Brak zębów, dołek, zwolnienie lekarskie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Nasze emocje, uczucia, związki, intymne zwierzenia i pytania. Tutaj uzyskasz wsparcie i porady.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2021-10-20, 10:22   #1
kikon18
Przyczajenie

Brak zębów, dołek, zwolnienie lekarskie

Pisze to z łzami w oczach. Bardzo Was proszę nie oceniajcie, tylko pomóżcie.

Stracilam większość zebow.. w wieku 23 lat.

jestem bardzo obciążona genetycznie co doprowadziło do tego stanu ale ja również pomogłam bo panicznie bałam się dentysty po jeden pamiętliwej wizycie w gimnazjum. Teraz wiem, ze moje zeby wymagały ciągłej kontrolni przez wrodzona łamliwość kości.. Jestem na etapie wyrywania tego czego nie da się uratować i leczeniu kilku żeby nie mieć protez całkowitych.. Pracowałam w sklepie, dostałam wypowiedzenie. Chciałabym pójść na zwolnienie lekarskie. Pracuje do końca miesiąca. Jak to załatwić? Gdzie się udać? Czy na mój przypadek dostanę l4? Jestem wykończona. Nie spie po nocach, zasypiam nad ranem jak muszę wstać do pracy, schudłam ponad 10kg czuje się jak wrak człowieka. Wiem ze muszę o siebie zadbać, zrobić badania.. czy jeśli udam się do lekarza rodzinnego otrzymam zwolnienie? Chciałabym mieć czas na przyzwyczajenie się do protezy, do nowego życia.. nikt mnie teraz nie zatrudni gdy widać i słychać ze nie mam prawie żadnych zebow.

Dodam, ze bede miała protezy. czuje się jak potwór.
kikon18 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-20, 10:34   #2
Ellen_Ripley
Zakorzenienie

Dot.: Brak zębów, dołek, zwolnienie lekarskie

Zastanowiłabym się nad zwolnieniem od psychiatry, bo to trudna sytuacja od strony psychologicznej. Czy lekarz innej specjalizacji da Ci L4 to już musisz pytać i pewnie zależy na kogo trafisz. Jeden uzna, że bez przesady, nic Ci aż tak fizycznie nie dolega a inny, że i owszem, należy Ci się. Ale ja bym jednak - w razie niepowodzenia - waliła do psychiatry. L4 możesz też dostać w czasie wizyty telefonicznej.
Stary 2021-10-20, 10:48   #3
kikon18
Przyczajenie

Dziękuje kochana za odpowiedz. Bardzo stresuje się tym wszystkim i nie mogę sobie poradzić i zaakceptować tego wszystkiego. Mimo wszystko spróbuje najpierw do mojego lekarza rodzinnego.. zna moja rodzine od podszewki, wszystkie choroby które odziedziczyłam. Może mi się uda.. Myślałam żeby pójść na zwolnienie na 3/4 miesiące? Zanim dostanę protezy pewnie mina z 2 miesiące.. a gdzie reszta..
Stary 2021-10-20, 10:52   #4
Ellen_Ripley
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kikon18 Pokaż wiadomość
Dziękuje kochana za odpowiedz. Bardzo stresuje się tym wszystkim i nie mogę sobie poradzić i zaakceptować tego wszystkiego. Mimo wszystko spróbuje najpierw do mojego lekarza rodzinnego.. zna moja rodzine od podszewki, wszystkie choroby które odziedziczyłam. Może mi się uda.. Myślałam żeby pójść na zwolnienie na 3/4 miesiące? Zanim dostanę protezy pewnie mina z 2 miesiące.. a gdzie reszta..
Czy mogę do Ciebie napisać na PW?
Stary 2021-10-20, 10:53   #5
kikon18
Przyczajenie

