Nietypowy typ urody - jaki makijaż? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-21, 19:26   #1
Nikaa1990
Wtajemniczenie
 
Avatar Nikaa1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 563

Nietypowy typ urody - jaki makijaż?


Witam! Chciałabym się poradzić co do makijażu. Otóż wydaje mi się, ze jestem dosyć "nietypowa"
A więc:
- czarne włosy
- jasne, niebieskie oczy
- ciemna oprawa oczu(niektórzy twierdzą, ze mam brązowy cień na powiekach chociaż nie mam nic)
- cera śrenia, ale bardziej blada niż śniada.

Codzi mi głównie o makijaż na jakieś wyjście. Póki co używałam tego, co na co dzień: czarna kredka lub eye-liner i tusz do rzęs. Jednak na ważną okazję chciałabym wyglądać inaczej... Ale eksperymenty z cieniami kończą sie tragicznie. Albo wyglądam jakoś tak demonicznie, albo oczy sprawiaja wrażenie zaczerwienionych...:nonie wiem: Pomożecie?
__________________
"Człowiek nie jest stworzony do klęski.
Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać"
[Ernest Hemingway]

30.37.45
75.74.50
Nikaa1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-21, 19:38   #2
dimiti
Zakorzenienie
 
Avatar dimiti
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 36 241
Dot.: Nietypowy typ urody - jaki makijaż?

Cytat:
Napisane przez Nikaa1990 Pokaż wiadomość
Witam! Chciałabym się poradzić co do makijażu. Otóż wydaje mi się, ze jestem dosyć "nietypowa"
A więc:
- czarne włosy
- jasne, niebieskie oczy
- ciemna oprawa oczu(niektórzy twierdzą, ze mam brązowy cień na powiekach chociaż nie mam nic)
- cera śrenia, ale bardziej blada niż śniada.

Codzi mi głównie o makijaż na jakieś wyjście. Póki co używałam tego, co na co dzień: czarna kredka lub eye-liner i tusz do rzęs. Jednak na ważną okazję chciałabym wyglądać inaczej... Ale eksperymenty z cieniami kończą sie tragicznie. Albo wyglądam jakoś tak demonicznie, albo oczy sprawiaja wrażenie zaczerwienionych...:nonie wiem: Pomożecie?
czy ja wiem czy taka nietypowa? na pewno niebieskie oczy ladnie wygladaja ja tez taki mieszaniec ale no inny a jak dokladnie malujesz oczy? robisz gruba kreske czy cienka? od wewnetrznej czesci oka tez? no i czego oczekujesz? bo napisalas ze z cieniami Ci nie wychodzi wiec nie wiem co mozna wykombinowac?
__________________
Dimipedia
MASA pięknot z L'oreal - produkty, o których musicie przeczytać!
FB, Instagram
dimiti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-21, 19:55   #3
Nikaa1990
Wtajemniczenie
 
Avatar Nikaa1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 563
Dot.: Nietypowy typ urody - jaki makijaż?

Cytat:
Napisane przez dimiti Pokaż wiadomość
czy ja wiem czy taka nietypowa? na pewno niebieskie oczy ladnie wygladaja ja tez taki mieszaniec ale no inny a jak dokladnie malujesz oczy? robisz gruba kreske czy cienka? od wewnetrznej czesci oka tez? no i czego oczekujesz? bo napisalas ze z cieniami Ci nie wychodzi wiec nie wiem co mozna wykombinowac?
Jeśli eyeliner to kreska ok 2 mm na dole, jezeli kredka to wewnątrz oka, ale to rzedko. I duużo tuszu Jestem zadowolona z efektu jaki otrzymuję, ale na jakieś specjalne okazje chciałabym używać cieni/szminki... Czego oczekuję? Może ktoś mi doradzi jakie kolory powinam używać? Co do nietypowosci - jest on nietypowy pod tym względem, ze nigdzie nie ma opisu dla takich osób, jak się malować(ciemna brunetka zawsze jest z brazowymi oczami). Ale wiem, że niemało ludzi właśnie tak ma... może któraś z Was? I wie, jak się malować w takiej sytuacji?
__________________
"Człowiek nie jest stworzony do klęski.
Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać"
[Ernest Hemingway]

30.37.45
75.74.50
Nikaa1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-21, 21:16   #4
blanka15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraina Fantazji
Wiadomości: 18
Dot.: Nietypowy typ urody - jaki makijaż?

Ja również jestem posiadaczką ciemnych włosów, jasnej karnacji i błękitnych oczu o ciemnej oprawie. Na większe wyjścia polecam Ci sprawdzony makijaż - smoky eye. Wygląda świetnie
blanka15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-21, 22:07   #5
dimiti
Zakorzenienie
 
Avatar dimiti
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 36 241
Dot.: Nietypowy typ urody - jaki makijaż?

