Małe, lekko skośne oczy! Jak je pamlować! Krok po kroku dla początkujących! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-12-29, 20:53   #1
sympozjum
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 10

Małe, lekko skośne oczy! Jak je pamlować! Krok po kroku dla początkujących!


Mam małe i lekko skosne oczy do tego kompletnie nie umiem ich malować
Prosiła bym jakąś życzliwą osobę, która zna się na tym o jakieś rady opisy itd.
Pozatym nie wiemjakich kolorów używać. Poprostu dramat. Prosze o pomoc

Wiem, że pewnie jest tutaj z milon podobnych watków, jednakże ja nie znalazłam takiego, który zadowolił by mnie w pełni dlatego postanowiłam założe ten.
Prosze mnie za to nie krytykować!
sympozjum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-29, 21:00   #2
Ines-ka
Zakorzenienie
 
Avatar Ines-ka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 890
Dot.: Małe, lekko skośne oczy! Jak je pamlować! Krok po kroku dla początkujących!

Zobacz filmy Azjatek na youtubie. Zazwyczaj mają nieduże oczy. Stosują różne triki i oczy wyglądają inaczej. Spróbuj rozświetlających cieni, różnego cieniowania (kształt banana w zewn. kąciku) cieniami w różnych odcieniach. W zewn. powinien być ciemniejszy. Kreski na górnej powiece eyelinerem odpowiednio narysowane i wyciągnięte też powiększają oko.

Edytowane przez Ines-ka
Czas edycji: 2008-12-29 o 21:01
Ines-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-29, 21:28   #3
Jeanne90
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanne90
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 842
Dot.: Małe, lekko skośne oczy! Jak je pamlować! Krok po kroku dla początkujących!

Cytat:
Napisane przez sympozjum Pokaż wiadomość
Pozatym nie wiemjakich kolorów używać. Poprostu dramat. Prosze o pomoc
Hmm na pewno ktoś podpowie Ci, jakich kolorów używać, podczas gdy nie podałaś ani koloru oczu, ani koloru włosów, ani odcienia cery, nic...
__________________
Jeanne90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-29, 22:18   #4
iustitia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lizbona
Wiadomości: 1 881
Dot.: Małe, lekko skośne oczy! Jak je pamlować! Krok po kroku dla początkujących!

Jest też wątek o makijażach azjatek, jeśli wygodniej Ci wzorować się na zdjęciach niż filmach.
iustitia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-29, 22:23   #5
panierrka
Zadomowienie
 
Avatar panierrka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 323
Dot.: Małe, lekko skośne oczy! Jak je pamlować! Krok po kroku dla początkujących!

Ja mam małe, skośne oczy, w dodatku ciemne

Mój sprawdzony makijaż to:
-beżowy cień prawie pod same brwi
-nieco ciemniejszy na zgięciu powieki
-brązowa kreska od połowy oka do zewnętrznego kącika. JEDNAK nie podchodzi ona do samego kącika! nieco przed podrywasz lekko kreskę do góry
-ciemna kreska na dole, od 2/3 szerokości oka, patrząc od nosa, która podkreśla skośnosc
-jeśli kreska jest zbyt wyraźna lub ma tendencję do rozmazywania, delikatnie nakładam na nią najciemniejszy brązowy cień

drugi sprawdzony jest banalnie prosty:
-biała kreska na wewnętrznej stronie oka na dole i zaraz nad linią rzęs na górnej (daruję sobie tylko obrysowanie kącika od nosa, a tak to na okrągło)

I w obu jest najważniejsze mocne wytuszowanie rzęs!

ps. Dobrze czasem podkreślic kształt oka rzęsami, tuszując głównie te przy zewnętrznym kąciku oka.
__________________
1. Anonimowość w internecie to mit.
2. Wszystko wrzucone do internetu zostanie w nim na zawsze.
3. Jeżeli wyśmiewasz czyjś błąd ortograficzny to znaczy, że nie masz argumentów.

Rozsądek przede wszystkim.

