Studia w Danii - 2013/14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-09, 14:53   #1
queen_a
Raczkowanie
 
Avatar queen_a
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 49
Thumbs up

Studia w Danii - 2013/14


Hej. Jest już wątek o studiach w Wielkiej Brytanii, więc czemu nie w Danii? Obecnie zastanawiam się nad podjęciem studiów w tym kraju, patrzę strony - matura dopiero w przyszłym roku, także mam jeszcze czas. Jedna oferta kusi mnie! Muszę jeszcze napisać maila do sekretariatu, dopytać o parę rzeczy. Myślicie, że matura rozszerzona z angielskiego może poświadczyć o mojej znajomości angielskiego? Czy tylko i wyłącznie TOEFL/IELTS? I tak mam zapytać o to panią sekretarkę, ale być może wiecie coś na ten temat. I może są tu jakieś istotki, które studiują tam.
__________________
And the wild cards just keep getting wilder.

queen_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-09, 17:06   #2
samiha
Raczkowanie
 
Avatar samiha
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: skandynawia
Wiadomości: 194
Dot.: Studia w Danii - 2013/14

Ja studiowalam na cbs w Kopenhadze wiec jak masz pytania to pisz.
__________________
Before you diagnose yourself with depression or low self esteem, first make sure you are not, in fact, just surrounded by assholes.
samiha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-09, 20:52   #3
queen_a
Raczkowanie
 
Avatar queen_a
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 49
Dot.: Studia w Danii - 2013/14

Cytat:
Napisane przez samiha Pokaż wiadomość
Ja studiowalam na cbs w Kopenhadze wiec jak masz pytania to pisz.
Wyśmienicie! Oferta właśnie tej uczelni mnie urzekła. Mianowicie "Asian Studies Programme", gdzie można uzyskać Bsc, ale i Msc.

Jak to jest z angielskim? Czy matura rozszerzona to dla nich wystarczający dowód czy trzeba zdawać dodatkowe egzaminy?

Wynajmowałaś mieszkanie czy mieszkałaś w akademiku?

Na maturze chcę zdawać język polski, angielski i niemiecki na rozszerzeniu i matematykę na podstawie. Myślisz, że z takim zestawieniem mam szansę się dostać (nie licząc wyników)?

Jak ogólnie sobie poradziłaś? Wiadomo, że studia w innym mieście w Polsce to stres, a co dopiero zagranicą. Masz jakieś rady?

EDIT: Ach, zapomniałabym! Deadline na wysyłanie podań jest do 15 marca, to znaczy, że nie liczy się dla nich matura? Czy mam przesłać wyniki, jak sama je otrzymam - w czerwcu? Co w takim razie mam przesłać generalnie?

Przepraszam, ale jeszcze nie zapoznawałam się całkowicie ze stroną, stąd takie pytania.
__________________
And the wild cards just keep getting wilder.


Edytowane przez queen_a
Czas edycji: 2012-07-09 o 20:56
queen_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-10, 08:53   #4
samiha
Raczkowanie
 
Avatar samiha
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: skandynawia
Wiadomości: 194
Dot.: Studia w Danii - 2013/14

Cytat:
Jak to jest z angielskim? Czy matura rozszerzona to dla nich wystarczający dowód czy trzeba zdawać dodatkowe egzaminy?Na maturze chcę zdawać język polski, angielski i niemiecki na rozszerzeniu i matematykę na podstawie. Myślisz, że z takim zestawieniem mam szansę się dostać (nie licząc wyników)?
(Polacze te pytania razem)

Kierunek ktory Cie interesuje wymaga zdania:
Angielskiego na poziomie A
Matematyki na poziomie B
Histori na poziomie B
WOS tu to sie nazywa social studies B
International Economics B
History of Ideas B or Contemporary History B.
Jak widzisz nie wszystkie kierunki mozna zdac na polskiej maturze dlatego liczy sie ogolna liczba punktow GPA o czym napisze Ci ponizej.
Musisz miec rowniez zdany egzamin z jezyka chinskiego/japonskiego(w zaleznosci od kierunku na ktorym chcesz studiowac) na poziomie A min 6.0. Mozna to jednak ominac i zapisac sie na jednoroczny intensywny kurs nauki jezyka na CBS.

Wszystkie wymagania sa juz przekonwertowane na miedzynarodowy system oceniania ale mozesz sobie wyliczyc swoje wyniki na stronie Ministwrstwa Edukacji http://en.iu.dk/recognition/entry-to-higher-education

Co do GPA:
Przy aplikacji wszystkich dokumentow musisz wypelnic list w ktorym opiszesz swoje doswiadczenia w pracy, dzialalnosc w roznych organizacjach, zdane egzaminy jezykowe (TOEFL,IELTS,Cambridge Proficiency Certificate i inne). Im wiecej masz do pokazania tym wieksza szansa na dostanie sie na studia. W zeszlym roku zeby dostac sie na kierunek z chinskim trzeba bylo miec gpa na poziomie 9,1(45 miejsc), a na japonski 6,5 (40 miejsc).

Tu masz wszystko ladnie opisane:
http://www.optagelse.dk/vejledninger..._form_2011.pdf

Jest jeszcze obowiazkowo do napisania list motywacyjny na ok 2 strony na jeden z wybranych tematow:
Cytat:
My contribution - though my background and experience - to an international programme and how I will benefit from studying in the international enviroment of CBS.
Cytat:
My motivation for studying the programme and how I can contribute to the programme.
Cytat:
My career objectives and how the programme contributes to achieving my goals.

Cytat:
Wynajmowałaś mieszkanie czy mieszkałaś w akademiku?Jak ogólnie sobie poradziłaś? Wiadomo, że studia w innym mieście w Polsce to stres, a co dopiero zagranicą. Masz jakieś rady? Jak ogólnie sobie poradziłaś? Wiadomo, że studia w innym mieście w Polsce to stres, a co dopiero zagranicą. Masz jakieś rady?
JA wyjechalam z Polski do Dani tylko na wakacje, a zostalam, rzucilam studia i zaczelam pracowac tutaj. Po roku poszlam na uczelnie raz jeszcze. Pamietaj ze ja dostalam pozwolenie na pobyt tylko ze wzgledu na prace dlatego bylo mi latwiej wynajac mieszkanie i zalatwiac inne papierkowe sprawy jak ubezpieczenie i inne. Jezeli sie bedziesz ubiegac o pozwolenie ze wzgledu na studia bedzie Ci trudniej wynajac mieszkanie( przynajmniej legalnie...) dlatego jedyna opcja to akademik ale tu znowu sa koszta i to spore, i ograniczona ilosc miejsc dlatego trzeba skladac podania bardzo szybko. Im dalej od Kopenhagi tym taniej ale dochodzi czas i koszta dojazdu a niekiedy nawet rower nie pomoze.
Mi bylo latwiej studiowac bo znalam miasto, mialam duzo znajomych i przede wszystkim prace dzieki ktorej moglam kupic wszystkie potrzebne ksiazki ktore w Dani kosztuja fortune oraz prowadzic aktywne zycie studenckie
Wiekszosc ludzi ktorzy studiuja na cbs maja juz doswiadczenie a te studia to tylko nastepny punkt w ich karierze. Co nie oznacza ze sa to stare dziadki jest duzo mlodych ludzi, duzo imprez, wyjazdow etc. Przewazajaca czesc nauki opiera sie na pracy w grupach, badaniach czy praktykach w roznych firmach-nie ma dlugich wykladow ani wbijania hasel na sesje. Pisze sie duzo esejow, a na kierunku ktory Cie interesuje jest obowiazkowy wyjazd do azji na pol roku.


Cytat:
EDIT: Ach, zapomniałabym! Deadline na wysyłanie podań jest do 15 marca, to znaczy, że nie liczy się dla nich matura? Czy mam przesłać wyniki, jak sama je otrzymam - w czerwcu? Co w takim razie mam przesłać generalnie?
Ja mialam rok przerwy wiec dokumenty zlozylam w terminie ale wiem ze mozna sie skontaktowac z biurem i przelozyc date doreczenia wszystkich dokumentow.
Pod tym adresem masz wiekszosc informacji na temat terminow:

http://www.cbs.dk/en/Degree-Programm.../Documentation

Cytat:
Przepraszam, ale jeszcze nie zapoznawałam się całkowicie ze stroną, stąd takie pytania.
Pytaj smialo, z checia wroce pamiecia do tych czasow
__________________
Before you diagnose yourself with depression or low self esteem, first make sure you are not, in fact, just surrounded by assholes.
samiha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-10, 19:12   #5
lemonbalm_me
Przyczajenie
 
