czy na siłowni faktycznie da się przytyć? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-09-09, 15:31   #1
rudaBlondynka123
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 4

czy na siłowni faktycznie da się przytyć?


mam 24 lata. ważę tylko 43 kg przy wzroście 163. niczego sobie nie odmawiam, jem na co mam ochotę a i tak jestem chuda jak patyk...wszyscy mi mówią że mam super sylwetkę ale mi się nie podoba, bardzo chciałabym ważyc przynajmniej 60 kg. myślałam że mam coś z tarczycą czy czyms innym, zrobiłam wszystkie badanis krwi które zlecił lekarz i wyszły dobrze a jak to stwierdził lekarz- nawet bardzo dobrze i po prostu taki mam metabolizm, ja już nie mam ochoty tego słuchać, chciałam aby przepisała mi jakieś leki na spowolnienie metabolizmu ale powiedziała że tego mi na pewno nie przepisze bo ja bardzo dobrze wyglądam i nie jedna może mi zazdrościć a te tabletki mogą mi bardziej zaszkodzić niż pomóc i ona do tego ręki nie przyłoży. ze jak mi zależy to zebym szła do endokrynologa na leczenie hormonalne. ona przepisuje mi jedynie coraz silniejsze leki uspokajające, ze może tu jest problem. jestem od paru miesięcy strasznie nerwowa, wszystko działa mi na nerwy byle pierdoła mnie wyprowadza z równowagi. Tylko te leki wcale na mnie nie działają i przepisała mi wczoraj jeszcze mocniejsze mówiąc że to są najmocniejsze jakie mi może przepisać i jeżeli nawet one mi nie pomogą to znaczy że problem nie tkwi w lekach, nerwach tylko w psychice. i tak pomyślałam że może jak pójdę na basen i siłownię to po okiem trenera personalnego uda mi się przytyć z czasem te 15 kg? czy przy takim szybkim metabolizmie się nie uda?
rudaBlondynka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-10, 08:23   #2
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: czy na siłowni faktycznie da się przytyć?

Cytat:
Napisane przez rudaBlondynka123 Pokaż wiadomość
mam 24 lata. ważę tylko 43 kg przy wzroście 163. niczego sobie nie odmawiam, jem na co mam ochotę a i tak jestem chuda jak patyk...wszyscy mi mówią że mam super sylwetkę ale mi się nie podoba, bardzo chciałabym ważyc przynajmniej 60 kg. myślałam że mam coś z tarczycą czy czyms innym, zrobiłam wszystkie badanis krwi które zlecił lekarz i wyszły dobrze a jak to stwierdził lekarz- nawet bardzo dobrze i po prostu taki mam metabolizm, ja już nie mam ochoty tego słuchać, chciałam aby przepisała mi jakieś leki na spowolnienie metabolizmu ale powiedziała że tego mi na pewno nie przepisze bo ja bardzo dobrze wyglądam i nie jedna może mi zazdrościć a te tabletki mogą mi bardziej zaszkodzić niż pomóc i ona do tego ręki nie przyłoży. ze jak mi zależy to zebym szła do endokrynologa na leczenie hormonalne. ona przepisuje mi jedynie coraz silniejsze leki uspokajające, ze może tu jest problem. jestem od paru miesięcy strasznie nerwowa, wszystko działa mi na nerwy byle pierdoła mnie wyprowadza z równowagi. Tylko te leki wcale na mnie nie działają i przepisała mi wczoraj jeszcze mocniejsze mówiąc że to są najmocniejsze jakie mi może przepisać i jeżeli nawet one mi nie pomogą to znaczy że problem nie tkwi w lekach, nerwach tylko w psychice. i tak pomyślałam że może jak pójdę na basen i siłownię to po okiem trenera personalnego uda mi się przytyć z czasem te 15 kg? czy przy takim szybkim metabolizmie się nie uda?



Może to szybki metabolizm a moze problemy z wchłanianiem,a moze jesz byle co i wcale nie w taki dużych ilosciach jak ci się wydaje. Stres tez pali kalorie + upośledza wchłanianie.