Pewnie!
Stary 2021-10-20, 10:59   #6
obLIWion
Raczkowanie

Cytat:
Albo tak jak napisała Ela, albo w podobny sposób u rodzinnego. Powiedz, że z powodu chorób i zębów czujesz się na tyle źle, że planujesz pójść po pomoc do psychiatry, ale póki co nie jesteś w stanie wykonywać swoich obowiązków w pracy i poproś o L4.
Nie wiem czy to lekarz na mojej wsi ma takie podejście czy tak to już jest, ale gdy ja poszedłem po skierowanie do psychiatry, lekarz oznajmił, że wcale go nie potrzebuję. Zapytał czy to, z czym chcę pójść do psychiatry sprawia, że potrzebne mi L4-tak sam z siebie. W sumie nigdy na L4 nie byłem, ale wydawało mi się, że wcale nie tak łatwo przekonać lekarza. Także zacząłbym od rodzinnego, bo na psychiatrę możesz długo czekać, przynajmniej tego na NFZ. Dla pewności nie mów konkretnie o zębach jako powodzie, a bardziej stresie, lęku i złym samopoczuciu jako podstawie do wystawienia LQ. Trzymaj się Nic nie trwa wiecznie, więc i zły stan rzeczy prędzej czy później się poprawi
obLIWion jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-20, 11:14   #7
kikon18
Przyczajenie

Pracuje tylko do końca października. Chciałam iść na l4 od listopada.. nie stać mnie na implanty teraz już nawet na protezy nie mam pieniędzy bo szef wręczył mi wypowiedzenie.

---------- Dopisano o 10:14 ---------- Poprzedni post napisano o 10:11 ----------

Nie mam siły szukać teraz pracy.. jestem wykończona psychicznie tym, ze w takim wieku będę miała sztuczne zeby, nawet nie wiem czy się do nich przyzwyczaje.. jak będę mówić.
Stary 2021-10-20, 11:15   #8
Ellen_Ripley
Zakorzenienie

PW poszło. Dobrze zrobiona proteza to też super sprawa. Implanty są drogie, ale to nie jest wcale takie oczywiste, że by się przyjęły. To nie jest takie hop siup jak się niektórym wydaje. Za kilka lat możesz wrócić zresztą do tematu, bo techniki się zmieniają. Obejrzyj filmiki twórczyni o której Ci pisałam. Na YouTube też dostępne.
Stary 2021-10-20, 11:34   #9
servatka
Raczkowanie

Myślę, że warto, żebyś pogadała z psychoterapeutą, on Ci pomoże się odnaleźć w tym wszystkim.
Ja znam człowieka, który jest w takiej sytuacji jak Ty. Też się nabawił traumy do dentystów, nie chodził i zostało mu kilka zębów, a reszta albo wypadła, albo zostały jakieś ułamane resztki. Nikt go nie oceniał z tego powodu, ma pracę, przyjaciół i znajomych, którzy ciągle chcą się z nim widywać. Żyje normalnie, podróżuje, znalazł miłość. Teraz robi w końcu te zęby, wyrywają mu resztki i dostał właśnie górną protezę szkieletową. Też go nie stać, ale dentysta zgodził się na płatności w ratach. Podobno faktycznie mówi jakby miał coś w ustach, ale to wiadomo, że trzeba się przyzwyczaić, dentysta będzie jeszcze robił ewentualnie poprawki tej protezy.
Ja też kiedyś myślałam, że nie mieć zębów to jest koniec świata, a znajomość z tym człowiekiem mi uświadomiła, że wcale tak nie jest i że nie wszyscy ludzie są tacy oceniający, jak się nam wydaje.
Jeszcze dodam coś, nie wiem czy Ci to nastrój poprawi, ale nawet znam ludzi, którzy świadomie chcieliby sobie wyrwać wszystkie zęby i wstawić coś sztucznego, bo z zębami jest tyle problemów, że głowa mała.
Zadbaj o siebie i nos do góry, nie wstydź się tego, co Ci się przytrafiło, będzie dobrze.

Zresztą - łącznie!!

