³ysienie androgenowe u kobiet - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesuj± siê dermatologi± lub maj± problemy ze skór±. Masz tr±dzik lub atopowe zapalenie skóry? Do³±cz do nas, pomó¿ sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2009-02-08, 15:51   #1
pikus1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 2

³ysienie androgenowe u kobiet


Witam,
Piszê z do¶æ nietypowym problemem..jakie¶ pól roku temu zauwa¿y³am, ¿e na czubku g³owy przerzedzaj± mi siê w³osy (dodam ¿e mam 25 lat)..zignorowa³am problem, stwierdzaj±c ¿e to mo¿e wynik stresu lub tym podobnych i za jaki¶ czas w³osy wróc± do swojej dawnej kondycji (zawsze mia³am zdrowe, gêste w³osy). Jednak oko³o 2 miesiêcy temu zdecydowanie zauwa¿y³am nasilenie problemu wiêc ud³am sie do dermatologa - diagnoza androgenowe ³ysienie.
Idê jednak na kolejna wizytê do innego lekarza poniewa¿ ten zupe³nie nie wzbudzi³ mojego zaufania daj±c mi witaminy i drogi specyfik firmy la rosche posay (o ktorym czyta³am ¿e zupelnie nie dzia³a na ten rodzaj wypadania w³osów).
Muszê przyznaæ, ¿e jestem przera¿ona swoim problemem..mo¿e która¶ z Was ma podobne do¶wiadczenia jesli tak to bardzo PROSZÊ o pomoc b±d¼ rady..
pikus1 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-02-16, 20:51   #2
ergolina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomo¶ci: 9
Dot.: ³ysienie androgenowe u kobiet

Witaj!!!Mam ten sam problem.£ysienie androgenowe i to najgorsze bo hormony w badaniach wychodza w porzadku a wiec nic nie moge wyrównac lekami zeby bylo dobrze. Chodzilam po wielu lekarzach, endokrynolog kazal brac tabletki antykoncepcyjne bo one chamuja chormony (normalizuja je) oraz wcierac loxon. Tabsow brac nie zaczelam ale loxon dziala blyskawicznie szybko, wlosy po miesiacy przestaly wypadac uroslo mnostwo nowych. Niestety kiedy tylko go odstawie problem wraca i wszystko co uros³o wypada. Niestety wiem ze to moja jedyna droga by jak najdluzej zachowac wlosy wiec wcieram go poki dziala. Nie wiem na jak dluga to est mete ale na rzie jestem dobrej mysli.
ergolina jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-02-23, 17:13   #3
pikus1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 2
Dot.: ³ysienie androgenowe u kobiet

Witaj ergolina
Ja te¿ dostalam do wcierania loxon..jeszcze nie zauwa¿y³am efektów.
Ciekawi mnie jak d³ugo stosujesz ju¿ ten specyfik? U mnie z hormonami tez wszystko ok, wiec sprawa robi sie troche bardziej skomplikowana do leczenia. Jak narazie leczê sie u dermatologa, Ty pisa³a¶ ¿e konsultowa³a¶ sie z endokrynologiem..czy uwa¿asz, ze z tym specjalist± jest potrzebna?
Pozdrawiam i dziekujê za odpowiedz
pikus1 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-03-02, 19:01   #4
ergolina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomo¶ci: 9
Dot.: ³ysienie androgenowe u kobiet

Je¶li chodzi o Loxon w moim przypadku dzia³a po 2 miesi±cach, niestety przestaje te¿ dzia³aæ w ci±gu dwóch miesiêcy po odstawieniu. Tylko ¿eby dzia³a³ trzeba stosowaæ regularnie 2 razy na dzieñ (rano i wieczorem). Podobno w wielu przypadkach skóra g³owy uzale¿nia siê od niego po oko³o roku, pó³tora i w³osy wypadaæ zaczynaj± ale po zrobieniu przerwy znowu mo¿na go zacz±æ stosowaæ. Ja od ok.pó³ roku u¿ywam.
Co do endokrynologa to jest to lekarz od hormonów, wiêc je¶li masz w porz±dku to wystarczy dermatolog. Ja ba³am sie najpierw o hormony dlatego zaczê³am od endo.

PS. OMG przeczyta³am swój post i napisa³am tam "hamowaæ hormony" przez ch. musia³am byæ pijana )
ergolina jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-10-14, 15:36   #5
Robaczywka
Rozeznanie
 
Avatar Robaczywka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wicie rozumicie
Wiadomo¶ci: 559
GG do Robaczywka
Dot.: ³ysienie androgenowe u kobiet

Khem khem, sporo naczyta³am siê na temat ³ysienia androgenowego u kobiet i obawiam siê, ¿e mam ten sam problem Mianowicie o ile z ty³u g³owy na brak w³osów nie narzekam, o tyle z przodu a zw³aszcza na czubku zaczyna ich brakowaæ... Co tu du¿o mówiæ, pojawiaj± siê zakola i mam do¶æ widoczne prze¶wity... Sporo muszê siê nagimnastykowaæ przed wyj¶ciem z domu ¿eby je ukryæ...
Mam 23 lata wiêc zale¿y mi na tym ¿eby na mojej g³owie WRESZCIE co¶ zaczê³o rosn±æ Stosowa³am ju¿ i Radical i ampu³ki z vichy, ale ani jeden z tych specyfików nie pomóg³ Mam zamiar udaæ siê do lekarza, ale nie wiem czy powinnam i¶æ do ogólnego, czy do dermatologa, czy do endokrynologa... Pisa³y¶cie co¶ na temat badañ Kto takie badania mo¿e zleciæ? S± odp³atne? O jakie badania chodzi? (tak ¿ebym wiedzia³a o co lekarza pytaæ ).

Pomocy kobitki, bo wy³ysiejê jeszcze w tym roku
Robaczywka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-10-14, 18:11   #6
Lady Zgaga
Raczkowanie
 
Avatar Lady Zgaga
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: ¦l±skie
Wiadomo¶ci: 50
Dot.: ³ysienie androgenowe u kobiet

Tak jak dziewczyny pisa³y Loxon 2 % - bez recepty 5 % na receptê
Do tego badanie Testosteronu i ca³kowitego estrogenu ok.24-28 z³ za ka¿dy hormon , prolaktyna te¿ nie zaszkodzi

Albo zio³a estrogenne (chmiel , lukrecja , czerwona koñczyna , kwiaty czarnej malwy ) alobo tabletki w tym Diane 35 , je¶li bêdzie za duzo testost. Androcur raz dziennie , id¼ zreszt± lepiej do endokrynologa

No i skrzyp + pokrzywa , jak chcesz szybko mieæ w³osy (tzn 6 miesiêcy do 12 mies. to we¼ Diane 35 /Cyprest
I marsz do endokrynologa..., do endokrynologa musisz mieæ recepte od rodzinnego , lub i¶c prywatnie bez skierowania
Hormony robi siê w ka¿dym laboratorium , najlepiej przy przychodni medycznej
Lady Zgaga jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-10-15, 14:52   #7
Robaczywka
Rozeznanie
 
Avatar Robaczywka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wicie rozumicie
Wiadomo¶ci: 559
GG do Robaczywka
Dot.: ³ysienie androgenowe u kobiet

Dziêki wielkie za b³yskawiczn± odpowied¼
Wpad³am dzi¶ do apteki, ale nie mieli Loxonu W dwóch kolejnych równie¿... Za to polecono mi Piloxidil o stê¿eniu 2% tak samo jak Loxon... Tak czy inaczej nie bardzo wiem jak nanosiæ to na skórê g³owy... Przera¿aj± mnie te dzia³ania uboczne zwi±zane z przedawkowaniem... Tylko jedno ale... jak tu nie przedawkowaæ je¶li ma siê do dyspozycji ¶rodek z jak±¶ badziewn± rureczk±? Sk±d mam wiedzieæ ile to jest 1ml? Nie ma ¿adnej podzia³ki na tej rurce, a 5 pstrykniêæ w "dozownik" nie zawsze daje tak± sam± porcjê tego p³ynu
Jak Wy sobie z tym radzicie? Chyba, ¿e przy Loxonie jest jakie¶ inne co¶ do psikania
Tak czy inaczej by³am u lekarza (póki co ogólnego) i dosta³am skierowanie do endokrynologa... Mam nadziejê ¿e u pañstwowego nie bêdzie kolejki tak du¿ej, ¿e wizytê ustal± w przysz³ym roku Je¶li tak, idê w przysz³ym tygodniu prywatnie, có¿ od¿a³ujê te 80z³
Robaczywka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2009-10-15, 16:56   #8
Lady Zgaga
Raczkowanie
 
Avatar Lady Zgaga
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: ¦l±skie
Wiadomo¶ci: 50
Dot.: ³ysienie androgenowe u kobiet

