Ile macie oszczędności? - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-01-20, 16:30   #151
MiamiGlow
Zakorzenienie
 
Avatar MiamiGlow
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4 020
Dot.: Ile macie oszczędności?

Według Forbesa w Polsce za minimalną żyje się nie najgorzej https://www.forbes.pl/finanse/jak-si...gorzej/ddyvtrr.
MiamiGlow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-20, 16:36   #152
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ile macie oszczędności?

Cytat:
Napisane przez MiamiGlow Pokaż wiadomość
Według Forbesa w Polsce za minimalną żyje się nie najgorzej https://www.forbes.pl/finanse/jak-si...gorzej/ddyvtrr.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-20, 16:46   #153
MiamiGlow
Zakorzenienie
 
Avatar MiamiGlow
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4 020
Dot.: Ile macie oszczędności?

Taki artykuł na pokrzepienie serc chyba. Porównajmy się z Nigerią .
MiamiGlow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-20, 16:49   #154
Koci Pazur
Rozeznanie
 
Avatar Koci Pazur
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 823
Dot.: Ile macie oszczędności?

Mam oszczędności, które w razie potrzeby pozwolą mi żyć i spłacać ratę kredytu hipotecznego przez jakieś 1,5 roku. Czuję się z tym w miarę bezpiecznie. Nie wyobrażam sobie nie oszczędzać i nie mieć zabezpieczenia, ale np. moja przyjaciółka zarabiając więcej ode mnie nie ma ŻADNYCH oszczędności. Mieszkanie wynajmuje, żyje z miesiąca na miesiąc i jest jej s tym dobrze. Ja bym się zestresowała na śmierć
__________________
"W ramach występów artystycznych planuję zaprosić jakiegoś człowieka, co uprawia sport i wtedy on będzie uprawiał sport, a my będziemy z niego szydzić, jak to nie jest świetna zabawa, to nie wiem, co nią jest."

-16kg - 5/8kg to go
Koci Pazur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-20, 16:56   #155
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ile macie oszczędności?

Cytat:
Napisane przez MiamiGlow Pokaż wiadomość
Taki artykuł na pokrzepienie serc chyba. Porównajmy się z Nigerią .
Tak sobie zerknelam na Australie, ceny ogarniete bardzo prawidlowo, pensje tez, ale nie wyobrazam sobie prezycia miesiaca wylacznie na wymienionych produktach. Ja wiem, ze to jest takie niezbedne minimum, i z glodu bym nie umarla, ale z nudow pewnie tak. I 6kg owocow i 8kg warzyw na miesiac to dla mnie malo, tak samo 20 jajek, za to ten chleb i ryz moglabym sobie w wiekszosci odpuscic.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-20, 16:59   #156
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 089
Dot.: Ile macie oszczędności?

Cytat:
Napisane przez MiamiGlow Pokaż wiadomość
Według Forbesa w Polsce za minimalną żyje się nie najgorzej https://www.forbes.pl/finanse/jak-si...gorzej/ddyvtrr.
Zapomnieli dodać, że po zaplaceniu mieszkania z minimalnej zostaje ci -200zł.

I szalej za to.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-20, 16:59   #157
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ile macie oszczędności?

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Zapomnieli dodać, że po zaplaceniu mieszkania z minimalnej zostaje ci -200zł.

I szalej za to.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-01-30, 13:57   #158
SchokoBons85
Raczkowanie
 
Avatar SchokoBons85
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 376
Dot.: Ile macie oszczędności?

Mniej niż 10 tys. Obecnie też nie mam pracy, szukam pokoju do wynajęcia i niestety nic nie otrzymałam od rodziców, także jakoś radzę sobie sama


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
SchokoBons85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-30, 15:23   #159
zuz123
Zadomowienie
 
Avatar zuz123
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 742
Dot.: Ile macie oszczędności?

