napisałam, że ja takich pracowników rozumiem, ich motywację do przychodzenia do pracy. Uważam po prostu, że takie coś powinno być jakiś odgórnie zakazane...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-17, 17:39   #272
NightwishLove
Zakorzenienie
 
Avatar NightwishLove
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Villa Auditore
Wiadomości: 4 553
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Nightwish no napisałam, że ja takich pracowników rozumiem, ich motywację do przychodzenia do pracy. Uważam po prostu, że takie coś powinno być jakiś odgórnie zakazane...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kurczę, może źle napisałam o co mi chodzi
Czy powinno być zakazane osobiście nie wiem, bo mi też to w tym momencie robi różnicę w wypłacie, więc jestem nieobiektywna. Ale wiem jak w firmie TŻ wygląda to wszystko, jak ludzie stają na głowie, żeby tylko dostać premię - kobitki, które pomagają przy linii kombinują jak mogą, żeby tylko nie musieć brać wolnego... a to już jest chore. Z tym, że swego czasu jeżeli ktoś zarabiał tam powyżej 3000 na rękę premii już nie dostawał.
__________________
Zwykli ludzie nie wiedzą, ile dla kogoś zamkniętego znaczą książki

-----

Ćwiczę
Maluję paznokcie

Edytowane przez NightwishLove
Czas edycji: 2020-12-17 o 17:42
NightwishLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-17, 17:45   #273
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
No mam i co z tego. Nawet ostatnio pojawiło się kilka ofert zgodnych z moim doświadczeniem, dwie rozmowy już miałam i mnie odstrzelili nie wiedzieć czemu a dwie były teraz we wtorek i wczoraj, obie obiecujące, ale czy coś z tego będzie to nawet nie chce mi się mieć nadziei

Możliwe, że popełniam jakiś faux pas, typu któregoś razu powiedziałam, że nie lubię jak projekt trwa, wkłada się w niego dużo pracy a potem nagle zarząd z niego rezygnuje. A pani do mnie, że takich projektów oni mają bardzo dużo

Hahah, moja koleżanka słusznie ostatnio stwierdziła, że rekrutacja to konkurs na najlepszego aktora

---------- Dopisano o 18:45 ---------- Poprzedni post napisano o 18:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
Stotek również (troszkę spóźnione ) gratulacje dla męża

Ja się w końcu przemoglam i parę dni temu też wysłałam CV do 3 korpo, dwa stanowiska związane z grafiką a dwa ze wsparciem klienta. I też w jednym była rejestracja przez stronę z przepisywaniem CV praktycznie bo nic mi z wgranego pdf nie przeciągnęło danych, wypełniałam kwestionariusz prawie 40 minut

Dostałam przedwczoraj i dziś powiadomienie z pracuj.pl o otwarciu mojego CV wysłanego we wrześniu

Mam nadzieję że w styczniu się coś ruszy bo w tym tygodniu jeszcze żadnej aplikacji nie wysłałam, po prostu nie było na co.
Ja odnoszę wrażenie, że w ciągu ostatnich dwóch tygodni to jest wręcz wysyp ogłoszeń do działów w którym obecnie siedzę

Ale... w kwietniu dostaje się u nas premię roczną. Kto kojarzy moje zeszłoroczne rozpacze jak niesprawiedliwie zostałam potraktowana i dostałam.. NIC?

Dlatego nie chciałabym wyjść na frajera i zaczekać do tej premii... Żeby chociaż jedną dostać No ale z kolei w kwietniu miną mi 2 lata współpracy czyli 3-mce wypo... ehhhhh
__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-17, 17:48   #274
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez NightwishLove Pokaż wiadomość
Kurczę, może źle napisałam o co mi chodzi
Czy powinno być zakazane osobiście nie wiem, bo mi też to w tym momencie robi różnicę w wypłacie, więc jestem nieobiektywna. Ale wiem jak w firmie TŻ wygląda to wszystko, jak ludzie stają na głowie, żeby tylko dostać premię - kobitki, które pomagają przy linii kombinują jak mogą, żeby tylko nie musieć brać wolnego... a to już jest chore. Z tym, że swego czasu jeżeli ktoś zarabiał tam powyżej 3000 na rękę premii już nie dostawał.
A to się nie rozumiemy, bo chyba ja mówię o czymś innym spotkałam się w wieku firmach z tym, że są normalne premie miesięczne czy tam kwartalne, ale jednym z warunków ich przyznania jest właśnie frekwencja. Czyli byłaś na 2 tyg. urlopie - nie dostajesz. Byłaś chora i poszłaś na L4 - nie dostajesz. I tak dalej. To było czasem 200 zł, a czasem konkretna suma - mój mąż przez 2 tyg. obowiązkowy urlop straciłby 1/3 swojej wypłaty, bo tyle wynosiła jego comiesięczna premia.
Dla mnie kombinowanie z wolnym i nagradzanie/karanie za nie to naprawdę słaby pomysl. Uważam, że nie powinno tego być, te kilka stówek, skoro są do rozdysponowania, mozna dawać za coś innego, a nie za to, że ktoś z grypą dyma do roboty i zaraza wszystkich dookoła.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-17, 18:20   #275
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Yes ale 3mc wypowiedzenia zaczynają się chyba dopiero po przepracowaniu trzech lat a nie od rozpoczęcia trzeciego roku pracy


Ja jestem przeciw premia frekwencyjnym obojętnie czy wlicza się do nich (obowiązkowy przecież) urlop czy nie, to dla mnie totalnie niezdrowe. I też rozumiem osoby chodzące chore do pracy, rozumiem że może to wynikać z chęci dostania premi, nie podadnięcia szefowi, czy pracy na czarno itd.
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-17, 18:22   #276
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
Yes ale 3mc wypowiedzenia zaczynają się chyba dopiero po przepracowaniu trzech lat a nie od rozpoczęcia trzeciego roku pracy


Ja jestem przeciw premia frekwencyjnym obojętnie czy wlicza się do nich (obowiązkowy przecież) urlop czy nie, to dla mnie totalnie niezdrowe. I też rozumiem osoby chodzące chore do pracy, rozumiem że może to wynikać z chęci dostania premi, nie podadnięcia szefowi, czy pracy na czarno itd.
Ojaaa!
Byłam święcie przekonana że po 2 pełnych, przepracowanych latach. No to fajnie !!!
__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-17, 21:10   #277
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 4 361
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

To u mnie premii frekwencyjnej nie dostawalo się jedynie gdy się było na zwolnieniach lekarskich albo opiece. Urlop byl traktowany jako obecnosc w pracy. Ja się pracownikom nie dziwię, ze chcą taka premię zwlaszcza gdy malo zarabiają i nie mają pracy "projektowej" (premia za konkretne wyniki), bo to jedyna szansa na dodatkową kasę.
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-12-18, 14:00   #278
NightwishLove
Zakorzenienie
 
Avatar NightwishLove
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Villa Auditore
Wiadomości: 4 553
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
A to się nie rozumiemy, bo chyba ja mówię o czymś innym spotkałam się w wieku firmach z tym, że są normalne premie miesięczne czy tam kwartalne, ale jednym z warunków ich przyznania jest właśnie frekwencja. Czyli byłaś na 2 tyg. urlopie - nie dostajesz. Byłaś chora i poszłaś na L4 - nie dostajesz. I tak dalej. To było czasem 200 zł, a czasem konkretna suma - mój mąż przez 2 tyg. obowiązkowy urlop straciłby 1/3 swojej wypłaty, bo tyle wynosiła jego comiesięczna premia.
Dla mnie kombinowanie z wolnym i nagradzanie/karanie za nie to naprawdę słaby pomysl. Uważam, że nie powinno tego być, te kilka stówek, skoro są do rozdysponowania, mozna dawać za coś innego, a nie za to, że ktoś z grypą dyma do roboty i zaraza wszystkich dookoła.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale teraz już wiemy o co której z nas chodziło
Co do mojego urlopu - sprawa się wyjaśniła. Tak jak pisałyście mam dwa dni urlopu które i tak muszę wykorzystać w tym miesiącu ale najważniejsze, że się odnalazły
__________________
Zwykli ludzie nie wiedzą, ile dla kogoś zamkniętego znaczą książki

-----

Ćwiczę
Maluję paznokcie
NightwishLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-19, 21:44   #279
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Muszę się pochwalić, że mój mąż od poniedziałku zaczyna pracę
Ale niestety szukał dość długo - od połowy sierpnia do połowy listopada, pomimo, że ma duże doświadczenie. Wysyłał dużo CV, do każdej oferty dopasowywał indywidualnie, a generalnie nikt się do niego nie odezwał... Sprawdzałam i wygląda ono ok, więc raczej to nie w tym był problem. :/ Więc nie wiem o co chodziło, czy to, że koniec roku? Ale po co wtedy wrzucać oferty? :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O to, że firmy dopiero od grudnia mają kasę na nowe stanowiska i rekrutacje, a jesień aż do grudnia to były zamrożone budżety, cięcie stanowisk, redukcja etatów itp.

---------- Dopisano o 22:44 ---------- Poprzedni post napisano o 22:40 ----------

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
A to się nie rozumiemy, bo chyba ja mówię o czymś innym spotkałam się w wieku firmach z tym, że są normalne premie miesięczne czy tam kwartalne, ale jednym z warunków ich przyznania jest właśnie frekwencja. Czyli byłaś na 2 tyg. urlopie - nie dostajesz. Byłaś chora i poszłaś na L4 - nie dostajesz. I tak dalej. To było czasem 200 zł, a czasem konkretna suma - mój mąż przez 2 tyg. obowiązkowy urlop straciłby 1/3 swojej wypłaty, bo tyle wynosiła jego comiesięczna premia.
Dla mnie kombinowanie z wolnym i nagradzanie/karanie za nie to naprawdę słaby pomysl. Uważam, że nie powinno tego być, te kilka stówek, skoro są do rozdysponowania, mozna dawać za coś innego, a nie za to, że ktoś z grypą dyma do roboty i zaraza wszystkich dookoła.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To jest chore bo np.z tego roku są statystki, że osoby z dziećmi poniżej 14 roku życia statystycznie rzecz biorąc będą w ciągu 4 lat co najmniej 14 razy na zwolnieniu przez chore dziecko, więc jak np. taki rodzic i singiel bez dzieci mają dążyć do tej samej frekwencji w pracy? To nierealny wymóg. A takich pracodawca nie może stawiać i uzależniać od nich wysokości zarobków czy premii. Natomiast można np. uzależnić premię od ilości czyli braku skarg na personel, od ilości błędów personelu itp. czyli tego nad czym pracownik faktycznie ma kontrolę jako pojedyncza osoba.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-20, 08:11   #280
Ondiine
Wtajemniczenie
 
Avatar Ondiine
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 586
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
O to, że firmy dopiero od grudnia mają kasę na nowe stanowiska i rekrutacje, a jesień aż do grudnia to były zamrożone budżety, cięcie stanowisk, redukcja etatów itp.
Hmm skąd te wnioski?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Work, but don't forget to live.
Ondiine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-20, 08:58   #281
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

To po wrzucac ogłoszenia o pracę?
No i coraz więcej firm kończy rok obrachunkowy w marcu, więc wtedy to budżetowanie się przesuwa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-12-26, 19:38   #282
siabra
Raczkowanie
 
Avatar siabra
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 434
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Hej hej 🙂 jak tam u Was święta? Ja spędzam je w pracy... Ale potem mam aż 19 dni wolnego 😁😁😁😁😁 (tfu tfu, żeby mnie nie odwołała!!) Ale już ma mi te wczasy wypłacić to chyba nie odwoła. Ale się wyśpie 🤣😁
__________________
Książkoholiczka
siabra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-26, 19:49   #283
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Nooo siabra, trzymam kciuki, żeby teraz już się udało wypocząć
Ja pracowałam do 23 i te trzy dni to był Meksyk. Teraz mam wolne i wracam 04.01 i też szykuje się bardzo intensywnie ale potem końcem stycznia będę miała pewnie L4, to może trochę odpocznę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-26, 21:39   #284
Screen
Raczkowanie
 
Avatar Screen
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 273
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Ja jeszcze w wigilię w pracy byłam ,ale tylko 4 godziny, i normalnie w poniedziałek wracam i sylwestra też idę. Ale ja nie potrzebowałam w sumie urlopu, na początku grudnia wzięłam tydzień i od razu wykorzystałam wolne za 26 grudnia w innych firmach lub urzędach widziałam, że robili już wolna wigilię za 26 ale u nas kierowcy jeszcze mieli jakies krótkie trasy to ktoś musiał być w biurze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Screen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-27, 08:06   #285
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Screen Pokaż wiadomość
w innych firmach lub urzędach widziałam, że robili już wolna wigilię za 26
U nas właśnie tak zrobili a jeszcze 23 wzięłam wolne i sobie ogarnęłam to i owo przed świętami Ale zdecydowanie nie odpoczęłam i jeszcze chociaż wolnym do nowego roku bym nie pogardziła
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-27, 09:20   #286
bonasera
Zadomowienie
 
Avatar bonasera
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1 120
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

U nas w firmie Wigilia i Sylwester wolny, ale urlop miałam od poniedziałku przed Świętami. Tydzień poprzedzający Święta (14-20 grudnia) pracowałam siedem dni ciągiem i już po prostu padałam na twarz. Od jutra normalnie wracam do pracy.
Dziewczyny, wszystkiego dobrego w Nowym Roku zarówno dla szukających i zmieniających - oby udało się znaleźć to miejsce, z dobrą atmosferą, godziwymi zarobkami, gdzie będziecie doceniane i dla tych zadowolonych z obecnego stanu rzeczy - oby było dobrze a może i jeszcze lepiej
__________________

Nie jest próżnością znać swoje dobre strony, przeciwnie - głupotą byłoby ich nie doceniać.
bonasera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-27, 16:32   #287
NightwishLove
Zakorzenienie
 
Avatar NightwishLove
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Villa Auditore
Wiadomości: 4 553
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

U nas praca była do końca, Wigilia wolna. Jutro znowu na 3 dni, a w Sylwestra kazali nam wypisać urlopy. No i w środę okazało się, że 4 i 5 stycznia też mamy mieć wolne, więc chociaż tyle. Coś czuję, że ciężko będzie się wstawało jutro o 4:30
__________________
Zwykli ludzie nie wiedzą, ile dla kogoś zamkniętego znaczą książki

-----

Ćwiczę
Maluję paznokcie
NightwishLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-31, 19:45   #288
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Dziewczynki, życzę Wam i sobie, żeby w Nowym Roku było lepiej pod względem zawodowym, finansowym, osobistym, każdym jednym

Pochwalcie się, co robicie w tę szaloną noc ? u mnie znajomi się przestraszyli godziny policyjnej i przyjdą jutro odpalam cavę i Netflixa
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-31, 20:03   #289
bonasera
Zadomowienie
 
Avatar bonasera
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1 120
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Dziewczynki, życzę Wam i sobie, żeby w Nowym Roku było lepiej pod względem zawodowym, finansowym, osobistym, każdym jednym

Pochwalcie się, co robicie w tę szaloną noc ? u mnie znajomi się przestraszyli godziny policyjnej i przyjdą jutro odpalam cavę i Netflixa
Netflix na zmianę z książką. Chyba czas oswobodzić wino z lodówki
__________________

Nie jest próżnością znać swoje dobre strony, przeciwnie - głupotą byłoby ich nie doceniać.
bonasera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-12-31, 21:01   #290
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Ja również życzę Wam wszelkich szczęśliwości w następnym roku

Mnie znajomi również wystawili, boją się Oglądam serial i czekam aż szampan schłodzi się za oknem bo w lodówce brak miejsca po świętach
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-01, 21:54   #291
Kayk0
Rozeznanie
 
Avatar Kayk0
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 612
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Dziewczyny wszystkiego najlepszego w nowym roku

My dziś cały dzień odpoczywamy i korzystamy z dłuższego weekendu.
Zaczęliśmy szukanie mieszkania/szeregówki i przeraża Nas to trochę

Ja po pierwszym miesiącu pracy jestem zadowolona, bardzo fajny szef, szkolenie przebiega spokojnie bez zbędnego pośpiechu, styczeń zapowiada się dalej na home office

Edytowane przez Kayk0
Czas edycji: 2021-01-02 o 13:54
Kayk0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-02, 09:20   #292
NightwishLove
Zakorzenienie
 
Avatar NightwishLove
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Villa Auditore
Wiadomości: 4 553
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!


My na Sylwestrze byliśmy u szwagra, posiedzieliśmy do jakiejś 2 w nocy i poszliśmy spać. Dzisiaj jeszcze rozpakujemy rzeczy, które nam zostały po przeprowadzce, już mało tego nam zostało.


Co do szukania pracy to w Sylwestra na pracuj.pl zmienił mi się status aplikacji, na której mi zależało na odrzuconą. Szkoda tylko, że nie miałam nawet szansy się pokazać - babka z HR miała zadzwonić i cisza. Wkurza mnie coś takiego, ale z drugiej strony chyba już jestem do tego przyzwyczajona.
__________________
Zwykli ludzie nie wiedzą, ile dla kogoś zamkniętego znaczą książki

-----

Ćwiczę
Maluję paznokcie
NightwishLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-02, 15:05   #293
Ondiine
Wtajemniczenie
 
Avatar Ondiine
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 586
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez NightwishLove Pokaż wiadomość
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!


My na Sylwestrze byliśmy u szwagra, posiedzieliśmy do jakiejś 2 w nocy i poszliśmy spać. Dzisiaj jeszcze rozpakujemy rzeczy, które nam zostały po przeprowadzce, już mało tego nam zostało.


Co do szukania pracy to w Sylwestra na pracuj.pl zmienił mi się status aplikacji, na której mi zależało na odrzuconą. Szkoda tylko, że nie miałam nawet szansy się pokazać - babka z HR miała zadzwonić i cisza. Wkurza mnie coś takiego, ale z drugiej strony chyba już jestem do tego przyzwyczajona.

Ja miałam podobnie raz, umówione byłyśmy na rozmowę kwalifikacyjną online, ja się przygotowałam, a baba nawet nie zadzwoniła. Gdzie ten profesjonalizm, żeby chociaż poinformować głupim SMS’em??

Dla wszystkich znalezienia super pracy w Nowym Roku. Sobie życzę tego samego.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Work, but don't forget to live.
Ondiine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-03, 11:01   #294
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Wszystkiego wymarzonego (z naciskiem na pracę - oczywiście) w Nowym Roku

Ja pojechałam do kumpeli, miało być kameralnie (w 5 osób) a po północy jak wyszłyśmy na fajerwerki to sąsiedzi nas zgarnęli do siebie. Niestety wszyscy lubowali w facetach No ale zawsze to jakieś niespodziewane zakończenie wieczoru
__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-03, 20:07   #295
niezapominajka012
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1 026
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Kayk0 Pokaż wiadomość
Dziewczyny wszystkiego najlepszego w nowym roku

My dziś cały dzień odpoczywamy i korzystamy z dłuższego weekendu.
Zaczęliśmy szukanie mieszkania/szeregówki i przeraża Nas to trochę

Ja po pierwszym miesiącu pracy jestem zadowolona, bardzo fajny szef, szkolenie przebiega spokojnie bez zbędnego pośpiechu, styczeń zapowiada się dalej na home office

W jakim mieście szukacie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Never give up
niezapominajka012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-03, 20:55   #296
Kayk0
Rozeznanie
 
Avatar Kayk0
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 612
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez niezapominajka012 Pokaż wiadomość
W jakim mieście szukacie?
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Rzeszów
Kayk0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-03, 21:12   #297
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez NightwishLove Pokaż wiadomość


Co do szukania pracy to w Sylwestra na pracuj.pl zmienił mi się status aplikacji, na której mi zależało na odrzuconą. Szkoda tylko, że nie miałam nawet szansy się pokazać - babka z HR miała zadzwonić i cisza. Wkurza mnie coś takiego, ale z drugiej strony chyba już jestem do tego przyzwyczajona.
Ja też w sylwestra dostałam powiadomienie o odrzuceniu i dziś też

Za to w tygodniu mam rozmowę (znowu jadę do innego miasta) ale jestem negatywnie nastawiona, opis stanowiska (moim zdaniem) nie do końca pokrywał się z profilem firmy, firma ma negatywne opinie na GoWork (ale też niezbyt merytoryczne), ogłoszenie miało tylko kilkadziesiąt wyświetleń (OLX) i zaraz po ich telefonie do mnie zniknęło, kobieta z którą rozmawiałam była jakby wystraszona, mówiła dziwnym niepewnym tonem...od razu mi coś śmierdzi.

Edytowane przez Fenenna
Czas edycji: 2021-01-03 o 21:15
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-03, 21:31   #298
Screen
Raczkowanie
 
Avatar Screen
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 273
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
Ja też w sylwestra dostałam powiadomienie o odrzuceniu i dziś też

Za to w tygodniu mam rozmowę (znowu jadę do innego miasta) ale jestem negatywnie nastawiona, opis stanowiska (moim zdaniem) nie do końca pokrywał się z profilem firmy, firma ma negatywne opinie na GoWork (ale też niezbyt merytoryczne), ogłoszenie miało tylko kilkadziesiąt wyświetleń (OLX) i zaraz po ich telefonie do mnie zniknęło, kobieta z którą rozmawiałam była jakby wystraszona, mówiła dziwnym niepewnym tonem...od razu mi coś śmierdzi.
Jeśli chodzi o opinie na GoWork to szczerze rzadko się widzi jakieś pozytywne. Jak czytałam o mojej obecnej firmie to też niezbyt były, a później się okazało że większość jest o byłym kierowniku 🤷
Na rozmowie może się dowiesz czegoś konkretniejszego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Screen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-03, 22:01   #299
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
Ja też w sylwestra dostałam powiadomienie o odrzuceniu i dziś też

Za to w tygodniu mam rozmowę (znowu jadę do innego miasta) ale jestem negatywnie nastawiona, opis stanowiska (moim zdaniem) nie do końca pokrywał się z profilem firmy, firma ma negatywne opinie na GoWork (ale też niezbyt merytoryczne), ogłoszenie miało tylko kilkadziesiąt wyświetleń (OLX) i zaraz po ich telefonie do mnie zniknęło, kobieta z którą rozmawiałam była jakby wystraszona, mówiła dziwnym niepewnym tonem...od razu mi coś śmierdzi.
Co do opinii z goworku to sama piszesz, że nie są merytoryczne. Ale warto uważać i mieć oczy szeroko otwarte.
Dużo bardziej niepokojąca jest ta druga część. Coś mi się przypomina. Spotkałam kiedyś takie wystraszone (?), dziwne towarzystwo na rozmowie, nic z tej rekrutacji nie wyszło. Na szczęście, bo już po pół roku / roku, z neta dowiedziałam się że weszła do firmy prokuratura, i postawiła zarzuty za takie tam kilkuletnie działania.
Tak więc, niby anegdotyczny i skrajny przykład, ale takie rzeczy w zachowaniu mogą mieć jakąś przyczynę...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-03, 22:55   #300
Ondiine
Wtajemniczenie
 
Avatar Ondiine
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 586
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Screen Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o opinie na GoWork to szczerze rzadko się widzi jakieś pozytywne. Jak czytałam o mojej obecnej firmie to też niezbyt były, a później się okazało że większość jest o byłym kierowniku
Na rozmowie może się dowiesz czegoś konkretniejszego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Bo niestety, tak już mamy, że jak jesteśmy niezadowoleni to fatygujemy się, żeby wyrazić opinię, a jak jest OK to rzadko...

Ale trochę to podejrzane. Ja w ogóle jestem raczej typem osoby podejrzliwej. Uważaj na siebie!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Work, but don't forget to live.
Ondiine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-21 05:08:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:54.