Pisz poprawnie zamiast szukać wymówek...!
...albo chociaż się staraj - tak jak ja

Edytowane przez panierrka
Czas edycji: 2008-12-29 o 22:28
panierrka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-30, 10:09   #6
sympozjum
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 10
Dot.: Małe, lekko skośne oczy! Jak je pamlować! Krok po kroku dla początkujących!

Cytat:
Napisane przez Jeanne90 Pokaż wiadomość
Hmm na pewno ktoś podpowie Ci, jakich kolorów używać, podczas gdy nie podałaś ani koloru oczu, ani koloru włosów, ani odcienia cery, nic...
Nie podałam, ponieważ chce, żeby ten wątek był dla szerokiej grupy dziewczyn, które mają podobne oczy do mnie, lecz inny kolor.

Osobiście oczy mam zielonek (jesień, zima) czyli sezon obecny.
Natomiast wiosną,a szczególnie latem oczy nabierają koloru lekko niebieskawego. Sama nie wiem dlaczego tak się dzieje.

PANIERRKA DZIĘKUJE ZA INFORMACJĘ.

Edytowane przez sympozjum
Czas edycji: 2008-12-30 o 10:10
sympozjum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-30, 13:31   #7
kakeru
Przyczajenie
 
Avatar kakeru
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 11
Dot.: Małe, lekko skośne oczy! Jak je pamlować! Krok po kroku dla początkujących!

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=10333
kakeru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-30, 13:37   #8
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: Małe, lekko skośne oczy! Jak je pamlować! Krok po kroku dla początkujących!

Przejrzyj wątek "makijaż dla Azjatek"

Ja stosuję cienie rozświetlające i białą kreskę po wewnętrznej części dolnej powieki (tzn. dopiero zaczęłam stosować po przejrzeniu w/w wątku). No i bardzo tuszuję rzęsty.

Taki jest mniej więcej efekt i różnica (przed i po):

1) Bez makijażu
2) Czarna kreska eyelinerem (imho zwęża oko)
3) Oko rozświetlone perłowymi cieniami + jasno różowa (praktycznie biała) kreska na dolnej, wewnętrznej powiece.

Ja też na razie nie umiem malować moich oczu, a co gorsza nawet gdy nałożę bazę, to cień się szybko ściera. Wierzę jednak, że praktyka czyni mistrza
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg asda.jpg (7,7 KB, 91 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obraz 013.jpg (13,7 KB, 83 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obraz 1159.jpg (19,9 KB, 79 załadowań)
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-30, 21:41   #9
panierrka
Zadomowienie
 
Avatar panierrka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 323
Dot.: Małe, lekko skośne oczy! Jak je pamlować! Krok po kroku dla początkujących!

Niestety, przy takiej budowie oczu po pierwsze mało widac kreski, cienie (patrzac na wprost), a po drugie cienie się szybko rozcieraja (a przy tłustej cerze, to

Mój sposób na to, to:
niekremowanie powieki (niesamowite, ile osób to robi przed make-upem)
nakładam małą ilosc korektora w płynie/podkładu na powiekę
czasem pudruję

i dopiero nakładam cień.

Później postaram się wrzucic jakies fotki makijaży z mojego stałego repertuaru, może komuś się przyda, a może ktoś w czymś je poprawi
__________________
1. Anonimowość w internecie to mit.
2. Wszystko wrzucone do internetu zostanie w nim na zawsze.
3. Jeżeli wyśmiewasz czyjś błąd ortograficzny to znaczy, że nie masz argumentów.

Rozsądek przede wszystkim.

Pisz poprawnie zamiast szukać wymówek...!
...albo chociaż się staraj - tak jak ja
panierrka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-30, 21:49   #10
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: Małe, lekko skośne oczy! Jak je pamlować! Krok po kroku dla początkujących!

Cytat:
Napisane przez panierrka Pokaż wiadomość
Niestety, przy takiej budowie oczu po pierwsze mało widac kreski, cienie (patrzac na wprost), a po drugie cienie się szybko rozcieraja (a przy tłustej cerze, to

Mój sposób na to, to:
niekremowanie powieki (niesamowite, ile osób to robi przed make-upem)
nakładam małą ilosc korektora w płynie/podkładu na powiekę
czasem pudruję

i dopiero nakładam cień.
Ja już próbowałam bazę, fluidy, korektory ale po pewnym czasie i tak się rozciera...nawet najbardziej markowy cień
A kresek faktycznie nie widać. Nawet najcieńsze pociągnięcie eyelinerem pokrywa niemal całą powiekę i przytłacza oko

Cytat:
Napisane przez panierrka Pokaż wiadomość
Później postaram się wrzucic jakies fotki makijaży z mojego stałego repertuaru, może komuś się przyda, a może ktoś w czymś je poprawi
Daj koniecznie
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-31, 15:41   #11
sympozjum
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 10
Dot.: Małe, lekko skośne oczy! Jak je pamlować! Krok po kroku dla początkujących!

Właśnie kiedy tylko użyję eyelinera dostaje mini depresji, bo kreski wychodza mi na 1/2 powieki, ćwicze to praktycznie codziennie, ale nie bardzo mi wychodzi mimo tego, że kreski są w miarę cienkie i tak wygląda to makabrycznie, bo moje ślypia są ewidentnie małe. Jednak nie załamuję się, ponieważ podobają mi się moje oczy, gdyż w mojej okolicy nikt takich nie ma...to mnie chyba najbardziej cieszy.
Chciała bym tylko je podkreślić!
sympozjum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-05, 16:27   #12
panierrka
Zadomowienie
 
Avatar panierrka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 323
Dot.: Małe, lekko skośne oczy! Jak je pamlować! Krok po kroku dla początkujących!

No to wrzucam fotki Niestety, z komórki, cyfrówka niedysponowana.

1. to moje oko nagie do porównania
2. Makijaż opisany jako pierwszy. Niestety, kolorki za słabe wyszły.
3. Oko z białą kredką
4. Fioletowy makijaż. Głównie, chodzi w nim o to, aby brzeg plamy koloru przy zewnętrznym kąciku oka był przedłużeniem dolnej krawędzi oka Zaczynam od zrobienia zarysu tej linii, potem wzmacniam kolor i wyciągam na nieruchomą częsc powieki wytuszowałam tylko te przy zewnętrznym kąciku.

Proszę nie zwracac uwagi na rzęsy, niedawno zmieniłam tusz z telescopic na lash architecta carbon gloss, z którym nie mogę się polubic :|
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg oko natural.jpg (20,5 KB, 123 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg oko braz.jpg (22,5 KB, 123 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg oko biel.jpg (16,2 KB, 107 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg oko fiolet.jpg (14,9 KB, 156 załadowań)
__________________
1. Anonimowość w internecie to mit.
2. Wszystko wrzucone do internetu zostanie w nim na zawsze.
3. Jeżeli wyśmiewasz czyjś błąd ortograficzny to znaczy, że nie masz argumentów.

Rozsądek przede wszystkim.

Pisz poprawnie zamiast szukać wymówek...!
...albo chociaż się staraj - tak jak ja
panierrka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-05, 16:32   #13
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: Małe, lekko skośne oczy! Jak je pamlować! Krok po kroku dla początkujących!

Panierrka ten fioletowy makijaż jest boski

Mogę go od Ciebie zgapić? Świetnie podkreśla oko...miodzik
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-05, 16:41   #14
panierrka
Zadomowienie
 
Avatar panierrka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 323
Dot.: Małe, lekko skośne oczy! Jak je pamlować! Krok po kroku dla początkujących!

Po to tutaj to wrzuciłam ja tez pewnie gdzies to zgapiłam
__________________
1. Anonimowość w internecie to mit.
2. Wszystko wrzucone do internetu zostanie w nim na zawsze.
3. Jeżeli wyśmiewasz czyjś błąd ortograficzny to znaczy, że nie masz argumentów.

Rozsądek przede wszystkim.

Pisz poprawnie zamiast szukać wymówek...!
...albo chociaż się staraj - tak jak ja
panierrka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-05, 17:59   #15
zuuzuushii
Raczkowanie
 
Avatar zuuzuushii
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 91
Dot.: Małe, lekko skośne oczy! Jak je pamlować! Krok po kroku dla początkujących!

też mam małe wąskie lekko skośne oczy (podobno). Nie umiem się zupełnie malować, zresztą nie przykładam do tego większej uwagi. Najczęściej traktuję je eyelinerem, czasem doklejam kępkę rzęs na końcach aby je jeszcze podkreślić. Niestety nie mogę używać kredki ponieważ jest za gruba jak na moje oczęta. Ostatnio po tym jak zrobiłam sobie grzywkę zaczęłam dodatkowo podkreślać skośną kreską na dole na co nigdy wcześniej bym się nie zdecydowała.

Może jak zrobię może fotki to pokażę.
zuuzuushii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-05, 18:15   #16
skarbiatko
Zakorzenienie
 
Avatar skarbiatko
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 20 564
Dot.: Małe, lekko skośne oczy! Jak je pamlować! Krok po kroku dla początkujących!

ja najzwyczajniej rozcieram brązową kredkę dokoła oka,ważne żeby nie było widać wyraźnej kreski a górę powieki i kącik tuż przy nosie rozświetlam jasnym cieniem i jest git acha i zalotka albo podkręcający rzęsy tusz
skarbiatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-05, 18:20   #17
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: Małe, lekko skośne oczy! Jak je pamlować! Krok po kroku dla początkujących!

Nie umiem.
Pomalowałam się w ten sposób i kicha...efekt marny a po 10 minutach cień się roztarł

Ja nie wiem czy to jest kwestia braku wprawy, nieumiejętnego korzystania z narzędzi czy może tej piekielnej powieki.

Moje oko wygląda dobrze, gdy jest rozświetlone i wytuszowane...większa "kombinatoryka" nie przechodzi
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-05, 18:34   #18
panierrka
Zadomowienie
 
Avatar panierrka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 323
Dot.: Małe, lekko skośne oczy! Jak je pamlować! Krok po kroku dla początkujących!

Cytat:
Napisane przez Kira87 Pokaż wiadomość
Nie umiem.
Pomalowałam się w ten sposób i kicha...efekt marny a po 10 minutach cień się roztarł
Mi ten akurat makijaz nie lubi sie rozmazywac, bo prawie nie ma koloru na górnej ruchomej powiece. W kazdym razie warto pocwiczyc, na wieczorne wyjscia doskonale pasuje

Cytat:
Napisane przez zuuzuushii Pokaż wiadomość
też mam małe wąskie lekko skośne oczy (podobno). Nie umiem się zupełnie malować, zresztą nie przykładam do tego większej uwagi. Najczęściej traktuję je eyelinerem, czasem doklejam kępkę rzęs na końcach aby je jeszcze podkreślić. Niestety nie mogę używać kredki ponieważ jest za gruba jak na moje oczęta. Ostatnio po tym jak zrobiłam sobie grzywkę zaczęłam dodatkowo podkreślać skośną kreską na dole na co nigdy wcześniej bym się nie zdecydowała.

Może jak zrobię może fotki to pokażę.
Jakbyś mogła, to wrzuc

Ja nie mam pojęcia, jak zrobic kreske, zeby nie przytłaczała oka
__________________
1. Anonimowość w internecie to mit.
2. Wszystko wrzucone do internetu zostanie w nim na zawsze.
3. Jeżeli wyśmiewasz czyjś błąd ortograficzny to znaczy, że nie masz argumentów.

Rozsądek przede wszystkim.

Pisz poprawnie zamiast szukać wymówek...!
...albo chociaż się staraj - tak jak ja
panierrka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-05, 20:16   #19
sympozjum
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 10
Dot.: Małe, lekko skośne oczy! Jak je pamlować! Krok po kroku dla początkujących!

Ja ćwiczyła, ćwiczyłam, ćwiczyłam i jeszcze raz ćwiczyłam...iii widzę mały efekty mojego treningu!

Kreska eyelinerem wychodzi mi coraz lepiej;D

Ostatnio postanowim się odchamić i elegancko wymalowac dla mojego TŻ , nie uwierzył, że zrobiłam to sama.
Postawiłam na kolor złoty i brązowy,w sumie jakos to wyszło skoro sie podobało mojemu wybrankowi to musiało być w miare dobrze, bo to wybredny człowiek;p
sympozjum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:37.