usuwanie "strupków", zaschniętej ropki z okolic oczu-czym to robicie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-06, 22:19   #1
mandarynkka86
Rozeznanie
 
Avatar mandarynkka86
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 798

usuwanie "strupków", zaschniętej ropki z okolic oczu-czym to robicie?


Dziewczyny mam takie pytanie.
Od pewnego czasu jedna z moich suń ma taki problem. Rano budzi się z zaropialymi oczkami. Wet mowil zeby podawać jej kropelki i to robie. (dexafree) Oczka przemywalam jej tez na biezaco, ale na straszliwie owłosionym ,kudlatym pyszczku wlasnie w okolicach oczek zrobily sie takie strupki brzydkie. Kupilam taki żel "zel do oczu i usuwania zażółceń" firmy Hery (jest napisane na nim Soin des Yeux) za 55 zł i powiem Wam ze wielka lipa...
Nie wiem czemu, ale ledwo co usuwa te zaschniete strupki. Ciagnac nie chce , bo boli, obcinac tez nie chce, namaczam i woda i rumiankeim i to "cholerstwo" zleźć nie chce.
Musialabym trzymac dluuuugggo wacik nasączony tym zelkiem --wtedy fajnie schodza, ale to musialoby trwac z 15 minut kolo jednego oka. Nie ze ja nie mam czasu, ale to uciazliwe bardzo dla teriera-stad bez ruchu z zakrytyk okiem 30 min,ponadto chyba nie tak to powinno dzialac. Zacytuje wam opis tego specyfiku:
Działa przeciwzapalnie, pozwala utrzymac higienę oczu jak rownież w łagodny sposob usunąc szpecące zażółcenia sierści przy oczach oraz przy brodzie. Nie zawiera wody utlenionej, nie wysusza, nie niszczy wlosa. SPOSOB UZYCIA:
Wacik nasączyć preparatem. Przemyć okolice oczu oraz wszystkie te miejsca, ktore ulegly zażółceniu i powinny być wyczyszczone. Nie wymaga spłukiwania, moze być uzyty do dwóch razy dziennie.
Wiecej porad w internecie na www.hery.pl

Niby z opisu wynika ze wszystko powinna zleźć, a tak niejest. Ponadto tam jest napisane "przemyc", a zeby byl efekt nie wystarczy przemyc, trzeba trzymac i to naprawde dlugo;/
Macie jakies SKUTECZNE sposoby, ale naprawde dobre i sprawdzone? Jakis kosmetyk?
__________________
mandarynkka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 23:41   #2
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: usuwanie "strupków", zaschniętej ropki z okolic oczu-czym to robicie?

mojemu burkowi wszelkie resztki zaschniętej ropy schodzą po prostu mokrą chusteczką

jeżeli nie schodzi to ja bym nie usuwała na siłę - nie sądzę żeby w słowie 'przemyć' zawierało się też 'zrobić 15 minutowy okład', a jak można stosować raz czy dwa razy dziennie to jeszcze się pies nabawi jakiegoś podrażnienia. jak psu się oczka wyleczą to w końcu samo zejdzie, a tak to jeszcze odpukać dodatkowy problem dojdzie.
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 00:08   #3
mandarynkka86
Rozeznanie
 
Avatar mandarynkka86
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 798
Dot.: usuwanie "strupków", zaschniętej ropki z okolic oczu-czym to robicie?

Tak tylko ze wiesz jak to zasycha i tam zostaje, to potem bedzie juz tego duzo wiecej niz teraz, i dopiero bedzie problem jak się to nawarstwi dookola oczu;/
ps- ja mu ocząt tym ni eprzemywam, tylko kolo oczka probuje, ale to nic nie daje, nawet oczek mu tym nie dotykam-staram sie to usunac z siersci dookola ocząt
__________________
mandarynkka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 00:15   #4
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: usuwanie "strupków", zaschniętej ropki z okolic oczu-czym to robicie?

bez przesady, oko mu raczej nie zarośnie, przecież to tylko przybrudzone futerko. tak czy siak uważam za mało rozważne stosowanie okładów z płynu, który ma zalecenia ograniczające częstość jego stosowania.
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 00:29   #5
mandarynkka86
Rozeznanie
 
Avatar mandarynkka86
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 798
Dot.: usuwanie "strupków", zaschniętej ropki z okolic oczu-czym to robicie?