Avatar lemonbalm_me
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 12
Dot.: Studia w Danii - 2013/14

hej, zamierzam studiować, już w tym roku, nie w stolicy; jedno co to boję się o znalezienie tam pracy, ponoć nawet dorywczą i typu sprzątanie jest trudno znaleźć bez j.duńskiego... chciałabym, żeby te studia były też początkiem zaczepienia się w tym kraju ale czy to się uda i jak to zrobić, oto jest pytanie
lemonbalm_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 19:13   #6
djprinzesin
Rozeznanie
 
Avatar djprinzesin
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: JaponiA
Wiadomości: 724
Dot.: Studia w Danii - 2013/14

Cytat:
Napisane przez lemonbalm_me Pokaż wiadomość
hej, zamierzam studiować, już w tym roku, nie w stolicy; jedno co to boję się o znalezienie tam pracy, ponoć nawet dorywczą i typu sprzątanie jest trudno znaleźć bez j.duńskiego... chciałabym, żeby te studia były też początkiem zaczepienia się w tym kraju ale czy to się uda i jak to zrobić, oto jest pytanie
w jakim miescie zamierzasz studiowac? prawdą jest , ze bez dunskiego jest ciężko- ale nie ma rzeczy niemozliwych. Rozwozenie gazet, czy praca w magazynie zawsze sie znajdzie ;
__________________
djprinzesin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 22:54   #7
_Paulina_1989
Raczkowanie
 
Avatar _Paulina_1989
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 72
Dot.: Studia w Danii - 2013/14

Glowa do gory, z praca nie bedzie az takiego problemu. Znam dwie osoby (z mojej rodziny), ktore zarabialy przez dlugi zas na roznoszeniu gazetek i byly z tego tak dobre pieniadze, ze wystarczylo na wyjanecie mieszkania, utrzymanie auta oraz wyzywienie. A dunskiego ani angielskiego nie znali jak pojechali do Danii. Mowili tylko po polsku. Teraz dogaduja sie lamanym angielskim i maja sie dobrze. Prosze sie na zapas nie martwic Pozdrawiam i zycze udanego studiowania
__________________
BLOG szczęśliwej mieszkanki Północnej Karoliny.
_Paulina_1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-13, 12:32   #8
lemonbalm_me
Przyczajenie
 
Avatar lemonbalm_me
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 12
Dot.: Studia w Danii - 2013/14

Skoro już został poruszony temat gazet czy w Danii funkcjonuje takie coś jak rozdawanie ulotek na ulicy, bądź roznoszenie po skrzynkach gazetek marketowych? Zawsze można dorobić drobniaki, na początek dobre i to Czy takiej pracy też się szuka w biurze vikar?
lemonbalm_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-14, 01:38   #9
_Paulina_1989
Raczkowanie
 
Avatar _Paulina_1989
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 72
Dot.: Studia w Danii - 2013/14

Cytat:
Napisane przez lemonbalm_me Pokaż wiadomość
Skoro już został poruszony temat gazet czy w Danii funkcjonuje takie coś jak rozdawanie ulotek na ulicy, bądź roznoszenie po skrzynkach gazetek marketowych? Zawsze można dorobić drobniaki, na początek dobre i to Czy takiej pracy też się szuka w biurze vikar?
ja wlasnie o takim roznoszeniu gazetek po osiedlu mowilam. Zwykle robi się to nocą, więc warto miec kogos przy sobie - tzn isc parami. Zawsze razniej

I w zaleznosci od tego ile sie pracuje, mozna na tym dobrze zarobic - nie, nie sa to drobniaki. Ludzie sie z tego normalnie utrzymuja - imigranci.
__________________
BLOG szczęśliwej mieszkanki Północnej Karoliny.
_Paulina_1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-02, 13:07   #10
KiraHudson
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1
Dot.: Studia w Danii - 2013/14

Witam,
Jestem obecnie studentką na IBA w Kolding. Postanowiłam prowadzić bloga, który ułatwi wam rozpoczęcie studiów w Danii. Staram się na bieżąco umieszczać tam informacje dotyczące pobytu, ale chętnie odpowiem też na wasze pytania (proszę o kontakt przez bloga).
http://www.astestudy.blogspot.com
Pozdrawiam
KiraHudson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-11, 16:47   #11
elionka
Raczkowanie
 
Avatar elionka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 261
GG do elionka
Dot.: Studia w Danii - 2013/14

Hej!

Ja również planuję zrealizować moje skandynawskie marzenia.
W tym roku piszę maturę (ang i mat rozsz.), jakoś w styczniu planuję zdawać IELTS.
Jeżeli chodzi o kierunki, interesują mnie wszelkie związane z grafiką, designem, ew. w połączeniu z technologiami informatycznymi, czy biznesem.
Duńskiego nie umiem wcale, jedynie angielski na średnio-zaawansowanym poziomie, więc interesują mnie jedynie studia w języku angielskim.
Generalnie, dużo większa możliwość wyboru co do kierunków i uczelni jest dla tych duńskojęzycznych i po bachelorze... ja zamierzam startować od zera. Z tego co patrzyłam, na pewno Aalborg spełnia moje oczekiwania.

Czy była może któraś z was w podobnej sytuacji? Może któraś z was studiowała na tej uczelni/podobny kierunek?
Dodam, że nie mam tam rodziny/znajomych, musiałabym zacząć totalnie od zera (i chyba to najbardziej pociąga mnie w tej opcji nikt nie mówi, że będzie łatwo!)
elionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-25, 18:01   #12
Kolorowa_muszelka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1
Dot.: Studia w Danii - 2013/14

Witam Jezli ktos jest zaiteresowany studiami w Danii to mam dla was informacje. Sama jestem studenka w Danii ( studiuje logistyke) i wlasnie w marcu jade wraz z moim nauczycielem do Krakowa i Wroclawia promowac moja uczelnie, ktora ma takze inne kierunki - biznesowe, multimediadesign i chyba architekture, jeszcze dokladnie nie znam wszystkich .... Oczywiscie ja polecam logistyke :P Mozliwe ze bedzie tez z nami reprezentanka innych szkol Planujemy odwiedzic pare liceow w Krakowie i Wroclawiu, a dodatkowo zorganizowac dzien otwarty we Wroclawiu. Oczywiscie wtedy moge odpowiedziec na wasze pytania jako studenka a moj profesor bedzie mowil glownie o programie naszej szkoly. Studia w Danii sa bezplatne chyba jako jedyne w Europie ( mozliwe ze tez w Grecji). Na poczatku nie jest latwo, nie ma sie co oszukiwac ale naprawde warto! Moze ktoras z was chcialaby przyjsc posluchac?
Kolorowa_muszelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 20:11   #13
abisso
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4
Dot.: Studia w Danii - 2013/14

Nie wiem czy ktoś tu jeszcze zagląda, ale ostatnio przeczytałam, że od 2014 roku każdy obywatel z UE studiujący w pełnym wymiarze czasowym na uczelni wyższej w Danii i pracujący 10-12 godzin tygodniowo może ubiegać się o stypendium SU, które wynosi niecałe 6000 koron przed opodatkowaniem.
Poniżej link:
http://universitypost.dk/article/su-...-centre+opened

Jestem ciekawa jak to będzie funkcjonowało i czy nie ma w tym jakiegoś haczyka typu: musisz mieć potwierdzony swój wcześniejszy pobyt w Danii trwający min. 2 lata...
abisso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 20:25   #14
larethhe
Raczkowanie
 
Avatar larethhe
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 99
Dot.: Studia w Danii - 2013/14

na ten moment SU przysługuje studentom z poza Danii, jeśli pracowali wcześniej min.2 lata w Danii lub przebywali tutaj 5 lat.
__________________
au pair copenhagen


bloguję o au pair, podróżach i wielu innych
larethhe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-15, 11:11   #15
zuzanka09
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 9
Dot.: Studia w Danii - 2013/14

Ja ostatnio bardzo intensywnie szukam informacji dotyczących studiów w Danii. Natknęłam się na tę stronę xxx. Czy ktoś korzystał z tego rodzaju pośrednictwa? Oferta jest bardzo atrakcyjna, jeżeli rzeczywiście tak to ma wyglądać to w sumie nie ma się na czym zastanawiać.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2015-11-06 o 16:08 Powód: Reklama.
zuzanka09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-11, 14:33   #16
jkucharska
Raczkowanie
 
Avatar jkucharska
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 33
Dot.: Studia w Danii - 2013/14

Witam,


Jest tu jeszcze ktos kto mysli lub obecnie studjuje w Danii? Napiszcie cos o sobie! Rozwazam zrobienie tam magisterki i interesuje mnie wszystkie kwestie zwiazane z zyciem i studiowaniem tam
jkucharska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-10-11 15:33:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:46.