Swędząca skóra głowy, szampony dla wrażliwców- wątek zbiorczy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-08, 08:04   #1
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198

Swędząca skóra głowy, szampony dla wrażliwców- wątek zbiorczy


Dopadło mnie po szamponie Loreal energia i blask i mimo, iż zmieniłam już szampon swędzenie się utrzymuje. Dadam, że mam suche włosy. Jaki szampon byłby dla mnie odpowiedni:
Fitomed
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=2844
czy Sunsilk
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=8743

Czy Fitomed dostane w każdym sklepie zielarskim i czy naprawdę skutecznie zmniejsza wypadanie włosów??
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-08, 08:47   #2
201804200952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 129
Dot.: swędząca skóra głowy

Nie wiem czy w kazdym sklepie zielarskim. Musisz pytać .
Możesz tez zamówić przez internet bezpośrednio na stronie Fitomedu http://www.fitomed.pl/sklep.php

Ja chyba bardziej polecałabym szampon właśnie z Fitomedu, nie ma w swoim składzie Sodium Laureth Sulfate, więc jest na pewno delikatniejszy i nie podrażni jeszcze bardziej skóry głowy, co często zdaża się przy innych szamponach "przeciwłupieżowych".

Pozdrawiam!
201804200952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-01, 21:38   #3
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: swędząca skóra głowy

znacie jeszcze jakieś inne szampony bez SLS?
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-01, 21:59   #4
201804200952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 129
Dot.: swędząca skóra głowy

Cytat:
Napisane przez Myszi
Nie wiem czy w kazdym sklepie zielarskim. Musisz pytać .
Możesz tez zamówić przez internet bezpośrednio na stronie Fitomedu http://www.fitomed.pl/sklep.php

Ja chyba bardziej polecałabym szampon właśnie z Fitomedu, nie ma w swoim składzie Sodium Laureth Sulfate, więc jest na pewno delikatniejszy i nie podrażni jeszcze bardziej skóry głowy, co często zdaża się przy innych szamponach "przeciwłupieżowych".

Pozdrawiam!
Dementuję własne doniesienia .
Szampon Fitomedu ma jednak SLS.

Ale na pewno nie ma go szampon Babydream Rossmann .
201804200952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-17, 21:09   #5
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: swędząca skóra głowy

I znowu mam czerwone, swędzące placki na głowie Nie mam pojęcia od czego tym razem dostałam uczulenia.
Może tym razem znajdzie się ktoś kto zna "lek" na ten problem
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-18, 07:10   #6
anCcik
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 3 729
Dot.: swędząca skóra głowy

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
I znowu mam czerwone, swędzące placki na głowie Nie mam pojęcia od czego tym razem dostałam uczulenia.
Może tym razem znajdzie się ktoś kto zna "lek" na ten problem

widze, ze masz ten sam problem co ja . ja rowniez zmienilam juz szampon na ziołowy i nic nie pomogło :/
czytalam gdzies, ze swędzenie moze byc wywołane łuszczeniem się skory (czyli łupiezem).
anCcik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-18, 08:29   #7
madziaa128
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 47
Dot.: swędząca skóra głowy

szampon - Pregaine(choc nie dam reki uciac czy bedzie dobry w Twoim przypadku) ale na pewno przed myciem wcieranie masci z wit A czy E lub zwykly krem czy balsam powinien pomoc
madziaa128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-10-18, 09:30   #8
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: swędząca skóra głowy

Czy na taki problem pomoże zwykły szampon z apteki np. na wypadanie włosów (mam Seboradin do włosów zniszczonych) wiadomo, jest bardziej naturalny itp. Czy powinnam kupić sobie coś na ten problem np. z Fitometu (link w pierwszym poście)?
I co oznacza, że "dobrze zmywa maści"-opis na KWC, ostatnia linika.
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-18, 09:36   #9
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: swędząca skóra głowy

Cytat:
Napisane przez madziaa128 Pokaż wiadomość
szampon - Pregaine(choc nie dam reki uciac czy bedzie dobry w Twoim przypadku) ale na pewno przed myciem wcieranie masci z wit A czy E lub zwykly krem czy balsam powinien pomoc
Czy mogłabyś mi podać jakiś link do tego szamponu?
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-18, 11:18   #10
kicia187
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 205
Dot.: swędząca skóra głowy

Heja madzia.a zapewne wiesz kim jestem jestem ja rowniez mam ten problem od niedlugiego czasu ,ale u mnie to chyba po farbie do wlosw bo w momencie farbowania diabelsko swedziala mnie glowa a teraz swedzi rowniez tak po 2 dniu od umycia wloso ,wiec musze czesciej myć. Ale u mnie zauwazylam male drobinki lupiezu wiec juz wiem w czym tkwi problem ..mam lupiez i tez szukam srodka na niego tylko nie chcialabym sobie przesuszyc wloskow uzywajac jakikolwiek srodkow slyszalam ze seboradin strasznie wysusza...
kicia187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-18, 11:45   #11
kesii
Raczkowanie
 
Avatar kesii
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 434
Dot.: swędząca skóra głowy

Dziewczynki ja mam/mialam ten sam problem, tyle że u mnie nie wiem co zaostrza swedzenie glowy. Ja pomagam sobie olejkiem rycynowym, stosuje go docelowo na szybszy porost wlosow, lecz zauwazylam ze bardzo pomaga mi na swedzenie i jak tylko zaczuna mnie cos srubac to smaruje olejkiem. Oczywiscie jak nigdzie nie wychodze bo on jest dosyc tlusty. Kosztuje 2 zl w aptece wiec zawsze warto sprobowac.
Szampon fitomedu nie zauwazylam zeby zmniejszyl jakkolwiek swedzenie. Ja osobiscie uzywam tego szamponiku dla dzieci z rossmana w niebieskiej butelce - jest bosko delikatny. Dla hardcorowek sa specjalne szampony w aptece dla swedzacej skory glowy, np takie stosowane przy luszczycy. Nie sa na zaden łupiez bo łupiez wywoływany jest przez bakterie czy cos takiego. Moja kolezanka stosowala taki w zlotej malej butelce, pomogl po dwoch zastosowaniach. Chyba drogi nie jest, lecz nie wiem, poszukajcie na necie. Stosuje sie go kilka razy, nie caly czas lub w zaleznosci od potrzeby.
kesii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-18, 14:21   #12
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: swędząca skóra głowy

Cytat:
Napisane przez kesii Pokaż wiadomość
Dla hardcorowek sa specjalne szampony w aptece dla swedzacej skory glowy, np takie stosowane przy luszczycy. Nie sa na zaden łupiez bo łupiez wywoływany jest przez bakterie czy cos takiego. Moja kolezanka stosowala taki w zlotej malej butelce, pomogl po dwoch zastosowaniach. Chyba drogi nie jest, lecz nie wiem, poszukajcie na necie. Stosuje sie go kilka razy, nie caly czas lub w zaleznosci od potrzeby.
Hmm... nie słyszałam o takim szamopnie...
Kupiłam sobie ten z fitometu. Czy on dobrze oczyszcza włosy?
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-19, 00:27   #13
madziaa128
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 47
Dot.: swędząca skóra głowy

http://www.regaine.pl/men/products/product4.asp
madziaa128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-19, 08:22   #14
leeloo
Rozeznanie
 
Avatar leeloo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 588
GG do leeloo
Dot.: swędząca skóra głowy

Hej
mialam ten problem z jedna z masek Alfaparfu - trasznie podrazniła mi skóre glówy - pomógl mi nieco zlagodzic podraznienia Fitomed a potem dołączyłam jeszcze Wax - to maska ktora poleca sie jako tzw "scalp treatment" bowiem leczy nie tylko wlosy ale i skóre głowy - takie własnie produkty, działające na skóre powinnas wybrać. Podobne do Waxu lecznicze działanie ma równiez krem Revalid. Z szamponów sprubój moze jeszcze szampon Ekinos - chroni skóre głowy podczas mycia. Wszystkie kosmetyki znajdziesz na KWC
__________________
Urtica dioica
leeloo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-19, 12:55   #15
Mariti
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 2 431
Dot.: swędząca skóra głowy

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
I znowu mam czerwone, swędzące placki na głowie Nie mam pojęcia od czego tym razem dostałam uczulenia.
Może tym razem znajdzie się ktoś kto zna "lek" na ten problem

Miałam dokładnie to samo- kazdy , dosłownie każdy szampon drogeryjny jaki miałam prędzej czy póżniej to powodował ( Loreal, Garnier, Timotei, Sunsilk, ziaja nawet!Nivea, pantene) załamałam się, wydaje mni się, że to było spowodowane przez SlS ( bo i inne detergenty z tym składnikiem mnie uczulają) Zmieniłam szampony na profesjonalne, bez tego składnika i nie mam już problemu ( choć do końca nie wiem czy to napewno ten składnik mnei podrażniał, ale tak podejrzewam)
__________________
"Well-behaved women rarely make history."

Marilyn Monroe
Mariti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-02, 09:44   #16
naila
Zakorzenienie
 
Avatar naila
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 7 712
Dot.: swędząca skóra głowy

Mnie na początku pomógł Fitomedu, ale po butelce przestał działać i skóra nadal mi swędzi. Podrażniłam ją jednym z profesjonalnych szamponów Welli Szukam nadal szamponu, który nie podrażniałby mojej skóry.
__________________

Moje Impresje jestem również Zakosmetykowana
naila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 13:36   #17
vesenka
Zakorzenienie
 
Avatar vesenka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 8 885
Dot.: swędząca skóra głowy

Podbijam. Mam ten sam problem ze swędzącą skórą głowy, ale tylko w sezonie grzewczym. Dlatego zastanawiam się czy są jakieś maski do skóry głowy, które by pomogły ją nawilżyć? Poza Waxem, bo nie jestem w stanie wytrzymać zapachu
__________________


vesenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-29, 21:31   #18
och
Rozeznanie
 
Avatar och
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 763
Dot.: swędząca skóra głowy

Też mam ten problem od jakiegoś roku.U mnie zaczęło się to jakby (choć to może paradoksalne) od szamponu Pregaine, który ma być niby delikatny.Nie wiem czy to jego "wina", ale wtedy to swędzenie się zaczęło.Wcześniej przez kilka lat leczyłam wypadanie włosów, zatem różne wcierki itp.,i farbowałam włosy henną (może to też być przyczyna).byłam z tym problemem u dermatologa, stwierdził, że mam łojotok.Zdziwiłam się bo nie musiałam często myć głowy-raz na 3, 4 dni.Przepisał mi jakieś wcierki i przeszło na jakiś czas.Przestałam ich używać i znowu się zaczęło.Nie jest już tak tragicznie jak poprzednio, ale nadal mi to dokucza.Z szamponów, które miały pomóc używałam Vichy do wrażliwej skóry, Seboradin fioletowy, Head&Shoulders i nic.Pote przeczytałam o SLS, więc zaczęłam szukać szamponu bez tego składnika.Obecnie używam takiego z firmy Urtekram, ma maksymalnie naturalny skład.Użyłam go dwa razy, nic nie pomógł, ale może to kwestia czasu.Nadal nie wiem co może być przyczyną. dodam, że mam lekko zaróżowioną skórę głowy i czasem łupież...
och jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-30, 07:47   #19
hair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 860
Dot.: swędząca skóra głowy

U mnie problem się nasilił właśnie po babydream, więc SLS jest raczej niewinny. Używałąm jakiś czas zwykłego szamponu tatarowo-chmielowego w 1,5 l butli i miałam spokój. Dziecięce szampony zostawiają mi na włosach i skórze dziwną jakąs wartewkę Dobrze mi służył seboradin i petrole oraz radical. Za to wella vivality (nie wiem, czy to jeszcze produkują) - straszne! Po wielu latach używania uczulił mnie też Wax, poszedł w odstawkę. Nie mam łupiezu ani przetłuszczających się włosów. Ale jestem alergikiem, może podrażnia mnie coś zupełnie innego... Dodam, że nie mogę wytrzymać w spiętych włosach, jeśli trochę je naciągnę to całą skóra mnie poprostu boli i później ciężko mi ją doprowadzić do ładu.

