Zielona herbata- - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-20, 19:34   #1
angel_oo7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 10
Talking

Zielona herbata-


Podobno zielona herbata jest bardzo dobra w czasie diety poniewaz porawia trawienie, przemiane materi itp. Generalnie dobrze dzialn aorganizm (np. jelita) Ile taka herbata moze kosztowac? Słyszałam ze smaczna nie jest
angel_oo7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-20, 19:42   #2
kaYa
Zadomowienie
 
Avatar kaYa
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 1 697
GG do kaYa
Dot.: Zielona herbata- dieta

nie jest droga - 6-10 zł , nie jest niesmaczna tylko .... nawet nie wiem jak opisać
- bardzo mocny smak - dlatego na początku nie syp za dużo listków - najlepsza jest z drugiego parzenia
kaYa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-20, 19:43   #3
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Zielona herbata- dieta

Zielona herbata jest ogólnie zdrowa, jak dla mnie jest również smaczna. Kosztuje ok 3-4 zł za paczkę liściastej, podejrzewam że ekspresowa jest mniej więcej w podobnej cenie.
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-21, 13:21   #4
kiinia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 12
Dot.: Zielona herbata- dieta

.

Edytowane przez kiinia
Czas edycji: 2008-11-24 o 22:39
kiinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-21, 13:35   #5
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Zielona herbata- dieta

Jeżeli komuś bardzo ni eodpowiada jej smak, to przecież można także kupić zieloną herbate smakową- cytrynową, miętową, figową, o smaku opuncji...
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-21, 13:56   #6
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Zielona herbata- dieta

nie radzękupować zielonej herbaty paczkowanej, jaka dostępna jest w marketach. Jest bardzo złej jakości, żadko świeża i po prostu niedobra.
Jeżeli komuś zależy na zielonej odpowiedniej jakości i smaku (bo zielona dobrze przyżądzona jest pyszna), niech wybierze się do specjalistycznego sklepu z herbatą. Tam można dobrać sobie jej moc, aromat, kraj pochodzenia, właściwości, zawartość srebrnych tipsów (pączków krzewu herbacianego), a także nabyć zieloną senchę (duże, cięte liście, napar średnio-mocny o zrównoważonej goryczce) z dodatkami aromatycznymi, jeśli smak czystej zielonej nam nie odpowiada. Polecam choćby wybrać się do takiego sklepu i porozmawiać ze sprzedawcą, o ile jes kompetentny, on nam dobrze doradzi. Warto zaopatrzyć się w minimalne ilości kilku herbat na próbę.
No i nie zapominajmy, że ważne dla smaku i właściwości jest odpowiednie przyżądzanie herbaty. A więc woda powinna być świeżo nalana do czajnika i zagotowana, po czym należy odczekać od 7 do 12 minut, aby nabrała odpowiedniej temperatury. Aby wodę 'odświeżyć' aby miała większą ilość tlenu odpowiedzialnego za przechodzenie substancji do naparu, należy do wody przed zalaniem dodać odrobinę bardzo zimnej świeżej wody. W czajniczku przygotowujemy susz wg proporcji: płaska łyżeczka na filiżankę naparu i zalewamy ówcześnie przygotowaną wodą. Parzymy kilka minut, nie wiecej jednak niż 5 wg zasady, że im dłużej herbata się parzy, tym jest mocniejsza, bardziej gorzka (garbniki) i ma bardziej uspokajające właściwości. Jeśli chcemy, by herbata była pobudzająca, należy parzyć ją poniżej 3 minut.
Jeśli herbata jest mocno zwinięta, np. Gunpowder albo chun mee, należy wziąć odrobinę mniej suszu, niż pisałam i wydłużyć nieco (pół minuty, minuta) czas naparzania, bo liście muszą zdążyć się rozwinąć.
No i nie zapominajmy, że herbatę zieloną można zaparzać wielokrotnie, drugi napar jest w Chinach i Japonii nawet bardziej ceniony, jako ten zrównoważony (pierwszy jest ostrzejszy). Należy odpowiednio wydłużyć czas zaparzania, ale tylko mininalnie.
Uff... się rozpisałam.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-21, 14:03   #7
sky1980
Rozeznanie
 
