grota solna /jaskinia solna????? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Dziecko - Mama z klasą

Notka

Dziecko - Mama z klasą Blaski i cienie macierzyństwa - staramy się o dziecko, leczenie niepłodności, ciąża, poród, wychowanie dziecka, wszystko co z dzieckiem i byciem mamą i tatą związane.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-02-06, 08:42   #31
Mariqa
Wtajemniczenie

Dot.: grota solna /jaskinia solna?????

nie, od godziny parówki z garnka takich cudów niewidow nie uświadczysz.
Ale jest na pewno jedna wada:
-ponieważ używamy soli musimy liczyć się z tym, że będzie ona wżerała się w grzałkę- po kilkunastu razach nie nadaje się ona już do użytku. Teraz już u nas druga w użytku

Stary 2007-03-13, 14:12   #32
Dystrybutor?
BAN stały

Mam dla Was świetną informację...
Faktycznie, aby groty solne dawały efekt terapeutyczny powinny być wyposażone w specjalne urządzenia.
Jest bardzo wiele rozwiązań które mogą mieć zastosowanie w grotach solnych. Generalnie chodzi o to aby w obiegu zamkniętym pompowana była solanka z której powoli uwalniane będą mikroelementy.
Mamy w Polsce doskonały,naturalny, polski produkt, który w najbliższej przyszłości będzie wykorzystywany w większości polskich ośrodków SPA w kąpielach solankowych lub okładach na ciało oraz grotach solnych,tj. Zabłocka sól i solanka termalna oraz mgiełka(inhalacje). Wydobywana od blisko 50 lat w Dębowcu, właściwie nieznana,a jest ewenementem na skalę światową pod względem zawartości jodu (ponad 110mg/l). Pierwiastka, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu, również zdrowego wyglądu. Jej skład to bogactwo mikroelementów w naturalnej postaci. Nie zawiera żadnych barwników, domieszek, ulepszaczy.
Porównajcie jej skład z solą z morza martwego, która poza zabójczą dawką magnezu posiada jedynie śladowe ilości pozostałych biopierwiastków, ale za to jaki ma marketing.
Wiecej informacji na poniższej stronie, proponuję spróbować. Pozdrawiam
Dystrybutor? jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-08, 15:37   #33
ita1986
BAN stały

WITAM!

Skorzystałam z serwisu groupon i kupiłam 2kupony na Pięć seansów (po45min każdy) w Centrum mikroklimatu morskiego-
GROCIE SOLNEJ GALOS
W GLIWICACH
Wartość kuponu: 60,00 zł (x2)

niestety............
nie mam możliwości z nich skorzystać
więc chętnie sprzedam komuś chętnemu te kupony..
(dwa za 18zł)

Jeśli ktoś jest chętny to proszę o odpowiedź
lub kontakt na maila asiakochana18@interia.pl
ita1986 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 20:00   #34
danbira
Przyczajenie

A co myślicie o kabinach solnych? Mają takie samo działanie jak typowe groty?
Stary 2011-05-17, 13:58   #35
znasz_mnie
Matka na full etat

super na dzieci wpływa jod z takich jaskiń, jak byłam mała to pamiętam, że jeździłam to kopalni soli dla zdrowia
znasz_mnie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-28, 05:21   #36
Kamil_1991
Raczkowanie

Słyszałem, że to dobry pomysł ale nie można zbyt długo siedzieć. Tak z godzinkę wystarczy.

Kamil_1991 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 14:09   #37
aannaa292
BAN stały

Cytat:
Napisane przez moniolla Pokaż wiadomość
witam wszystkie mamy.mam pytanie :czy chodzicie/chodziłyście z dziećmi do groty solnej????????
naczytałam się ostatnio duzo w internecie na temat dobrodziejstw płynących z pobytów w grocie.niedługo jesien i wiadomo infekcje...brrrr
jesli wiecie to poradźcie jak często trzeba w grocie solnej bywac i jak długie powinny to być seansy żeby miało to sens.
napiszcie też co tam w środku się robi....widziałam filmik reklamowy z jakiejś groty to dorośli mieli leżaczki i sobie odpoczywali a dzieci...piaskownice solną i zabawki...mogły tam biegac i się wygłupiac -czym intensywniejszy ruch tym lepiej jod się wchłania do organizmu i dziecko więcej czerpie z pobytu..-tyle dowiedziałm się z filmu -a jak to jest w rzeczywistości????
mysle o marcina infekcjach górnych dróg oddechowych.byliśmy wprawdzie nad morzem ale tydzien pobytu pewnie duzo nie dał....wolałabym jeszcze go troche "dojodowac ".
aha .interesowałaby mnie jeszcze cena......
dziekuje za wszystkie informacje
ja chodzę z dziećmi do groty Solana-wilgotne powietrze,tężnie z solanką.Najlepiej wziąć karnet na kilka wejść i co dzień lub co 2 dzień pochodzić.Mój synek ma alegrię-fajnie oczyściło mu zatoki.
aannaa292 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-19, 11:47   #38
Mondo_Bongo
Raczkowanie

u mnie w miescie jest grota solna, nawet niedrogo, powiedzcie mi tylko na co to pomaga? tylko na drogi oddechowe?
Mondo_Bongo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-08, 21:34   #39
agnieszkaLorenz00
Przyczajenie

Grota solna to fajna sprawa o ile pobyt tam coś daje. Ja wam opowiem pewną historię. Moja 6 letnia córka często chorowała na zapalenie oskrzeli a dokładnie co 2 tygodnie uczęszczania do przedszkola 2 tygodnie antybiotyku. Po ostatniej infekcji dostała przewlekłego kaszlu na który nie działał żaden antybiotyk lekarz dał skierowanie do pulmonologa i alergologa i można powiedzieć że olał sprawę. Od teściowej dostaliśmy adres takiej groty solnej w Łodzi od której mieszkamy 50km w której można wyleczyć takie rzeczy bo jej sąsiadka też miała taki przypadek, mają tam takie urządzenie które rozpyla suchy pył solny. Miły pan który to prowadzi gdy dowiedział się że dziecko ma takie problemy powiedział że podkręci urządzenie na pełne obroty i kazał nam bawić się i kurzyć jeszcze w piaskownicy solnej żeby wdychać tego jak najwięcej. Po jednym takim zabiegu dziecko przestało kasłać w nocy !!! byłam w szoku że coś takiego pomogło i w końcu od 3 tygodni przespałam noc spokojnie a po kolejnych dwóch zupełnie przestało kasłać. Mój mąż również wyleczył zapalenie zatok. Jak ktoś ma podobne problemy i możliwość odwiedzić tą grotę solną w Łodzi to polecam bo warto tutaj macie namiary: http://www.grotasolnalodz.pl
agnieszkaLorenz00 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-19, 19:21   #40
babcia12
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez CIAMPUREK Pokaż wiadomość
jedna jest w Krakowie nastepna w Warszawie i Poznaniu adresy musisz znalesc sama - bo tak to bede je raklanmowac a z tego co wiem to nie wolno robic tu takich rzeczy
pozdraiwam
Szkoda,że nie podaje Pani gdzie w Poznaniu jest taka grota.Z tego co wyczytałam to jest kilka takich,a skąd można wiedzieć która jest z solą z morza Martwego.mieszkam w Poznaniu i chętnie bym skorzystała z tej właściwej.
Pozdrawiam.
babcia12 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dziecko - Mama z klasą

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości