Urodziłam w październiku, teraz kolejna ciąża :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-01-18, 20:44   #1
Ania19990127
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-01
Wiadomości: 3

Urodziłam w październiku, teraz kolejna ciąża :(


Cześć, mam na imię Anka, mam 22 lata i w październiku zostałam mamą po raz drugi. Moje pierwszego syna urodziłam jeszcze w liceum, jak miałam 18 lat i później przez liczne problemy w życiu osobistym nie mogłam zdecydować się na drugie dziecko. W końcu się udało i mam tym razem córeczkę. W tym czasie nie miałam za bardzo czasu dla moje TŻ, ale sypialiśmy ze sobą (chociaż częściej ja z małą). Po porodzie nie zdziwił mnie brak okresu, ale ostatnio zaczęłam się zle czuć, miałam mdłości. Byłam u ginekologa i okazało się, ze mam wysokie BetaHCG i ze jestem w ciąży. Przeraziłam się tym, bo jestem niecałe 3 miesiące po porodzie. Wykonałam test ciążowy dla pewności i wyszedł niestety pozytywny. Czy któraś z was tez tak miała, ze zaszła w ciąże zaraz po wcześniejszej? Trochę boje się tej sytuacji, bo jednak nie jestem chyba gotowa na dwójkę małych dzieci w domu. Mój synek nadal potrzebuje dużo uwagi, bo ma 4 lata. Nie wiem tez jak powiedzieć o tym wszystkim mojemu partnerowi. Chciałam się teraz skupić trochę na nauce i zdać maturę zaocznie a w przyszłości może zacząć studia lub pracę. Boje się, ze trzecie dziecko zrujnuje mi życie
Ania19990127 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-19, 14:51   #2
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 399
Dot.: Urodziłam w październiku, teraz kolejna ciąża :(

rozumiem ze jestes w 3 ciazy.
jak mialas 18 pierwszy synek
w pazdzierniku drugi porod
teraz 3 ciaza?

Jestes bardzo mloda, powinnas sie zabezpieczac, zwlaszcza ze nie masz matury i szans na dobra prace.

Rozwaz czy chcesz tej ciazy.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-19, 22:00   #3
Emini20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 74
Dot.: Urodziłam w październiku, teraz kolejna ciąża :(

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
rozumiem ze jestes w 3 ciazy.
jak mialas 18 pierwszy synek
w pazdzierniku drugi porod
teraz 3 ciaza?

Jestes bardzo mloda, powinnas sie zabezpieczac, zwlaszcza ze nie masz matury i szans na dobra prace.

Rozwaz czy chcesz tej ciazy.
Co ty piszesz. Co ma rozważać?. Pierwsze dziecko urodziła, drugie też to niby czemu trzecie miałaby usuwać.
Dasz rade. Będzie ciężko Sama wiesz że dziecko to obowiązek, ale napewno dasz rade. A takie rady typu ,, rozważać czy chcesz tego dziecka'' poprostu ignoruj.
Wlasnie jesteś mloda i wszytko ogarniesz z czasem. Wiadomo cukierkowo nie będzie ale wszystko co piękne rodzi się w bólu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:00 ---------- Poprzedni post napisano o 20:52 ----------

Cytat:
Napisane przez Ania19990127 Pokaż wiadomość
Cześć, mam na imię Anka, mam 22 lata i w październiku zostałam mamą po raz drugi. Moje pierwszego syna urodziłam jeszcze w liceum, jak miałam 18 lat i później przez liczne problemy w życiu osobistym nie mogłam zdecydować się na drugie dziecko. W końcu się udało i mam tym razem córeczkę. W tym czasie nie miałam za bardzo czasu dla moje TŻ, ale sypialiśmy ze sobą (chociaż częściej ja z małą). Po porodzie nie zdziwił mnie brak okresu, ale ostatnio zaczęłam się zle czuć, miałam mdłości. Byłam u ginekologa i okazało się, ze mam wysokie BetaHCG i ze jestem w ciąży. Przeraziłam się tym, bo jestem niecałe 3 miesiące po porodzie. Wykonałam test ciążowy dla pewności i wyszedł niestety pozytywny. Czy któraś z was tez tak miała, ze zaszła w ciąże zaraz po wcześniejszej? Trochę boje się tej sytuacji, bo jednak nie jestem chyba gotowa na dwójkę małych dzieci w domu. Mój synek nadal potrzebuje dużo uwagi, bo ma 4 lata. Nie wiem tez jak powiedzieć o tym wszystkim mojemu partnerowi. Chciałam się teraz skupić trochę na nauce i zdać maturę zaocznie a w przyszłości może zacząć studia lub pracę. Boje się, ze trzecie dziecko zrujnuje mi życie
Sama jestem mamą wlasnie z października. Synka kocham i pomimo że maluszek to dużo pracy to wiedz że następne też będzie twoim oczkiem w głowie. Uszy do góry Dziecko to największy dar jaki człowiek może mieć. Żadne wykształcenie, praca czy prestiż nie dadzą Ci tego co usmiech twego dziecka.
Piszę to z doświadczeni doroslej osoby Kilkanaście lat starszej od Ciebie.To wszytko co wymieniłam w życiu jest nieważne. Może przez chwilę da radość wiem bo u mnie tak było. Ale zawsze pragnęłam mieć dziecko ale tak się ułożyło że nie dane mi było. Teraz mam największy skarb i nic się nie liczy więcej. Nigdy bardziej nie byłam szczęśliwsza jak teraz będąc mamą. Pozdrawiam I życzę spokojnej ciazy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Emini20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-20, 08:35   #4
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Urodziłam w październiku, teraz kolejna ciąża :(

Oczywiście juz pojawiła się madka, której usmiech bombelka wynagradza brak wykształcenia, pracy i pieniędzy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Ingrid80
Czas edycji: 2022-01-20 o 09:05
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-20, 09:14   #5
gr8ania
Moderator
 
Avatar gr8ania
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Wiadomości: 14 689
Dot.: Urodziłam w październiku, teraz kolejna ciąża :(

Cytat:
Napisane przez Ania19990127 Pokaż wiadomość
Cześć, mam na imię Anka, mam 22 lata i w październiku zostałam mamą po raz drugi. Moje pierwszego syna urodziłam jeszcze w liceum, jak miałam 18 lat i później przez liczne problemy w życiu osobistym nie mogłam zdecydować się na drugie dziecko. W końcu się udało i mam tym razem córeczkę. W tym czasie nie miałam za bardzo czasu dla moje TŻ, ale sypialiśmy ze sobą (chociaż częściej ja z małą). Po porodzie nie zdziwił mnie brak okresu, ale ostatnio zaczęłam się zle czuć, miałam mdłości. Byłam u ginekologa i okazało się, ze mam wysokie BetaHCG i ze jestem w ciąży. Przeraziłam się tym, bo jestem niecałe 3 miesiące po porodzie. Wykonałam test ciążowy dla pewności i wyszedł niestety pozytywny. Czy któraś z was tez tak miała, ze zaszła w ciąże zaraz po wcześniejszej? Trochę boje się tej sytuacji, bo jednak nie jestem chyba gotowa na dwójkę małych dzieci w domu. Mój synek nadal potrzebuje dużo uwagi, bo ma 4 lata. Nie wiem tez jak powiedzieć o tym wszystkim mojemu partnerowi. Chciałam się teraz skupić trochę na nauce i zdać maturę zaocznie a w przyszłości może zacząć studia lub pracę. Boje się, ze trzecie dziecko zrujnuje mi życie

przede wszystkim musisz porozmawiać z partnerem- jesteście dorośli, uprawialiście seks bez zabezpieczenia więc chyba zdawaliście sobie oboje sprawę z tego, że może być z tego ciąża.
możecie liczyć na jakąś pomoc rodziny?
__________________
Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.
— Jan Paweł II
gr8ania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-20, 10:50   #6
bonnie_j
Wtajemniczenie
 
Avatar bonnie_j
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 2 014
Dot.: Urodziłam w październiku, teraz kolejna ciąża :(

Cytat:
Napisane przez Ania19990127 Pokaż wiadomość
Cześć, mam na imię Anka, mam 22 lata i w październiku zostałam mamą po raz drugi. Moje pierwszego syna urodziłam jeszcze w liceum, jak miałam 18 lat i później przez liczne problemy w życiu osobistym nie mogłam zdecydować się na drugie dziecko. W końcu się udało i mam tym razem córeczkę. W tym czasie nie miałam za bardzo czasu dla moje TŻ, ale sypialiśmy ze sobą (chociaż częściej ja z małą). Po porodzie nie zdziwił mnie brak okresu, ale ostatnio zaczęłam się zle czuć, miałam mdłości. Byłam u ginekologa i okazało się, ze mam wysokie BetaHCG i ze jestem w ciąży. Przeraziłam się tym, bo jestem niecałe 3 miesiące po porodzie. Wykonałam test ciążowy dla pewności i wyszedł niestety pozytywny. Czy któraś z was tez tak miała, ze zaszła w ciąże zaraz po wcześniejszej? Trochę boje się tej sytuacji, bo jednak nie jestem chyba gotowa na dwójkę małych dzieci w domu. Mój synek nadal potrzebuje dużo uwagi, bo ma 4 lata. Nie wiem tez jak powiedzieć o tym wszystkim mojemu partnerowi. Chciałam się teraz skupić trochę na nauce i zdać maturę zaocznie a w przyszłości może zacząć studia lub pracę. Boje się, ze trzecie dziecko zrujnuje mi życie
Sama miałam termin na październik, a córeczkę urodziłam na sam koniec września i też mam starszaka w tym roku kończy 4 lata. Nie wyobrażam sobie zajść teraz w ciążę. Myślę, że to ciężka sprawa dla ciebie(fizycznie i psychicznie). Na bank musisz pogadać z partnerem o sytuacji. Jesteście w tym razem. Cóż praca i wykształcenie musi poczekać. Dziecko nie zrujnuje ci życia. Nie powinnaś tak myśleć. Życzę ci dużo wytrwałości!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bonnie_j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-20, 11:13   #7
Emini20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 74
Dot.: Urodziłam w październiku, teraz kolejna ciąża :(

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Oczywiście juz pojawiła się madka, której usmiech bombelka wynagradza brak wykształcenia, pracy i pieniędzy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Widzę, że ktoś tu ma problem z czytaniem ze zrozumieniem.
Pracę, wykształcenie mam i doskonale wiem co pisze.
Dziecko to nie problem który rujnuje życie. Na wszytko jest czas. A maturę i resztę można ogarnąć troszkę później.
Chociaz miala ma studiach wykładowczynie- lekarkę która na studiach urodziła 2 dzueci i później zrobił specjalizacje z ginekologi. Powtarzała nam ze jak się chce to się da ogarnąć,
ale żeby dać sobie czas.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Emini20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-01-20, 11:54   #8
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 399
Dot.: Urodziłam w październiku, teraz kolejna ciąża :(