Ja raz to probowalam zrobic i od tamtej pory jak widze ze sie nie da zrobic tego zgodnie z instrukcją to nie robie nic. Przemywam oczketa rumiankiem, czesc ropki i strupka schodzi, ale to co sie tam odklada wyglada źle i bardzo brzydko
__________________
mandarynkka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 07:03   #6
Stellanova
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 923
Dot.: usuwanie "strupków", zaschniętej ropki z okolic oczu-czym to robicie?

Najlepiej te krótkie włosy gdzie się odkłada przy oczach ostrzyć na króciutko.
ukochana5.jpg

Miałam kiedyś taki kłopot u shih-tzu, który już był "po" wystawach i stale obcinałam mu włoski przy oczach. W kącikach tworzyły sie takie zaschnięte maleńkie kuleczki - było to z wydzieliny oczy na skutek stałego drażnienia gałki ocznej przez włosy. Jak zaczęłam obcinać to się skończyło .
Stellanova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 12:13   #7
mandarynkka86
Rozeznanie
 
Avatar mandarynkka86
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 798
Dot.: usuwanie "strupków", zaschniętej ropki z okolic oczu-czym to robicie?

Dzięki Stallanova, sliczny piesek, słodziutki miodzik
Wolałabym uniknąć tego strzyzonka, bo ona ma takie gługaśne tam kudełki -takie az do zakonczenia wąsów, jak jej obetnę-bedzie nieciekawie to wygladalo. Wolałabym to usunac jakoś te "strupki", ponadto ona nigdy tego nie miala-spiochy zawsze normalnie usuwalam mokra chusteczka, teraz ją złapalo zapalenie i stad te zabrudzenia, ktore jak na upartego się chyba zakochaly w tych wloskach i odczepic nie chcą
__________________
mandarynkka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-07, 19:43   #8
lapinne
Zadomowienie
 
Avatar lapinne
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 513
Dot.: usuwanie "strupków", zaschniętej ropki z okolic oczu-czym to robicie?

po pierwsze uraz oka moze byc mechaniczny-czy to zostalo sprawdzone?
w tym celu weterynarz kropi oko specjalnym fluorescencyjnym preparatem a nastepnie swieci w nie latarka.
od tego czy jest to uraz mechaniczny-a o taki wbrew pozorom nie jest trudno, zalezy leczenie oczu i dobor kropel: sterydowe lub na antybiotyku.
preparat przepisany twojemu psu przez weta zmniejsza stan zapalny, ale nie leczy jego bezposredniej przyczyny.

poza tym...moze to zabrzmi dziwnie, ale pies to pies. oczy mu od ropy sie nie zrosna.
moj pies z racji budowy oka i do tego dosc wyraznie zaznaczonej trzeciej powieki dosc czesto ma poraznione oczy. normalnie wycieram jej wtedy pychol chusteczka albo nic nie robie-spiochy same odpadaja.
ale sytuacje mam pod kontrola-juz dwa razy weterynarz swiecil jej w oczu i raz dostala gentamycyne. drugi raz nie trzeba bylo.
lapinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 19:53   #9
Stellanova
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 923
Dot.: usuwanie "strupków", zaschniętej ropki z okolic oczu-czym to robicie?

A może zrób zdjęcie oczu Twojego psa i nam pokaż tutaj
Stellanova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 23:43   #10
mandarynkka86
Rozeznanie
 
Avatar mandarynkka86
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 798
Dot.: usuwanie "strupków", zaschniętej ropki z okolic oczu-czym to robicie?

