Wzrost pensji minimalnej, jak teraz będzie się żyło w Polsce? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-01-07, 10:38   #61
kamoni7
Raczkowanie
 
Avatar kamoni7
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 340
Dot.: Wzrost pensji minimalnej, jak teraz będzie się żyło w Polsce?

Cytat:
Napisane przez aante_e Pokaż wiadomość
Ja jestem przerażona, że zarówno prawnik jak i sprzątaczka będą zarabiać tyle samo. Głupi naród bardzo się cieszy, bo w końcu pewne zawody nie będą ponad innymi, wszyscy będą klepać to samo. Tylko nikt nie bierze pod uwagę, że to pewnego rodzaju upodlenie - sprowadzanie wszystkich do jednej pensji, jednego poziomu, zabijanie ambicji i celów. Bo prawda jest taka, że żeby zarabiać więcej trzeba się narobić, uczyć latami, a ludzie tego nie chcą widzieć. Lepiej albo narobić dzieci i brać 500+ albo iść do byle jakiej roboty, odklepać dupogodziny i mieć wszystko w nosie - po co się uczyć, rozwijać, doszkalać, jak i tak będę miał za minimum pracy tyle co prawnicy i lekarze na koniec miesiąca.
Znane z poprzedniego systemu i do niczego dobrego nie prowadzi.
kamoni7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-07, 10:48   #62
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Wzrost pensji minimalnej, jak teraz będzie się żyło w Polsce?

Cytat:
Napisane przez kamoni7 Pokaż wiadomość
Znane z poprzedniego systemu i do niczego dobrego nie prowadzi.
Ale niestety Polska jest krajem, gdzie ludziom się nie chce. Zazdrościć będą każdemu, kto ma lepiej, ale samemu podjąć trud to już nie. Dlatego większość tak się cieszy na programy socjalne, wzrost minimalnej - w końcu będą mieli ‚za darmo’ to, czego do tej pory tylko zazdrościli tym, którzy zasuwali na wyższe pensje.
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-07, 11:19   #63
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Wzrost pensji minimalnej, jak teraz będzie się żyło w Polsce?

Cytat:
Napisane przez aante_e Pokaż wiadomość
Ale niestety Polska jest krajem, gdzie ludziom się nie chce. Zazdrościć będą każdemu, kto ma lepiej, ale samemu podjąć trud to już nie. Dlatego większość tak się cieszy na programy socjalne, wzrost minimalnej - w końcu będą mieli ‚za darmo’ to, czego do tej pory tylko zazdrościli tym, którzy zasuwali na wyższe pensje.
Czy ja wiem czy dobrze tak generalizować. Jasne, jest część ludzi, którym się nie chce, ale wydaje mi się, że problem jest o wiele bardziej złożony a takie komentarze są bardzo krzywdzące. Nie uważam, że takie podnoszenie minimalnej nie patrząc na długofalowe konsekwencje jest dobre, ale uważam, że za minimalną powinno dać się przeżyć miesiąc i to nie na samym pasztecie. Obecnie - nie da się i tu powinny być działania rzadu a nie nadmuchiwanie tej bańki. Myślę też, że dużo Polaków jest po prostu przepracowanych, z różnych zestawień wynika, że jako społeczeństwo pracujemy bardzo dużo a to nie przekłada się na motywację i chęci do pracy. Wiele firm dalej uważa, że lepiej pracownika kontrolować czy na siku nie jest za długo, a dupogodziny dalej żywe, bo jak to tak skończyć pracę kiedy jest już skończona. Niee, siedź do końca, kiedy pracy jest za dużo na jeden dzień, siedź więcej a później dopominaj się o pieniadze za nadgodziny.


Sama narzekam na swoją kijową umowe-zlecenie dla studentów. Zwolnienia lekarskiego brak, sama składek zdrowotnych opłacać nie mogę bo składki społeczne nie są opłacane, urlop - co to takiego? Jasne, byłam na dwutygodniowych wakacjach, ale przed nimi pracowałam codziennie po 12h aby móc przeżyć następny miesiąc, skromniej, ale przeżyć. Po ponad 4 latach jestem po prostu przemeczona a moja motywacja o wyniki jest zerowa. Jeszcze parę miesięcy i liczę na zmianę pracy i normalną umowę co od razu po studiach pewnie będzie ciężko znaleźć.


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-07, 11:25   #64
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Wzrost pensji minimalnej, jak teraz będzie się żyło w Polsce?

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Czy ja wiem czy dobrze tak generalizować. Jasne, jest część ludzi, którym się nie chce, ale wydaje mi się, że problem jest o wiele bardziej złożony a takie komentarze są bardzo krzywdzące. Nie uważam, że takie podnoszenie minimalnej nie patrząc na długofalowe konsekwencje jest dobre, ale uważam, że za minimalną powinno dać się przeżyć miesiąc i to nie na samym pasztecie. Obecnie - nie da się i tu powinny być działania rzadu a nie nadmuchiwanie tej bańki. Myślę też, że dużo Polaków jest po prostu przepracowanych, z różnych zestawień wynika, że jako społeczeństwo pracujemy bardzo dużo a to nie przekłada się na motywację i chęci do pracy. Wiele firm dalej uważa, że lepiej pracownika kontrolować czy na siku nie jest za długo, a dupogodziny dalej żywe, bo jak to tak skończyć pracę kiedy jest już skończona. Niee, siedź do końca, kiedy pracy jest za dużo na jeden dzień, siedź więcej a później dopominaj się o pieniadze za nadgodziny.


Sama narzekam na swoją kijową umowe-zlecenie dla studentów. Zwolnienia lekarskiego brak, sama składek zdrowotnych opłacać nie mogę bo składki społeczne nie są opłacane, urlop - co to takiego? Jasne, byłam na dwutygodniowych wakacjach, ale przed nimi pracowałam codziennie po 12h aby móc przeżyć następny miesiąc, skromniej, ale przeżyć. Po ponad 4 latach jestem po prostu przemeczona a moja motywacja o wyniki jest zerowa. Jeszcze parę miesięcy i liczę na zmianę pracy i normalną umowę co od razu po studiach pewnie będzie ciężko znaleźć.
Bardzo dobrze napisane.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-07, 12:31   #65
michal100
Zadomowienie
 
Avatar michal100
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 1 825
Dot.: Wzrost pensji minimalnej, jak teraz będzie się żyło w Polsce?

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Francja ma bardzo mocne, solidarne związki zawodowe i jeśli strajkuje jedna grupa zawodowa, inne natychmiast włączają się w strajk, nic dziwnego, że rząd boi sie strajków jak diabeł święconej wody. A w Polsce co? Pamiętacie strajki lekarzy i nauczycieli? Jak łatwo społeczeństwo dało się podpuścić i zmanipulować przez szczekaczki PiSu do potepienia tych strajków? Jak odsądzało lekarzy inauczycieli od czci i wiary i wyzywało od nierobów? Jak jeden "związek zawodowy" sprzedał się i dogadał z rządem wbrew drugiemu związkowi zawodowemu? I tak w tym kraju będzie. Dopóki ludzie nie osiągną pewnej granicy a wtedy wyjdą na ulicę i poleje się krew, bo to nie jest już sierpień 80 i nie ma jasnej polaryzacji kto jest kim. I żadne zwiazki zawodowe tego nie powstrzymają. Coraz więcej ludzi żyje "na granicy", od 1go, do 1go a często do tego 1go brakuje. Na początku kariery- ok, można. Ale jeśli coraz więcej pracujesz, coraz dłużej i masz za sobą X lat pracy i wciąż zyjesz od 1go do 1go to na dłuższą metę zaczynasz mieć dość i albo robisz wypad z Polski, albo frustracja narasta, kumuluje się i kiedyś musi wybuchnąć. No musi, nie ma bata.

I nie wiem, czy podniesienie minimalnej pensji, w sytuacji gdy tę podwyżkę i tak za miesiąc zje inflacja (podwyżki prądu, gazu- zatem wzrasta cena wszystkiego) cokolwiek zmienią w stylu życia "obdarowanych".
Wielu ludzi,którzy tak jak piszesz żyli od 1-go do 1-go wyjechało po prostu z tego kraju i nie w głowie im były jakiekolwiek protesty. Ponad połowa mojej klasy z liceum i potem ze studiów siedzi zagranicą i już raczej nigdy tu nie wróci,mój brat już piąty rok jest w Niderlandach i też nie wraca. Wg mnie aktywna część społeczeństwa,bardziej mobilna czy odważniejsza,która mogłaby ewentualnie zaprotestować już wyjechała. Ci co zostali patrzą raczej na siebie a nie na innych. Ja tak mam na pewno. Więc kto ma protestować?
Jeśli kapitalizm czegokolwiek społeczeństwo nauczył to na pewno postawy: "umiesz liczyć, licz na siebie".

---------- Dopisano o 13:31 ---------- Poprzedni post napisano o 13:23 ----------

Cytat:
Napisane przez aante_e Pokaż wiadomość
Ja jestem przerażona, że zarówno prawnik jak i sprzątaczka będą zarabiać tyle samo. Głupi naród bardzo się cieszy, bo w końcu pewne zawody nie będą ponad innymi, wszyscy będą klepać to samo. Tylko nikt nie bierze pod uwagę, że to pewnego rodzaju upodlenie - sprowadzanie wszystkich do jednej pensji, jednego poziomu, zabijanie ambicji i celów. Bo prawda jest taka, że żeby zarabiać więcej trzeba się narobić, uczyć latami, a ludzie tego nie chcą widzieć. Lepiej albo narobić dzieci i brać 500+ albo iść do byle jakiej roboty, odklepać dupogodziny i mieć wszystko w nosie - po co się uczyć, rozwijać, doszkalać, jak i tak będę miał za minimum pracy tyle co prawnicy i lekarze na koniec miesiąca.
Tak na pewno nie będzie. Niektóre pomysły PiS-u są dziwne,ale nigdy nie doprowadzą do takiego czegoś. Poza tym nie wydaje mi się,aby zdecydowali się podnieść minimalną do 4000 zł. Przez samą zapowiedź tego nie dostali tylu głosów ile mogli w wyborach.
Zobaczymy zresztą jak pracodawcy zareagują na to 2600 brutto minimalnej. Co takiej np. kasjerce przyjdzie z większej płacy minimalnej kiedy zastąpi ją kasa samoobsługowa?
__________________
Utrzymuję w domu bałagan aby w razie włamania złodziej potknął się o coś i umarł
michal100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-07, 12:42   #66
januszpolak
Zakorzenienie
 
Avatar januszpolak
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 503
Dot.: Wzrost pensji minimalnej, jak teraz będzie się żyło w Polsce?

Moim zdaniem nie byłoby niczego złego w zarabianiu tak samo przez wszystkich, gdyby nie to, że przez to raczej nikomu nie chciałoby się pracować ambitnie. Niestety wbrew zapewnieniom zazwyczaj główną pokusą są pieniądze, a nie pasja czy zainteresowania. Idealnie byłoby, gdyby każdy zarabiał podobnie, ale warunki pracy były na tyle korzystne i bezstresowe, że umożliwiałyby realizowanie pasji i talentów przez każdego.
januszpolak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-07, 12:43   #67
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Wzrost pensji minimalnej, jak teraz będzie się żyło w Polsce?

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
Ja mam tak samo, z tym że podejrzewam że minimalna nie wymusi podwyżki ale zatrudnianie pracowników na część etatu.
Mam część etatu (częsta rzecz - ewentualnie dopełnienia są dla firmy tańsze niż nadgodziny), liczę proporcjonalnie. W oddziale mamy 4,25 etatu (w tym dyrektor, która pracuje nie tylko na miejscu) i jedną osobę na zlecenie. Poniżej pewnej minimalnej obsady nie jesteśmy w stanie zejść, więc tu się znaczących zmian nie spodziewam.
Ale faktycznie, w niektórych miejscach może się to skończyć cięciem etatów.
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-01-07, 12:56   #68
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Wzrost pensji minimalnej, jak teraz będzie się żyło w Polsce?

Cytat:
Napisane przez januszpolak Pokaż wiadomość
Moim zdaniem nie byłoby niczego złego w zarabianiu tak samo przez wszystkich, gdyby nie to, że przez to raczej nikomu nie chciałoby się pracować ambitnie. Niestety wbrew zapewnieniom zazwyczaj główną pokusą są pieniądze, a nie pasja czy zainteresowania. Idealnie byłoby, gdyby każdy zarabiał podobnie, ale warunki pracy były na tyle korzystne i bezstresowe, że umożliwiałyby realizowanie pasji i talentów przez każdego.
No nie do końca tak idealnie. Chciałabyś, żeby ktoś, kto wykonuje pracę niewymagającą żadnego wykształcenia czy umiejętności, zarabiał tyle samo co ktoś, kto poświęcił lata na naukę i doskonalenie? Żeby np lekarz czy nauczyciel zarabiał tyle co sprzątaczka? Ja nie.

Edytowane przez Finlora
Czas edycji: 2020-01-07 o 12:57
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-07, 13:07   #69
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Wzrost pensji minimalnej, jak teraz będzie się żyło w Polsce?

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
No nie do końca tak idealnie. Chciałabyś, żeby ktoś, kto wykonuje pracę niewymagającą żadnego wykształcenia czy umiejętności, zarabiał tyle samo co ktoś, kto poświęcił lata na naukę i doskonalenie? Żeby np lekarz czy nauczyciel zarabiał tyle co sprzątaczka? Ja nie.
Ja tez nie, ale tak jak pisałam wyżej, chciałabym aby ta sprzątaczka była w stanie wyżyć miesiąc na swojej pensji.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-07, 13:11   #70
januszpolak
Zakorzenienie
 
Avatar januszpolak
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 503
Dot.: Wzrost pensji minimalnej, jak teraz będzie się żyło w Polsce?

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
No nie do końca tak idealnie. Chciałabyś, żeby ktoś, kto wykonuje pracę niewymagającą żadnego wykształcenia czy umiejętności, zarabiał tyle samo co ktoś, kto poświęcił lata na naukę i doskonalenie? Żeby np lekarz czy nauczyciel zarabiał tyle co sprzątaczka? Ja nie.
Ale w zasadzie to po części tak jest, jestem lekarką i zarabiam minimalną Ale żarty na bok, uważam, że każdy ma jakiś talent, a nawet jeśli nie, to nie jest powód żeby ta osoba miała być mniej wynagradzana za ciężką pracę. Niektórzy lubią się uczyć i doskonalić, inni wolą ciężką pracę i czemu te dwie osoby miałyby mieć inne zarobki.

---------- Dopisano o 14:11 ---------- Poprzedni post napisano o 14:09 ----------

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Ja tez nie, ale tak jak pisałam wyżej, chciałabym aby ta sprzątaczka była w stanie wyżyć miesiąc na swojej pensji.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Dla mnie to trochę jak karać kogoś za to, że ma mniej talentu do nauki, często mniejsze wsparcie w rodzinie, biedniejsze środowisko. Myślę, że większość z nas jest z grubsza określona na starcie, przy urodzeniu. Albo ktoś rodzi się z określonymi cechami, w określonym środowisku albo w innym i to determinuje jej/jego życie w całości. Zaraz się zacznie "można się wyrwać z biedy ciężką pracą i nauką", tak, owszem, ale nie jeśli ma się np. niepełnosprawność intelektualną choćby w stopniu lekkim Dla takiej osoby sukcesem jest utrzymanie tej pracy przy sprzątaniu czy na kasie i jest niejako karana za to, że się taka urodziła (o ile nie ma bogatych rodziców).
januszpolak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-07, 13:19   #71
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Wzrost pensji minimalnej, jak teraz będzie się żyło w Polsce?

Cytat:
Napisane przez januszpolak Pokaż wiadomość
Ale w zasadzie to po części tak jest, jestem lekarką i zarabiam minimalną Ale żarty na bok, uważam, że każdy ma jakiś talent, a nawet jeśli nie, to nie jest powód żeby ta osoba miała być mniej wynagradzana za ciężką pracę. Niektórzy lubią się uczyć i doskonalić, inni wolą ciężką pracę i czemu te dwie osoby miałyby mieć inne zarobki.
Tylko pewnie jesteś na stażu, więc to przejściowe. A odpowiedzialność? niektórzy mają bardzo odpowiedzialną pracę, inni mniej, po co brać sobie na barki większą odpowiedzialność jeżeli nie ma się z tego tytułu korzyści? a często na lepiej płatnych stanowiskach jest po prostu większa odpowiedzialność i nie każdy się do tego nadaje, tak było, jest i będzie
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-07, 13:23   #72
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Wzrost pensji minimalnej, jak teraz będzie się żyło w Polsce?

Dokładnie, chociażby ze względu na większą odpowiedzialność. Kto by chciał podejmować się większej odpowiedzialności, pracy w dużo większym stresie itd skoro nie wynagrodziłaby mu tego odpowiednia pensja.
W mojej poprzedniej pracy przez prawie 10 lat trzymała mnie tylko kasa. Gdyby była mniejsza, to już dawno bym ją rzuciła i zatrudniła się tam gdzie nie ma stresu itd, skoro pensja byłaby taka sama.
Patrząc na to z drugiej strony, to byłoby to karanie osób z większymi ambicjami.

Edytowane przez Finlora
Czas edycji: 2020-01-07 o 13:26
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-07, 13:36   #73
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Wzrost pensji minimalnej, jak teraz będzie się żyło w Polsce?

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Ja tez nie, ale tak jak pisałam wyżej, chciałabym aby ta sprzątaczka była w stanie wyżyć miesiąc na swojej pensji.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Dokładnie. Niech specjaliści zarabiają stosownie do swoich kwalifikacji więcej, ale przeciętny Kowalski powinien godnie żyć, jeżeli uczciwie pracuje. Bez zmartwień czy jak odejdę od partnera/partnerki to starczy mi z jednej pensji po wynajęciu mieszkania na chleb z masłem albo któremu dziecku w tym sezonie kupić buty czy strachu, że po stracie pracy od razu może wylądować na bruku. Dla mnie Polska to dziki kraj. Tylko ja bym w pierwszej kolejności inwestowała w dobrą i ogólnodostępną służbę zdrowia, komunikację publiczną, darmowe i zdrowe obiady dla dzieci w szkołach, tanie mieszkania na wynajem.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-07, 13:42   #74
januszpolak
Zakorzenienie
 
Avatar januszpolak
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 503
Dot.: Wzrost pensji minimalnej, jak teraz będzie się żyło w Polsce?

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Dokładnie, chociażby ze względu na większą odpowiedzialność. Kto by chciał podejmować się większej odpowiedzialności, pracy w dużo większym stresie itd skoro nie wynagrodziłaby mu tego odpowiednia pensja.
W mojej poprzedniej pracy przez prawie 10 lat trzymała mnie tylko kasa. Gdyby była mniejsza, to już dawno bym ją rzuciła i zatrudniła się tam gdzie nie ma stresu itd, skoro pensja byłaby taka sama.
Patrząc na to z drugiej strony, to byłoby to karanie osób z większymi ambicjami.
Ale czy o to w życiu chodzi, aby się katować w pracy dla pieniędzy? Gdyby pensje były równe, to nie dochodziłoby do takich sytuacji, że ktoś męczy się w pracy tylko dla korzyści finansowych. Każdy podążałby za pasją.
januszpolak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-07, 13:43   #75
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Wzrost pensji minimalnej, jak teraz będzie się żyło w Polsce?

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;87481224]Dokładnie. Niech specjaliści zarabiają stosownie do swoich kwalifikacji więcej, ale przeciętny Kowalski powinien godnie żyć, jeżeli uczciwie pracuje. Bez zmartwień czy jak odejdę od partnera/partnerki to starczy mi z jednej pensji po wynajęciu mieszkania na chleb z masłem albo któremu dziecku w tym sezonie kupić buty czy strachu, że po stracie pracy od razu może wylądować na bruku. Dla mnie Polska to dziki kraj. Tylko ja bym w pierwszej kolejności inwestowała w dobrą i ogólnodostępną służbę zdrowia, komunikację publiczną, darmowe i zdrowe obiady dla dzieci w szkołach, tanie mieszkania na wynajem.[/QUOTE]Zgadzam się. Specjaliści niech sobie zarabiają, ale że uczciwie pracująca na etat osoba nie może sobie wynająć małej kawalerki za to, to jest skandal.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-07, 13:44   #76
januszpolak
Zakorzenienie
 
Avatar januszpolak
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 503
Dot.: Wzrost pensji minimalnej, jak teraz będzie się żyło w Polsce?

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;87481224]Dokładnie. Niech specjaliści zarabiają stosownie do swoich kwalifikacji więcej, ale przeciętny Kowalski powinien godnie żyć, jeżeli uczciwie pracuje. Bez zmartwień czy jak odejdę od partnera/partnerki to starczy mi z jednej pensji po wynajęciu mieszkania na chleb z masłem albo któremu dziecku w tym sezonie kupić buty czy strachu, że po stracie pracy od razu może wylądować na bruku. Dla mnie Polska to dziki kraj. Tylko ja bym w pierwszej kolejności inwestowała w dobrą i ogólnodostępną służbę zdrowia, komunikację publiczną, darmowe i zdrowe obiady dla dzieci w szkołach, tanie mieszkania na wynajem.[/QUOTE]

Ja tak samo, plus dobre szkoły i przedszkola ogólnodostępne, bo w tej chwili to jest porażka, nauczyciele zarabiają grosze i nie opłaca im się starać. Kto ma w rodzinie dziecko ten wie, bez korepetycji daleko się nie zajedzie, a nie tak powinno być. Dzieci z ADHD, z orzeczeniami nie są wspierane, klasy są za duże, ważne są tylko wyniki na testach.
januszpolak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-07, 13:47   #77
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Wzrost pensji minimalnej, jak teraz będzie się żyło w Polsce?

Dziewczyny zarabiające powyżej minimalnej - czy z racji tej podwyżki będziecie walczyć o podwyżki też swojej pensji? Czy może macie to w jakiś sposób odgórnie zakomunikowane?
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-07, 13:50   #78
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Wzrost pensji minimalnej, jak teraz będzie się żyło w Polsce?

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Dziewczyny zarabiające powyżej minimalnej - czy z racji tej podwyżki będziecie walczyć o podwyżki też swojej pensji? Czy może macie to w jakiś sposób odgórnie zakomunikowane?
Nie będę walczyć na razie.

Dopiero jeśli odczuję, że mi brakuje hajsu w porównaniu.

A najpewniej wezmę dodatkowy kawałek etatu w jakimś Lidlu czy Biedrze, bo tak to się pewnie skończy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-07, 13:51   #79
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Wzrost pensji minimalnej, jak teraz będzie się żyło w Polsce?

Cytat:
Napisane przez januszpolak Pokaż wiadomość
Moim zdaniem nie byłoby niczego złego w zarabianiu tak samo przez wszystkich, gdyby nie to, że przez to raczej nikomu nie chciałoby się pracować ambitnie. Niestety wbrew zapewnieniom zazwyczaj główną pokusą są pieniądze, a nie pasja czy zainteresowania. Idealnie byłoby, gdyby każdy zarabiał podobnie, ale warunki pracy były na tyle korzystne i bezstresowe, że umożliwiałyby realizowanie pasji i talentów przez każdego.
yyy nie, bo pewne prace są po prostu z natury swojej bardziej męczące i mniej komfortowe, bo trzeba je wykonywać w określonych warunkach, np. na dworze, gdzie jest zimno, albo w nienormowanych godzinach, czyli w weekendy, święta i na nocki, albo z natury stresujące, bo jesteś na przykład strażakiem i musisz wejść w ogień. Wszystkie prace nie mogą być przyjemne i bezstresowe, nie wszyscy pracują na dupogodzinach w biurze.

Przyszedł mi do głowy przykład platform wiertniczych. Super się tam zarabia, tylko że lecisz na miesiąc po przeszkoleniu, które obejmuje wpadanie do wody z helikopterem, a potem siedzisz jak w pierdlu na środku Morza Północnego i pracujesz po 12 godzin 7 dni w tygodniu, bo i tak nie ma tam nic innego do roboty. Już widzę jak ktoś tam jedzie z pasji i bez gratyfikacji finansowej.

Z pasji też nikt by raczej nie jeździł TIR-em, jak mniemam, bo to żadna pasja być poza domem przez kilka tygodni.

Naprawdę na tym świecie jest mnóstwo zawodów, jeśli nie większość, które z pasją nie mają niczego wspólnego, a są społeczeństwu bardzo potrzebne. Zapotrzebowanie społeczeństwa na pewne zawody i usługi nijak się z indywidualnymi pasjami nie pokrywa.

Edytowane przez megamag
Czas edycji: 2020-01-07 o 13:57
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-07, 14:09   #80
januszpolak
Zakorzenienie
 
Avatar januszpolak
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 503
Dot.: Wzrost pensji minimalnej, jak teraz będzie się żyło w Polsce?

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
yyy nie, bo pewne prace są po prostu z natury swojej bardziej męczące i mniej komfortowe, bo trzeba je wykonywać w określonych warunkach, np. na dworze, gdzie jest zimno, albo w nienormowanych godzinach, czyli w weekendy, święta i na nocki, albo z natury stresujące, bo jesteś na przykład strażakiem i musisz wejść w ogień. Wszystkie prace nie mogą być przyjemne i bezstresowe, nie wszyscy pracują na dupogodzinach w biurze.

Przyszedł mi do głowy przykład platform wiertniczych. Super się tam zarabia, tylko że lecisz na miesiąc po przeszkoleniu, które obejmuje wpadanie do wody z helikopterem, a potem siedzisz jak w pierdlu na środku Morza Północnego i pracujesz po 12 godzin 7 dni w tygodniu, bo i tak nie ma tam nic innego do roboty. Już widzę jak ktoś tam jedzie z pasji i bez gratyfikacji finansowej.

Z pasji też nikt by raczej nie jeździł TIR-em,
jak mniemam, bo to żadna pasja być poza domem przez kilka tygodni.

Naprawdę na tym świecie jest mnóstwo zawodów, jeśli nie większość, które z pasją nie mają niczego wspólnego, a są społeczeństwu bardzo potrzebne. Zapotrzebowanie społeczeństwa na pewne zawody i usługi nijak się z indywidualnymi pasjami nie pokrywa.
Tylko jak to się ma do faktu, że jakaś piosenkarka czy aktorka zarobi na pasji miliony, a strażak, policjant czy ratownik medyczny zarabia grosze. Moim zdaniem to marna wymówka uzasadniająca dysproporcje społeczne. Większość zawodów właśnie typu segment rozrywka miałoby obsadę choćby zarabiało się tam minimalną, bo jest to praca przyjemna, ambitna, daje pozafinansowe korzyści (np. sława), które choć nie każdemu to pewnym osobom przypadną do gustu, itd. TIR i platforma wiertnicza to kiepski przykład, bo bez obsady na tych stanowiskach świat nie zginie, mamy już maszyny i technologie które sprawią że transport odbędzie się bez udziału tira, pewnie po prostu są droższe. Strażacy już wchodzą w ogień za grosze, z tym jakoś problemu nie ma... A ochroniarze pracujący często w porze nocnej to akurat najgorzej zarabiająca grupa zawodowa w Polsce, przecież tam głównie pracują emeryci i osoby ze stopniem niepełnosprawności, jeszcze kilka lat temu spotykało się stawki typu 5 zł/h.
januszpolak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-07, 14:26   #81
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Wzrost pensji minimalnej, jak teraz będzie się żyło w Polsce?

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-07, 15:50   #82
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Wzrost pensji minimalnej, jak teraz będzie się żyło w Polsce?

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Dziewczyny zarabiające powyżej minimalnej - czy z racji tej podwyżki będziecie walczyć o podwyżki też swojej pensji? Czy może macie to w jakiś sposób odgórnie zakomunikowane?
Nic mi niewiadomo o podwyzkach a u mnie nikt nie zarabia minimalnej. O podwyzce rozmawiam ale z innych wzgledow akurat.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-07, 16:08   #83
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Wzrost pensji minimalnej, jak teraz będzie się żyło w Polsce?

Cytat:
Napisane przez januszpolak Pokaż wiadomość
Tylko jak to się ma do faktu, że jakaś piosenkarka czy aktorka zarobi na pasji miliony, a strażak, policjant czy ratownik medyczny zarabia grosze. Moim zdaniem to marna wymówka uzasadniająca dysproporcje społeczne. Większość zawodów właśnie typu segment rozrywka miałoby obsadę choćby zarabiało się tam minimalną, bo jest to praca przyjemna, ambitna, daje pozafinansowe korzyści (np. sława), które choć nie każdemu to pewnym osobom przypadną do gustu, itd. TIR i platforma wiertnicza to kiepski przykład, bo bez obsady na tych stanowiskach świat nie zginie, mamy już maszyny i technologie które sprawią że transport odbędzie się bez udziału tira, pewnie po prostu są droższe. Strażacy już wchodzą w ogień za grosze, z tym jakoś problemu nie ma... A ochroniarze pracujący często w porze nocnej to akurat najgorzej zarabiająca grupa zawodowa w Polsce, przecież tam głównie pracują emeryci i osoby ze stopniem niepełnosprawności, jeszcze kilka lat temu spotykało się stawki typu 5 zł/h.
Ale nie przeskoczysz tego, że sławna osoba zarobi na reklamach marek, zapłacą jej za noszenie takiej sukienki, czy coś.

Sławni ludzie zawsze będę zarabiali więcej, bo ktoś im za to po prostu zapłaci.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-07, 16:14   #84
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Wzrost pensji minimalnej, jak teraz będzie się żyło w Polsce?

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Oczywiscie ze sa, co w wielu przypadkach jest dla mnie nieporozumieniem patrz ratownik medyczny. I tam pewnie jest duzo ludzi, ktorzy sie w takiej pracy mimo niskiej pensji realizują.
Mnie niska pensja doprowadza do frustracji i nie odnalazlabym w sobie tyle pasji, zeby sie poswiecac pracy za grosze. Pieniadze motywuja, nie oszukujmy sie. Dzieki nim moge sobie pozwolic na weekendowe wyjazdy ze znajomymi, rozrywki na miescie, koncerty itd. Musze poswiecic pewne rzeczy dla pracy ale potem moge odpocząc korzystajac z pieniedzy, ktore zarobilam i taka codziennosc mi pasuje.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-07, 16:17   #85
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Wzrost pensji minimalnej, jak teraz będzie się żyło w Polsce?

Cytat:
Napisane przez januszpolak Pokaż wiadomość
Tylko jak to się ma do faktu, że jakaś piosenkarka czy aktorka zarobi na pasji miliony, a strażak, policjant czy ratownik medyczny zarabia grosze. Moim zdaniem to marna wymówka uzasadniająca dysproporcje społeczne. Większość zawodów właśnie typu segment rozrywka miałoby obsadę choćby zarabiało się tam minimalną, bo jest to praca przyjemna, ambitna, daje pozafinansowe korzyści (np. sława), które choć nie każdemu to pewnym osobom przypadną do gustu, itd. TIR i platforma wiertnicza to kiepski przykład, bo bez obsady na tych stanowiskach świat nie zginie, mamy już maszyny i technologie które sprawią że transport odbędzie się bez udziału tira, pewnie po prostu są droższe. Strażacy już wchodzą w ogień za grosze, z tym jakoś problemu nie ma... A ochroniarze pracujący często w porze nocnej to akurat najgorzej zarabiająca grupa zawodowa w Polsce, przecież tam głównie pracują emeryci i osoby ze stopniem niepełnosprawności, jeszcze kilka lat temu spotykało się stawki typu 5 zł/h.
Twoja wiedza o świecie czy raczej jej brak mnie przeraża. Nie, platforma wiertnicza nie może działać całkowicie bez udziału ludzi, a przemysł jest podstawą naszej cywilizacji. Bez niego nic by nie działało. A bez ropy naftowej nie miałabyś większości przedmiotów, które masz w domu. Jesteśmy jeszcze bardzo dalecy od tego, żeby maszyny działały całkiem same, potrzebują operatorów, ludzi którzy je programują i ludzi którzy je naprawiają. Przemysł ciężki dostarcza surowców i maszyn przemysłowi lekkiemu, który z kolei produkuje wszystko, czego używasz. Praca w przemyśle nie należy do superprzyjemnych i raczej mało kto to robi z pasji, ale jest dobrze płatna. To przyciąga do niej ludzi. Gdyby ci ludzie nagle przestali tam pracować, nie miałabyś ani komputerka, żeby stukać te głupoty, ani nawet prądu.

A Ty mi wyskakujesz z gwiazdkami popu. No tak, to jest pewna aberracja, tylko że one zarabiają dużo, bo ludzie z jakiegoś powodu chcą im oddawać pieniądze i za to płacić. Nie można ludziom zabronić być głupimi i wydawać pieniędzy na głupoty.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-07, 16:26   #86
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Wzrost pensji minimalnej, jak teraz będzie się żyło w Polsce?

Cytat:
Napisane przez januszpolak Pokaż wiadomość
Moim zdaniem nie byłoby niczego złego w zarabianiu tak samo przez wszystkich, gdyby nie to, że przez to raczej nikomu nie chciałoby się pracować ambitnie. Niestety wbrew zapewnieniom zazwyczaj główną pokusą są pieniądze, a nie pasja czy zainteresowania. Idealnie byłoby, gdyby każdy zarabiał podobnie, ale warunki pracy były na tyle korzystne i bezstresowe, że umożliwiałyby realizowanie pasji i talentów przez każdego.
Piszesz o rzeczach niemożliwych. Życie nigdy nie było i nie będzie bezstresowe. Możemy jedynie mówić o większym lub mniejszym stresie i trzeba się z tym pogodzić, a nie bujać w obłokach. Nie chodzi o to, aby wartościować ludzi wg zawodów, ale najlepszy świat to taki w którym pensje są zróżnicowane. W którym nagradza się ambicje, talent i pracowitość. Owszem, nie każdego natura obdarzyła inteligencją, ale to nie zmienia faktu, że dawanie ludziom po równo jest jeszcze bardziej niesprawiedliwe.
Cytat:
Napisane przez januszpolak Pokaż wiadomość
Ale w zasadzie to po części tak jest, jestem lekarką i zarabiam minimalną Ale żarty na bok, uważam, że każdy ma jakiś talent, a nawet jeśli nie, to nie jest powód żeby ta osoba miała być mniej wynagradzana za ciężką pracę. Niektórzy lubią się uczyć i doskonalić, inni wolą ciężką pracę i czemu te dwie osoby miałyby mieć inne zarobki.

Właśnie to jest powód. Tak funkcjonuje gospodarka, płacisz ludziom za dobrą pracę, za konkretny efekt.

---------- Dopisano o 14:11 ---------- Poprzedni post napisano o 14:09 ----------



Dla mnie to trochę jak karać kogoś za to, że ma mniej talentu do nauki, często mniejsze wsparcie w rodzinie, biedniejsze środowisko. Myślę, że większość z nas jest z grubsza określona na starcie, przy urodzeniu. Albo ktoś rodzi się z określonymi cechami, w określonym środowisku albo w innym i to determinuje jej/jego życie w całości. Zaraz się zacznie "można się wyrwać z biedy ciężką pracą i nauką", tak, owszem, ale nie jeśli ma się np. niepełnosprawność intelektualną choćby w stopniu lekkim Dla takiej osoby sukcesem jest utrzymanie tej pracy przy sprzątaniu czy na kasie i jest niejako karana za to, że się taka urodziła (o ile nie ma bogatych rodziców).
Nie, to nie jest karanie, tylko mechanizmy rynkowe.
Wyobraź sobie, że rządzący wykorzystują myślenie takich ludzi jak ty (a jest ich spora masa), do realizowania swoich celów politycznych i utrzymania władzy. Przykładem może być tu Wenezuela. Najgorsze, że ludzie budzą się dopiero wtedy gdy jest już za późno.
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-07, 17:20   #87
szara_bluzka
Raczkowanie
 
Avatar szara_bluzka
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 330
Dot.: Wzrost pensji minimalnej, jak teraz będzie się żyło w Polsce?