Edytowane przez hair
Czas edycji: 2007-10-30 o 07:49 Powód: ortografia :)
hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-30, 09:15   #20
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: swędząca skóra głowy

Ja akurat nie miałam nigdy takiego problemu, ale mój mąż tak. Wypróbowywal najrózniejsze szampony i zawsze taki sam efekt - przez pierwsze mycia OK, a potem swędzenie skory głowy i łupież. Nawet szampony przeciwłupieżowe typu Head and Shoulders nie pomagały. A Nizoralu nie używa sie przecież przy każdym myciu.

Kiedyś przypadkiem trafiłam na szampon Vichy dla wrażliwej skóry głowy - białe opakowanie z ciemnoniebieskim paskiem - i jest to strzał w 10-tkę. Mąż zużywa już któreś z kolei opakowanie Vichy i problem zniknął jak ręką odjął. Fakt, że szampon kosztuje około 40 złotych, ale jest wydajny, a poza tym nie ma innego wyjścia. Myślałam o zamianie Vichy na Hipp, ale boję się ryzykować.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-30, 11:01   #21
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: swędząca skóra głowy

Cytat:
Napisane przez hair Pokaż wiadomość
U mnie problem się nasilił właśnie po babydream, więc SLS jest raczej niewinny. Używałąm jakiś czas zwykłego szamponu tatarowo-chmielowego w 1,5 l butli i miałam spokój.
(...)
Nie mam łupiezu ani przetłuszczających się włosów. Ale jestem alergikiem, może podrażnia mnie coś zupełnie innego...
Mnie też pomógł zwykły szampon tartaro-chmielowy (produkcja: Barwa). Też miałam straszne swędzenie głowy po bardzo mocnym szamponie oczyszczającym lub po podrabianym jedwabiu - nie jestem w stanie stwierdzić co zawiniło. A problem trwał kilka tygodni.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-30, 16:44   #22
hair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 860
Dot.: swędząca skóra głowy

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Mnie też pomógł zwykły szampon tartaro-chmielowy (produkcja: Barwa). Też miałam straszne swędzenie głowy po bardzo mocnym szamponie oczyszczającym lub po podrabianym jedwabiu - nie jestem w stanie stwierdzić co zawiniło. A problem trwał kilka tygodni.


Eh no jeszcze do niedawna miałam świetne włosy (i skórę) po tym szamponie w duecie z jakąś najtańszą odżywką z Lidla.. Ale ja, jak to ja, musiałam coś pokombinować ... i przekombinowałam, wracam dzis do tego ziołowego, mam nadzieje, że zaleczy moją skórę głowy...
hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-30, 18:47   #23
Maybebaby
Raczkowanie
 
Avatar Maybebaby
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 379
Dot.: swędząca skóra głowy

[quote=hair;5648359]U mnie problem się nasilił właśnie po babydream, więc SLS jest raczej niewinny. Dziecięce szampony zostawiają mi na włosach i skórze dziwną jakąs wartewkę [quote]


U mnie było podobnie ale to bagatelizowałam, a teraz mam problem ze skórą głową właśnie od czasu używania babydreamu i hippa(czyli od około roku- 1,5).
Maybebaby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-30, 19:34   #24
styska
Rozeznanie
 
Avatar styska
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 647
Dot.: swędząca skóra głowy

Ja kiedys z nerwow miałam problem ze skórą głowy, dostałam jakies płyny od dermatologa, a z takich lżejszych specyfików polecam szampon Neutrogeny T Gel nie wiem czy jest w Polsce, mimo, ze nie pachnie zbyt przyjemnie to po pierwszym razie widać różnicę.
styska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-30, 21:19   #25
neonka28
Zakorzenienie
 
Avatar neonka28
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 7 002
Dot.: swędząca skóra głowy

Polecam Kerium LRP w aptece rewelacja na uczulenie na szampon!
__________________
hmm...mówię Wam w sekrecie
Mieszkam w Elfolandii
neonka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-31, 16:38   #26
hair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 860
Dot.: swędząca skóra głowy

Cytat:
Napisane przez Maybebaby Pokaż wiadomość

U mnie było podobnie ale to bagatelizowałam, a teraz mam problem ze skórą głową właśnie od czasu używania babydreamu i hippa(czyli od około roku- 1,5).