Avatar sky1980
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 724
Wink Dot.: Zielona herbata- dieta

wlasnie delektuje sie zielona herbatka
mi od poczatku smakowala,jezeli ktos lubie ziola pic (ja lubie), to smak bedzie mu odpowiadal.
sky1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-03-02, 13:04   #8
paulinkas
Przyczajenie
 
Avatar paulinkas
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5
Dot.: Zielona herbata- dieta

Dla mnie zielona herbata jest jak powietrze. Nie wyobrażam sobie dnia bez zielonej herbaty. A jakiś czas temu odkryłam, że jest najlepszym lekarstwem na tzw. objawy poimprezowe. Wypijam wtedy jakies 3-4 kubki herbaty i czuje się jak młody bóg.
paulinkas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-02, 17:51   #9
Renata77
Przyczajenie
 
Avatar Renata77
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Italia / Bielsko-Biala
Wiadomości: 17
Wyślij wiadomość przez ICQ do Renata77 GG do Renata77
Dot.: Zielona herbata- dieta

Ja rowniez jestem od niedawna smakoszka zielonej herbaty.
Do tej pory wyprobowalam zurawinowo-truskawkowa oraz kwiat jednej nocy. Obie sa pyszne! Teraz nie wyobrazam sobie dnia bez tego napoju
Wszystkim polecam i nie tylko osobom na diecie!
Renata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-02, 18:19   #10
aksamitka
Raczkowanie
 
Avatar aksamitka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 35
Dot.: Zielona herbata- dieta

Uwielbiam zieloną herbatę!!!!!!!!!!! Zielony skoczek, ogród babuni, sherezada, japońska świątynia,starlight i wiele wiele innych........polecam!Naj lepsze to te ze specjalistycznych sklepów z herbatami
aksamitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-02, 18:55   #11
Sandrunia Niepoń
Zadomowienie
 
Avatar Sandrunia Niepoń
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 791
GG do Sandrunia Niepoń Send a message via Skype™ to Sandrunia Niepoń
Dot.: Zielona herbata- dieta

Cytat:
Napisane przez angel_oo7
Podobno zielona herbata jest bardzo dobra w czasie diety poniewaz porawia trawienie, przemiane materi itp. Generalnie dobrze dzialn aorganizm (np. jelita) Ile taka herbata moze kosztowac? Słyszałam ze smaczna nie jest
Zgadzam sie ze herbata zielona jest bardzo zdrowa i ma rowniez dzialanie odchudzajace.Jest rowniez wiele mieszanek z owocami,wanili itd i wtedy nie ma ona tak intensywnego smaku.Najwiecej jednak informacji o zielonej herbatce znajdziesz na glownej stronie wizazu chyba po lewej stronie zatytulowanej Sekrety Zielonej Herbaty,tam masz mnostwo informacji na temat tej herbaty.
Powodzonka
__________________
Moje szczęście jest już z Nami FASOLKA

Przyszedł na świat 2009.01.06


Sandrunia Niepoń jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-03, 10:21   #12
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Zielona herbata- dieta

ja też bardzo lubię zieloną herbatę, ale mi właśnie smakuje tylko ta zwykła, w torebkach, kupowana w sklepie.
a czy taka sklepowa ma mniejsze właściwości?
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-03, 11:08   #13
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Zielona herbata- dieta

Cytat:
Napisane przez emememsik
ja też bardzo lubię zieloną herbatę, ale mi właśnie smakuje tylko ta zwykła, w torebkach, kupowana w sklepie.
a czy taka sklepowa ma mniejsze właściwości?
Taka paczkowana już, dostępna w sklepach ma po prostu gorszą jakość, produkowana jest z dalszych liści, gdzie zawartość cennych substancji jest mniejsza, więcej jest za to garbników. Więc właściwości są mniejsze. Poza tym w bardzo wielu przypadkach jest po prostu mało świeża, albo miesza się kilka zbiorów. Liście są często aż nazbyt pogniecione i połamane, na tym herbata bardzo dużo traci. Jeżeli już kupować paczkowaną, to polecam tylko taką, która konfekcjonowana jest na miejscu zbiorów, np. Dilmah (te paczkowane w Europie to zmiotki z podłogi-przepraszam za określenie) i najlepiej ciasno zwiniętą typu gunpowder, najmniej się niszczy podczas przechowywania.
Fajnie, że pijecie zieloną herbatę, bardzo mnie to cieszy, bo jest smaczna i zdrowa. W moim przypadku doszło do tego, że czarna w ogóle mi nie pasuje.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-03, 11:15   #14
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Zielona herbata- dieta

Ja piję tą z Dilmaha i bardzo mi smakuje, muszę kiedyś wypróbowac zachwalanych (chociaż chyba w innym wątku) przez dziewczyn smakowych- figa, opuncja itd. - tylko że one chyba tylko w torebkach są?
Piłam też sypaną o smaku cytrynowym i też jest smaczna.
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-03, 11:39   #15
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Zielona herbata- dieta

Cytat:
Napisane przez primavera
Ja piję tą z Dilmaha i bardzo mi smakuje, muszę kiedyś wypróbowac zachwalanych (chociaż chyba w innym wątku) przez dziewczyn smakowych- figa, opuncja itd. - tylko że one chyba tylko w torebkach są?
Piłam też sypaną o smaku cytrynowym i też jest smaczna.
W herbaciarni, gdzie pracuję, w innych na pewno też, można kupiś na wagę i figową i z dodatkiem opuncji (kaktusową).
Z tekich ciekawszych smaków polecam wypróbować senchę egzotyczną (to już chyba klasyk) i wspomnianą wyżej żurawinowo-truskawkową, jest bardzo aromatyczna.
Polecam jeszcze wypróbowanie klasycznych, czystych herbat bez dodatku aromatu, delikatnych japońskich, albo yunnan special, albo jakieś w której widać takie małe jasne przecinki (koniuszki krzewu herbacianego-są najbardziej wartościowsze) a dla amatorek mocnych herbat z goryczką mogę polecić gunpowdera albo chun mee.

Primavero, Dilmah to bardzo dobry wybór, sama ją casem kupuję do domu, bo jest dobrej jakości i ma w miarę przystępną cenę.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-03, 15:05   #16
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Zielona herbata- dieta

Cytat:
Napisane przez Taverney
W herbaciarni, gdzie pracuję, w innych na pewno też, można kupiś na wagę i figową i z dodatkiem opuncji (kaktusową).
naprawdę pracujesz w herbaciarni? bo ja jestem po prostu od herbaty już uzależniona.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-03, 15:28   #17
una creatura bella
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 144
Dot.: Zielona herbata- dieta

Taverney, a co sądzisz o herbatach firmy Bioactive? Moim zdaniem ich jakość jest całkiem przyzwoita, ale choć piję herbatę litrami, ekspertem jeszcze nie jestem . Zauważyłam jedynie, że listki w tych herbatach są dosyć duże i zdarzają się fragmenty pędów, a więc napewno nie jest to herbaciana ekstraklasa.
__________________
"...Nieosiągalność nigdy nie jest kontrargumentem przeciwko ideałowi, gdyż ideały są tylko drogowskazami, nigdy zaś celami..."
una creatura bella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-04, 10:37   #18
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Zielona herbata- dieta

Cytat:
Napisane przez emememsik
naprawdę pracujesz w herbaciarni? bo ja jestem po prostu od herbaty już uzależniona.
Naprawdę. A że jestem osobą, która, jak ma wybór to ciężko jej się zdecydować, staję przed regałem z zielonymi herbatami i zastanawiam się pół godziny którą mam wypić, bo wszystkie są pyszne. Najlepsze są jak są takie świeżutkie z dostawy, mmm... niebo w gębie
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-04, 10:39   #19
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Zielona herbata- dieta

Cytat:
Napisane przez una creatura bella
Taverney, a co sądzisz o herbatach firmy Bioactive? Moim zdaniem ich jakość jest całkiem przyzwoita, ale choć piję herbatę litrami, ekspertem jeszcze nie jestem . Zauważyłam jedynie, że listki w tych herbatach są dosyć duże i zdarzają się fragmenty pędów, a więc napewno nie jest to herbaciana ekstraklasa.
Nie mam zdania, poniweważ ich nigdy nie piłam, zawsze pije te ze swojej herbaciarni, albo Dilmaha, ewemtualnie ziołowe typu melisa, czy bratek Herbapolu. Także Ci nie pomogę niestety
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-09, 10:37   #20
green_tea
Raczkowanie
 
Avatar green_tea
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 489
Dot.: Zielona herbata- dieta

Cytat:
Napisane przez Taverney
W moim przypadku doszło do tego, że czarna w ogóle mi nie pasuje.