Naraz = jednocześnie
Na raz = na jeden raz

Nieraz = dość często, czasami
Nie raz = "nie raz, a więcej"

servatka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-20, 11:37   #10
patusiaa23
Zakorzenienie

Co ci da zwolnienie lekarskie od listopada, skoro wypowiedziano ci umowe z koncem pazdziernika?
patusiaa23 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-20, 11:41   #11
kikon18
Przyczajenie

Dziękuje Ci za tą wiadomość. Chciałbym jak najszybciej stanąć na nogi i zacząć żyć jak kiedyś.. może dziwnie to zabrzmi ale czuje się teraz jak nie w swoim ciele.. pożarlo mnie to. Jestem na tyle głupia ze nie mogę tego przyjąć do wiadomości i zaakceptować. Jeszcze ta utrata pracy.. po prostu wszystko się posypalo. Zapytam jeszcze.. czy twój znajomy korzystał z l4 z powodu zebow?
Stary 2021-10-20, 11:46   #12
Sally1642
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez patusiaa23 Pokaż wiadomość
Co ci da zwolnienie lekarskie od listopada, skoro wypowiedziano ci umowe z koncem pazdziernika?
Też mnie to zastanawia Autorko, skoro jesteś na okresie wypowiedzenia do końca października, to od początku listopada nic cię z tą (byłą) pracą nie łączy, będziesz wtedy bezrobotna. Po co ci to L4? L4 nie zatrzyma / przedłuży trwającego okresu wypowiedzenia (jeśli o to ci chodzi).
Sally1642 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-20, 12:07   #13
kikon18
Przyczajenie

Nie, nie chodzi mi o to. Pogodziłam się już z tym ze straciłam ta prace. Nie dam rady podjąć się teraz nowej pracy, gdy pod koniec miesiąca czeka mnie wyrwanie pozostałości zebow z przodu. Dlatego chciałam pójść porozmawiać z moim lekarzem rodzinnym który zna moje choroby żeby mi pomogl i dał skierowanie na badania ogólnie i l4. Umowę mam do końca października, wiec w ostatnich dniach trwania umowy chciałam się udać do lekarza. Czy to zły pomysl? Jestem zielona w tych sprawach a muszę gdzieś się stawić po pomoc bo sama nie dam sobie rady. Planuje iść do psychiatry również żeby pomogl mi ułożyć wszystko w głowie.
Stary 2021-10-20, 12:42   #14
servatka
Raczkowanie

Cytat:
Dziękuje Ci za tą wiadomość. Chciałbym jak najszybciej stanąć na nogi i zacząć żyć jak kiedyś.. może dziwnie to zabrzmi ale czuje się teraz jak nie w swoim ciele.. pożarlo mnie to. Jestem na tyle głupia ze nie mogę tego przyjąć do wiadomości i zaakceptować. Jeszcze ta utrata pracy.. po prostu wszystko się posypalo. Zapytam jeszcze.. czy twój znajomy korzystał z l4 z powodu zebow?
Mój znajomy nie brał L4. Oczywiście rwanie zębów bolało, czasem gorączkował, dentysta mu coś przepisywał na to. Nie było lekko, nie ma co czarować, ale radził sobie z tym. Mimo że ma fizyczną pracę, chodzi normalnie cały czas. Jak go przyjmowali do tej pracy, to uprzedził od razu, że będzie musiał czasem wyjść wcześniej do dentysty, to nie robili problemu z tego, potem odrabia te godziny.
Moim zdaniem lepiej będzie, żebyś poszła do terapeuty, on Ci pomoże sobie poukładać to, bo psychiatra jest raczej właśnie od wystawiania zwolnień i wypisywania lekarstw, pewnie i tak Cię odeśle na terapię. Ale jak chcesz zwolnienie od psychiatry, to warto spróbować, co za różnica czy odejdziesz tydzień wcześniej z pracy, zrób tak żeby dla Ciebie było dobrze. To jest zupełnie normalne, że to jest szok dla Ciebie, ja też bym się tak poczuła. Na pewno potrzeba czasu, żebyś się z tym pogodziła, daj go sobie. Z czasem zrozumiesz, że to tylko zęby, mnóstwo ludzi ma z nimi problemy i mnóstwo ludzi ma ubytki i sztuczne zęby. To nie sprawia, że jesteś gorsza, nie zmienia tego, kim jesteś.

Zresztą - łącznie!!

Naraz = jednocześnie
Na raz = na jeden raz

Nieraz = dość często, czasami
Nie raz = "nie raz, a więcej"

servatka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-20, 13:37   #15
mawis
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Sally1642 Pokaż wiadomość
Też mnie to zastanawia Autorko, skoro jesteś na okresie wypowiedzenia do końca października, to od początku listopada nic cię z tą (byłą) pracą nie łączy, będziesz wtedy bezrobotna. Po co ci to L4? L4 nie zatrzyma / przedłuży trwającego okresu wypowiedzenia (jeśli o to ci chodzi).