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Dziewczyny zarabiające powyżej minimalnej - czy z racji tej podwyżki będziecie walczyć o podwyżki też swojej pensji? Czy może macie to w jakiś sposób odgórnie zakomunikowane?
Jeśli zdam egzamin podwyzszający kwalifikacje - od razu składam podanie o podwyżkę. Wcześniej nie chcę, no nie interesuje mnie podwyżka rzędu 300 - 400 zl
szara_bluzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-07, 17:26   #88
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Wzrost pensji minimalnej, jak teraz będzie się żyło w Polsce?

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Dziewczyny zarabiające powyżej minimalnej - czy z racji tej podwyżki będziecie walczyć o podwyżki też swojej pensji? Czy może macie to w jakiś sposób odgórnie zakomunikowane?
U mnie nie ma czegoś takiego. Albo są odgórnie podwyżki, albo nie ma.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-07, 17:30   #89
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Wzrost pensji minimalnej, jak teraz będzie się żyło w Polsce?

Cytat:
Napisane przez MsLizard Pokaż wiadomość
Piszesz o rzeczach niemożliwych. Życie nigdy nie było i nie będzie bezstresowe. Możemy jedynie mówić o większym lub mniejszym stresie i trzeba się z tym pogodzić, a nie bujać w obłokach. Nie chodzi o to, aby wartościować ludzi wg zawodów, ale najlepszy świat to taki w którym pensje są zróżnicowane. W którym nagradza się ambicje, talent i pracowitość. Owszem, nie każdego natura obdarzyła inteligencją, ale to nie zmienia faktu, że dawanie ludziom po równo jest jeszcze bardziej niesprawiedliwe.
Zwłaszcza że to będzie tylko postępować. Proste zawody są powoli eliminowane przez mechanizację, za to przybywa zawodów bardzo skomplikowanych, do których po prostu trzeba mieć łeb. Głupi tego nie zrobi, choćby bardzo chciał. A mądrego trzeba jakoś zachęcić. Pojawiają się takie wizje przyszłości, w których tylko najmądrzejsi pracują, a głupszym daje się pensję minimalną za nic, bo po prostu nie ma dla nich już pracy. Jeśli nie będziemy nagradzać ambicji, to komu się będzie chciało? Tylko dla pasji? Serio? Przecież większość ludzi, jakby wygrała w lotka, toby wszystko ☠☠☠*a i poleciała zwiedzać świat, a nie dalej chodziła do pracy, bo lubi. Oczywiście można jeszcze wprowadzić reżim totalitarny i przystawić komuś karabin do głowy, żeby robił, ale dużo prościej i bardziej humanitarnie jest mu po prostu więcej zapłacić.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-07, 18:32   #90
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 6 046
Dot.: Wzrost pensji minimalnej, jak teraz będzie się żyło w Polsce?

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
I nagle się okaże, że większość Polaków zarabia najniższą bo ci, którzy do tej pory zarabiali tyle ile wynosi minimalna, podwyżki nie dostaną i zostaną na tym samym poziomie.
A druga grupa ludzi wpadnie w drugi próg podatkowy i będa zdzierać 30% podatku dochodowego
Naprawde zabawne jest, że progi podatkowe i kwota wolna od podatku cały czas jest taka sama.



Cytat:
Napisane przez januszpolak Pokaż wiadomość
Ale czy o to w życiu chodzi, aby się katować w pracy dla pieniędzy? Gdyby pensje były równe, to nie dochodziłoby do takich sytuacji, że ktoś męczy się w pracy tylko dla korzyści finansowych. Każdy podążałby za pasją.
Żyjesz w krainie bajek. Ktoś może podążać za pasją, ale nie będzie na siebie brał odpowiedzialności przy niskich zarobkach bo i po co? Czemu konstruktor ma brać na siebie odpowiedzialność za budynek, jeśli będzie zarabiał tyle co sprzataczka? Tylko jakiś masochista by się zgodzil. Gwarantuje Ci, że nic by się wtedy nie budowało. Chyba że możemy żyć bez budynków, drog, wodociągow. Wtedy faktycznie luz.
A to tylko przykład jeden z milionów.
Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Dziewczyny zarabiające powyżej minimalnej - czy z racji tej podwyżki będziecie walczyć o podwyżki też swojej pensji? Czy może macie to w jakiś sposób odgórnie zakomunikowane?
Cała firma ma wzrost płacy o minimalna plus każdy we własnym zakresie walczy o dodatkową kasę.



Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-14 14:21:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:20.