Teraz jestem pewna, że babydream był winny. Męczyłam się z nim dwa tygodnie. Umyłam wczoraj innym szamponem i mam włosy jak król lew a skóra głowy - jak na razie odpukąć idealnie. Umyłam za to babydreamem twarz i koło południa miałam świecące, obklejone czymś czoło więc chyba go zuzyje go do prania bielizny bo nawet jako żel pod prysznic się boję... ale sądząc po entuzjastycznych opiniach pechowa jakaś jestem.
hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-31, 17:35   #27
paulinka3110
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinka3110
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Pomerania :)
Wiadomości: 2 363
Dot.: swędząca skóra głowy

Też miewam takie "dolegliwości". Kiedyś dostałam próbki szamponu Elsev'e. Pomarańczowa, śmierdząca konsystencja ale główka mnie tak nie swędziała...baa...powiedz iałabym że do następnego mycia nic mi nie dokuczało!

Nawet na opakowaniu tego szamponu jest napisane że przeciwłupieżowy i na swędzenie!

Dla mnie super!
__________________
maniaczko-fanka mundurowych

Moja książkowa wymiana. Zapraszam
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=630571http://
paulinka3110 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-31, 20:05   #28
och
Rozeznanie
 
Avatar och
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 763
Dot.: swędząca skóra głowy

Osobiście uważam, że szampony drogeryjne to świństwo;/ Są bardzo naszprycowane chemią, łatwo uczulają i podrażniają, stąd łupieże i podobne dolegliwości. Nigdy nie kupiłam tam szamponu i nie kupię.Od kilku lat używam wyłącznie tych z apteki, a ostatnio kupiłam nawet w sklepie ze zdrową żywnością taki zupełnie naturalny szampon.Chciałam się przekonać czy to wina SLS, który był nawet w aptecznych szamponach (a w tym który kupiłam nei ma tego składnika), ale to chyba nie to.Głowa swędzi mnie nadal, choć może trochę mniej.Ale dużej poprawy nie ma.Dzisiaj znowu drapię się cały wieczór, choć niedawno myłam głowę (a wcześniej po myciu trochę przechodziło-tak jakby swędziała od tłustych włosów).Nie wiem, może to faktycznie ten łojotok, muszę się wybrać do dermatologa jeżeli mi nie przejdzie.Chociaż nie uśmiecha mi się ponowna wizyta.Tym bardziej, że na skórze jakiś wielkich zmian nie mam, nie jest nawet zaróżowiona...Kurcze, zazdroszczę ludziom,którzy mają "normalną" głowę i nie drapią się jak małpy;P
och jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-01, 11:55   #29
nehema
Raczkowanie
 
Avatar nehema
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Wieliczka
Wiadomości: 43
GG do nehema
Dot.: swędząca skóra głowy

Ja też cierpię na swędzącą skórę głowy - i czasem nawet coś dziwnego (niekoniecznie łupież) się z niej sypie
zakupiłam babydream - może mnie brak SLS pomoże?
dziwi mnie konsystencja podczas mycia - piania jest taka śmieszna?
a u dermatologa byłam kilka dni temu ale jakoś pan doktor nie specjalnie przyłożył się do diagnozy - zajrzał w moją czuprynę (tyle że nie w miejsce gdzie mam zaczerwienienia i swędzenia) i przepisał jakiś płyn Elocam - ale z tego co sprawdzałam to jakieś sterydy ?? - może przejdę się jeszcze do innego lekarza ?
nehema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-01, 20:54   #30
och
Rozeznanie
 
Avatar och
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 763
Dot.: swędząca skóra głowy

Możesz się wybrać do innego, albowiem dermatolog dermatologowi nierówny.Ja też się udałam z tym problemem do lekarza, który stwierdził, że mam łojotok, co było dla mnie dosyć dziwne, gdyż zawsze walczyłam ze zbyt suchymi włosami, myłam je co 4 dni.Powiedziałam mu o tym, a on na to, że właśnie od suche skóry łojotok się robi.Trochę to dla mnie paradoksalne...Przepisał mi w dodatku ze 3 lekarstwa, na które wydałam sporo kasy.Nie powiem, sporo pomogło, ale na krótko.Po 3 miesiącach problem wrócił.Teraz zamierzam się wybrać do innego lekarza, jestem ciekawa diagnozy...
och jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-12-01 15:31:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:00.