L4 przed wygaśnięciem umowy pozwala dostawać dalej zasiłek chorobowy z ZUS, mimo bycia faktycznie bezrobotną osobą. Tylko nie może być przerw w tym zwolnieniu. Koleżanka na takim płatnym L4 - a poszła do lekarza w przedostatnim dniu wypowiedzenia - siedzi już rok.

mawis jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-20, 13:38   #16
bloodylev
Raczkowanie

Prawo do zasiłku masz jeszcze do 14 dni po ustaniu zatrudnienia. A zasilek dostaniesz jeśli L4 będzie dłuższe niż 30 dni. Jak byś zwolnieniem zaczepiła o kawałek zatrudnienia to chyba te 30 dni nie obowiazuje, ale nie jestem pewna. I nie może być przerwy w L4 bo wtedy wszystko przepada. Trzeba tylko złożyć jakis wniosek w ZUSie, ale to też możesz zadzwonić do nich i się dokładnie dowiedzieć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bloodylev jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-20, 14:05   #17
patusiaa23
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mawis Pokaż wiadomość
L4 przed wygaśnięciem umowy pozwala dostawać dalej zasiłek chorobowy z ZUS, mimo bycia faktycznie bezrobotną osobą. Tylko nie może być przerw w tym zwolnieniu. Koleżanka na takim płatnym L4 - a poszła do lekarza w przedostatnim dniu wypowiedzenia - siedzi już rok.
No jo, tylko jej umowa wygasa w październiku, a zwolnienie chce od listopada.
patusiaa23 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-20, 14:08   #18
Nette
Wtajemniczenie

Nie wiem czy jestem dobrze zorientowana, ale wydaje mi się, że jest tak, jak mówi Mavis - L4 przed wygaśnięciem umowy różni się od L4 po wygaśnięciu umowy właśnie zasiłkiem.
Jeśli chory otrzymuje zwolnienie będąc jeszcze zatrudnionym, to kolejne zwolnienia dostarcza do ZUS, zamiast pracodawcy, a ZUS wypłaca zasiłek chorobowy (80% pensji). Ale jeśli będzie przerwa w zwolnieniach lub zwolnienia zaczną się dopiero po wygaśnięciu umowy o pracę, to nie ma zasiłku chorowego. Jedyne co daje zwolnienie, to przedłużenie ubezpieczenia NFZ.
Jako że już teraz masz problemy zdrowotne związane ze swoim stanem psychicznym (a czy ten jest wywołany zębami czy np. mobbingiem w pracy, to przecież wtórna sprawa), więc wydaje mi się, że każdy sensowny psychiatra Ci takie zwolnienie wystawi. Niektórzy rodzinni pewnie też, choć takie zwolnienia od rodzinnego będą raczej bardzo krótkie.
Niech mnie ktoś poprawi, jeśli się mylę.

Teraz *Ciotka Dobra Rada* będzie: jeśli ktoś z czytających ma choć odrobinę podobne problemy, jak Opka, czy chociaż unika dentysty lub odwleka wizyty ze względu na dentafobię, to bardzo gorąco polecam wizyty z sedacją wziewną podtlenkiem azotu.
Też nie przepadam za dentystą, przez siłowe męczenie w dzieciństwie nabawiłam się umiarkowanej dentafobii. Long story short, po jednej złej wizycie w dorosłym życiu ta dentafobia wróciła i wizyty u dentysty uważałam za zło konieczne, chodziłam bo musiałam, ale było mi z tym źle. Aż się przerzuciłam na gabinet z sedacją wziewną - wizyty tam to czysta przyjemność. Jeśli jest potrzeba, dentysta dodaje delikatne znieczulenie zastrzykiem (delikatne, bardziej "na wszelki wypadek", dzięki czemu nie ma się zbieczulonej połowy twarzy przez następne kilka godzin, a sam zabieg jest zupełnie bezbolesny). Sama sedacja ma działanie przeciwbólowe oraz relaksacyjne, uspokajające. Jest się świadomym miejsca, natomiast dźwięki narzędzi i dotyk/drżenie przy borowaniu nie robi żadnego negatywnego wrażenia, zapachów nie ma żadnych, bo oddycha się przez maskę. Efekt sedacji znika bardzo szybko po podaniu tlenu, więc z gabinetu wychodzi się w normalnym stanie. Sedacja nie wszędzie jest droga, warto sprawdzić gabinety, bo może to kosztować ok. 100pln za wizytę 1h, co jest świetną ceną za komfort psychiczny (zwykłe znieczulenie kosztowałoby 40-60 pln).
Teraz zło konieczne to np. laryngolog, a nie dentysta. ;-)

Druga *dobra rada*: autorko, jeśli myślisz o implantach w przyszłości, to nie zwlekaj zbyt długo. Podobno w miejscach po wyrwanych zębach następuje ubytek kości w szczęce, przez co - by w ogóle można było wstawić potem implanty - trzeba poddać się jakimś zabiegom odbudowy kości, co jest możliwe, ale znacząco winduje cenę. Także jeśli to miałoby poprawić Twój komfort psychiczny, to warto rozważyć kredytowanie takiego zabiegu.

Edytowane przez Nette
Czas edycji: 2021-10-20 o 14:12
Nette jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-20, 14:28   #19
Ellen_Ripley
Zakorzenienie

Cytat:
Tylko rzeczywiście to by musiała załatwiać teraz a nie jakieś konbinacje z terminem od listopada, bo wtedy to już będzie po terminie.

Autorko, czemu nie chcesz iść na L4 teraz?
Stary 2021-10-20, 15:35   #20
HalinaGrazyna
Starszy chorąży sztabowy

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Tylko rzeczywiście to by musiała załatwiać teraz a nie jakieś konbinacje z terminem od listopada, bo wtedy to już będzie po terminie.

Autorko, czemu nie chcesz iść na L4 teraz?
Tez sie zastanawiam.
Idz juz teraz, czym szybciej tym lepiej.

Disclaimer: Wszystkie opinie w moich postach to moje subiektywne opinie oparte na własnych doświadczeniach, nie prawdy objawione.
HalinaGrazyna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-20, 17:21   #21
spielmitmir
Zadomowienie

Ciężka sytuacja. Nie wiem dokładnie jak to działa, ale może możesz założyć jakąś zrzutkę? Może to by Ci pomogło finansowo stanąć na nogi.

Stary 2021-10-21, 05:31   #22
mawis
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Nette Pokaż wiadomość
Nie wiem czy jestem dobrze zorientowana, ale wydaje mi się, że jest tak, jak mówi Mavis - L4 przed wygaśnięciem umowy różni się od L4 po wygaśnięciu umowy właśnie zasiłkiem.
Jeśli chory otrzymuje zwolnienie będąc jeszcze zatrudnionym, to kolejne zwolnienia dostarcza do ZUS, zamiast pracodawcy, a ZUS wypłaca zasiłek chorobowy (80% pensji). Ale jeśli będzie przerwa w zwolnieniach lub zwolnienia zaczną się dopiero po wygaśnięciu umowy o pracę, to nie ma zasiłku chorowego. Jedyne co daje zwolnienie, to przedłużenie ubezpieczenia NFZ.
Jako że już teraz masz problemy zdrowotne związane ze swoim stanem psychicznym (a czy ten jest wywołany zębami czy np. mobbingiem w pracy, to przecież wtórna sprawa), więc wydaje mi się, że każdy sensowny psychiatra Ci takie zwolnienie wystawi. Niektórzy rodzinni pewnie też, choć takie zwolnienia od rodzinnego będą raczej bardzo krótkie.
Niech mnie ktoś poprawi, jeśli się mylę.

nie, możesz się rozchorować do 14 dni po ustaniu zatrudnienia i wtedy nadal będzie się należał zasiłek chorobowy od ZUS.

Cytat:
Napisane przez spielmitmir Pokaż wiadomość
Ciężka sytuacja. Nie wiem dokładnie jak to działa, ale może możesz założyć jakąś zrzutkę? Może to by Ci pomogło finansowo stanąć na nogi.

hmmm...no serio, zrzutka na zęby? większość ludzi ma mniejsze bądź większe problemy z zębami i płaci za to sama...NFZ płaci za zwykłą protezę, jak chce się mieć coś lepszego to trzeba wyłożyć z własnej kieszeni. Są nowoczesne rozwiązania protez osadzonych na implantach, tu np. są one opisane wraz z kosztami

https://www.anident.pl/protezy-na-implantach.html

10 czy 15 tys, nawet dla osoby mało zarabiającej to nie są koszty nie do przeskoczenia we własnym zakresie, bez proszenia obcych ludzi o zrzutkę. Można wziąć kredyt w banku - no ale autorka straciła pracę, więc może nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wyjechać za granicę i w krótkim czasie na taką protezę zarobić.

Edytowane przez mawis
Czas edycji: 2021-10-21 o 05:52
Stary 2021-10-21, 06:29   #23
spielmitmir
Zadomowienie

Ludzie robią zrzutki na wszystko - wydanie płyty, nowego laptopa, pogryzione drzwi i tresurę psa. Dlaczego autorka nie może na zęby, które są w końcu podstawą?

Może się męczyć latami z tandetnymi protezami na nfz albo spróbować i zrobić raz a porządnie. Dziewczyna jest młoda, dla niej proteza w tym wieku to koszmar, to nie byle zachcianka a podstawa normalnego funkcjonowania. Sama bym się do takiej zrzutki dorzuciła, bo mi autorki bardzo szkoda.

Co do wyjazdu - jak sobie wyobrażasz młodą dziewczynę jadącą bez wcześniejszego doświadczenia, w obce środowisko BEZ ZĘBÓW albo z protezą?

Edytowane przez spielmitmir
Czas edycji: 2021-10-21 o 06:31
spielmitmir jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-21, 08:53   #24
mawis
Zakorzenienie

Cytat:
Ludzie robią zrzutki na wszystko - wydanie płyty, nowego laptopa, pogryzione drzwi i tresurę psa. Dlaczego autorka nie może na zęby, które są w końcu podstawą?

Może się męczyć latami z tandetnymi protezami na nfz albo spróbować i zrobić raz a porządnie. Dziewczyna jest młoda, dla niej proteza w tym wieku to koszmar, to nie byle zachcianka a podstawa normalnego funkcjonowania. Sama bym się do takiej zrzutki dorzuciła, bo mi autorki bardzo szkoda.

Co do wyjazdu - jak sobie wyobrażasz młodą dziewczynę jadącą bez wcześniejszego doświadczenia, w obce środowisko BEZ ZĘBÓW albo z protezą?

no spoko, niech zrobi zrzutkę, co mnie to właściwie - a nie, zaraz, mam ochotę wybrać się do kosmetyczki na drogi zabieg, też może założę sobie na ten cel zrzutkę, why not

a serio, to jakoś wątpię, że się ludzie zrzucą, bo każdy swoje zęby też leczy i wydaje na to hajsy zarobione, a nie użebrane na necie

jak sobie wyobrażam wyjazd? normalnie. czy autorka do czasu odebrania protezy zamknie się w domu i nigdzie nie wyjdzie, nie spotka żadnych ludzi i nie otworzy ust?

i zanim napiszesz, że nie wiem o czym mówię, to od razu odpowiem. tak, temat jest mi bliski, też się borykałam z utratą kilku zębów, mam zrobiony porcelanowy mostek i kilka koron. tak, byłam za granicą, żeby na to leczenie zarobić. tak, nosiłam protezę 2 zębów. tak, spotkało mnie to jak byłam młodsza od autorki o kilka lat. czy się wstydziłam? oczywiście. przeszkadzało mi to w życiu - no pewnie, że tak.

