Co mogę zrobić z oczami? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-02, 19:52   #1
Monana111
Raczkowanie
 
Avatar Monana111
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 55

Co mogę zrobić z oczami?


Tak na wstępie zaznaczę, że mam 15 lat i makijaż oczu jest dla mnie niezbędny, inaczej nikt nie patrzy na moje oczy, lecz na okrągłą twarz, co jest dla mnie prawdziwą zmorą
No więc tak na co dzień używam tuszu do rzęs, jasnego cienia do powiek i eyelinera. Nie nakładam ich w jakichś masakrycznych ilościach, co zdarza się już niektórym dziewczynom w moim wieku (jak zauważyłam). Po prostu podkreślam oczy, co widać, ale nie zamieniam się w wampa. Jednak jakoś mi nie pasuje ten makijaż... mam małe oczy, brązowe oczy, rzęsy chyba średniej długości. I nie podoba mi się, jak wyglądam właśnie w tym makijażu oczu. Nie chcę z niego rezygnować, chciałabym po prostu go jakoś zmienić, żeby mi pasował . Wiem, że pewnie zaraz znajdzie się ktoś, kto powie: a po co ty się dziewczyno malujesz w takim wieku? Ale ja bez makijażu obejść się nie mogę, bo zaraz widać mi wszystkie mankamenty, które wolałabym ukryć. Moje oczy odwracają od nich uwagę. Dlatego mam tylko takie pytanie: jak się pomalować inaczej, żeby mi ten makijaż pasował? Załączam poniżej zdjęcia oczu:
1. bez makijażu
2. z cieniem i tuszem
3. z cieniem, tuszem i eyelinerem
Błagam serdecznie na klęczkach o pomoc
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (15,8 KB, 54 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (23,2 KB, 83 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (17,3 KB, 88 załadowań)
Monana111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-03, 12:40   #2
aldenea
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 876
Dot.: Co mogę zrobić z oczami?

ja bym zmieniła tusz, na sam początek. ten na Twoich rzęsach jest taki nijaki. poszukałabym takiego, który bardziej zagęszcza. wymieniłabym kolor eyelinera na inny kolor. no ale jak już musi zostać ten, to go ciągnąć po górnej powiece a nie na dolnej. a na dolnej jak już, to tylko do połowy oka. tzn. od zewnętrznego kącika tak do połowy.
aldenea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-03, 14:02   #3
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: Co mogę zrobić z oczami?

Cytat:
Napisane przez aldenea Pokaż wiadomość
ja bym zmieniła tusz, na sam początek. ten na Twoich rzęsach jest taki nijaki. poszukałabym takiego, który bardziej zagęszcza. wymieniłabym kolor eyelinera na inny kolor. no ale jak już musi zostać ten, to go ciągnąć po górnej powiece a nie na dolnej. a na dolnej jak już, to tylko do połowy oka. tzn. od zewnętrznego kącika tak do połowy.
aldeenea napisala Ci juz w zasadzie wszystko. Powinnas zmienic tusz na bardziej zageszczajacy/pogrubiajacy rzesy. Tej kreski linerem rowniez nie robilabym na dolnej powiece, tylko na gornej do polowy oka, tuz przy linii rzes. Mozesz tez pokusic sie o pociagniecie kreski na gornej powiece przy koncu nieco go gory.
Jezeli nie masz wprawy w robieniu kreski na gornej powiece linerem, to mozesz sprobowac tez robic kredka (polecam kohla max factor).Mozesz tez zmienic kolor kredki/linera na braz, czy zielen.
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-03, 18:52   #4
narjia
Zakorzenienie
 
Avatar narjia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska;)
Wiadomości: 5 547
Dot.: Co mogę zrobić z oczami?

Witam

Mi się najbardziej podoba to zdjęcie z tuszem i cieniem, takie delikatne, ale umalowane.
Myślę, że jeśli chcesz być delikatnie umalowana to wystarczy, że zmienisz tusz na dający bardziej konkretny efekt i górne rzęsy będziesz malować nim tak 2 warstwy, a dolne 1 żeby za mocno nie było.
Ten kolor cienia Ci bardzo pasuje, tak naturalnie i świeżo wyglądasz. Z kredki/linera bym na Twoim miejscu zrezygnowała, czarny trochę za mocny, a mi osobiście nie podoba się brązowa kredka do brązowych oczu, gasi ich kolor. Możesz spróbować szary, ale delikatniej jeśli chcesz mieć bardziej podkreślone oczka niż tylko tusz i cień wygląda kreska zrobiona cieniutkim pędzelkiem, możesz wziąć taki jak do ust, cieniem szarym, czy czarnym. Malujesz kreskę cieniem, potem leciutko rozcierasz i jest naprawdę delikatnie, a widocznie.
Kreskę zrobiłabym na górnej powiece, możesz spróbować też zrobić na górnej i tak do połowy dolnej, ale to już ciut mocniejszy efekt będzie.

A może spróbuj wymodelować okrągłą buzie brązerem/różem?

Pozdrawiam.
narjia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-03, 19:13   #5
hatsumomo
Raczkowanie
 
Avatar hatsumomo
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 213
Dot.: Co mogę zrobić z oczami?

Hej jeśli chciałabyś wyszczuplić swoją okrągłą buźkę to mam dla Ciebie parę rad

Aby wyszczuplić optycznie twarz, najlepszy będzie róż w odcieniu zbliżonym do koloru naszej skóry, tylko trochę ciemniejszym. Przyciemniamy te partie, które chcemy ukryć.

Przy zbyt okrągłej buzi różem podkreślamy przede wszystkim kości policzkowe. Szeroką smugę różu nanosimy na wysokości połowy ucha i przeciągamy ją w kierunku nosa, stopniowo zwężając (tak, aby smuga przypominała kształt trójkąta). Utworzony w ten sposób cień na policzku podkreśli kość policzkową, dzięki czemu twarz będzie wydawała się szczuplejsza. Zaakcentowane skronie i żuchwy także dodadzą jej wyrazistości.

Odrobinę różu nakładamy po obu stronach czoła przy nasadzie włosów. Żeby wyszczuplić górną część twarzy, przyciemniamy różem policzki na wysokości połowy ucha, nie przeciągając go poza zewnętrzny kącik oka. Do modelowania owalu twarzy makijażem możemy użyć pudru brązującego. Twarz o bladej, jasnej cerze wydaje się pełniejsza, dlatego lekkie przyciemnienie dobrze jej zrobi.

Wykonując makijaż, rezygnujemy z połyskliwych, opalizujących cieni, róży i pudrów - te do wyszczuplania twarzy się nie nadają. Blask podkreśla bowiem krągłości, uwypukla je i przyciąga uwagę.

Przy zbyt okrągłej twarzy ważny jest też rysunek brwi. Nie powinny być one zbyt szerokie i krzaczaste. Nie można jednak przesadzić w drugą stronę i za bardzo je wyregulować. Najlepiej trzymać się ich naturalnego rysunku. Zbyt cienkie brwi powodują, że twarz wydaje się szersza.
__________________
Zanim obrosnę tak jak większość w grubą skórę
Chce żeby wiara i emocje brały górę,
Chce się życiem cieszyć, nigdzie się nie spieszyć
I świadomie decydować jak chce żyć i kim chce być
hatsumomo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:46.