+ Zwłaszcza kobiety często maja przekonanie ze tyyyle jedzą, a jak policzyć kalorie to wychodzi słabizna.
ważne jest tez co się je, z cukierków i sałaty masy mięśniowej nie zbudujesz.



Niemniej jednak, co by nie było o ile to nie jakiś problem z tarczycą czy wchłanianiem, wysiłek siłowy ułożony w jakiś mający ręce i nogi długofalowy plan (więcej nie oznacza lepiej, mięśnie budują się w czasie regeneracji!) + sensowna dieta powinny pomóc rozbudować masę wiec i zwiększyć tym samym wagę.


No 60 kilo przy 163 cm to już by musiała być bardzo atletyczna sylwetka albo podbita wyższym % tłuszczu, i dobre parę lat pracy, ale niemożliwe to nie jest, o ile jak wspomniałam- faktycznie ze zdrowiem wszytko OK.


szybki metabolizm w granicach normy, nie znika kalorii, tylko zwyczajnie trzeba więcej i
_sensowniej_ jeść. Koniec magii.


Z własnego doswiadczenia: całe życie byłam chuda jak szpilka.
W 3 lata treningów _wytrzymałościowo_ siłowych, nabudowałam 6 kilo masy głownie mięśniowej.
Nie lubię typowego treningu siłowego bo mnie śmiertelnie nudzi, bazuję na zajęciach typu trening funkcjonalny, magic-baar (odmiana body-pump), lekki crossfit, czasami idę na jakieś interwały czy mocniejsze TBC w ramach podbudowania wydolności lub po prostu towarzysko.


Ale trzeba było bardzo solidnie jeść i przy dobieraniu ciężarów się nie żałować i nie bać ich.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-11, 07:14   #3
adleta
Przyczajenie
 
Avatar adleta
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 12
Dot.: czy na siłowni faktycznie da się przytyć?

Cytat:
Napisane przez rudaBlondynka123 Pokaż wiadomość
mam 24 lata. ważę tylko 43 kg przy wzroście 163. niczego sobie nie odmawiam, jem na co mam ochotę a i tak jestem chuda jak patyk...wszyscy mi mówią że mam super sylwetkę ale mi się nie podoba, bardzo chciałabym ważyc przynajmniej 60 kg. myślałam że mam coś z tarczycą czy czyms innym, zrobiłam wszystkie badanis krwi które zlecił lekarz i wyszły dobrze a jak to stwierdził lekarz- nawet bardzo dobrze i po prostu taki mam metabolizm, ja już nie mam ochoty tego słuchać, chciałam aby przepisała mi jakieś leki na spowolnienie metabolizmu ale powiedziała że tego mi na pewno nie przepisze bo ja bardzo dobrze wyglądam i nie jedna może mi zazdrościć a te tabletki mogą mi bardziej zaszkodzić niż pomóc i ona do tego ręki nie przyłoży. ze jak mi zależy to zebym szła do endokrynologa na leczenie hormonalne. ona przepisuje mi jedynie coraz silniejsze leki uspokajające, ze może tu jest problem. jestem od paru miesięcy strasznie nerwowa, wszystko działa mi na nerwy byle pierdoła mnie wyprowadza z równowagi. Tylko te leki wcale na mnie nie działają i przepisała mi wczoraj jeszcze mocniejsze mówiąc że to są najmocniejsze jakie mi może przepisać i jeżeli nawet one mi nie pomogą to znaczy że problem nie tkwi w lekach, nerwach tylko w psychice. i tak pomyślałam że może jak pójdę na basen i siłownię to po okiem trenera personalnego uda mi się przytyć z czasem te 15 kg? czy przy takim szybkim metabolizmie się nie uda?
Radzę psychoterapię na początek, bo problemów z nerwami nie należy bagatelizować, warto się temu przyjrzeć i rozpracować te problemy ze specjalistą. Stres też może zjadać kalorie.

Jeśli chcesz przytyć to polecam dobrego dietetyka, kolega miał podobny problem, nie mógł przytyć, dietetyk poradził co i jak jeść, okazało się, że wystarczy jeść dużo odpowiednich rzeczy, które ten metabolizm nieco spowolnią. Ale też tłuszcz niekoniecznie da Ci efekt jakiego się spodziewasz więc do diety dodałabym trening, aby próbować przybrać masę mięśniową.

Powodzenia!

Wysłane przy użyciu Tapatalka
__________________
'szarpię życie za brzeg listka'
adleta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-11, 09:09   #4
rudaBlondynka123
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 4
Dot.: czy na siłowni faktycznie da się przytyć?

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
No 60 kilo przy 163 cm to już by musiała być bardzo atletyczna sylwetka
w sensie, że to za dużo, czy za mało?
rudaBlondynka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-13, 07:50   #5
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: czy na siłowni faktycznie da się przytyć?

Cytat:
Napisane przez rudaBlondynka123 Pokaż wiadomość
w sensie, że to za dużo, czy za mało?

W sensie, że każdy z daną wagą wygląda inaczej, bo ma inny kościec, inne obwody z tym związane, inna budowę.

Ani za dużo, ani za mało, co się komu podoba.
Ale jeśli to ma być masa mięśniowa, to dla kobiety o tym wzroście, to jest bardzo dużo, bardzo solidnej pracy i odpowiedniej diety nakierowanych na rozbudowę mięśni. Trzeba to liczyć w latach.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-14, 07:57   #6
Ada_3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 3
Dot.: czy na siłowni faktycznie da się przytyć?

Od siłowni możesz zdobyć tkankę mięśniową, więc co za tym idzie wagę. Lecz lepiej udać się do jakiegoś trenera/dietetyka by rozpisał dobry plan na masę .

Ja miałam odwrotnie, chciałam schudnąć i pomógł mi efektywnyplan.pl.
Ada_3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-23, 09:10   #7
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: czy na siłowni faktycznie da się przytyć?

Sama tego nie ogarniesz - tutaj rzeczywiście potrzebna jest fachowa pomoc

Moja przygoda z siłownią zaczęła się właśnie od tego,że w wieku 20 lat ważyłam 48kg przy wzroście 164cm. Odpowiedni trening i dieta spowodowały,że nabrałam ładnych kształtów i sylwetka z patykowatej zrobiła się bardziej kobieca i wysportowana
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-05-21, 06:15   #8
Rolandx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 4
Dot.: czy na siłowni faktycznie da się przytyć?

tylko bieganie, ja często koleżankom powtarzam, że np. od pływania na 100% przytyją, tylko łączenie aktywności coś da, najlepsze bieganie + coś np. bieganie + pływanie, bieganie + rower, bieganie + siłownia
Rolandx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-21, 10:19   #9
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: czy na siłowni faktycznie da się przytyć?

Cytat:
Napisane przez Rolandx Pokaż wiadomość
tylko bieganie, ja często koleżankom powtarzam, że np. od pływania na 100% przytyją, tylko łączenie aktywności coś da, najlepsze bieganie + coś np. bieganie + pływanie, bieganie + rower, bieganie + siłownia
Ze co? Jak mozna przytyc od aktywnosci fizycznej? Tyje sie od diety, ktora powinna po prostu byc bogatsza w kalorie niz nasze normalne zapotrzebowanie (najprosciej mowiac). Jesli ktos bedzie jadl za malo, to od aktywnosci fizycznej tylko dodatkowo schudnie. Opowiadasz jakies dziwne i nieprawdziwe rzeczy.
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-05, 12:08   #10
sylwia983
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 35
Dot.: czy na siłowni faktycznie da się przytyć?

Co za bzdury z tym łączeniem aktywności... pływanie i przytycie... Już widzę zawodowych pływaków np. na olimpiadzie jak wskakują ze słupków startowych do wody i prawie cała woda z basenu się wylewa
sylwia983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-05 13:08:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:18.