Cytat:
Napisane przez Emini20 Pokaż wiadomość
Widzę, że ktoś tu ma problem z czytaniem ze zrozumieniem.
Pracę, wykształcenie mam i doskonale wiem co pisze.
Dziecko to nie problem który rujnuje życie. Na wszytko jest czas. A maturę i resztę można ogarnąć troszkę później.
Chociaz miala ma studiach wykładowczynie- lekarkę która na studiach urodziła 2 dzueci i później zrobił specjalizacje z ginekologi. Powtarzała nam ze jak się chce to się da ogarnąć,
ale żeby dać sobie czas.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dziewczyna jest bardzo mloda i niewykksztalcona. nie ma pieniedzy. partner jest jaki jest, naprawde nie potrzeba jej mowic *dasz rade*

po co ma sie meczyc jesli nie chce lub nie musi.

To jest wybor autorki co zrobi.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-20, 11:59   #9
lifjaa
Raczkowanie
 
Avatar lifjaa
 
Zarejestrowany: 2021-06
Lokalizacja: Hohlstein
Wiadomości: 192
Dot.: Urodziłam w październiku, teraz kolejna ciąża :(

Przede wszystkim tutaj powinna wejść chęć kształcenia się mimo wszystko. Jeżeli urodzisz to zdaj maturę. Dodatkowo weekendowo możesz robić studia.
lifjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-20, 12:09   #10
SherryAnn80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-01
Wiadomości: 9
Dot.: Urodziłam w październiku, teraz kolejna ciąża :(

Ja osobiście nie byłam w takiej sytuacji ale ktoś z najbliższej rodziny. Też rozpaczała, że to za wcześnie, że jak mogła tego nie dopilnować.... A w tej chwili ma wspaniałą rodzinę. Kochający mąż, dwie córki rok po roku, skończone wyższe studia, i niedawno otwarty biznes.
Także nie ma powodów by stawiać sprawę na ostrzu noża i namawiać na ... wiadomo co.

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
SherryAnn80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-20, 12:13   #11
emciaa90
Raczkowanie
 
Avatar emciaa90
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 205
Dot.: Urodziłam w październiku, teraz kolejna ciąża :(

Hej,
Jeśli ja dobrze czytam to Autorka nie napisała, że jej partner jest zły lub jej nie pomaga tylko, że nie wie jak to mu powiedzieć. Po co z góry coś zakładać i dopowiadać?

Sytuacja jest trudna, ale nie beznadziejna. Organizm kobiety jest w stanie dużo wytrzymać. Jeśli poród w październiku był naturalny, dobrze się odżywiasz, nie było komplikacji i masz dobre wyniki to ta ciąża nie jest raczej zagrożeniem dla Ciebie. Jeśli chodzi o organizację codzienności, wykształcenie i pracę to na pewno wszystko jest do ogarnięcia. Czy masz kogoś bliskiego do pomocy? Rodziców, rodziców partnera, rodzeństwo? Czasem tak jest w życiu, że stajemy w obliczu czegoś, co wydaje nam się nie do przejścia, ale rozkładając to na czynniki pierwsze i planując, da się wszystko przejść. Tak naprawdę to najtrudniejsze są początki, później jak dzieci podrastają to nawet fajnie jak jest mała różnica wieku.

No nie jest kolorowo, ale jak się jest dorosłym to trzeba ponosić konsekwencje swoich decyzji i działań, takie jest moje zdanie. To raczej nie czas na przemyślenia co by było gdyby a moment na analizę co mogę zrobić, żeby wszystko dobrze poukładać. W obecnej chwili aborcja pod żadnym względem praktycznie nie jest możliwa, na pewno są możliwości w podziemiu ale po co ryzykować zdrowie i życie jak się już ma dwójkę dzieci?
Dbaj o siebie, proś o pomoc najbliższych jak tylko tego potrzebujesz. Pracę znajdziesz jak odchowasz dzieci.
Życzę Ci żeby wszystko się dobrze ułożyło i żebyś była szczęśliwa z tą swoją gromadką dzieci.
Pozdrawiam
emciaa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-01-20, 13:10   #12
Emini20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 74
Dot.: Urodziłam w październiku, teraz kolejna ciąża :(

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
dziewczyna jest bardzo mloda i niewykksztalcona. nie ma pieniedzy. partner jest jaki jest, naprawde nie potrzeba jej mowic *dasz rade*

po co ma sie meczyc jesli nie chce lub nie musi.

To jest wybor autorki co zrobi.
Ty tak serio?
Po co ma się męczyć jak nie musi?
Najlepiej usunąć bo nie musi.
Jak już jest dziecko to trzeba ponieść konsekwencje i wychować ,a nie isc na łatwiznę i pozbyć się problemu.
Twoja logika dorosłego człowieka jest za☠☠☠iscie odpowiedzialna.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Emini20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-20, 13:16   #13
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Urodziłam w październiku, teraz kolejna ciąża :(

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
dziewczyna jest bardzo mloda i niewykksztalcona. nie ma pieniedzy. partner jest jaki jest, naprawde nie potrzeba jej mowic *dasz rade*

po co ma sie meczyc jesli nie chce lub nie musi.

To jest wybor autorki co zrobi.
Oczywiście że tak. A gadanie o uśmiechu bombelka można sobie darować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:16 ---------- Poprzedni post napisano o 13:15 ----------

Cytat:
Napisane przez Emini20 Pokaż wiadomość
Ty tak serio?
Po co ma się męczyć jak nie musi?
Najlepiej usunąć bo nie musi.
Jak już jest dziecko to trzeba ponieść konsekwencje i wychować ,a nie isc na łatwiznę i pozbyć się problemu.
Twoja logika dorosłego człowieka jest zaiscie odpowiedzialna.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wlasnie o to chodzi, że dziecka jeszcze nie ma.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-20, 13:30   #14
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Urodziłam w październiku, teraz kolejna ciąża :(

Cytat:
Napisane przez Emini20 Pokaż wiadomość
Widzę, że ktoś tu ma problem z czytaniem ze zrozumieniem.
Pracę, wykształcenie mam i doskonale wiem co pisze.
Dziecko to nie problem który rujnuje życie. Na wszytko jest czas. A maturę i resztę można ogarnąć troszkę później.
Chociaz miala ma studiach wykładowczynie- lekarkę która na studiach urodziła 2 dzueci i później zrobił specjalizacje z ginekologi. Powtarzała nam ze jak się chce to się da ogarnąć,
ale żeby dać sobie czas.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Owszem, dziecko to może być problem, który rujnuje życie. To, że nie jest nim dla Ciebie nie oznacza, że każdy ma tak samo. Autorka wyraźnie mówi, że nie jest gotowa i MA wątpliwości.
Nie zarządzaj proszę cudzym życiem.
Ciąża w tak wczesnym okresie po porodzie może być zagrożeniem dla życia kobiety. Szczególnie w obecnej Polsce każda ciąża może doprowadzić do śmierci - mamy przykład Izy z Pszczyny i kilku innych kobiet, które tak zmarły.

Dziecko to może być największy dar dla Ciebie, a dla innej kobiety może być największym przekleństwem na kolejne 18 lat. Nikt nie prosił o te farmazony

Cytat:
No nie jest kolorowo, ale jak się jest dorosłym to trzeba ponosić konsekwencje swoich decyzji i działań, takie jest moje zdanie. To raczej nie czas na przemyślenia co by było gdyby a moment na analizę co mogę zrobić, żeby wszystko dobrze poukładać. W obecnej chwili aborcja pod żadnym względem praktycznie nie jest możliwa, na pewno są możliwości w podziemiu ale po co ryzykować zdrowie i życie jak się już ma dwójkę dzieci?
Dbaj o siebie, proś o pomoc najbliższych jak tylko tego potrzebujesz. Pracę znajdziesz jak odchowasz dzieci.
Życzę Ci żeby wszystko się dobrze ułożyło i żebyś była szczęśliwa z tą swoją gromadką dzieci.
Pozdrawiam
Nie, ciąża nie jest karą za seks.
Aborcja farmakologiczna jest bezpieczna oraz legalna w Polsce -przebiega identycznie jak naturalne poronienie - skurcze, krwawienie. Tabletki można zamówić na women help women, a wszystko wytłumaczą dziewczyny z aborcyjnego dream teamu jeśli się zdecydujesz.

Cokolwiek autorko zrobisz, nikt, powtarzam nikt nie ma prawa Cię osądzać, bo nie chodzi "w Twoich butach" i nie będzie.

Bardzo Ci radzę, z uwagi na sytuację w kraju nie chwalić się, jaką podjęłaś decyzję na forum. To, że jeszcze jest legalna, nie znaczy, że Ordo Iuris nie ma na oku kobiet i nie będzie ich bezpodstawnie ciagac po sądach w celach zastraszenia.

---------- Dopisano o 13:30 ---------- Poprzedni post napisano o 13:28 ----------

Cytat:
Napisane przez Emini20 Pokaż wiadomość
Ty tak serio?
Po co ma się męczyć jak nie musi?
Najlepiej usunąć bo nie musi.
Jak już jest dziecko to trzeba ponieść konsekwencje i wychować ,a nie isc na łatwiznę i pozbyć się problemu.

Twoja logika dorosłego człowieka jest zaâ˜â˜â˜☠â˜â˜â˜☠â˜â˜â˜☠is cie odpowiedzialna.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie usunąć, tylko przerwac ciążę. Nie ma dziecka, jest zygota. Zlepek dzielących się obecnie komórek. To żelatyna z procesami chemicznymi na tym etapie. Uzywajmy pojęć zgodnie z faktyczym stanem wiedzy naukowej.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55


Edytowane przez Pani_Robot
Czas edycji: 2022-01-20 o 13:33
Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-20, 13:39   #15
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Urodziłam w październiku, teraz kolejna ciąża :(

Cytat:
Napisane przez Emini20 Pokaż wiadomość
Ty tak serio?
Po co ma się męczyć jak nie musi?
Najlepiej usunąć bo nie musi.
Jak już jest dziecko to trzeba ponieść konsekwencje i wychować ,a nie isc na łatwiznę i pozbyć się problemu.
Twoja logika dorosłego człowieka jest zaiscie odpowiedzialna.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aborcja to też jest poniesienie konsekwencji.

Poza tym nikt autorki na ten krok nie namawia. Wizażanki rozsądnie piszą, by się zastanowiła nad możliwościami i pomyślała o tym, czy ma jak zapewnić dziecku sensowne warunki.

Śmieszne to jest, jak osoby, które zapewniły sobie wykształcenie i dostateczne zarobki patrzą na sytuację innej osoby ze swojej perspektywy bo jak ktoś dał radę to one też dadzą radę, a uśmiech bombelka wynagrodzi wszystkie trudy.

Sent from my M2101K6G using Tapatalk

Edytowane przez Higurashi
Czas edycji: 2022-01-20 o 13:40
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-20, 13:59   #16
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 399
Dot.: Urodziłam w październiku, teraz kolejna ciąża :(

Cytat:
Napisane przez Emini20 Pokaż wiadomość
Ty tak serio?
Po co ma się męczyć jak nie musi?
Najlepiej usunąć bo nie musi.
Jak już jest dziecko to trzeba ponieść konsekwencje i wychować ,a nie isc na łatwiznę i pozbyć się problemu.
Twoja logika dorosłego człowieka jest za☠☠☠iscie odpowiedzialna.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziecko to nie kara za seks. Twoja logika to szczyt grazynizmu.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-20, 14:05   #17
emciaa90
Raczkowanie
 
Avatar emciaa90
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 205
Dot.: Urodziłam w październiku, teraz kolejna ciąża :(

Dziecko nie jest karą za seks, nigdzie tak nie napisałam. Dziecko jest konsekwencją seksu. Jak się ktoś decyduje na seks bez zabezpieczenia to musi być świadomy konsekwencji. To jest odpowiedzialność za swoje czyny i decyzje, po prostu.
Nikogo nie oceniam ani nie zmuszam do niczego, chciałam tylko pokazać, że dziecko to nie koniec świata i jak ma się wsparcie to da się to ogarnąć. Nie wiemy czy takie wsparcie ma autorka bo nie wypowiedziała się.
Ogólnie to trudny temat, autorka musi podjąć decyzję zgodną ze swoim sumieniem, a takie przerzucanie się na forum skrajnymi poglądami do niczego nie prowadzi.
emciaa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-20, 14:09   #18
SherryAnn80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-01
Wiadomości: 9
Dot.: Urodziłam w październiku, teraz kolejna ciąża :(

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
Dziecko to nie kara za seks. Twoja logika to szczyt grazynizmu.
Dziecko to nie kara za seks. Ale decydując się na seks bez zabezpieczenia powinno się być świadomym konsekwencji.
Ja nie potępiam żadnej decyzji podjętej w tym temacie ale czy moje myślenie to również przejaw grażynizmu?
To tak trochę na marginesie.

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 14:09 ---------- Poprzedni post napisano o 14:08 ----------

Cytat:
Napisane przez emciaa90 Pokaż wiadomość
Dziecko nie jest karą za seks, nigdzie tak nie napisałam. Dziecko jest konsekwencją seksu. Jak się ktoś decyduje na seks bez zabezpieczenia to musi być świadomy konsekwencji. To jest odpowiedzialność za swoje czyny i decyzje, po prostu.

Nikogo nie oceniam ani nie zmuszam do niczego, chciałam tylko pokazać, że dziecko to nie koniec świata i jak ma się wsparcie to da się to ogarnąć. Nie wiemy czy takie wsparcie ma autorka bo nie wypowiedziała się.

Ogólnie to trudny temat, autorka musi podjąć decyzję zgodną ze swoim sumieniem, a takie przerzucanie się na forum skrajnymi poglądami do niczego nie prowadzi.
O to mi właśnie chodziło powyżej.

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
SherryAnn80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-20, 15:52   #19
Emini20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 74
Dot.: Urodziłam w październiku, teraz kolejna ciąża :(

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Owszem, dziecko to może być problem, który rujnuje życie. To, że nie jest nim dla Ciebie nie oznacza, że każdy ma tak samo. Autorka wyraźnie mówi, że nie jest gotowa i MA wątpliwości.
Nie zarządzaj proszę cudzym życiem.
Ciąża w tak wczesnym okresie po porodzie może być zagrożeniem dla życia kobiety. Szczególnie w obecnej Polsce każda ciąża może doprowadzić do śmierci - mamy przykład Izy z Pszczyny i kilku innych kobiet, które tak zmarły.

Dziecko to może być największy dar dla Ciebie, a dla innej kobiety może być największym przekleństwem na kolejne 18 lat. Nikt nie prosił o te farmazony

Nie, ciąża nie jest karą za seks.
Aborcja farmakologiczna jest bezpieczna oraz legalna w Polsce -przebiega identycznie jak naturalne poronienie - skurcze, krwawienie. Tabletki można zamówić na women help women, a wszystko wytłumaczą dziewczyny z aborcyjnego dream teamu jeśli się zdecydujesz.

Cokolwiek autorko zrobisz, nikt, powtarzam nikt nie ma prawa Cię osądzać, bo nie chodzi "w Twoich butach" i nie będzie.

Bardzo Ci radzę, z uwagi na sytuację w kraju nie chwalić się, jaką podjęłaś decyzję na forum. To, że jeszcze jest legalna, nie znaczy, że Ordo Iuris nie ma na oku kobiet i nie będzie ich bezpodstawnie ciagac po sądach w celach zastraszenia.