Cytat:
Napisane przez lapinne Pokaż wiadomość
po pierwsze uraz oka moze byc mechaniczny-czy to zostalo sprawdzone?
.
"Wet mowil zeby podawać jej kropelki i to robie. (dexafree) "
Bylam u weta z pieskiem i badal mu oczy, tez czymś zakrapial , stwierdzil ze to zapalenie ktore po prostu latwo i szybko minie.
W zasadzie dzisiaj juz jest lepiej od popoludnia, mniej juz ropieja jej oczka. Najgorzej bylo wczoraj z ranca jak sie obudzila.
Wet wykluczyl tez entropie. Wet mowil ze przyczyna tego jest prawdopodobnie nagromadzenie się kurzu w oczkach, a mozeliwe to jest bo dzien wczesniej namietnie sprzatalam dom, trzepalam na balkonie dywany , i inn e rzeczy. Wet o to pytal, wiec od razu skojarzylam ze jest to mozliwe, z edostal sie kurz do ocząt i stad zapalenie. Wet pytal tez , czy mala nie ma podwyższonej temp i ma normalny apetyt- wszystko jest ok. Generalnie dzisiaj jest już lepiej .
Juz w poludnie jak spala, to po przebudzeniu się nie miala tego tak sporo .
Nie wiem czy widac na tych fotkach ale nie udalo mi sie innej zrobić.
Na zdj nr 2 zaznaczylam miejsce w ktorym zbiera sie to paskudztwo.
Ps- nIGDY nie podalabym nic pieskom, bez konsultacji z wetem
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 016.jpg (10,2 KB, 41 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 016aa.jpg (12,8 KB, 40 załadowań)
__________________
mandarynkka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-27, 00:16   #11
Stellanova
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 923
Dot.: usuwanie "strupków", zaschniętej ropki z okolic oczu-czym to robicie?

Juz minęło sporo czasu - mam nadzieję, że z oczkami juz wszystko ok?

Stellanova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-27, 00:27   #12
mandarynkka86
Rozeznanie
 
Avatar mandarynkka86
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 798
Dot.: usuwanie "strupków", zaschniętej ropki z okolic oczu-czym to robicie?

Tak przeszlo -ale te strupki przy dlugich wloskach, to niestety walka z wiatrakami
I wbrew pozorom nie jest to takie proste , poza tym chyba zaden piesek nie lubi jak "grzebie " mu sie przy oczkach, wiec tym samym za dlugo spokojnie nie ustoi. Ale juz przeszlo i jest ok , na szczescie. Teraz raz dziennie przemywam oczka tym produktem, ktory kupiłam tak w zasadzie rano po obudzeniu i ladnie wszystko schodzi, wczesniej jak troche to zaniedbalam i przez 2-3 dni nie przecieralam to takie czarne wloski byly, twarde i te "strupki" mocno przywarte, wiec terazjuz mocno tego pilnujędzięki za troskę
__________________
mandarynkka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-27, 00:48   #13
Stellanova
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 923
Dot.: usuwanie "strupków", zaschniętej ropki z okolic oczu-czym to robicie?

To bardzo się cieszę . Widać, że u troskliwej właścicielki milusinkie czworonogi nie będą miały kłopotów a jeśli takowe sie zdarzą to zaraz zostaną rozwiązane
Stellanova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-07, 19:25   #14
Alutek3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 1
Dot.: usuwanie "strupków", zaschniętej ropki z okolic oczu-czym to robicie?

Cześć dziewczyny! Odświeżę troszkę w ten wątek. Mam pieska shih tzu i on ma lekko dłuższe włoski przy oczach. Dzisiaj byliśmy na dość długim spacerze na którym od czasu do czasu zawiewał mocny wiatr. Po spacerze mój piesek uciął sobie drzemkę, a po niej zauważyłam, że w kącikach zebrały mu się spore śpiochy. Wet już zamknięty. Czy macie jakieś sposoby na pozbycie się ich? jedyne co mam w domu to sól fizjologiczna czy mogę jej użyć do przemycia oczu u psa?
Alutek3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-07 19:25:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:36.