Psikasz tam gdzie masz zakola ¿e tak powiem i ubytki w w³osach , tak aby pokryæ skórê , nie chodzi o to zeby pokryæ w³osy , bo ten lek nie dzia³± na w³osy lecz na mieszki w³osowe , rozszerza naczyñka krwiono¶ne przy w³osach sa lepiej odzywione i nie leca ju¿ tak , a potem lekko rozcierasz na skórze g³owy
Tak aby skóra wokó³ w³osów by³a nim "zwil¿ona" , jeszzce nie s³ysza³am o przedawkowaniu tego leku , wiêc mozesz byæ spkojna
Lady Zgaga jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-10-15, 18:33   #9
angela0033
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Nieziemska kraina :)
Wiadomo¶ci: 1 264
Dot.: ³ysienie androgenowe u kobiet

dziewczyny proszê odpowied¼cie mi,czy ta "choroba" powoduje ca³kowit± utratê w³osów? Co siê stanie ,jesli siê to zignoruje? Mam na lewej skroni takie zakole ale na prawym nie dodam,¿e ca³e ¿ycie nosi³am przedzia³ek w³a¶nie na lewym zakolu.Czy to zakole mo¿e byæ tylko od przedzia³ka czy mo¿e to byæ ³ysienie androgenowe? Nikt u mnie w rodzinie takiego problemu nie mia³
Czy te ¶rodki co¶ pomagaj±?Czy da siê to wyleczyæ?Mam sporo pytañ poniewa¿ jestem przera¿ona i zrozpaczona proszê o odpowied¼
__________________
pod innym nickiem...
angela0033 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-10-15, 18:39   #10
Robaczywka
Rozeznanie
 
Avatar Robaczywka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wicie rozumicie
Wiadomo¶ci: 559
GG do Robaczywka
Dot.: ³ysienie androgenowe u kobiet

Boooosko W takim razie zosta³am rozdziewiczona poprzez wykonanie pierwszej wcierki tym cudownym (mam nadziejê, ¿e cudownym ) specyfikiem Troszkê smrodku przy tym by³o... W³osy (nie uda³o mi siê nie skropiæ w³osów wcieraj±c a raczej wklepuj±c to w skórê g³owy) by³y jakby przet³uszczone, ale po godzinie, przeczesa³am grzebieniem i wróci³o do dawnego porz±dku
Có¿, pozostaje chyba uzbroiæ siê w cierpliwo¶æ i czekaæ na efekty...
Tak czy inaczej do tego Pidoxilu i Loxonu (mam zamiar zdobyæ nastêpnym razem Loxon, ju¿ zamówi³am w aptece internetowej ten 2%centowy ) dorzucam do mojej kuracji:
1) belissê (naczyta³am siê na forum o belissie i silice, ale... raz znalaz³am makabrycznie du¿o pozytywnych opinii o jednym specyfiku, innym razem o drugim... id±c alfabetycznie b jest przed s, wiêc zaczynam od belissy , je¶li po miesi±cu nie bêdzie ¯ADNEJ poprawy nawet minimalnej, to zacznê zmagania z silic± ),
2) picie 2 razy w ci±gu dnia naparu z pokrzywy i skrzypu (pychota ),
3) mycie w³osób Seboradinem z czarn± rzep± (smród jak 150... ),
4) kontynuowanie diety (niestety póki co to dieta redukcyjna, ale je¶loi daje efekty, to nie mam zamiaru jej porzucaæ... owoców i warzyw w niej nie brakuje, wiêc na niedobór witamin nie narzekam... zreszt± dodatkowo jem vitaminer ),
5) wax ale polski, bo zxagraniczny powodowa³ u mnie masakryczny ³ojotok .

I czekamy, czekamy, czekamy... Mo¿e za jakie¶ 2 miesi±ce co¶ wyro¶nie... W ka¿dym b±d¼ razie zale¿a³oby mi na tym ¿ebym nie musia³a po ka¿dym poruszeniu g³ow± ogl±daæ swoich w³osów dooko³a mnie... Zaczyna mnie to przera¿aæ... Na szczotce pe³no, a po od¿ywce nie mam problemów z rozczesywaniem, wiêc ich nie wyrywam... Na poduszcze pe³no, a przecie¿ nie skubê we w³osach w trakcie snu... Na bluzkach pe³no... A na g³owie coraz mniej

Najlepszy zonk polega na tym, ¿e do 13 roku ¿ycia (wtedy to oficjalnie zaczê³am dojrzewaæ na ca³ego), mia³am na g³owie tyle w³osów, ¿e mama musia³a mi rozci±gaæ takie grube frotki bo nie mo¿na by³o ich zwi±zaæ A bywa³o i tak, ¿e po ¶ciêciu moich cudownych ciemnych w³osków siêgaj±cych mojej pupy zgarnê³am od fryzjera sporo pieniêdzy... Wiadomo, posz³y na peruke... Teraz mnie samej by siê jaka¶ przyda³a
Robaczywka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-10-15, 18:47   #11
Lady Zgaga
Raczkowanie
 
Avatar Lady Zgaga
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: ¦l±skie
Wiadomo¶ci: 50
Dot.: ³ysienie androgenowe u kobiet

Gdy na tym powiedzmy "zakolu" mia³a¶ przedzia³ek - to jest to efekt czesania , wiemy przecie¿ ¿e czesanie szcotkowanie , dawanie w³osów na jeden bok ca³y czas jednak mo¿e ale nie musi ! obci±¿±æ trochê cebulki w³osowe

£ysienie androgenowe pojawia sie wtedy gdy wla¶nie w okolicach skroni , po jednej i drugiej stronie zaczynaj± robiæ sie zakola

£ysienie plackowate - gdy w ró¿nych czê¶ciach g³owy zaczynaj± sie prze¿edzaæ w³osy , w kszta³cie takich rozlanych placków , wiêc nei masz siê o co martwiæ , do taki defekt kosmetyczny , gdyby po drugiej stronie robi³o siê to samo - zrób jak pisa³am wy¿ej


Robaczywka - ¿yczê Ci piêknych i d³ugich w³osów po Loxonie , choæ s± jego tañsze zamienniki , równie skteczne jak on , po prostu czêsciej u¿ywa sie loxonu - nie wiem dlaczego , tak jako¶ go w necie zareklamowali

Pamiêtajcie te¿ ¿e anemia ( brak ¿elaza w diecie , odchudzanie siê ) to masakra dla waszych w³osów
Lady Zgaga jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-15, 18:59   #12
Robaczywka
Rozeznanie
 
Avatar Robaczywka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wicie rozumicie
Wiadomo¶ci: 559
GG do Robaczywka
Dot.: ³ysienie androgenowe u kobiet

W³a¶nie u mnie te¿ nikt nie mia³ takiego problemu jak mój... Mama ma sporo w³osów a jest ju¿ po 50-tce, tata równie¿... Dziadkowie mieli ich sporo... Babcia do dzi¶ cieszy siê bujn± grzyw± i warkoczem do po³owy pleców, a skoñczy³a 83 lata... Tylko ze mnie jest taki ³ysol
Rozmawia³am dzi¶ z lekarzem, ale tylko z ogólnym... Mo¿e nie zna siê zbytnio na tej dziedzinie, ale... mówi³a ¿e sama w rodzinie mia³a taki przypadek i ¿e tej osobie Loxon pomóg³... Jedyny minus jest taki, ¿e w³osy nawet w przypadku tej kuracji przestaj± wypadaæ dopiero po dwóch miesi±cach... Wiadomo, ka¿dy organizm inaczej na to zareaguje, ale nie ma tak hop siup W kolejnych miesi±cach ma podobno nastêpowaæ STOPNIOWE odrastanie utraconych w³osów, nawet je¶li wypada³y wraz z cebulk±...
Ale... ¿eby nie by³o tak s³odko... Co my mamy robiæ przez te dwa miesi±ce zanim przestan± wypadaæ??? Super, ¿e co¶ tam odro¶nie, kiedy¶ tam w przysz³o¶ci... Szkoda tylko, ¿e wypadaj± (w moim przypadku) w³osy d³ugo¶ci ok. 45cm, a nowe wyrosn± i bêd± mia³y kilka milimetrów... ¯eby uros³y do tej d³ugo¶ci co obecne, to potrzeba bêdzie jakich¶ kilku(nastu) lat
Trudno powiedzieæ czy to od robienia przedzia³ka... Mnie dzi¶ zarzucono, ¿e ³ysiejê, bo mia³am w³osy zwi±zane w kitkê. Przecie¿ nie ¶ci±gam ich gumk± tak mocno, ¿e wyrywam je z cebulkami No i fajnie siê mówi "proszê chodziæ z rozpuszczonymi w³osami" je¶li ma siê ich na g³owie miliardy, a nie tak jak my ³ysiej±ce kilkaset
Przede wszystkim nie panikujmy Im bardziej siê stresujemy, tym wiêcej w³osków tracimy

---------- Dopisano o 19:59 ---------- Poprzedni post napisano o 19:49 ----------

Nie mam anemii, sprawdzi³am to... Zreszt± nakazano mi wszamianie buraczków i innych ¿elazianych specyfików

Zamienniki Loxonu? Toæ ja my¶la³am, ¿e Loxon i tak jest zamiennikiem zagranicznego Minoksidilu (czy jak mu tam) i Regaine Loxon jest taniu¶ki... Choæ jedna rzecz mnie dzi¶ zaskoczy³a... Zamawiaj±c Piloxidil 2% w aptece internetowej zap³acê 18z³, a kupuj±c ten sam lek w sieci aptek do których odnosi siê ta apteka internetowa, za tê sam± buteleczkê chc± 25z³! Szok i chamstwo w bia³y dzieñ

Hmm, a stosowa³a która¶ z Was Seboren? To jest co¶ na zasadzie Loxonu, Pidoxidilu, Minoksidilu, Regaine itd., do kupienia tylko w aptekach... 2 razy dziennie wciera siê to w skórê g³owy (i w³oski) i podobno powoduje i przyspieszony wzrost w³osów (dobra informacja dla zapuszczaj±cych ) i wzmacnia cebulki... Nie wiem ile w tym prawdy, ale na ró¿nych forach nie spotka³am siê z ¿adn± negatywn± opini± na ten temat... Cena ¶miesznie niska, bo zap³aci³am za to 7z³... Butelka do¶æ du¿a, ale wydaje mi siê to ma³o wydajne i... strasznie ¶mierdzi Tylko pytanie... czy to mo¿na stosowaæ w trakcie kuracji Loxonem? Bo nie chcê ¿eby na mojej g³owie powsta³a jaka¶ mieszanka wybuchowa

No i jeszcze jedno... Podobno cuda dzia³a te¿ nafta kosmetyczna (w po³±czeniu z ¿ó³tkiem jaja kurzego, olejem rycynowym, cytryn± lub solo), ale na ulotce Piloxidilu napisano, ¿e nie nale¿y stosowaæ nafty podczas kuracji tym ¶rodkiem, gdy¿ nafta mo¿e zwiêkszaæ wch³anianie minoksidulu Próbowa³a która¶ z Was te dwa ¶rodki po³±czyæ?
Robaczywka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-10-16, 14:51   #13
angela0033
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Nieziemska kraina :)
Wiadomo¶ci: 1 264
Dot.: ³ysienie androgenowe u kobiet

Lady Zgaga dziêkujê za odpowied¼ kochana jeste¶
ale... ja i tak siê bojê... moj± wad± jest to,¿e od razu jak co¶ zobaczê nie tak u mnie,to wkrêcam sobie Bóg wie jakie filmy i tak siê martwiê...

mam zawsze tak± tendencjê do przesadzania...wybijcie mi to z g³owy...
a czy nawet je¶li mia³abym to androgenowe ³ysienie to czy w³osy mi wszystkie wypadn± ? Czy te specyfiki zahamuj± wypadanie?Czy bêdê mia³a w³osy?Czy to siê raz leczy jak chorobê,czy ca³e ¿ycie trzeba wcieraæ te od¿ywki itp? Bojê siê... to zakole jest takie....nieestetyczne... ale na drugim jest chyba ok.
A czy mo¿na na w³asn± rêkê kupiæ Loxon?
__________________
pod innym nickiem...
angela0033 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-10-16, 17:31   #14
AsiaW**
Zakorzenienie
 
Avatar AsiaW**
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomo¶ci: 4 570
Dot.: ³ysienie androgenowe u kobiet

I aj przy³aczam siê do waszego grona. W poniedzia³ek ide na wizyte do lekarza, jestem pewna na (prawie )100%, ze mam nadmiar androgenów, pojawi³o siê u mnie nadmeirne ow³osienie, tradzik, ³ojotok, i tow szytsko ....po odsatwieniue tabletek natykoncepcyjnych...przep isanych na piêkne oczy bez ¿adnych badan, eh gdybym wiedzia³a wtedy to co wiem teraz to nigdy bym sie nie zdecydowa³a na tabsy. Nigdy wczesniej nie mia³am takich problemów nawet w okresie dojrzewania (terza mam 24 lata). Mma pytanie w zwi±zku z tym, czy dermatolog moze wypodac skierwoanie na badania hormonalne? albo do endokrynologa? bo jestem umówiona na wizyte do dermatologa , ale teraz my¶le ze pewnie lepiej i¶c do endokrynologa. I jeszcze jedno : czy leczy sie to tylko hormonami typu diane , syndi itp? nie ma innych sposobów? (nie chcia³abym ju¿ wraccac do hormonów, bojesi e ze po odstawieniu znopwu wsyztsko wróci (te problemy), a jest taka szansa , ¿e po odstawieniu tabsów (które bed± juz przepisane po badaniach - dobrze dobrane na moje problemy) wszytsjo bedzie Ok/ ze tak ju¿ zostanie? wiem, wszytskiego dowiem siê w poniedzia³ek (albo po badaniach) ale boje siê i mam mnóstwo pytan/ pomó¿cie;(
__________________


AsiaW** jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-10-16, 19:40   #15
Lady Zgaga
Raczkowanie
 
Avatar Lady Zgaga
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: ¦l±skie
Wiadomo¶ci: 50
Dot.: ³ysienie androgenowe u kobiet

To zale¿y ... , czy powróci czy nie , od hormonów to tylko i wy³±cznei zale¿y np. dziewczyny z wirilizmem (z³a gospodarka hormonalna , du¿ooo testosteronu sa skazane na ca³e ¿ycie , ¿r± ci±gle androcur i diane 35 - wspó³czucia , tak szczerze z tego co czyta³am nie da siê zahamowaæ na ca³e ¿ycie tego , gdy tylko przestaniesz brac leki problem wraca , miejmy nadziejê ¿e jednak hormony siê ustabilizuj±

To leczy sie tylko : hormonami , sitosterolami ro¶linnnymi , fitoestrogenami , flutamidem , octane cyproteronu (androcur ) w ciê¿szych przypadkach

B±d¼ Loxonem Alpicorte E ( ma w sk³adzie estradiol czyli hormon)

Jeszcze pozostaje finasteryd który blokuje 5 ar o którym pisa³am w innym temacie (Finaster proscar )

I jeszzce jedno , bo moze trochê wprowadzi³am was w b³ad , po LOxonie czy finasterydzie w³osy ju¿ nie wypadaj± ,najgorsze jest to ¿e moga nie odrastaæ dpokóki nie bêdziecie bra³y koñskich dawek estrogenów (to one powoduj± wzrost w³osa i uaktywnienie siê cebulki )

Jednym przechodzi to po pary miesi±cach innym nie , trza próbowaæ
Lady Zgaga jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-10-17, 21:15   #16
Filip_inka
Raczkowanie
 
Avatar Filip_inka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ró¿nie:)
Wiadomo¶ci: 178
Dot.: ³ysienie androgenowe u kobiet

dziewczyny ja sie za bardzo na tym nieznam ale troche sie przerazilam...bo mam za wysoki poziom androgenow....i nadmierne owlosienie na buzi i brzuszku biore cilest zeby to wyrownac....czy mi tez grozi lysienie?

jednym zdaniem czy lysiec zaczyna sie kiedy ma sie za wysoki czy z aniski poziom andro?
ja mam androstedion 5,55 a norma jest od 0,80 do 2,80
__________________
Lubi³a tañczyæ pe³na rado¶ci tak...
Ciag³e goni³a wiatr...
Spragniona ¿ycia wcia¿, zawsze gubi³a co¶...
Nie chcia³a nic...
Filip_inka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-10-18, 10:28   #17
Robaczywka
Rozeznanie
 
Avatar Robaczywka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wicie rozumicie
Wiadomo¶ci: 559
GG do Robaczywka
Dot.: ³ysienie androgenowe u kobiet

Lady, widzê ¿e Ty siedzisz w tym temacie
Ja siê kompletnie nie znam... Naczyta³am siê na ten temat tylko i wy³±cznie w internecie. Niestety nie ma ksi±¿ek o ³ysieniu androgenowym, bo to jest w sumie traktowane jako jaka¶ nowinka
Jeszcze jakby tego by³o ma³o... Chcia³am umówiæ siê na wizytê do endokrynologa w pañstwowej poradni i... termin wyznaczono mi za 5 miesiêcy Obdzwoni³am wszystkich endokrynologów w swoim mie¶cie i... najwcze¶niej wizytê prywatn± mogê odbyæ za 3 miesi±ce 6 endokrynologów z którymi rozmawia³am zgodnie okre¶li³o, ¿e na podstawie opisanych przeze mnie "objawów" na 90% mam ³ysienie androgenowe, ale mam nie rozpoczynaæ ¿adnego leczenia na w³asn± rêkê. Czyli mam czekaæ te kilka miesiêcy nie robi±c kompletnie nic Szkoda tylko, ¿e za 2 czy 4 miesi±ce, z przodu g³owy bêdê mia³a jedno wielkie ³yse ko³o Co¶ czujê, ¿e nie doczekam siê na te badania...

Asiu, skoro cierpimy na nierównowagê hormonaln±, to nie ma innego sposobu na zaleczenie naszej przypad³o¶ci ni¿ podawanie leków hormonalnych Endokrynolog powiedzia³ mi przez telefon, ¿e najpierw musimy mieæ okre¶lone poziomy hormonów, pó¼niej na podstawie wyników ustala siê dawki hormonów, które musimy za¿ywaæ ¿eby doprowadziæ do równowagi w naszym organizmie, a w trakcie tego procesu nasz problem bêdzie siê stopniowo zmniejsza³... Pocz±tkowo zmniejszy siê liczba wypadaj±cych w³osów Na odrost bêdziemy musia³y poczekaæ nawet i pó³ roku... Ale chyba warto uzbroiæ siê w cierpliwo¶æ zamiast poddawaæ siê na pocz±tku drogi i chodziæ z ³ys± g³ow±

Loxon-u nale¿y u¿ywaæ je¶li cierpi siê na ³ysienie androgenowe. Je¶li tak jak ja, musicie d³uuugo czekaæ na wizytê u lekarza, poczytajcie o tym jak mo¿na rozmoznaæ ten typ ³ysienia... Endokrynolog powiedzia³ mi, ¿e Loxon kierowany jest tylko do osób z tym typem lysienia i u pozosta³ych chorych mo¿e przynie¶æ wiêcej szkód ni¿ po¿ytku... Czyli o ile w ³ysieniu androgenowym mo¿e zahamowaæ utratê w³osów, o tyle w ³ysieniu plackowatym mo¿e powodowaæ jeszcze wiêkszy ubytek w³osów

---------- Dopisano o 11:28 ---------- Poprzedni post napisano o 11:07 ----------

Informacje o ³ysieniu androgenowym, które znalaz³am:
  • Wiêkszo¶æ kobiet cierpi±cych na ³ysienie androgenowe traci w³osy na ca³ej powierzchni skóry g³owy. Z kolei mê¿czy¼ni rzadko ³ysiej± równomiernie: w³osy rzedn± im przodu wszystkim u nasady czo³a i na szczycie g³owy. Najbardziej charakterystycznym objawem jest jednak przerzedzanie siê w³osów w k±tach czo³owych (tzw. zakola) u mê¿czyzn, a u kobiet na ¶rodku g³owy.
  • £ysienie androgenowe typu ¿eñskiego wi±¿e siê z dzia³aniem androgenów, mêskich hormonów p³ciowych, wystêpuj±cych u kobiet w ¶ladowych ilo¶ciach. Ten typ ³ysienia warunkuj± rozmaite czynniki, zwi±zane z funkcjonowaniem uk³adu hormonalnego, m.in. guzy hormonozale¿ne, torbiele jajników, stosowanie pigu³ek antykoncepcyjnych z du¿± zawarto¶ci± androgenów, ci±¿a, menopauza, nierównowaga hormonalna (na przyk³ad wskutek zaburzeñ czynno¶ci tarczycy), a nawet nadwra¿liwo¶æ organizmu na "normalne" stê¿enie hormonów we krwi.
  • £ysieniu androgenowemu u kobiet mo¿e towarzyszyæ: tr±dzik, ³ojotok, nadmierne ow³osienie skóry twarzy i reszty cia³a, zaburzenia cyklu menstruacyjnego
  • Sk³onno¶æ do ³ysienia wynika z uwarunkowañ genetycznych, diety i sposobu ¿ycia.
  • U kobiet zmniejszenie grubo¶ci w³osów ma miejsce w zaburzeniach hormonalnych, np. po menopauzie, po urodzeniu dziecka lub po odstawieniu doustnych ¶rodków antykoncepcyjnych
  • W przypadku stwierdzenia podwy¿szonych androgenów konieczna jest dalsza diagnostyka i leczenie endokrynologiczne.
  • Mo¿na stosowaæ ¶rodki antykoncepcyjne o dzia³aniu estrogenowym lub antyandrogenowym (np. Diane 35). Zewnêtrznie zaleca siê preparaty z dodatkiem estrogenów (np. Alpicort E) czy te¿ Loxon lub Regaine (lecz±ce ³ysienie u mê¿czyzn).
  • Innym winowajc± odpowiedzialnym za wypadanie w³osów jest enzym, który jest produkowany miêdzy innymi w okresie przed³u¿aj±cego siê stresu. Powoduje on usztywnienie siê w³ókien kolagenowych otaczaj±cych mieszek w³osa. Przez co podobnie jak w przypadku nadczynno¶ci gruczo³ów ³ojowych, nastêpuje niedo¿ywienie mieszka w³osa, ³ody¿ka staje siê coraz cieñsza, ³amie siê i wypada. Przy tego rodzaju problemach nale¿y przeprowadziæ kuracjê preparatami zawieraj±cymi aminexil, czyli substancjê, która blokuje czynno¶æ tego enzymu i powoduje rozlu¼nienie w³ókien kolagenowych.
  • Zanim bêdzie mo¿na zaobserwowaæ efekty kuracji musi up³yn±æ 2-4 miesi±ce, jakkolwiek trwa to zazwyczaj znacznie d³u¿ej. Wiêkszo¶æ osób obserwuje maksymalny efekt jaki przynosi dana kuracja w przeci±gu 12-24 miesiêcy. Ma to zwi±zek z do¶æ d³ugimi fazami cyklu wzrostu w³osa i tym, ¿e w³osy na miesi±c rosn± oko³o 1,5 cm; w obszarach ³ysienia nawet wolniej.
  • W zwalczaniu dolegliwo¶ci jak± jest ³ysienie androgenowe pomocne s± tak¿e szampony których substancje czynne dzia³aj± na zasadzie normalizacji kondycji skóry g³owy. Zosta³o np. udowodnione, ¿e aktywna substancja w szamponie Nizoral (ketokonazol) ma ograniczone dzia³anie antyandrogenowe - w testach wykazano, ¿e szampon Nizoral 2% u¿ywany 2-4 razy w tygodniu "produkuje" nowe w³osy w porównywalnej ilo¶ci do Minoxidilu 2% za¿ywanego raz dziennie. Istniej± tak¿e inne szampony, które równie¿ korzystnie wp³ywaj± na skórê g³owy. Trzeba pamiêtaæ jednak, ¿e szampon mo¿e byæ traktowany jako uzupe³nienie kuracji, a nie jako jedyny czy g³ówny jej sk³adnik.
  • Najpopularniejszym, obecnie istniej±cym na polskim rynku preparatem, który jest z powodzeniem stosowany u osób cierpi±cych na ³ysienie androgenowe to Minoxidil. Jest on w postaci 2% oraz 5%, wciera siê go w skórê g³owy dwa razy dziennie. Jego stosowanie przynosi oczekiwane efekty u oko³o 60% pacjentów - po kilku miesi±cach stosowania dochodzi do odrostu w³osów, ale trzeba go stosowaæ ci±gle bo po odstawieniu nastêpuje bowiem powrót ³ysienia.
  • Drugim z najpopularniejszych preparatów jest Finasteryd - lek hamuj±cy enzym przekszta³caj±cy testosteron w jego aktywn± formê w mieszkach w³osowych. Lek ten za¿ywany jest w postaci tabletek. Nale¿y go przyjmowaæ codziennie, konieczne jest sta³e leczenie, poniewa¿ po odstawieniu proces ³ysienia postêpuje dalej. Wed³ug polskich badañ klinicznych, wykaza³ on po¿±dane efekty u 80% pacjentów, natomiast zachodnie publikacje szacuj±, ¿e zatrzymuje on ³ysienie w 90% przypadków, natomiast 65% pacjentów dochodzi do ponownego wzrostu w³osów, obserwowanego ¶rednio ju¿ po oko³o trzech miesi±cach kuracji.
  • Innym, maj±cym podobne dzia³anie kosmetykiem, przeznaczonym dla osób z przerzedzonymi w³osami jest Nanogen. Jest on odpowiedni dla kobiet i mê¿czyzn, bezpieczny dla skóry g³owy i w³osów. Jest to unikalna formu³a mikrow³ókien sk³adaj±cych siê z czystej keratyny, czyli bia³ka buduj±cego strukturê ludzkiego w³osa. Po posypaniu Nanogenem przerzedzonych w³osów, tysi±ce mikrow³ókien wczepiaj± siê we w³osy bardzo mocno daj±c nieprawdopodobny efekt ich gêsto¶ci. Wygl±da to tak , jak gdyby w ci±gu pó³ minuty wszczepiono do g³owy tysi±ce nowych w³osów. Mikrow³ókna Nanogenu wygl±daj± jak prawdziwe w³osy i nie da siê ich rozpoznaæ nawet z bardzo bliskiej odleg³o¶ci. Nale¿y jednak pamiêtaæ o tym, ¿e Nanogen daje najlepsze efekty przy w³osach ¶rednio przerzedzonych i sprawdza siê u osób po przeszczepie w³osów.

Edytowane przez Robaczywka
Czas edycji: 2009-10-18 o 10:48
Robaczywka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-10-18, 12:38   #18
Lady Zgaga
Raczkowanie
 
Avatar Lady Zgaga
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: ¦l±skie
Wiadomo¶ci: 50
Dot.: ³ysienie androgenowe u kobiet

Androstedion jest prekursorem hormonów (wszystkich ) oczywi¶cie p³ciowych



To nie od niego zalezy czy ³ysiejesz czy nie... zale¿y od poziomu alafa reduktazy , genetycznej oporno¶ci mieszków w³osowych na androgeny , poziomu dihydrotestosteronu , poziom wolnego testosteronu w osoczu który moze byæ u¿yty do konwersji w DHT , aromatyzacji androgenów w estron potem do estradiol'u - czyli nie masz siê o co baæ

NO tak ja siedzê ca³y czas w medycynie
Lady Zgaga jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-10-18, 16:38   #19
AsiaW**
Zakorzenienie
 
Avatar AsiaW**
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomo¶ci: 4 570
Dot.: ³ysienie androgenowe u kobiet

Cytat:
Napisane przez Lady Zgaga Poka¿ wiadomo¶æ
To zale¿y ... , czy powróci czy nie , od hormonów to tylko i wy³±cznei zale¿y np. dziewczyny z wirilizmem (z³a gospodarka hormonalna , du¿ooo testosteronu sa skazane na ca³e ¿ycie , ¿r± ci±gle androcur i diane 35 - wspó³czucia , tak szczerze z tego co czyta³am nie da siê zahamowaæ na ca³e ¿ycie tego , gdy tylko przestaniesz brac leki problem wraca , miejmy nadziejê ¿e jednak hormony siê ustabilizuj±

To leczy sie tylko : hormonami , sitosterolami ro¶linnnymi , fitoestrogenami , flutamidem , octane cyproteronu (androcur ) w ciê¿szych przypadkach

B±d¼ Loxonem Alpicorte E ( ma w sk³adzie estradiol czyli hormon)

Jeszcze pozostaje finasteryd który blokuje 5 ar o którym pisa³am w innym temacie (Finaster proscar )

I jeszzce jedno , bo moze trochê wprowadzi³am was w b³ad , po LOxonie czy finasterydzie w³osy ju¿ nie wypadaj± ,najgorsze jest to ¿e moga nie odrastaæ dpokóki nie bêdziecie bra³y koñskich dawek estrogenów (to one powoduj± wzrost w³osa i uaktywnienie siê cebulki )

Jednym przechodzi to po pary miesi±cach innym nie , trza próbowaæ
Cytat:
Napisane przez Robaczywka Poka¿ wiadomo¶æ
Lady, widzê ¿e Ty siedzisz w tym temacie
Ja siê kompletnie nie znam... Naczyta³am siê na ten temat tylko i wy³±cznie w internecie. Niestety nie ma ksi±¿ek o ³ysieniu androgenowym, bo to jest w sumie traktowane jako jaka¶ nowinka
Jeszcze jakby tego by³o ma³o... Chcia³am umówiæ siê na wizytê do endokrynologa w pañstwowej poradni i... termin wyznaczono mi za 5 miesiêcy Obdzwoni³am wszystkich endokrynologów w swoim mie¶cie i... najwcze¶niej wizytê prywatn± mogê odbyæ za 3 miesi±ce 6 endokrynologów z którymi rozmawia³am zgodnie okre¶li³o, ¿e na podstawie opisanych przeze mnie "objawów" na 90% mam ³ysienie androgenowe, ale mam nie rozpoczynaæ ¿adnego leczenia na w³asn± rêkê. Czyli mam czekaæ te kilka miesiêcy nie robi±c kompletnie nic Szkoda tylko, ¿e za 2 czy 4 miesi±ce, z przodu g³owy bêdê mia³a jedno wielkie ³yse ko³o Co¶ czujê, ¿e nie doczekam siê na te badania...

Asiu, skoro cierpimy na nierównowagê hormonaln±, to nie ma innego sposobu na zaleczenie naszej przypad³o¶ci ni¿ podawanie leków hormonalnych Endokrynolog powiedzia³ mi przez telefon, ¿e najpierw musimy mieæ okre¶lone poziomy hormonów, pó¼niej na podstawie wyników ustala siê dawki hormonów, które musimy za¿ywaæ ¿eby doprowadziæ do równowagi w naszym organizmie, a w trakcie tego procesu nasz problem bêdzie siê stopniowo zmniejsza³... Pocz±tkowo zmniejszy siê liczba wypadaj±cych w³osów Na odrost bêdziemy musia³y poczekaæ nawet i pó³ roku... Ale chyba warto uzbroiæ siê w cierpliwo¶æ zamiast poddawaæ siê na pocz±tku drogi i chodziæ z ³ys± g³ow±

Loxon-u nale¿y u¿ywaæ je¶li cierpi siê na ³ysienie androgenowe. Je¶li tak jak ja, musicie d³uuugo czekaæ na wizytê u lekarza, poczytajcie o tym jak mo¿na rozmoznaæ ten typ ³ysienia... Endokrynolog powiedzia³ mi, ¿e Loxon kierowany jest tylko do osób z tym typem lysienia i u pozosta³ych chorych mo¿e przynie¶æ wiêcej szkód ni¿ po¿ytku... Czyli o ile w ³ysieniu androgenowym mo¿e zahamowaæ utratê w³osów, o tyle w ³ysieniu plackowatym mo¿e powodowaæ jeszcze wiêkszy ubytek w³osów

---------- Dopisano o 11:28 ---------- Poprzedni post napisano o 11:07 ----------

Informacje o ³ysieniu androgenowym, które znalaz³am:
  • Wiêkszo¶æ kobiet cierpi±cych na ³ysienie androgenowe traci w³osy na ca³ej powierzchni skóry g³owy. Z kolei mê¿czy¼ni rzadko ³ysiej± równomiernie: w³osy rzedn± im przodu wszystkim u nasady czo³a i na szczycie g³owy. Najbardziej charakterystycznym objawem jest jednak przerzedzanie siê w³osów w k±tach czo³owych (tzw. zakola) u mê¿czyzn, a u kobiet na ¶rodku g³owy.
  • £ysienie androgenowe typu ¿eñskiego wi±¿e siê z dzia³aniem androgenów, mêskich hormonów p³ciowych, wystêpuj±cych u kobiet w ¶ladowych ilo¶ciach. Ten typ ³ysienia warunkuj± rozmaite czynniki, zwi±zane z funkcjonowaniem uk³adu hormonalnego, m.in. guzy hormonozale¿ne, torbiele jajników, stosowanie pigu³ek antykoncepcyjnych z du¿± zawarto¶ci± androgenów, ci±¿a, menopauza, nierównowaga hormonalna (na przyk³ad wskutek zaburzeñ czynno¶ci tarczycy), a nawet nadwra¿liwo¶æ organizmu na "normalne" stê¿enie hormonów we krwi.
  • £ysieniu androgenowemu u kobiet mo¿e towarzyszyæ: tr±dzik, ³ojotok, nadmierne ow³osienie skóry twarzy i reszty cia³a, zaburzenia cyklu menstruacyjnego
  • Sk³onno¶æ do ³ysienia wynika z uwarunkowañ genetycznych, diety i sposobu ¿ycia.
  • U kobiet zmniejszenie grubo¶ci w³osów ma miejsce w zaburzeniach hormonalnych, np. po menopauzie, po urodzeniu dziecka lub po odstawieniu doustnych ¶rodków antykoncepcyjnych
  • W przypadku stwierdzenia podwy¿szonych androgenów konieczna jest dalsza diagnostyka i leczenie endokrynologiczne.
  • Mo¿na stosowaæ ¶rodki antykoncepcyjne o dzia³aniu estrogenowym lub antyandrogenowym (np. Diane 35). Zewnêtrznie zaleca siê preparaty z dodatkiem estrogenów (np. Alpicort E) czy te¿ Loxon lub Regaine (lecz±ce ³ysienie u mê¿czyzn).
  • Innym winowajc± odpowiedzialnym za wypadanie w³osów jest enzym, który jest produkowany miêdzy innymi w okresie przed³u¿aj±cego siê stresu. Powoduje on usztywnienie siê w³ókien kolagenowych otaczaj±cych mieszek w³osa. Przez co podobnie jak w przypadku nadczynno¶ci gruczo³ów ³ojowych, nastêpuje niedo¿ywienie mieszka w³osa, ³ody¿ka staje siê coraz cieñsza, ³amie siê i wypada. Przy tego rodzaju problemach nale¿y przeprowadziæ kuracjê preparatami zawieraj±cymi aminexil, czyli substancjê, która blokuje czynno¶æ tego enzymu i powoduje rozlu¼nienie w³ókien kolagenowych.
  • Zanim bêdzie mo¿na zaobserwowaæ efekty kuracji musi up³yn±æ 2-4 miesi±ce, jakkolwiek trwa to zazwyczaj znacznie d³u¿ej. Wiêkszo¶æ osób obserwuje maksymalny efekt jaki przynosi dana kuracja w przeci±gu 12-24 miesiêcy. Ma to zwi±zek z do¶æ d³ugimi fazami cyklu wzrostu w³osa i tym, ¿e w³osy na miesi±c rosn± oko³o 1,5 cm; w obszarach ³ysienia nawet wolniej.
  • W zwalczaniu dolegliwo¶ci jak± jest ³ysienie androgenowe pomocne s± tak¿e szampony których substancje czynne dzia³aj± na zasadzie normalizacji kondycji skóry g³owy. Zosta³o np. udowodnione, ¿e aktywna substancja w szamponie Nizoral (ketokonazol) ma ograniczone dzia³anie antyandrogenowe - w testach wykazano, ¿e szampon Nizoral 2% u¿ywany 2-4 razy w tygodniu "produkuje" nowe w³osy w porównywalnej ilo¶ci do Minoxidilu 2% za¿ywanego raz dziennie. Istniej± tak¿e inne szampony, które równie¿ korzystnie wp³ywaj± na skórê g³owy. Trzeba pamiêtaæ jednak, ¿e szampon mo¿e byæ traktowany jako uzupe³nienie kuracji, a nie jako jedyny czy g³ówny jej sk³adnik.
  • Najpopularniejszym, obecnie istniej±cym na polskim rynku preparatem, który jest z powodzeniem stosowany u osób cierpi±cych na ³ysienie androgenowe to Minoxidil. Jest on w postaci 2% oraz 5%, wciera siê go w skórê g³owy dwa razy dziennie. Jego stosowanie przynosi oczekiwane efekty u oko³o 60% pacjentów - po kilku miesi±cach stosowania dochodzi do odrostu w³osów, ale trzeba go stosowaæ ci±gle bo po odstawieniu nastêpuje bowiem powrót ³ysienia.
  • Drugim z najpopularniejszych preparatów jest Finasteryd - lek hamuj±cy enzym przekszta³caj±cy testosteron w jego aktywn± formê w mieszkach w³osowych. Lek ten za¿ywany jest w postaci tabletek. Nale¿y go przyjmowaæ codziennie, konieczne jest sta³e leczenie, poniewa¿ po odstawieniu proces ³ysienia postêpuje dalej. Wed³ug polskich badañ klinicznych, wykaza³ on po¿±dane efekty u 80% pacjentów, natomiast zachodnie publikacje szacuj±, ¿e zatrzymuje on ³ysienie w 90% przypadków, natomiast 65% pacjentów dochodzi do ponownego wzrostu w³osów, obserwowanego ¶rednio ju¿ po oko³o trzech miesi±cach kuracji.
  • Innym, maj±cym podobne dzia³anie kosmetykiem, przeznaczonym dla osób z przerzedzonymi w³osami jest Nanogen. Jest on odpowiedni dla kobiet i mê¿czyzn, bezpieczny dla skóry g³owy i w³osów. Jest to unikalna formu³a mikrow³ókien sk³adaj±cych siê z czystej keratyny, czyli bia³ka buduj±cego strukturê ludzkiego w³osa. Po posypaniu Nanogenem przerzedzonych w³osów, tysi±ce mikrow³ókien wczepiaj± siê we w³osy bardzo mocno daj±c nieprawdopodobny efekt ich gêsto¶ci. Wygl±da to tak , jak gdyby w ci±gu pó³ minuty wszczepiono do g³owy tysi±ce nowych w³osów. Mikrow³ókna Nanogenu wygl±daj± jak prawdziwe w³osy i nie da siê ich rozpoznaæ nawet z bardzo bliskiej odleg³o¶ci. Nale¿y jednak pamiêtaæ o tym, ¿e Nanogen daje najlepsze efekty przy w³osach ¶rednio przerzedzonych i sprawdza siê u osób po przeszczepie w³osów.
Dziekujê wam dziewczyny za odp, no nic zobaczymy co mi jutro lekarz powie, dam znaæ
__________________


AsiaW** jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-18, 16:53   #20
Robaczywka
Rozeznanie
 
Avatar Robaczywka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wicie rozumicie
Wiadomo¶ci: 559
GG do Robaczywka
Dot.: ³ysienie androgenowe u kobiet

Lady, jeste¶ lekarzem albo studiujesz medycynê?

Có¿, wybieram siê za 2 tygodnie do endokrynologa w innym mie¶cie. Niestety bli¿ej mojego domu wszystko by³o zarezerwowane na 3 miesi±ce w przód O jakie badania powinnam zapytaæ? Tarczycê mam ju¿ zbadan± i z ni± jest wszystko w normie... Chocia¿ z ni±...

Asiu, koniecznie daj znaæ

Có¿, niektórzy lekarze pierwszego kontaktu maj± spore rozeznanie w wielu dziedzinach albo choæ sprawiaj± wra¿enie w³a¶ciwych ludzi na w³a¶ciwym miejscu...

Moja lekarka traktuje ka¿dego pacjenta jak intruza. Dla przyk³adu moja ostatnia rozmowa z lekark± wygl±da³a nastêpuj±co:
Wchodzê do gabinetu, mówiê dzieñ dobry , podajê kartê...
Lekarka: "W czym problem?" (dzieñ dobry nie odpowiedzia³a )
Ja: "W tym, ¿e ³ysiejê"
L: "I co zrobimy z tym fantem?"
Ja: "Hmm, mogê prosiæ o skierowanie do endokrynologa?"
L: "Tak, a do którego Pani siê wybiera? Do doktora A czy doktora B?"
Ja: "Do tego, który ustali wizytê jako pierwszy"
Wrêczy³a mi skierowanie...
Ja: "Dziêkujê, do widzenia"
L: "Do widzenia. Nastêpny!!!"

Robaczywka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-10-19, 15:40   #21
Lady Zgaga
Raczkowanie
 
Avatar Lady Zgaga
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: ¦l±skie
Wiadomo¶ci: 50
Dot.: ³ysienie androgenowe u kobiet

Nieee , ja dopiero maturzystk± jestem , na medycynê siê nie wybieram , ja tak tylko dorywczo lubie sobie pogrzebaæ w takich tekstach stricte medycznych , takie moje zami³owanie


Prolaktyna , wolny estradiol , testosteron , FSH , zreszt± on bêdzie wszystko wiedzia³
Lady Zgaga jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-10-19, 18:42   #22
Robaczywka
Rozeznanie
 
Avatar Robaczywka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wicie rozumicie
Wiadomo¶ci: 559
GG do Robaczywka
Dot.: ³ysienie androgenowe u kobiet

No nie wiem, je¶li trafiê na takiego jak ostatnio, to bêdzie tekst "a co ja mam Pani daæ na to ³ysienie?"

Uuuu maturzystka... To powodzenia

Asiu, jak tam wizyta u lekarza?
Robaczywka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-10-23, 22:06   #23
AsiaW**
Zakorzenienie
 
Avatar AsiaW**
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomo¶ci: 4 570
Dot.: ³ysienie androgenowe u kobiet

Przepraszam najmocniej, ¿e dopiero etraz piszê ale by³am ostatnio zabiegana i wypad³o mi z g³owy... wiec moja wizyta wygl±da³a tak: (u dermatologa): dotknê³a pani doktor moje w³osy i stwierdzi³a...nic tu nie wypada...noramlnie szok, my¶la³am, ¿e sobie ¿artuje, jak porosi³am ja o skierwonaie na badanie hormonów to stwierdzi³a, ze tym sie zjamuje ...ginekolog i ona nie moze daæ skierownaia!, na moje s³owa, ze problemy zaczê³ys iê przy braniu tabletek (przepisanych bez ¿adnych badan ) a po odstawieniu to juz cyrki sie dzieja to odpowiedzia³a' "To nimozliwe, przeciez tabletki antykoncepcyjne lecz± takie problemy, bzdury Pani opowida" . My¶la³am, ze ja zabije, zosta³o mi pare w³osów na krzyz a ona mówi , ze wymyslam, zawsze mai³am krecone bujne w³osy, a terza mam ...proste bo jest ich niewiele, poza tym mówie jej ¿e mam mnóstwo innych objawów nadmiaru androgenów : np, tr±dzik, ³ojotok, nadmiar ow³osienia )na ciele) nigdy wczesniej nie mia³am takich problemów - nawet w okresie dojrzewania...a teraz mam 24 lata. Wiêc ³askawie dala mi skierowanie do endokrynologa...dzwoni³am ¿eby sie zapisac na wizytê...dopiero po nowym roku, wiêc pójde prywatnie...aha, i jeszcze zapisa³a mi cynk, i tabletki Multisal 2x1, i p³yn do wcierania ALPICORT E. tyle, bêde sie odzywaæ co jaki¶ czas i zdawac relacjê a jak tam u Was dziewczyny?
__________________


AsiaW** jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-10-27, 09:02   #24
joanna975
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 260
Dot.: ³ysienie androgenowe u kobiet

Ja co prawda nie mam tego problemu, ale ostatnio kole¿anka opowiada³a mi o czym¶ takim jak BiWash iBesty. to s± takie prysznice, które produkuj± mikro b±belki. Te z kolei oczyszczaj± i dotleniaj± skórê. i w³a¶nie to podobno jest ¶wietnym lekiem na takie dolegliwo¶ci z wypadaniem w³osów. Nie wiem mo¿e co¶ takiego mog³oby pomóc?!
joanna975 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-10-28, 19:43   #25
Robaczywka
Rozeznanie
 
Avatar Robaczywka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wicie rozumicie
Wiadomo¶ci: 559
GG do Robaczywka
Dot.: ³ysienie androgenowe u kobiet

Niestety przy tym typie ³ysienia, bo nie mo¿na tego nazwaæ zwyk³ym wypadaniem w³osów, ¿adne kuracje typu p³ukanki, pigu³ki typu Skrzypovita, Belissa, Silica, czy picie skrzypu i pokrzywy nic nie pomog±... To jest jedynie dora¼na pomoc... Owszem, wzmocni to w³osy, ale nie na tyle by wyeliminowaæ problem nadmiernej utraty w³osów
W naszym przypadku problem tkwi nie w braku witamin czy w stresie (choæ to pewnie te¿ u nas wystêpuje), ale w braku równowagi hormonalnej... I póki nie zadzia³amy hormonami, to w³osy nadal bêdziemy traciæ... Pozosta³e kuracje mog± jedynie wspomóc kuracjê hormonaln±
Z tym jest tak jak i z diet±... Same pigu³ki "odchudzaj±ce" nie spowoduj±, ¿e jedz±c tyle samo zaczniemy drastycznie chudn±æ... To jest tylko ¶rodek WSPOMAGAJ¡CY dietê, a wiêc zaczyna dzia³aæ dopiero po w³±czeniu diety ograniczaj±cej oraz wysi³ku fizycznego... W przypadku ³ysienia androgenowego, kuracje wzmacniaj±ce w³osy nie spowoduj±, ¿e nagle bêdziemy w³a¶cicielkami g±szczu na g³owie, ale mog± wzmocniæ i od¿ywiæ w³osy, co przy stosowaniu leków hormonalnych mo¿e daæ ca³kiem dobre efekty... Mo¿e, ale nie musi...

Asiu, tak niestety wygl±da polska s³u¿ba zdrowia. Lekarze obs³uguj± pacjentów za karê Ja za ten czas umówi³am siê do dermatologa i ju¿ odby³am wizytê (dziêki znajomo¶ci± skrócono mi j± o miesi±c!!! ) i jestem zapisana na 19 listopada do endokrynologa (prywatnie i to i tak powinnam siê cieszyæ, bo wsze¶niejsza wizyta jest nierealna ). Dermatolog obejrza³ moj± g³owê pod tak± dziwn± mega lup±, na podstawie wywiadu (pyta³a nawet o to, czy odbywam regularne stosunki seksualne - przesada ) i ustali³a, ¿e to ³ysienie androgenowe. Chcia³a mi przepisaæ Loxon5%, ale powiedzia³am ¿eby sobie darowa³a, bo mam jeszcze po³owê opakowania Piloxidilu, a zanim to zu¿yjê, to bêdê ju¿ po wizycie u endokrynologa... No i zlecono mi badanie na tarczycê, ale mia³am je wykonywane ju¿ 2 razy i wszystko by³o jak najbardziej w normie (mówi³am jej o tym kilka razy, ale upar³a siê i czeka mnie kolejne pobieranie krwi ). Ech... a w³osów wci±¿ ubywa
Robaczywka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-10-30, 16:14   #26
joanna975
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 260
Dot.: ³ysienie androgenowe u kobiet

czyli w takim przypadku zwyk³a profilaktyka nie wystarcza? a je¶li schorzenie ma postaæ bardziej prozaiczn±, tzn. w³osy wypadaj± z innych powodów. czy wtedy przyczyn± jest zanieczyszczenie skóry g³owy? czy takie ¶rodki o jakich mówi³am s± pomocne?
joanna975 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-11-04, 18:11   #27
Robaczywka
Rozeznanie
 
Avatar Robaczywka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wicie rozumicie
Wiadomo¶ci: 559
GG do Robaczywka
Dot.: ³ysienie androgenowe u kobiet

Wszelkiego typu preparaty maj±ce wzmocniæ w³osy, wzmacniaj± je
Problem polega na tym, ¿e o ile nasze ³ysienie jest spowodowane np. brakiem witamin, to stosuj±c wcierki, bior±c tabletki typu Belissa czy Silica, mo¿emy je uzupe³niæ i doprowadziæ w³osy do ¶wietnej kondycji...
Ale... przy ³ysieniu androgenowym nawet je¶li wzmocnimy nasze w³osy, to one i tak prêdzej czy pó¼niej wypadn±, bo mieszki w³osowe s± os³abione

Sama zaobserwowa³am to u siebie... Rok temu zastosowa³am 3-miesiêczn± kuracjê Wax-em, nak³ada³am go co 2 dni przez bite 3 miesi±ce. Ju¿ po miesi±cu na mojej g³owie pojawi³y siê nie setki ale tysi±ce takich mikro igie³ek, które a¿ dra¿ni³y gdy dotknê³am rêk± g³owy... Pó¼niej te malutkie antenki ros³y w zastraszaj±cym tempie (jak na moje w³osy 2,5cm w ci±gu miesi±ca to rekord ) No, ale... w 3 miesi±cu w³oski na nowo zaczê³y wypadaæ... Nadal stosowa³am Wax, ale tego nie zahamowa³. W tej chwili sam Wax mi nie wystarcza ¿eby uzyskaæ odrost w³osów No i wystarczy, ¿e odstawiê to mazdi³o choæby na 2 tygodnie, a w³osów wypada tak du¿o, ¿e podczas czesania (BEZ WYRYWANIA W£OSÓW, BO WOLÊ JE CZESAÆ 20 MINUT, ALE NIE POWYRYWAÆ RESZTEK) moja umywalka jest a¿ czarna od w³osów, na bluzce mam drugie tyle, nie liczê ju¿ tego ile spadnie na ziemiê. Kiedy¶ z ciekawo¶ci przeliczy³am ile spad³o do samej umywalki podczas porannego czesania w³osów... Naliczy³am ich 186... A co z tymi, które wyl±dowa³y na ziemi lub ubraniu? I to tylko jedno czesanie... A co je¶li do tego umyjê w³osy, wytrê je w nocy w poduszkê podczas snu, wyrwê przy ¶ci±ganiu ich gumk±? W tej chwili mam ju¿ takie prze¶wity, ¿e g³owa boli Od dwóch miesiêcy nie zwi±zujê w³osów gumk± ¿eby ich nie os³abiaæ jeszcze bardziej... Zreszt± jak wygl±da kilka str±czków zwi±zanych w kitkê? Samo uk³adanie takiej fryzury jest mêcz±ce, bo jak zakryæ prze¶wity je¶li nie ma siê czym zakrywaæ? Chcia³am zrobiæ grzywkê, ale po konsultacji z fryzjerk± zrezygnowa³am... Pomog³aby tylko gêsta grzywka, wiêc z ty³u zosta³by mi chyba mysi ogonek Ju¿ nie wiem co robiæ... Mam ochotê za³o¿yæ jaki¶ czepek i chodziæ w nim 24 godziny na dobê, ¿eby na si³ê zatrzymaæ to co zosta³o na g³owie Bo wystarczy ¿e ruszê g³ow± i ju¿ na bluzce pojawia siê kilka w³osów... Przejadê po w³osach rêk± i leci mi kilkana¶cie kolejnych... Nie pomaga ani picie zió³ek, ani suplemnty diety, ani nafty, olejki rycynowe ani nawet specyfiki przeznaczone do tego rodzaju ³ysienia Bo przecie¿ te ostatnie zaczynaj± dzia³aæ po 2 miesi±cach, a "nam" jeszcze miesi±c nie min±³

NIED£UGO BÊDÊ ZMUSZONA I¦Æ PO PERUKE

Mam ju¿ obsesjê na tym punkcie, w tej chwili jak wychodzê gdziekolwiek, czy to do sklepu czy na uczelniê, to mijaj±c ludzi patrzê ka¿demu na g³owê i zazdroszczê. Nie spotka³am do tej pory ¯ADNEJ KOBIETY, która mia³aby choæ w przybli¿eniu takiej ³ysiny na czubku g³owy jak ja. Nawet moja babcia ma wiêcej w³osów, a jest po osiemdziesi±tce

Edytowane przez Robaczywka
Czas edycji: 2009-11-04 o 18:12
Robaczywka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-11-10, 18:46   #28
spioch7
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: to zale¿y gdzie w danym momencie jestem;D
Wiadomo¶ci: 1 038
Dot.: ³ysienie androgenowe u kobiet

Up! Czy ³ysienie androgenowe prowadzi do calkowitej utraty w³osów? Czy moge prywatnie zbadac hormony? Jakie konkretnie? Bo hormony tarczycy mam bardzo ok. Prosze o pomoc..bo moj dermatolog masowo zapisuje mi wcgoierki, tabletki,szampony. Teraz dostalam Loxon 2% ale nie stwierdzl u mnie £ysienia androgenowego. a Loxon jest konkretnie na to wiec chce sie upewnic;/
spioch7 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-06-22, 10:57   #29
xenaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 49
Dot.: ³ysienie androgenowe u kobiet

[QUOTE=Robaczywka;14791303]

Informacje o ³ysieniu androgenowym, które znalaz³am:
  • Wiêkszo¶æ kobiet cierpi±cych na ³ysienie androgenowe traci w³osy na ca³ej powierzchni skóry g³owy. Z kolei mê¿czy¼ni rzadko ³ysiej± równomiernie: w³osy rzedn± im przodu wszystkim u nasady czo³a i na szczycie g³owy. Najbardziej charakterystycznym objawem jest jednak przerzedzanie siê w³osów w k±tach czo³owych (tzw. zakola) u mê¿czyzn, a u kobiet na ¶rodku g³owy.
  • £ysienie androgenowe typu ¿eñskiego wi±¿e siê z dzia³aniem androgenów, mêskich hormonów p³ciowych, wystêpuj±cych u kobiet w ¶ladowych ilo¶ciach. Ten typ ³ysienia warunkuj± rozmaite czynniki, zwi±zane z funkcjonowaniem uk³adu hormonalnego, m.in. guzy hormonozale¿ne, torbiele jajników, stosowanie pigu³ek antykoncepcyjnych z du¿± zawarto¶ci± androgenów, ci±¿a, menopauza, nierównowaga hormonalna (na przyk³ad wskutek zaburzeñ czynno¶ci tarczycy), a nawet nadwra¿liwo¶æ organizmu na "normalne" stê¿enie hormonów we krwi.
  • £ysieniu androgenowemu u kobiet mo¿e towarzyszyæ: tr±dzik, ³ojotok, nadmierne ow³osienie skóry twarzy i reszty cia³a, zaburzenia cyklu menstruacyjnego
  • Sk³onno¶æ do ³ysienia wynika z uwarunkowañ genetycznych, diety i sposobu ¿ycia.
  • U kobiet zmniejszenie grubo¶ci w³osów ma miejsce w zaburzeniach hormonalnych, np. po menopauzie, po urodzeniu dziecka lub po odstawieniu doustnych ¶rodków antykoncepcyjnych
  • W przypadku stwierdzenia podwy¿szonych androgenów konieczna jest dalsza diagnostyka i leczenie endokrynologiczne.
  • Mo¿na stosowaæ ¶rodki antykoncepcyjne o dzia³aniu estrogenowym lub antyandrogenowym (np. Diane 35). Zewnêtrznie zaleca siê preparaty z dodatkiem estrogenów (np. Alpicort E) czy te¿ Loxon lub Regaine (lecz±ce ³ysienie u mê¿czyzn).
  • Innym winowajc± odpowiedzialnym za wypadanie w³osów jest enzym, który jest produkowany miêdzy innymi w okresie przed³u¿aj±cego siê stresu. Powoduje on usztywnienie siê w³ókien kolagenowych otaczaj±cych mieszek w³osa. Przez co podobnie jak w przypadku nadczynno¶ci gruczo³ów ³ojowych, nastêpuje niedo¿ywienie mieszka w³osa, ³ody¿ka staje siê coraz cieñsza, ³amie siê i wypada. Przy tego rodzaju problemach nale¿y przeprowadziæ kuracjê preparatami zawieraj±cymi aminexil, czyli substancjê, która blokuje czynno¶æ tego enzymu i powoduje rozlu¼nienie w³ókien kolagenowych.
  • Zanim bêdzie mo¿na zaobserwowaæ efekty kuracji musi up³yn±æ 2-4 miesi±ce, jakkolwiek trwa to zazwyczaj znacznie d³u¿ej. Wiêkszo¶æ osób obserwuje maksymalny efekt jaki przynosi dana kuracja w przeci±gu 12-24 miesiêcy. Ma to zwi±zek z do¶æ d³ugimi fazami cyklu wzrostu w³osa i tym, ¿e w³osy na miesi±c rosn± oko³o 1,5 cm; w obszarach ³ysienia nawet wolniej.
  • W zwalczaniu dolegliwo¶ci jak± jest ³ysienie androgenowe pomocne s± tak¿e szampony których substancje czynne dzia³aj± na zasadzie normalizacji kondycji skóry g³owy. Zosta³o np. udowodnione, ¿e aktywna substancja w szamponie Nizoral (ketokonazol) ma ograniczone dzia³anie antyandrogenowe - w testach wykazano, ¿e szampon Nizoral 2% u¿ywany 2-4 razy w tygodniu "produkuje" nowe w³osy w porównywalnej ilo¶ci do Minoxidilu 2% za¿ywanego raz dziennie. Istniej± tak¿e inne szampony, które równie¿ korzystnie wp³ywaj± na skórê g³owy. Trzeba pamiêtaæ jednak, ¿e szampon mo¿e byæ traktowany jako uzupe³nienie kuracji, a nie jako jedyny czy g³ówny jej sk³adnik.
  • Najpopularniejszym, obecnie istniej±cym na polskim rynku preparatem, który jest z powodzeniem stosowany u osób cierpi±cych na ³ysienie androgenowe to Minoxidil. Jest on w postaci 2% oraz 5%, wciera siê go w skórê g³owy dwa razy dziennie. Jego stosowanie przynosi oczekiwane efekty u oko³o 60% pacjentów - po kilku miesi±cach stosowania dochodzi do odrostu w³osów, ale trzeba go stosowaæ ci±gle bo po odstawieniu nastêpuje bowiem powrót ³ysienia.
  • Drugim z najpopularniejszych preparatów jest Finasteryd - lek hamuj±cy enzym przekszta³caj±cy testosteron w jego aktywn± formê w mieszkach w³osowych. Lek ten za¿ywany jest w postaci tabletek. Nale¿y go przyjmowaæ codziennie, konieczne jest sta³e leczenie, poniewa¿ po odstawieniu proces ³ysienia postêpuje dalej. Wed³ug polskich badañ klinicznych, wykaza³ on po¿±dane efekty u 80% pacjentów, natomiast zachodnie publikacje szacuj±, ¿e zatrzymuje on ³ysienie w 90% przypadków, natomiast 65% pacjentów dochodzi do ponownego wzrostu w³osów, obserwowanego ¶rednio ju¿ po oko³o trzech miesi±cach kuracji.
  • Innym, maj±cym podobne dzia³anie kosmetykiem, przeznaczonym dla osób z przerzedzonymi w³osami jest Nanogen. Jest on odpowiedni dla kobiet i mê¿czyzn, bezpieczny dla skóry g³owy i w³osów. Jest to unikalna formu³a mikrow³ókien sk³adaj±cych siê z czystej keratyny, czyli bia³ka buduj±cego strukturê ludzkiego w³osa. Po posypaniu Nanogenem przerzedzonych w³osów, tysi±ce mikrow³ókien wczepiaj± siê we w³osy bardzo mocno daj±c nieprawdopodobny efekt ich gêsto¶ci. Wygl±da to tak , jak gdyby w ci±gu pó³ minuty wszczepiono do g³owy tysi±ce nowych w³osów. Mikrow³ókna Nanogenu wygl±daj± jak prawdziwe w³osy i nie da siê ich rozpoznaæ nawet z bardzo bliskiej odleg³o¶ci. Nale¿y jednak pamiêtaæ o tym, ¿e Nanogen daje najlepsze efekty przy w³osach ¶rednio przerzedzonych i sprawdza siê u osób po przeszczepie w³osów.
[/QUOTE/]



/podkreslenie czerwone/-wychodzi wiec na to ,ze stosujac zwykle tabsy anty(a nie te antyandrogenowe z konska dawka hormonu i masa skutkow ubocznych jak diane czy yasmin) tez bedzie wystepowalo dzialanie przeciwko wypadniu wlosow-hmmm ciekawe...co o tym myslicie?Ja dostalam Yaz (zamiennik yasminnele),ale gdyby byla to prawda to po co sie truc taka dawka hormonu,jak mozna by przyjmowac tez te delikatne jak (novynette czy regulon).Loxonu sie boje zaczac,bo z nim tak jest,ze po odstawieniu wlosy znow leca i trzeba stosowac go ciagle,a wcierac 2 razy dziennie i to jeszcze przy przetluszczajacych sie wlosach to udreka :/.A jak z tym Alpicortem E-skuteczny,przetluszcza wlosy?nie wiem juz co robic,przez ostatni rok stracilam polowe swoich wlosow ,jestem zalamana

Edytowane przez xenaaa
Czas edycji: 2010-06-22 o 11:00
xenaaa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-06-23, 10:58   #30
xenaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 49
Dot.: ³ysienie androgenowe u kobiet

?????? boze powiedzcie cos prosze!dzis przy myciu wypadlo mi chyba z 200 wlosow-zalamka :/
xenaaa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Dermatologia


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2023-05-30 20:58:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:55.