[1=b937e0c478c7f0bdd9edd1f 55f22ced0e16f646d;7820581 1]Też tak mam. Ciągle się stresuje tym że moi rodzice nie mają żadnych oszczędności - ŻADNYCH i że nie będą mieli emerytur przez prace na czarno lub okresowo na 1/4 etetu na umowie więc za ok 10 lat bede musiała ich utrzymywać. A dla nich to taki luzik bo przecież to normalne że dzieci pomagają rodzicom na starość. No kurde super, jestem jedynaczką, nie mam szans na mieszkanie po babci itp. wszystkiego sobie odmawiam żeby uzbierać na swoje 4 kąty, utrzymać poduszkę finansową i jeszcze mam na ich emeryture zbierać. Z czego to wszystko sfinansuję to nie wiem. Jak sobie o tym przypomnę, a rozmyślam o tym kilka razy w miesiącu to potem spać w nocy nie mogę i ciągle liczę i wyrzucam sobie że mogłam lepszy zawód wybrać.
Po prostu zupełnie nie rozumiem takiego podejścia, wiem że ja tez histeryzuje i widze zawsze najgorszy scenariusz ale ja przynajmniej jestem świadoma przyszłych konsekwencji ich działań.
A ludzie którzy żyją tak lekkomyslnie, z dnia na dzień, nie oszczedzając nic chyba nie zdają sobie sprawy jakim obciążeniem dla bliskich staną sie w kryzysowym momencie.[/QUOTE]

Odgrzebuję stary post bo mam bardzo podobno sytuację, a nikt ze znajomych nie jest w stanie tego zrozumieć. Już zaczynam płacić za wiele rzeczy, a będzie tylko coraz ciężej. Jak sobie z tym poradziłaś?
__________________
Nie chcę zabijać czasu. Chcę chwytać go mocno i odciskać swój ślad na świecie.

wymiana
zuz123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-30, 17:27   #160
b937e0c478c7f0bdd9edd1f55f22ced0e16f646d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 020
Dot.: Ile macie oszczędności?

Cytat:
Napisane przez zuz123 Pokaż wiadomość
Odgrzebuję stary post bo mam bardzo podobno sytuację, a nikt ze znajomych nie jest w stanie tego zrozumieć. Już zaczynam płacić za wiele rzeczy, a będzie tylko coraz ciężej. Jak sobie z tym poradziłaś?
Nie poradziłam sobie, nic się nie zmieniło poza tym że jestem lżejsza o prawie 3 letnie oszczędności bo w zeszłym roku musiałam sfinansować rodzicu operację na którą wiadomo że nie mógł dostać kredytu w banku ehh Ale co zrobić? Staram się o tym mniej myśleć, staram się myśleć że rodzice obiecali oddać mi te pieniądze w ciągu trzech lat, że wszystko się jakoś ułoży, że może wygram w Lotto
Serio
b937e0c478c7f0bdd9edd1f55f22ced0e16f646d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-30, 18:20   #161
DarkChocolate666
Zakorzenienie
 
Avatar DarkChocolate666
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: ;-)
Wiadomości: 4 049
Dot.: Ile macie oszczędności

Cytat:
Napisane przez Koci Pazur Pokaż wiadomość
Mam oszczędności, które w razie potrzeby pozwolą mi żyć i spłacać ratę kredytu hipotecznego przez jakieś 1,5 roku. Czuję się z tym w miarę bezpiecznie. Nie wyobrażam sobie nie oszczędzać i nie mieć zabezpieczenia, ale np. moja przyjaciółka zarabiając więcej ode mnie nie ma ŻADNYCH oszczędności. Mieszkanie wynajmuje, żyje z miesiąca na miesiąc i jest jej s tym dobrze. Ja bym się zestresowała na śmierć
Tez bym sie zestresowala, wystarczy, ze sie zachoruje i trzeba isc do specjalisty... Moze ma rodzicow, na ktorych liczy...
__________________
All I wanna do is get high by the beach.
DarkChocolate666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-30, 23:51   #162
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 089
Dot.: Ile macie oszczędności

Cytat:
Napisane przez DarkChocolate666 Pokaż wiadomość
Tez bym sie zestresowala, wystarczy, ze sie zachoruje i trzeba isc do specjalisty... Moze ma rodzicow, na ktorych liczy...
No ja się pieniędzmi nie stresuję, bo właśnie - rodzice.

Ale to też działa w dwie strony - pomagam w firmie rodzinnej od lat za darmo (jakieś pół etatu tam robie), więc nie czuje się jak kompletny pasożyt, że z większymi wydatkami czasem liczę na rodziców.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-31, 09:21   #163
NazrecSieWyspacSie
Raczkowanie
 
Avatar NazrecSieWyspacSie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Lokalizacja: trujmiajsto
Wiadomości: 71
Dot.: Ile macie oszczędności

Oszczędności mam mało. Miewam niekiedy dziwne, przejściowe fanaberie, więc wolę nie mieć za dużo pieniędzy na stanie .
Obawiam się, że gdybym opływała w gotówkę, mogłoby zajść ryzyko dokonania przeze mnie jakiegoś niepotrzebnego zakupu, bo mam przykładowo tę przypadłość, że jak tylko przepali mi się żarówka w aucie lub nastąpi inna awaria takiego pokroju to od razu wchodzę na otomoto i sobie fantazjuję o kupnie nowego (w sensie używanego) samochodu, ale na szczeście mnie nie stać, więc mam motywację, by się zająć tym starym, który w zasadzie nadal dość dobrze się trzyma.
__________________

2018: 92/52
2019: 7/52
NazrecSieWyspacSie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-01, 06:21   #164
Koci Pazur
Rozeznanie
 
Avatar Koci Pazur
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 823
Dot.: Ile macie oszczędności?

Cytat:
Napisane przez DarkChocolate666 Pokaż wiadomość
Tez bym sie zestresowala, wystarczy, ze sie zachoruje i trzeba isc do specjalisty... Moze ma rodzicow, na ktorych liczy...
No właśnie nie bardzo może na rodziców liczyć. To już raczej mama na nią i dlatego mnie to tak dziwi.
__________________
"W ramach występów artystycznych planuję zaprosić jakiegoś człowieka, co uprawia sport i wtedy on będzie uprawiał sport, a my będziemy z niego szydzić, jak to nie jest świetna zabawa, to nie wiem, co nią jest."

-16kg - 5/8kg to go
Koci Pazur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-01, 16:20   #165
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Ile macie oszczędności?

Zależy ile się zarabia. Specjaliste równie dobrze można z wypłaty opłacic i wtedy zrezygnować z jakieś rozrywki.
A jak zachorujesz na rzadka chorobę, bez refundacji leków, to i 20 k na koncie będzie jakims ochłapem.
Także co kto lubi.


Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-01, 20:37   #166
MiamiGlow
Zakorzenienie
 
Avatar MiamiGlow
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4 020
Dot.: Ile macie oszczędności?

[1=b937e0c478c7f0bdd9edd1f 55f22ced0e16f646d;8643951 7]Nie poradziłam sobie, nic się nie zmieniło poza tym że jestem lżejsza o prawie 3 letnie oszczędności bo w zeszłym roku musiałam sfinansować rodzicu operację na którą wiadomo że nie mógł dostać kredytu w banku ehh Ale co zrobić? Staram się o tym mniej myśleć, staram się myśleć że rodzice obiecali oddać mi te pieniądze w ciągu trzech lat, że wszystko się jakoś ułoży, że może wygram w Lotto
Serio [/QUOTE]
To jest naprawdę straszne, współczuję. Nawet nie wiem czy są jakieś sposoby na odcięcie się od zobowiązań finansowych swoich rodziców. Duża niesprawiedliwość. Życzę wygranej w Lotto, zdecydowanie.

A co do moich oszczędności to zastanawiam się nad sposobami inwestowania. Mam środki na lokacie, ale tak sobie myślę, że jednak spora kwota leży dość bezczynnie... Fajnie byłoby wygenerować z niej większe zyski. Ale nie jest to na tyle dużo, by inwestować w nieruchomości na przykład.
MiamiGlow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-01, 23:16   #167
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Ile macie oszczędności?

Mamy odłożone na tyle by przezyc rok , ale z zaciskaniem pasa. Odkładanie pieniędzy jest dla mnie priorytetem , nie potrafię żyć z miesiąca na miesiąc .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-02, 11:10   #168
Asa28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 42
Dot.: Ile macie oszczędności?

Hej ma moze ktos z was konto IKE albo IKZE i odklada tam na przyszla emeryture?
Asa28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-02, 11:28   #169
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Ile macie oszczędności?

Cytat:
Napisane przez Asa28 Pokaż wiadomość
Hej ma moze ktos z was konto IKE albo IKZE i odklada tam na przyszla emeryture?
ja zacznę od tego roku.
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-02-02, 11:56   #170
Ruwi
Zadomowienie
 
Avatar Ruwi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 263
Dot.: Ile macie oszczędności?

Cytat:
Napisane przez Asa28 Pokaż wiadomość
Hej ma moze ktos z was konto IKE albo IKZE i odklada tam na przyszla emeryture?
Ja mam oba, IKE (NN) i IKZE (AXA), w obu załapałam się na jakieś dodatkowe promocje przy zakładaniu, tak że wpadło dodatkowych kilka stówek. Na IKE wpłacam regularnie ale IKZE mniej do mnie przemawia, w tym roku wpłaciłam głównie przez to, że załapałam się na drugi próg podatkowy i chciałam trochę obniżyć ten ból 😂 poprzez częściowy zwrot podatku.
Ruwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-03, 07:52   #171
Asa28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 42
Dot.: Ile macie oszczędności?

Sorry ze nie cytuje Ale nie wiem jak

Ruwi placisz cos za konto w NN? Weszlam na ich strone internetowa, wyglada to calkiem spoko, ale zastanawiam sie gdzie jest haczyk.
Asa28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-03, 08:36   #172
Ruwi
Zadomowienie
 
Avatar Ruwi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 263
Dot.: Ile macie oszczędności?

Samo posiadanie ike nic nie kosztuje. Natomiast konkretne fundusze już mają opłaty za zarządzanie, każdy inną i trzeba poczytać dokładnie Ale ta opłata już powinna i tak być wliczona w cenę jednostek uczestnictwa, więc tego się nie odczuwa. Ja akurat to ike w nn założyłam przez stronę mojego banku (ing) bo tak mi było wygodniej. Mój facet ma bezpośrednio przez stronę nn i chyba na to samo wychodzi.

Ogólnie to polecam poczytać jakieś blogi finansowe, np. Iwucia
Ruwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-03, 08:56   #173
Asa28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 42
Dot.: Ile macie oszczędności?

Dzieki za rade i info
Asa28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-03, 13:08   #174
Narva
Rozeznanie
 
Avatar Narva
 
Zarejestrowany: 2017-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 650
Dot.: Ile macie oszczędności?

Na ten moment nie mam zadnych oszczednosci, no moze kilkaset funtow. Wszystko co mialam poszlo na wklad wlasny. Mam kredyt na dom i samochod. Takze jestem na grubym minusie :brzyda l:
Moja poduszeczka bezpieczenstwa w razie utraty pracy sa karty kredytowe na bardzo maly procent i limit na kilkanascie tysiecy funtow. Nie powiem, zebym komfortowo sie z tym czula ale powoli zaczynam znow odkladac.
Narva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-03, 13:26   #175
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Ile macie oszczędności?

Mam w tej chwili odłożone ok. 11 tys. złotych. Mieszkania własnego nie mam, wynajmuję, ale 3-4 razy w roku wyjeżdżam na wakacje zagraniczne. Gdyby nie podróże miałabym znacznie więcej pieniędzy, ale nie żałuję ani jednej wydanej na ten cel złotówki.
Uważam, że nie są to jakieś wielkie oszczędności, ale pieniądze tracą na wartości i uważam, że nie ma sensu na siłę oszczędzać. Mamy jedno życie i warto z niego korzystać. Ja przyjęłam zasadę, że nie chcę schodzić poniżej 10 tys., to takie zabezpieczenie na czarną godzinę, jak zaoszczędzę więcej to super, ale nic na siłę.
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-03, 18:33   #176
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Ile macie oszczędności?

Cytat:
Napisane przez Narva Pokaż wiadomość
Na ten moment nie mam zadnych oszczednosci, no moze kilkaset funtow. Wszystko co mialam poszlo na wklad wlasny. Mam kredyt na dom i samochod. Takze jestem na grubym minusie :brzyda l:
Moja poduszeczka bezpieczenstwa w razie utraty pracy sa karty kredytowe na bardzo maly procent i limit na kilkanascie tysiecy funtow. Nie powiem, zebym komfortowo sie z tym czula ale powoli zaczynam znow odkladac.
Tyle ze masz za sobą duże inwestycje i dlatego nie masz oszczędności na chwilę obecna.

Ja znam ludzi, którzy wydają co do złotówki cala pensje. Nie umialabym tak żyć. Sa miesiące, kiedy coś się stanie (zepsuje samochód, trzeba nagle zęba naprawić) i nie wyobrażam sobie, ze mam iść do rodziców i pożyczać bo mi się auto zepsuło.

Mam ustawiony przelew co miesiąc i z konta ściąga mi 1/4 pensji na konto oszczędnościowe. Musze mieć oszczędności. Takie podejście wynioslam z domu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-03, 19:09   #177
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 730
Dot.: Ile macie oszczędności?

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Ja znam ludzi, którzy wydają co do złotówki cala pensje. Nie umialabym tak żyć. Sa miesiące, kiedy coś się stanie (zepsuje samochód, trzeba nagle zęba naprawić) i nie wyobrażam sobie, ze mam iść do rodziców i pożyczać bo mi się auto zepsuło.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też mnie dziwią takie osoby. W dodatku nic nie odkładają na emeryturę i liczą, że dzieci ich będą na starość utrzymywać. Biedne dzieci.
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-03, 20:52   #178
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ile macie oszczędności?

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Tyle ze masz za sobą duże inwestycje i dlatego nie masz oszczędności na chwilę obecna.

Ja znam ludzi, którzy wydają co do złotówki cala pensje. Nie umialabym tak żyć. Sa miesiące, kiedy coś się stanie (zepsuje samochód, trzeba nagle zęba naprawić) i nie wyobrażam sobie, ze mam iść do rodziców i pożyczać bo mi się auto zepsuło.

Mam ustawiony przelew co miesiąc i z konta ściąga mi 1/4 pensji na konto oszczędnościowe. Musze mieć oszczędności. Takie podejście wynioslam z domu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My staramy sie odkladac co miesiac na konto oszczednosciowe co najmniej $700, w styczniu je calkowicie wyczyscilismy do zera wyjazdem na urlop, na glownym koncie mamy wystarczajaco duzo, zeby wszystkie rachunki oplacic i inne biezace wydatki, ale oszczedzanie zaczynamy jakby od zera teraz.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-03, 23:00   #179
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Ile macie oszczędności?

Mam znajomych, którzy nie oszczędzają i jeszcze nie poznałam takiego przypadku, który by źle na tym wyszedł. Tacy ludzie zazwyczaj mogą liczyć na pomoc bliskich, albo mają dużo wiary we własne siły i wiedzą, że sobie poradzą. Oczywiście są też tacy, którzy nie oszczędzają, bo nie mają z czego, ale to inna para kaloszy. Wszystko jest sprawą charakteru, niektórzy kompletnie nie przejmują się życiem i myślę, że dobrze robią, bo większość tych czarnych scenariuszy, które tworzymy w głowie się nie wydarza w realnym życiu.
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-03, 23:27   #180
Popcorn_lover2222
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 29
Dot.: Ile macie oszczędności?

Ja nie mam teraz dużo oszczędności, ale będę się starać. Nie umiem oszczędzać w każdym miesiącu, bo nie zarabiam tak dużo, a są miesiące, że jest tyle wydatków, że wszystko może pójść na to. Wtedy wszystko idzie na potrzebne rzeczy.
Popcorn_lover2222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-12-24 05:42:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:27.