---------- Dopisano o 13:30 ---------- Poprzedni post napisano o 13:28 ----------



Nie usunąć, tylko przerwac ciążę. Nie ma dziecka, jest zygota. Zlepek dzielących się obecnie komórek. To żelatyna z procesami chemicznymi na tym etapie. Uzywajmy pojęć zgodnie z faktyczym stanem wiedzy naukowej.
Dla Ciebie to tylko żelatyna, jednak z tej żelatyny powstał juz człowieczek jakkolwiek inaczej byś to chciała przedstawić.
Nie będę więcej z Tobą spierać na argumenty typy usunięcie czy przerwanie bo to do jednego sprowadza- płytkiego rozwiązania problemu jakim jest dziecko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:52 ---------- Poprzedni post napisano o 14:47 ----------

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
Dziecko to nie kara za seks. Twoja logika to szczyt grazynizmu.
Dziecko to nie kara za sex, a jednak konsekwencja tego.
Jak się nie zabezpieczyło to tak jest. Co ty chcesz mi wmówić ze jak się nie zabezpiecza i zachodzi w ciążę to później aborcja jest metoda antykoncepcyjna . Gratuluje logiki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Emini20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-01-20, 16:00   #20
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Urodziłam w październiku, teraz kolejna ciąża :(

Kurczę mam wrażenie, ze dla niektórych pań w wątku dziecko jednak stało się karą i jak Kaja Godek pragną teraz podobnego losu dla innych kobiet…

Naprawdę pora wyjąc swoje wielkie nosy z cudzych spraw.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-20, 16:01   #21
NocnaWiedma
Lady in red.
 
Avatar NocnaWiedma
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 66 994
Dot.: Urodziłam w październiku, teraz kolejna ciąża :(

Cytat:
Napisane przez SherryAnn80 Pokaż wiadomość
Ja osobiście nie byłam w takiej sytuacji ale ktoś z najbliższej rodziny. Też rozpaczała, że to za wcześnie, że jak mogła tego nie dopilnować.... A w tej chwili ma wspaniałą rodzinę. Kochający mąż, dwie córki rok po roku, skończone wyższe studia, i niedawno otwarty biznes.
Także nie ma powodów by stawiać sprawę na ostrzu noża i namawiać na ... wiadomo co.

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Ale to nadal dwie. W przypadku autorki było by to już trzecie małe dziecko. I to jest różnica ogarniać dwoje, a troje dzieci.
Cytat:
Napisane przez Emini20 Pokaż wiadomość
Ty tak serio?
Po co ma się męczyć jak nie musi?
Najlepiej usunąć bo nie musi.
Jak już jest dziecko to trzeba ponieść konsekwencje i wychować ,a nie isc na łatwiznę i pozbyć się problemu.
Twoja logika dorosłego człowieka jest zaiscie odpowiedzialna.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, w życiu ponosi się konsekwencje, ale rzeczy, które się bierze na barki nie powinny nas przerastać. Zarówno urodzenie jak i przerwanie ciąży to jest wzięcie odpowiedzialności za swoje życie, ale to jaką drogę się wybierze to indywidualna sprawa oceny tego co jest się w stanie znieść - czy da się odpowiednio wychować i utrzymać troje dzieci czy dwoje dzieci. To powinna być indywidualna decyzja.
Cytat:
Napisane przez Higurashi Pokaż wiadomość
Aborcja to też jest poniesienie konsekwencji.

Poza tym nikt autorki na ten krok nie namawia. Wizażanki rozsądnie piszą, by się zastanowiła nad możliwościami i pomyślała o tym, czy ma jak zapewnić dziecku sensowne warunki.

Śmieszne to jest, jak osoby, które zapewniły sobie wykształcenie i dostateczne zarobki patrzą na sytuację innej osoby ze swojej perspektywy bo jak ktoś dał radę to one też dadzą radę, a uśmiech bombelka wynagrodzi wszystkie trudy.

Sent from my M2101K6G using Tapatalk
Dokładnie. Dzieci kosztują, a troje dzieci to fura pieniędzy. Nie wykarmi się ich powietrzem plus trzeba zapewnić im też inne potrzeby. Trzeba mieć świadomość potencjalnych trudów i z tą wiedzą podejmować decyzje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
NocnaWiedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-20, 16:10   #22
SherryAnn80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-01
Wiadomości: 9
Dot.: Urodziłam w październiku, teraz kolejna ciąża :(

Cytat:
Napisane przez NocnaWiedma Pokaż wiadomość
Ale to nadal dwie. W przypadku autorki było by to już trzecie małe dziecko. I to jest różnica ogarniać dwoje, a troje dzieci. Tak, w życiu ponosi się konsekwencje, ale rzeczy, które się bierze na barki nie powinny nas przerastać. Zarówno urodzenie jak i przerwanie ciąży to jest wzięcie odpowiedzialności za swoje życie, ale to jaką drogę się wybierze to indywidualna sprawa oceny tego co jest się w stanie znieść - czy da się odpowiednio wychować i utrzymać troje dzieci czy dwoje dzieci. To powinna być indywidualna decyzja. Dokładnie. Dzieci kosztują, a troje dzieci to fura pieniędzy. Nie wykarmi się ich powietrzem plus trzeba zapewnić im też inne potrzeby. Trzeba mieć świadomość potencjalnych trudów i z tą wiedzą podejmować decyzje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jedno z pytań brzmiało czy ktoś miał dwie ciąże w tak krótkim czasie.
Odpowiedziałam w związku tym wątkiem.


Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
SherryAnn80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-20, 16:11   #23
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 32 352
Dot.: Urodziłam w październiku, teraz kolejna ciąża :(

Cytat:
Napisane przez Emini20 Pokaż wiadomość
Dla Ciebie to tylko żelatyna, jednak z tej żelatyny powstał juz człowieczek jakkolwiek inaczej byś to chciała przedstawić.
Nie będę więcej z Tobą spierać na argumenty typy usunięcie czy przerwanie bo to do jednego sprowadza- płytkiego rozwiązania problemu jakim jest dziecko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:52 ---------- Poprzedni post napisano o 14:47 ----------

Dziecko to nie kara za sex, a jednak konsekwencja tego.
Jak się nie zabezpieczyło to tak jest. Co ty chcesz mi wmówić ze jak się nie zabezpiecza i zachodzi w ciążę to później aborcja jest metoda antykoncepcyjna . Gratuluje logiki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie, człowiek dopiero powstanie. Jeśli autorka zdecyduje się na donoszenie ciąży albo jej nie poroni, bo tak duży wysiłek dla organizmu jak kolejna ciąża raptem po 3mcach od zakończenia poprzedniej może się skończyć poronieniem. I taki jest aktualny stan wiedzy biologicznej.

A jeśli jest inaczej to wyjaśnisz mi może, proszę, dlaczego nie dostałam odszkodowania za śmierć mojego dziecka, które straciłam w 7 tygodniu ciąży? Jeśli nie wiesz, to już spieszę z odpowiedzią. Ano dlatego, że był to dopiero zlepek komórek, który miał szansę stać się człowiekiem i ubezpieczyciel uznał na podstawie ogólnodostępnej wiedzy medycznej, że największą szansę na to będzie miał po skończonym 22 tygodniu ciąży. Bo wtedy ma jakąkolwiek szansę na to, żeby samodzielnie przeżyć poza moim organizmem.

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-21, 08:44   #24
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Urodziłam w październiku, teraz kolejna ciąża :(

Cytat:
Napisane przez emciaa90 Pokaż wiadomość
Hej,
Jeśli ja dobrze czytam to Autorka nie napisała, że jej partner jest zły lub jej nie pomaga tylko, że nie wie jak to mu powiedzieć. Po co z góry coś zakładać i dopowiadać?
No nie, nie. To nie jest normalne ani zdrowe żeby "nie widzieć jak powiedzieć" o ciąży (co do której ma się ogromne obawy i wątpliwości) najbardziej zaufanej i najbliższej osobie na świecie, z którą tworzy się rodzinę i wychowuje dzieci. Osobie, której ta ciąża również dotyczy. Świeci się tu ogromna czerwona lampka. Ja w takiej sytuacji w pierwszej kolejności informowałabym męża, bo wiedziałabym że to nasz wspólny problem i sprawa. I że on zaakceptuje każdą moją decyzję szanując to, że ciąża w większym stopniu dotknie mnie - przede wszystkim to ja będą ją nosić.


Autorko - dziecko to ogromna odpowiedzialność na wiele lat, i nie, nie, samo nic się nie ułoży i nie będzie "jakoś". Może być źle, biednie, trudno. Prawdopodobnie z trzecim dzieckiem będzie trudniej nie łatwiej. Taka jest prawda i sądzę że to doskonale wiesz, bo masz już dwójkę dzieci. Bierz pod uwagę ich dobro, ich przyszłość, wasze życie rodzinne, sytuację materialną, twoją sytuację zdrowotną. Przemyśl wszystko i szukaj ewentualnej pomocy.

---------- Dopisano o 08:39 ---------- Poprzedni post napisano o 08:34 ----------

Cytat:
Napisane przez emciaa90 Pokaż wiadomość
No nie jest kolorowo, ale jak się jest dorosłym to trzeba ponosić konsekwencje swoich decyzji i działań, takie jest moje zdanie.
Aha, świetnie. Rozumiem, że jak jadłaś za dużo słodyczy latami i dostaniesz cukrzycy to nie będziesz jej leczyć tylko z godnością poniesiesz konsekwencje swoich działań. Na pewno..

---------- Dopisano o 08:44 ---------- Poprzedni post napisano o 08:39 ----------

Cytat:
Napisane przez Emini20 Pokaż wiadomość
Ty tak serio?
Po co ma się męczyć jak nie musi?
Najlepiej usunąć bo nie musi.
Jak już jest dziecko to trzeba ponieść konsekwencje i wychować ,a nie isc na łatwiznę i pozbyć się problemu.
Twoja logika dorosłego człowieka jest za☠☠☠iscie odpowiedzialna.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jest dziecko? Gdzie niby? W tej chwili to być może nawet nie ma mowy o płodzie. Nie wiem w którym tygodniu ciąży jest autorka. Ludzki zarodek osiąga stadium płodu w 11. tygodniu.
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-22, 17:35   #25
Ania19990127
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-01
Wiadomości: 3
Dot.: Urodziłam w październiku, teraz kolejna ciąża :(

Dla wyjaśnienia - mój partner pracuje jako magazynier w sklepie - rozkłada towary, zamawia itp. NIe jest to praca marzeń a tym samym dobrze płatna. Pierwsze dziecko niestety mam z innym chłopakiem, który nie przyznał się do niego i nas zostawił. Obecny partner zajął się mną jak byłam w 7 miesiącu ciąży. Kochamy się, planujemy ślub, ale ze względu na brak funduszy musimy narazie to przekładać. Tworzymy pełną rodzine, bo mój partner w pełni akceptuje syna i uznał go jako swoje dziecko. Zdecydowaliśmy się dziecko, bo się kochamy i owocem tej miłości jest nasza córeczka. Ale nie podejrzewałam, że zaraz po porodzie, podczas karmienia piersią mogę znów zajść w ciąże. Zwłaszcza, że nie dostała okresu po ostatnim porodzie. Nigdy nie myślałam o aborcji, lekarz sam powiedział, że jestem młoda, wiec wszystko przede mną, wiec i tak pewnie byłby z tym problem. Boje się jedynie jak poradzę sobie z trzecim maluszkiem. Mieszkamy w jednym pokoju u cioci mojego partnera. Wiem, że dla niektóych pewnie jestemy patologią, ale pewnie gdyby nie wpadka z pierwszym dzieckiem to urodzenie pierwszego dziecka w wieku 22 lat nikogo by nie dziwiło. A teraz 2 dzieci i brzuch to od razu patologia
Ania19990127 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-22, 17:37   #26
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Urodziłam w październiku, teraz kolejna ciąża :(

No niestety. Nie macie warunków nawet na jedno dziecko a co dopiero na 3. Jak chcecie utrzymać 5 osobową rodzinę z pensji magazyniera?? Nie widzę tego...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-23, 01:06   #27
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Urodziłam w październiku, teraz kolejna ciąża :(

Kiepskie warunki mieszkaniowe, kiepskie zarobki, brak perspektyw, zastanow sie czy naprawde chcesz sprowadzac na ten swiat kolejne dziecko czy nie lepiej pomyslec nad poprawa warunkow dla tej dwojki juz urodzonych?
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-23, 02:12   #28
madzil
Rozeznanie
 
Avatar madzil
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 949
Dot.: Urodziłam w październiku, teraz kolejna ciąża :(

W którym tygodniu ciąży jesteś?
Pewnie twój facet zarabia tak 3000-4000
Mieszkacie kątem u ciotki w jednym pokoiku pewnie ma około 16-18 metrów gdzie chcesz upnąć trzecie łóżeczko dla dziecka? Teraz u was jest biednie a co będzie jak pojawi się kolejne dziecko? Tak to będzie ubóstwo, bida z nędzą. Nie boisz jak ciotka się dowie o 3 ciąży to was nie wyrzuci? Być może wami się zainteresuje się opieka społeczna. Co do tej pory zrobiliście żeby zmienić lokum na większe? Gdzie mieszkacie czy w dużym, małym mieście a może w małym miasteczku? Macie wsparcie w rodzicach? Przypominam że żyjemy w Polsce gdzie wskaźnik inflacji jest wysoki. Jak tak bardzo trzeba być nieodpowiedzalmym żeby tak spieprzyć życie sobie i dzieciom. Dziecka nie nakarmisz miłością. Niestety w takich przypadkach jak bardzo jest potrzebna edukacja seksualna. Tak jak karmi się piersią to można zajść w ciążę. Wiecie co jest najgorsze że kobiety w takiej sytułacji są bardzo poszkodowane bo nie mają pieniędzy na aborcję więc muszą rodzić. I tak się rodzi bida z nędzą. Osoby które urodziły się ubogiej rodzinie zawsze mają pod górkę, muszą kombinować jak przeżyć bez pomocy bliskich, często mają kompleksy.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez madzil
Czas edycji: 2022-01-23 o 03:04
madzil jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-24, 08:27   #29
KathyLeonia
Kathy Leonia
 
Avatar KathyLeonia
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Polska Centralna
Wiadomości: 1 291
Dot.: Urodziłam w październiku, teraz kolejna ciąża :(

ja mam 33 lata, teraz udało mi się zajść w ciążę. Jak byłam w Twoim wieku nie myślałam jeszcze nawet o posiadaniu rodziny, w ogóle to do mnie nie przemawiało. Po 30 natomiast wszystko się zmieniło i pojawił się wewnętrzny zew. Nie wiem więc jaką masz sytuację w domu, rozumiem, że za lekko Ci nie jest, ale jak już dzidzia się stworzyła to musisz o tym powiedzieć partnerowi. To jest Wasza oczywiście decyzja co poczynicie w tej sytuacji, ale nie może być tak, że Ty się zastanawiasz co robić, a partner niczego nie wie...
__________________
Kathy Leonia - wejdź do świata magii kosmetyków!

http://kathyleonia88.blogspot.com
KathyLeonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-24, 08:41   #30
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Urodziłam w październiku, teraz kolejna ciąża :(

Cytat:
Napisane przez KathyLeonia Pokaż wiadomość
ja mam 33 lata, teraz udało mi się zajść w ciążę. Jak byłam w Twoim wieku nie myślałam jeszcze nawet o posiadaniu rodziny, w ogóle to do mnie nie przemawiało. Po 30 natomiast wszystko się zmieniło i pojawił się wewnętrzny zew. Nie wiem więc jaką masz sytuację w domu, rozumiem, że za lekko Ci nie jest, ale jak już dzidzia się stworzyła to musisz o tym powiedzieć partnerowi. To jest Wasza oczywiście decyzja co poczynicie w tej sytuacji, ale nie może być tak, że Ty się zastanawiasz co robić, a partner niczego nie wie...
Dzidzi to tu na razie nie ma. Jest co najwyżej płód.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-01-24 10:04:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:16.