Mam to samo

Kocham zieloną herbatę.
Kawę trzymam w domu prawie tylko dla gości. Mój TŻ nie pija, a ja tylko wtedy, jeśli mam smaka na kawę.
Czarna herbata też jest u mnie dla gości. Najwięcej mam zielonej i - ostatnio też - czerwonej. Znalazłam w jakimś sklepie jeszcze białą.
__________________
"To dziwne, ale o ile mądre kobiety interesują się mądrymi mężczyznami, o tyle mądrzy mężczyźni interesują się kobietami zupełnie innego rodzaju."
Natalie Portman
green_tea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 10:41   #21
green_tea
Raczkowanie
 
Avatar green_tea
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 489
Dot.: Zielona herbata- dieta

Cytat:
Napisane przez angel_oo7
Podobno zielona herbata jest bardzo dobra w czasie diety poniewaz porawia trawienie, przemiane materi itp. Generalnie dobrze dzialn aorganizm (np. jelita) Ile taka herbata moze kosztowac? Słyszałam ze smaczna nie jest


Mi zielona herbata pomogła pozbyć się 13 kg. Nie znaczy to oczywiście, że tylko dzięki niej schudłam, ale uregulowała mi przemianę materii. Dodatkowo zaczęłam odżywiać się regularnie i mniej kalorycznie. Efekt taki, że kilogramy poleciały, ale miłość do zielonej herbaty została;-)

Do jej smaku musiałam się przyzwyczaić i teraz dla mnie jest pyszna.
__________________
"To dziwne, ale o ile mądre kobiety interesują się mądrymi mężczyznami, o tyle mądrzy mężczyźni interesują się kobietami zupełnie innego rodzaju."
Natalie Portman
green_tea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 10:49   #22
snowqueen
Zakorzenienie
 
Avatar snowqueen
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 555
Dot.: Zielona herbata- dieta

Moim zdaniem zielona herbata jest pyszna. Nie wyobrażam sobie dnia bez niej, wciąż testuję nowe gatunki i smaki. Wczoraj kupiłam senchę z mango i truskawkami - jest bardzo łagodna i lekko słodkawa. Zresztą senchę uwielbiam niemal z każdym aromatem lub dodatkiem, bo odpowiada mi gatunkowo, lubię też yunnan. Zaopatruję się zwykle w Five o'Clock albo w Czasie na Herbatę. Torebkowych nie kupuję, są dużo gorszej jakości. Uważam, że poza wspaniałym smakiem, który trzeba docenić (mój tato twierdzi, że to zaparzona trawa ) dobrze działa na organizm, jest zdrowa, więc na pewno warto ją pić. Co do jej zalet podczas diety nie mogę się wypowiedzieć, bo zawsze byłam bardzo szczupła.
snowqueen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 12:45   #23
gosik79
Zakorzenienie
 
Avatar gosik79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 4 009
Dot.: Zielona herbata- dieta

Czy czerwona herbata nie ma lepszych właściwości niz zielona, przynajmniej jeżeli chodzi o regulację trawienia? Ja z kolei uwielbiam właśnie czerwoną i tylko taka piję.
gosik79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-14, 18:03   #24
Hinter
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 41
Dot.: Zielona herbata- dieta

Na odchudzanie podobno lepsza jest czerwona, ale zielona jest zdrowsza. Ja uwielbiam z pomarańczą i guaraną z Tetley

Czy ktoś może wie gdzie w Katowicach są jakieś dobre sklepy herbaciane??
Hinter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-14, 18:36   #25
bardotka_a
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 460
Dot.: Zielona herbata- dieta

Ja dzisiaj zaszalałam
Od niedawna pije zielona herbate i juz sie do niej przekonałam
Do tej pory piłam tylko tą dostępna w marketach najbardziej zasmakowała mi Liptona( W Tesco jest dostepne opakowanie zbiorcze to taki mix wszystkich smaków)
dzisiaj jednak wybrałam sie do herbaciarni i kupilam
- truskawki w śmietanie
- banan z czymś nie moge doczytac na opakowaniu
- ogon smoka
-kaktusowa
Jak narazie wypiłam tylko truskawki w śmietanie i jest pyszna. Od razu czuje różnice od tej kupowanej w markecie
Polecam odwiedzenie herbaciarni
Poczytałam ostatnio sporo na temat zielonej herbaty i dowiedziałam się, że ta marketowa jest pozbawiona większości tych "dobrych" składników w większości robiona jest z "odpadków" które są odrzucane wcześniej
Dzisiaj pan w sklepie wszystko mi wytłumaczył jak ją przygotowywać, wcześniej zalewałam ja od razu wrzątkiem co jest dużym błędem (ktoś już chyba tu o tym pisał) więc nie dość, że piłam wybrakowaną to jeszcze pozbawiałam ją resztek tych zdrowych właściwości.
Teraz przynajmniej już wiem co i jak robić
bardotka_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-15, 10:41   #26
martul
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: psl/krk
Wiadomości: 896
GG do martul
Dot.: Zielona herbata- dieta

Cytat:
Napisane przez bardotka_a
- truskawki w śmietanie
- banan z czymś nie moge doczytac na opakowaniu
- ogon smoka
-kaktusowa
ależ egzotycznie i smakowicie brzmią te nazwy.Teraz żałuje że pije zieloną herbatkę tylko kupczą torebkową.Muszę się wybrać do herbaciarni i skosztować tych pysznośći. Ja od jakiegoś roku pijam zieloną i mimo że kupczą to i tak czuję się lepiej w sensie żę mam więcej energii i lepiej sie czuje

pozdrawiam zielonoherbatkowe maniaczki
__________________
"A potem nastrój nieco mi sie polepsza, bo zdaję sobie sprawę, że jeśliby zapytać tych ludzi, czego tu szukają, połowa z nich natychmiast zalałaby sie łzami."
martul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-15, 16:26   #27
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Zielona herbata- dieta

Cytat:
Napisane przez bardotka_a
Dzisiaj pan w sklepie wszystko mi wytłumaczył jak ją przygotowywać, wcześniej zalewałam ja od razu wrzątkiem co jest dużym błędem (ktoś już chyba tu o tym pisał) więc nie dość, że piłam wybrakowaną to jeszcze pozbawiałam ją resztek tych zdrowych właściwości.
Teraz przynajmniej już wiem co i jak robić
czyli jak powinno się ją parzyć?
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-15, 18:47   #28
bardotka_a
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 460
Dot.: Zielona herbata- dieta

Cytat:
Napisane przez emememsik
czyli jak powinno się ją parzyć?
Zagotowac wode, wyłączyć i odczekać 5 minut.
Później zalewamy herbatke
Parzymy 3 minuty aby miała działanie pobudzajace
3-7 minut aby miała działanie uspokajajace
bardotka_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-15, 21:07   #29
green_tea
Raczkowanie
 
Avatar green_tea
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 489
Dot.: Zielona herbata- dieta

Cytat:
Napisane przez bardotka_a
Ja dzisiaj zaszalałam
Od niedawna pije zielona herbate i juz sie do niej przekonałam
Do tej pory piłam tylko tą dostępna w marketach najbardziej zasmakowała mi Liptona( W Tesco jest dostepne opakowanie zbiorcze to taki mix wszystkich smaków)
dzisiaj jednak wybrałam sie do herbaciarni i kupilam
- truskawki w śmietanie
- banan z czymś nie moge doczytac na opakowaniu
- ogon smoka
-kaktusowa
Jak narazie wypiłam tylko truskawki w śmietanie i jest pyszna. Od razu czuje różnice od tej kupowanej w markecie
Polecam odwiedzenie herbaciarni
Potwierdzam , przepyszna jest ta herbata. A jak pachnie .
__________________
"To dziwne, ale o ile mądre kobiety interesują się mądrymi mężczyznami, o tyle mądrzy mężczyźni interesują się kobietami zupełnie innego rodzaju."
Natalie Portman
green_tea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-15, 23:11   #30
rambo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 771
GG do rambo Send a message via Skype™ to rambo
Dot.: Zielona herbata- dieta

Uwielbiam zieloną herbatę Teraz już nie potrafię napić się zwykłej, bo mi nie smakuje. Piję koniecznie BEZ cukru, za to z cytryną.
__________________
"I'm all alone, I smoke my friends down to the filter"
Tom Waits

Edytowane przez rambo
Czas edycji: 2008-06-04 o 15:33 Powód: język i styl
rambo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-08 15:46:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:16.