Stary 2021-10-21, 11:24   #25
Nette
Wtajemniczenie

Cytat:

Już w oderwaniu od skuteczności zrzutki, to wydaje mi się, że upublicznianie swojego problemu, i to - jak to bywa na takich zrzutkach - pod nazwiskiem i że zdjęciami, może niekoniecznie dobrze wpłynąć na stan psychiczny Autorki. Ty się dorzucisz, a ktoś inny zalinkuje zrzutkę w jakiejś grupie, by ją obśmiać.
Trzeba mieć jednak silną psychikę, żeby się wystawiać w necie z bolesnymi problemami, bo część ludzi nie ma za grosz empatii.
Nette jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-21, 11:27   #26
Pinkieee
Raczkowanie

Tez uwazam ze szukanie pieniedzy na zeby w kieszeniach obcych ludzi jest niepowazne. Nfz finansuje protezy, wiekszosc ludzi tak zyje i nie narzeka, drozsze uzebienie jest poniekad zachcianka za ktora powinna sama zaplacic. Zwlaszcza ze autorka wspomniala ze sama nie dopilnowala sprawy, nie chodzila do dentysty kiedy powinna, moze uratowalaby te zeby ale obudzila sie jak juz bylo na to za pozno. To nie jest sytuacja w ktorej ludzie obrzuca ja swoimi pieniedzmi ale sprobowac kto jej broni.
Ja bym chciala zrobic nos, przeszkadza mi w oddychaniu, powoduje stany depresyjne, moge tez zrobic zrzutke? Czy nos to juz moja zachcianka a nie konkretny powod do takich dzialan? W sumie pytam powaznie a nie nasmiewam sie, zastanawiam sie gdzie jest granica koniecznej i usprawiedliwionej interwencji a wlasnego widzimisie.

Pinkieee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-21, 11:50   #27
Leany
⚆ _ ⚆

Cytat:
Napisane przez Pinkieee Pokaż wiadomość
Ja bym chciala zrobic nos, przeszkadza mi w oddychaniu, powoduje stany depresyjne, moge tez zrobic zrzutke? Czy nos to juz moja zachcianka a nie konkretny powod do takich dzialan? W sumie pytam powaznie a nie nasmiewam sie, zastanawiam sie gdzie jest granica koniecznej i usprawiedliwionej interwencji a wlasnego widzimisie.

Oczywiście, że możesz. Możesz prosić o co chcesz. To czy znajdziesz darczyńców/sponsora to już inna kwestia. Nie widzę natomiast nic nagannego w samym szukaniu pomocy, jeśli ci na czymś zależy. Co by to nie było.

---------- Dopisano o 11:47 ---------- Poprzedni post napisano o 11:45 ----------

Cytat:
i zanim napiszesz, że nie wiem o czym mówię, to od razu odpowiem. tak, temat jest mi bliski, też się borykałam z utratą kilku zębów, mam zrobiony porcelanowy mostek i kilka koron. tak, byłam za granicą, żeby na to leczenie zarobić. tak, nosiłam protezę 2 zębów. tak, spotkało mnie to jak byłam młodsza od autorki o kilka lat. czy się wstydziłam? oczywiście. przeszkadzało mi to w życiu - no pewnie, że tak.
Co nie znaczy, że jak ty musiałaś to każdy musi utyrać się tak samo. Twojego wysiłku ci to nie zwróci, że autorka utyra się tak samo albo bardziej. Mocno zawistne podejście.

---------- Dopisano o 11:50 ---------- Poprzedni post napisano o 11:47 ----------

Na miejscu autorki skupiłabym się na tym zwolnieniu, żeby mieć za co żyć i moc na spokojnie poszukać jakieś dobrej pracy.

Poza tym pamiętaj, że brak zębów nijak się ma do twojej wartości jako człowieka. Jesteś jeszcze młoda, jest spora szansa, że uda ci się uporać z tym problemem.

Czymże jest młodość bez miłości?...
Leany jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-21, 12:06   #28
mawis
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Leany Pokaż wiadomość
Oczywiście, że możesz. Możesz prosić o co chcesz. To czy znajdziesz darczyńców/sponsora to już inna kwestia. Nie widzę natomiast nic nagannego w samym szukaniu pomocy, jeśli ci na czymś zależy. Co by to nie było.

---------- Dopisano o 11:47 ---------- Poprzedni post napisano o 11:45 ----------

Co nie znaczy, że jak ty musiałaś to każdy musi utyrać się tak samo. Twojego wysiłku ci to nie zwróci, że autorka utyra się tak samo albo bardziej. Mocno zawistne podejście.
---------- Dopisano o 11:50 ---------- Poprzedni post napisano o 11:47 ----------

Na miejscu autorki skupiłabym się na tym zwolnieniu, żeby mieć za co żyć i moc na spokojnie poszukać jakieś dobrej pracy.