Cytat:
Napisane przez Nikaa1990 Pokaż wiadomość
Jeśli eyeliner to kreska ok 2 mm na dole, jezeli kredka to wewnątrz oka, ale to rzedko. I duużo tuszu Jestem zadowolona z efektu jaki otrzymuję, ale na jakieś specjalne okazje chciałabym używać cieni/szminki... Czego oczekuję? Może ktoś mi doradzi jakie kolory powinam używać? Co do nietypowosci - jest on nietypowy pod tym względem, ze nigdzie nie ma opisu dla takich osób, jak się malować(ciemna brunetka zawsze jest z brazowymi oczami). Ale wiem, że niemało ludzi właśnie tak ma... może któraś z Was? I wie, jak się malować w takiej sytuacji?
oj przepraszam ja mam prawie czarne wlosy a mam popielato-zielone oczy a skore sniada i sine usta mozesz dodac cos do kredki, np normalnie eyeliner na gore na dol kredke czarna i pod ta turkusowa, sama cieni nie uzywam chyba ze cieliste niewidoczne, ale mozesz wejsc na MM i zobaczyc co wymyslaja dziewczyny byly makijaze turkusowe, brazy i turkusy i wiele inny odcieni pasujacych do niebieskich oczu no i do czarnych wlosow chociaz mi sie osobiscie podoba jedynie czarna kreska i mocno wytuszowane rzesy a szminke musisz sobie sama dobrac bo nie wiem czy Tobie lepiej w cieplych czy zimnych odcieniach
__________________
Dimipedia
MASA pięknot z L'oreal - produkty, o których musicie przeczytać!
FB, Instagram
dimiti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-21, 22:31   #6
Schranz
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Z głośnika
Wiadomości: 3 314
Dot.: Nietypowy typ urody - jaki makijaż?

Myślę, że Twoje oczy bardzo interesująco by wyglądały w odcieniach fioletu Ale mówię o tych mocniejszych, ciemniejszych... np śliwka. Do tego delikatny różowy, chłodnawy błyszczyk... sądzę, że całkiem efektotwnie by to wyglądało przy takim typie urody
Schranz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-21, 22:37   #7
dimiti
Zakorzenienie
 
Avatar dimiti
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 36 241
Dot.: Nietypowy typ urody - jaki makijaż?

Cytat:
Napisane przez Schranz Pokaż wiadomość
Myślę, że Twoje oczy bardzo interesująco by wyglądały w odcieniach fioletu Ale mówię o tych mocniejszych, ciemniejszych... np śliwka. Do tego delikatny różowy, chłodnawy błyszczyk... sądzę, że całkiem efektotwnie by to wyglądało przy takim typie urody

gdyby jeszcze wycieniowac to z polaczeniem np czlodnego zmrozonego rozu zaraz od wewnetrznej czesci oka to juz wogole!
__________________
Dimipedia
MASA pięknot z L'oreal - produkty, o których musicie przeczytać!
FB, Instagram
dimiti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-21, 23:42   #8
leleth
Wtajemniczenie
 
Avatar leleth
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: z kanapy
Wiadomości: 2 148
Dot.: Nietypowy typ urody - jaki makijaż?

ja tez mam bardzo ciemne wlosy i bardzo niebieskie oczy- czasem maja fioletowawy odcien..i tez mam ten sam odcien skory wokol oczu...ale ja zawsze wyrownuje odcien skory przed nalozeniem makijazu... co do cieni uzywam 'starego zlota' czasem z zielonkawym odcieniem, zgnita zielen, odcienie brazu, szarosci i czern.... do tego czarny eyliner i duzo tuszu....
__________________
O A N
leleth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-21, 23:53   #9
the_kasias
Zadomowienie
 
Avatar the_kasias
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 421
Dot.: Nietypowy typ urody - jaki makijaż?

proponuję wstawić zdjęcia bez makijażu i z makijażem tzw codziennym, dziennym, łatwiej będzie coś doradzić
the_kasias jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-22, 08:22   #10
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Nietypowy typ urody - jaki makijaż?

wydaje mi się, że jesteś typową wschodnio-słowaniańską dziewczyną (ale nie radze się malować jak niektóre Rosjanki i Ukrainki!)
Fajnie Ci z ciemna oprawą oczu, na pewno postawiłabym na zdecydowany czarny tusz do rzęs i może odrobinę różu dla ożywienia policzków.
Na pewno zdjęcia pomogą w określeniu kolorystyki dla Ciebie
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-22, 10:31   #11
kamikayla
Zadomowienie
 
Avatar kamikayla
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 236
Dot.: Nietypowy typ urody - jaki makijaż?

Moim zdaniem pierwszą rzeczą jaką powinnaś zrobić to zrezygnować z moznych wyrazistych rysów wokół oczu. Spróbuj pociągnąć czarną kredką powiekę dolną i przede wszystkim rozmazać ją, żeby nie była zbyt ostra. Możesz rozmazać ją specjalnym pędzelkiem albo po prostu palcem. Na górnej powiece zrób to samo. Narysuj czarną kreskę tuż przy linii rzęs i rozmaż ją... Na to spróbuj nałożyć szary cień i też delikatnie go rozmaż... No i mocno wytuszuj rzęsy... Takie kolory pozwolą "przemówić" Twoim niebieskim oczom... Sprój i daj znać jak wyszło
kamikayla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-23, 10:37   #12
Nikaa1990
Wtajemniczenie
 
Avatar Nikaa1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 563
Dot.: Nietypowy typ urody - jaki makijaż?

Cytat:
Napisane przez blanka15 Pokaż wiadomość
Ja również jestem posiadaczką ciemnych włosów, jasnej karnacji i błękitnych oczu o ciemnej oprawie. Na większe wyjścia polecam Ci sprawdzony makijaż - smoky eye. Wygląda świetnie
Hm...widocznie jednak wyglądamy zupełnie inaczej, bo gdy ja sobię zrobię Smokey Eyes to wyglądam jak M. Manson

Cytat:
Napisane przez Schranz Pokaż wiadomość
Myślę, że Twoje oczy bardzo interesująco by wyglądały w odcieniach fioletu Ale mówię o tych mocniejszych, ciemniejszych... np śliwka. Do tego delikatny różowy, chłodnawy błyszczyk... sądzę, że całkiem efektotwnie by to wyglądało przy takim typie urody
W odcieniach różu oczy (nie wiem dlaczego) wyglądają na zaczerwienione....
Nie próbowałam jeszcze z ciemnym fioletem. Na pewno wypróbuję jednak najpierw muszę takowy zakupić ^^ Tylko boję się ze efekt będzie podobny do tego różu

A teraz idę wypróbować pomysł kamikayli, bo takie "materiały" akurat w tej chwili posiadam Dam znać jak wyszło
__________________
"Człowiek nie jest stworzony do klęski.
Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać"
[Ernest Hemingway]

30.37.45
75.74.50
Nikaa1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-23, 10:52   #13
kamikayla
Zadomowienie
 
Avatar kamikayla
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 236
Dot.: Nietypowy typ urody - jaki makijaż?

Czekam z niecierpliwością na efekty
kamikayla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-23, 11:26   #14
Nikaa1990
Wtajemniczenie
 
Avatar Nikaa1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 563
Dot.: Nietypowy typ urody - jaki makijaż?

No więc zrobiłam.
Nie wyglądam demonicznie, oczy nie wyglądają na zaczerwienione... ale czegos mi brakuje. Makijaż bardziej na codzień jak dla mnie... bardzo mało się różni od tego, jaki robię sobie codziennie.
Moze to wina słabo widocznej górnej powieki?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg usgfuysfdsfd.jpg (50,1 KB, 58 załadowań)
__________________
"Człowiek nie jest stworzony do klęski.
Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać"
[Ernest Hemingway]

30.37.45
75.74.50
Nikaa1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-23, 11:30   #15
kamikayla
Zadomowienie
 
Avatar kamikayla
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 236
Dot.: Nietypowy typ urody - jaki makijaż?

Moim zdaniem wyszedł ślicznie. Twoje oczko stało się wyraziste. Możesz dodać jeszcze więcej czerni na górną powiekę, np. na wieczór. Ale myślę, że naprawdę jest ślicznie
kamikayla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-23, 11:35   #16
Nikaa1990
Wtajemniczenie
 
Avatar Nikaa1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 563
Dot.: Nietypowy typ urody - jaki makijaż?

Cytat:
Napisane przez kamikayla Pokaż wiadomość
Moim zdaniem wyszedł ślicznie. Twoje oczko stało się wyraziste. Możesz dodać jeszcze więcej czerni na górną powiekę, np. na wieczór. Ale myślę, że naprawdę jest ślicznie
No nie wiem, może ja za dużo od siebie wymagam...
Jak widzę to wszystkie śliczne makijaże na MM to serce mi się kraje, że nie mogę się tak pomalować
__________________
"Człowiek nie jest stworzony do klęski.
Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać"
[Ernest Hemingway]

30.37.45
75.74.50
Nikaa1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-23, 11:50   #17
kamikayla
Zadomowienie
 
Avatar kamikayla
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 236
Dot.: Nietypowy typ urody - jaki makijaż?

Cytat:
Napisane przez Nikaa1990 Pokaż wiadomość
No nie wiem, może ja za dużo od siebie wymagam...
Jak widzę to wszystkie śliczne makijaże na MM to serce mi się kraje, że nie mogę się tak pomalować
Ja myślę, że to jest kwestia wprawy i chęci poeksperymentowania. W czerni naprawdę Ci pięknie... Możesz też jeszcze więcej czerni dodać przy linii rzęs a na powiekę szarość. Tzw. przydymione oko będzie Ci ślicznie pasować. Masz niesamowity kolor oczu i musisz się starać go uwydatnić bo to on gra główną rolę w Twoim makijażu Takie jest przynajmniej moje zdanie
kamikayla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:59.