Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy - Strona 83 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-03-21, 09:17   #2461
juljuliaa
Przyczajenie
 
Avatar juljuliaa
 
Zarejestrowany: 2018-02
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 2
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

No niestety robienie badań jest kosztowne, ale to prawda. Ja używam maści ale wiem, że to tylko po to, żeby załagodzić zaczerwienienia a później znowu to wychodzi i co jakiś czas robię badania jak mogę sobie na to pozwolić. Z czasem dochodzi się do nowych wniosków i odkrywa się nowe sposoby na zapobieganie ale generalnie azs jest bardzo ciężkie i trudno jest dowiedzieć się dlaczego skóra tak reaguje, mi sie nie udało mimo testów
__________________
Ciemność nie zawsze oznacza zło, a światło nie zawsze niesie ze sobą dobro.
juljuliaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-21, 09:29   #2462
IwonaFizjo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Takie maści czy kremy stosowane przez kilka lat po podliczeniu dają ogromną sumę, a w żaden sposób nie wyeliminują problemu. Nie warto przeliczać zdrowia na pieniądze, bo jak wiemy jest ono bezcenne. W głównym stopniu Terapia Fenotypowa polega na ułożeniu diety zgodnej z Twoim fenotypem. Produkty, które wywołują stan zapalny są wyeliminowane by organizm mógł się wyciszyć i regenerować. Wszystko to prowadzone pod okiem lekarzy i dietetyków bo jak wiemy przez internet nie da się rozwiązać problemu czy też postawić diagnozy. Do dzieła dziewczyny
IwonaFizjo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-15, 19:30   #2463
izaw94
Raczkowanie
 
Avatar izaw94
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: xxx
Wiadomości: 223
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Ja na AZS polecam bardzo maść konopną, ale taką koniecznie z zawartością CBD. Bo sama może być trochę za słaba. Ogólnie to dodatkowo mega pomaga przy leczeniu trądziku. Ja akurat zamówiłam u takiej polskiej firmy i jestem zadowolona (hempking.eu), ale pewnie można też gdzieś indziej.
__________________
Wybrałam figlarną Sugar Baby!
izaw94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-16, 09:39   #2464
Paulina90wwa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 6
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Ja na szczęście nie mam AZF, ale ma je moja siostra. Próbowała wielu dermokosmetyków, ale najbardziej jej odpowiada cetaphil md dermoprotektor. Nie dość, że bardzo fajnie nawilża, to nie podrażnia też ani ciała ani kieszeni
Paulina90wwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-08, 15:53   #2465
Ayume
Raczkowanie
 
Avatar Ayume
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 137
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Dziewczyny, a próbowałyście jakichś probiotyków? Ostatnio gdzieś czytałam, że dobrze działają przy AZS, ale znalazłam tylko takie dla dzieci. Jakieś rekomendacje? I czy któraś używała "Neutrogena, Formuła Norweska Visibly Renew, emulsja do ciała z minerałami zwiększającymi produkcję kolagenu" i była zadowolona? Większość produktów niestety kompletnie na mnie nie działa i nadal poszukuję jakiegoś dobrego produktu, który poprawi wygląd mojej skóry.

PS. Widzę, że osoby z małą ilością wiadomości chętnie wypowiadają się na temat produktów, ale na opinii takich osób mi nie zależy.
Ayume jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-08, 16:01   #2466
lianeska
Zakorzenienie
 
Avatar lianeska
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 13 930
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Ayume Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a próbowałyście jakichś probiotyków? Ostatnio gdzieś czytałam, że dobrze działają przy AZS, ale znalazłam tylko takie dla dzieci. Jakieś rekomendacje? I czy któraś używała "Neutrogena, Formuła Norweska Visibly Renew, emulsja do ciała z minerałami zwiększającymi produkcję kolagenu" i była zadowolona? Większość produktów niestety kompletnie na mnie nie działa i nadal poszukuję jakiegoś dobrego produktu, który poprawi wygląd mojej skóry.

PS. Widzę, że osoby z małą ilością wiadomości chętnie wypowiadają się na temat produktów, ale na opinii takich osób mi nie zależy.
mogę podpytać dermatologa znajomego o to jak chcesz, mi polecil ostatnio balsam b.nawilzający i doslownie"plywam" w nim wiec zobaczymy..jak efekty..u mnie dłonie/ zgięcia dają popalić a jak jestt upal..to już wogóle
__________________

ℒℴѵℯ ..
lianeska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-08, 16:52   #2467
Ayume
Raczkowanie
 
Avatar Ayume
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 137
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Super, byłabym wdzięczna Jak się dobrze sprawdzi, to podaj mi nazwę, chętnie wypróbuję
Ayume jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-11-16, 08:10   #2468
lolca
Raczkowanie
 
Avatar lolca
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 38
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Moja mama zbiera informacje do swojej pracy magisterskiej pt. "Ocena jakości życia pacjentów cierpiących na atopowe zapalenie skóry". Jeżeli borykasz się z AZS możesz jej pomóc wypełniając ankietę:
http://www.ebadania.pl/35f42568a17a08b1
__________________
Ile potrafiłbyś wyjaśnić ze swojego świata jakiemuś średniowiecznemu wieśniakowi? Już w żarówkę musiałby on uwierzyć. J.Dukaj "Perfekcyjna niedoskonałość"
lolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-02, 12:46   #2469
heidi123
Przyczajenie
 
Avatar heidi123
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 2
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez izaw94 Pokaż wiadomość
Ja na AZS polecam bardzo maść konopną, ale taką koniecznie z zawartością CBD. Bo sama może być trochę za słaba. Ogólnie to dodatkowo mega pomaga przy leczeniu trądziku. Ja akurat zamówiłam u takiej polskiej firmy i jestem zadowolona (hempking.eu), ale pewnie można też gdzieś indziej.
Czy któraś z Was stosowała tą lub inną maść konopną i czy widzicie rezultaty? Właśnie zakupiłam maść konopną w promocji, bo naczytałam się pozytywnych komentarzy na jej temat. Na co zwrócić uwagę wybierając taką maść oprócz zawartości CBD?
__________________
Finanse ślubne - powiedz "tak" jak i gdzie chcesz
heidi123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-10, 07:16   #2470
Katrinka8
Raczkowanie
 
Avatar Katrinka8
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 56
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Ja polecam balsam Exomega control, bardzo bogata formuła, idealny na mocno przesuszoną i podrażnioną skórę (czyli taką jak w zaostrzeniach). Pomaga na świąd i podrażnienia, wystarczy jedna aplikacja dziennie. ja mam w opakowaniu sterylnym, czyli 0 konserwantów. Ogólnie daje natychmiastową ulgę i nawilża - i właśnie o to chodzi
__________________
What goes around comes around
Katrinka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-27, 12:25   #2471
grazza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 64
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

u mnie AZS pojawiło się z wiekiem, sama początkowo nie wiedziałam co to jest. Podejrzewałam uczulenie na jedzenie, ale zapisałam się do dermatologa w klinice vesuna z Krakowa. Na miejscu lekarka postawiła diagnozę, że to AZS i zaproponowała plan działania. Z czasem nauczyłam się dbać o moją cerę i muszę przyznać, że nawet mi się to udaje, a cera wygląda normalnie.
grazza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-03-05, 17:33   #2472
Aga241
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 1
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Witam, mam taki problem. Moje brwi są bardzo zaczerwienione i jakby taka grubsza powłoka jest na nich smarowałam alantanem tak poradziła pani kosmetolog i jest troszeczkę lepiej ale trwa to już 1,5 roku nie swędzi nie piecze już nie wiem co mam robić używałam żele oraz kremy z biodermy rózne kremy na zapalenia i nadal nic nie ppomogło może wy dziewczyny coś na to zaradzicie ?? pomocy
Aga241 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-05, 18:10   #2473
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Półtora roku to bardzo długo... Kosmetolog to za mało jak coś się dzieje, polecam wizytę u dermatologa.
Teraz ma powrócić akcja promocyjna Biodermy, w ramach której są darmowe wizyty u dermatologów. Warto skorzystać, jeśli odpłatność czy brak terminów powstrzymuje
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-30, 21:22   #2474
Agnieszka_1_2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 11
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez grazza Pokaż wiadomość
u mnie AZS pojawiło się z wiekiem, sama początkowo nie wiedziałam co to jest. Podejrzewałam uczulenie na jedzenie, ale zapisałam się do dermatologa w klinice vesuna z Krakowa. Na miejscu lekarka postawiła diagnozę, że to AZS i zaproponowała plan działania. Z czasem nauczyłam się dbać o moją cerę i muszę przyznać, że nawet mi się to udaje, a cera wygląda normalnie.
U mnie też AZS pojawiło sie nie widomo skąd. Metoda prób i błędów używałam różnych kosmetyków do pielęgnacji. Teraz stanęłam na Exomedze Control. To specjalistyczne, bardzo wysokiej jakości kosmetyki które stosuje się przy problemach skórnych. Używam kremu do ciała i do mycia pieniącego się żelu. Do mycia i smarowania zawsze trzeba stosować emolienty, bo tylko takie pomogą.
Agnieszka_1_2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-04, 15:25   #2475
Nikol85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 5
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ewcialinka Pokaż wiadomość
mam udach na rękach i po bokach twarzy okropna czerwona kaszke.to choroba dziedziczna skóry zawsze lekarze mi mowili że to zapalenie mieszków włosowych a dzis byłam u dermatologa i powiedział mi że to odmiana atopowego zapalenie skóry. mam sterte kremów ,robionych na zamówinie także,i zero kupowania balsamów ze sklepu kosmetycznego tylko specjalne balsamy np .balneum czy cos takiego. w ogóle jak wyjde z wody to skóra bardzo swedzi i mam takie krostki jak by mnie cos pogryzło.jesli macie cos takiego to piszcie jak sobie z tym radzicie,czym leczycie
Polecam dermokosmetyki Physiogel linia czerwona.
Fantastyczna dla osób z atopowym zapaleniem skóry
Nikol85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-15, 11:03   #2476
orexa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 95
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

A ja zauważyłam pewne zmiany na swojej skórze od czasu od kiedy postanowiłam wyeliminować niektóre rzeczy. Nie jem alkoholu, ostrych przypraw i czerwonego mięsa. I zauwazyłam, ze jest znacznie lepiej jeśli chodzi o stan skóry. Polecam rownież wybrać się do stomatologa i dokładnie wyleczyć zęby. U mnie były takie dwa ogniska zapalne, które wyleczyłam leczeniem kanałowym. Jesli wyskakują mi jakieś zmiany, a zwykle pojawia się to na lokciach czy w zgięciu kolana, stosuję linomag albo inna delikatniejszą maść. Jeśli bardzo swędzi to nakładam cienka warstwę Maxicortanu - zwykle w tym przypadku wystarczą dwie aplikacje, aby skóra przestała swędzieć oraz aby zmiana zaczeła się cofać.
orexa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-01, 10:22   #2477
jjkowalczyk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 44
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Maxicortan na swędzenie jak najbardziej, kiedyś broniłam się przed stosowaniem na skórę sterydów, potem jednak przetestowałam już wszystko co było chyba możliwe do przetestowania i juz dałam sobie spokój, tylko to pomaga przy niektórych zmianach. Poza tym konsultowałam to z dermatologiem i powiedział, ze jest to lekki steryd tak wiec moze być stosowany nawet do 7 dni, chociaz mi wystarczą zwykle tylko 2-3 aplikacje
Z tych nawilżających środków to ostatnio odkryłam Nivelium, przyjemny, zmniejsza łuskę i równiez w pewnym stopniu niweluje swędzenie.
jjkowalczyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-09, 11:55   #2478
NataPo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomości: 2
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Katrinka8 Pokaż wiadomość
Ja polecam balsam Exomega control, bardzo bogata formuła, idealny na mocno przesuszoną i podrażnioną skórę (czyli taką jak w zaostrzeniach). Pomaga na świąd i podrażnienia, wystarczy jedna aplikacja dziennie. ja mam w opakowaniu sterylnym, czyli 0 konserwantów. Ogólnie daje natychmiastową ulgę i nawilża - i właśnie o to chodzi
Znam ten balsam bo również go stosuję. Jest niezawodny w walce z AZS. Super nawilża i koi skórę, zmniejsza uczucie swędzenia, które mnie potrafiło bardzo dokuczać
NataPo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-07, 10:38   #2479
Allienne
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 96
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Ze sterydami polecałabym nie przesadzać. Fakt, ze te bez recepty nie są mocne ale są to sterydy i można sobie poczytać o tym, ze maja jakieś efekty niepożądane. Można je sosowć dzień czy dwa jak nic nie pomaga ale na pewno nie powinno się ich uzywać dłużej. Dobrze jest szukać preparatów na bazie bardziej naturalnych składników.
Na łuszcyzcę, azs i świąd polecam na przykład ten spray: xxx

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2021-09-29 o 18:17 Powód: Link.
Allienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-08-09, 20:01   #2480
malwinakolaczek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 1
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Kochane jestem tutaj nowa ...u mojej rocznej Antosi kilka miesięcy temu pojawiły się pierwsze objawy azs. Przerobiłyśmy chyba już wszystkie mazidła (te apteczne i te drogeryjne, sporo też kosmetyków testowałyśmy z zagranicy). Jedne sprawdzały się lepiej lub gorzej. Obecnie mamy przetestowaną jedną serię, którą stosujemy od dwóch miesięcy i nawet dobrze się sprawdza. Ostatnio małej nasiliły się objawy i bardzo się męczy przy tym upale. Na ostatniej wizycie u pediatry został mi polecony probiotyk, który ma zmniejszać objawy AZS. Byłam bardzo zaskoczona, probiotyk na AZS? Zawsze stosowałam tylko przy antybiotyku...trochę poczytałam i rzeczywiście stosowane są probiotyki w azs. Czy któraś z mam stosowałą u swoich dzieci probiotyki w AZS, jak się sprawdzały?
malwinakolaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-26, 12:11   #2481
nerveuse
Raczkowanie
 
Avatar nerveuse
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 482
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Witam, czy świąd skóry utrzymuje się u Was po zniknięciu krostek i zaczerwienienia?
nerveuse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-28, 09:16   #2482
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Tak
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-22, 17:05   #2483
MalinkaL
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2022-01
Wiadomości: 2
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Długo walczyłam z suchą skórą, szczególnie na nogach, łokciach, w końcu znalazłam dla siebie odpowiedni krem Atoderm, skończyły się podrażnienia, swędzenie, pieczenie. Mam nawilżoną skórę, która stała się jędrniejsza i bardziej gładka.
MalinkaL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-02, 11:23   #2484
Diana292
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-03
Wiadomości: 4
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Również stosuję i bardzo lubię kosmetyki Atoderm. Z atopowym zapaleniem skóry walczę już długo, ale nic mi wcześniej nie dało takiej ulgi i komfortu jak emolienty z Atoderm - świetnie łagodzą i nawilżają, obecnie używam intensive baume.
Diana292 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-10, 07:19   #2485
goskasamosia27
Raczkowanie
 
Avatar goskasamosia27
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 76
AZS u męża.

Hejka dziewczyny!

Postanowiłam założyć ten temat bo potrzebuje porady i wskazówek. Mianowicie o co chodzi - mąż choruje na AZS. Ostatnio miał straszny Nawrot choroby ale udało nam się z nią uporać, aczkolwiek psychicznie bardzo mocno go to uderzyło, nigdy nie widziałam go tak rozbitego.

Chciałabym się spytać jak wy dbaxie o swoich bliskich którzy chorują na to cholerstwo. Wiadomo odpowiednie kosmetyki to podstawa ale jak obchodzić się z taką osobą by nie dopuścić do nawrotów choroby i jak się nią zająć jak już choroba (odpukać) wróci. Doradzcie co możecie, ostatni nawrot był naprawdę ciężki i dla niego i dla mnie, nie mogłam patrzeć na to jak się męczy zarówno fizycznie jak i psychicznie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
goskasamosia27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-15, 20:13   #2486
hardcorepapaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-05
Wiadomości: 8
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Przy chorobach skornych powinno sie zrezygnowac z kawy, herbaty, mleka, napoi kolorowych i slodyczy. Picie cieplej wody ktora byla zagotowana. xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2022-05-18 o 08:51 Powód: reklama
hardcorepapaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-08, 22:06   #2487
WojakLula
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-02
Wiadomości: 1
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

a ja dodatkowo polecam komorę hiperbaryczna i tlenoterapię hiperbaryczną. Na przykład w Kołobrzegu jest super gabinet Stacja xxx
Przy azs tlenoterapia hiperbaryczna świetnie koi stany zapalne i pozwala spokojnie spać.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2024-02-14 o 07:53 Powód: link
WojakLula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-11, 06:59   #2488
saroz92
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2024-02
Wiadomości: 7
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Dieta i styl życia faktycznie ma ogromny wpływ na AZS, ale nie możemy zapominać przecież o odpowiedniej pielęgnacji. Ja od kilku lat testowałam różne kosmetyki i kuracje - jedne lepsze, drugie gorsze, ale to jak moja skóra poprawiła się po kosmetykach od ATOPICIN to jest wręcz niemożliwe!!! Początkowo kupiłam tylko krem na dzień, ale dokupiłam też resztę kosmetyków z ich linii i zdecydowanie zostanę z nimi na dłużej
saroz92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-02-11 07:59:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:39.