Poza tym pamiętaj, że brak zębów nijak się ma do twojej wartości jako człowieka. Jesteś jeszcze młoda, jest spora szansa, że uda ci się uporać z tym problemem.

niom zrobiłaś mi dzień

ludzie, róbta zbiórki na zęby w internetach, po co pracować, po co odkładać, jak można powiedzieć - "pani, dej mi 50 tysiecy na zęby bo ja ni mom, a chce implanty" to coś w stylu na "horom curke", tylko mniej wyrafinowane, bo nad dzieckiem to się jeszcze ktoś rozczuli, ale nad cudzymi zębami? jakoś wątpię

zawistne podejście - ómarłam
dla Twojej wiedzy - byłam 3 miesiące na zbiorze truskawek. ekipa była świetna, a co się objadłam truskawkami to moje

Stary 2021-10-21, 12:16   #29
kikon18
Przyczajenie

Dzieki dziewczyny za dobre słowo. Napisałam ten post tylko po to żeby mi ulżyło trochę, żebym mogła z kimś pogadać. Nie będzie żadnej zbiórki nawet nie brałam takiej opcji pod uwagę. Nie chce od nikogo pieniędzy. Nie chciałam się już odzywac tutaj ale podejście co niektórych osób jest straszne. Po prostu nie mieści mi się to w głowie jak można być takim człowiekiem. Ale tym życzliwym osobom bardzo dziękuje za każde dobre słowo i radę. Mam dziś wizytę u psychiatry.. mam nadzieje ze zacznę się odbudowywać bo brakuje mi dawnej siebie. Jeszcze raz dziękuje i upewniam, ze zbiórki nie będzie wiec jad zgorzkniałych osób jest zbędny. Niektóre sprawy warto przemyśleć, jeśli czytanie ze zrozumieniem moich wypowiedzi boli. Buziaki dziewczyny, trzymajcie kciuki
Stary 2021-10-21, 12:19   #30
Leany
⚆ _ ⚆

Cytat:
niom zrobiłaś mi dzień

ludzie, róbta zbiórki na zęby w internetach, po co pracować, po co odkładać, jak można powiedzieć - "pani, dej mi 50 tysiecy na zęby bo ja ni mom, a chce implanty" to coś w stylu na "horom curke", tylko mniej wyrafinowane, bo nad dzieckiem to się jeszcze ktoś rozczuli, ale nad cudzymi zębami? jakoś wątpię
Ale co cię to w ogóle obchodzi na co kto zbiera? Nikt ci się nie każe dokładać na implanty dla kogokolwiek.

Cytat:
zawistne podejście - ómarłam
dla Twojej wiedzy - byłam 3 miesiące na zbiorze truskawek. ekipa była świetna, a co się objadłam truskawkami to moje
Good for you.

---------- Dopisano o 12:19 ---------- Poprzedni post napisano o 12:18 ----------

Cytat:
Dzieki dziewczyny za dobre słowo. Napisałam ten post tylko po to żeby mi ulżyło trochę, żebym mogła z kimś pogadać. Nie będzie żadnej zbiórki nawet nie brałam takiej opcji pod uwagę. Nie chce od nikogo pieniędzy. Nie chciałam się już odzywac tutaj ale podejście co niektórych osób jest straszne. Po prostu nie mieści mi się to w głowie jak można być takim człowiekiem. Ale tym życzliwym osobom bardzo dziękuje za każde dobre słowo i radę. Mam dziś wizytę u psychiatry.. mam nadzieje ze zacznę się odbudowywać bo brakuje mi dawnej siebie. Jeszcze raz dziękuje i upewniam, ze zbiórki nie będzie wiec jad zgorzkniałych osób jest zbędny. Niektóre sprawy warto przemyśleć, jeśli czytanie ze zrozumieniem moich wypowiedzi boli. Buziaki dziewczyny, trzymajcie kciuki
Powodzenia. Nie załamuj się. Nawet jeśli teraz jest źle, to nie znaczy, że zawsze tak będzie

Czymże jest młodość bez miłości?...
Leany jest teraz online   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości