Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :) - Strona 56 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Pokaż wyniki sondy: co zrobić by włosy znów były ładne,nie zniszcone?
używać odpowiedniego szamponu 78 3,86%
częściej myć 10 0,49%
stosować różnego rodzaju odżywki 1 413 69,85%
domowe sposoby 522 25,80%
Głosujący: 2023. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2008-08-19, 14:53   #1651
Oana
Zakorzenienie

Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez Lanessa Pokaż wiadomość
Jedna mała uwaga, zdrowszy bo bez denatu jest jedwab CHII, dodatkowo chroni przed temperaturą, Biosilk z czasem bardzo wysusza.
Ja stosuję Biosilk już bardzo, bardzo długo. Jak dla mnie jest extra.
Stary 2008-08-19, 21:23   #1652
Sweet_Jelly
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Oana Pokaż wiadomość
Witajcie. Pisałam już kiedyś o tym na wizażu, ale kilka Wizażanek poprosiło mnie, żebym jeszcze raz opisała moją historię z włosami.
Na wstępie jednak, chciałabym zakomunikować dobitnie i wyraźnie, iż sprawa dotyczy moich włosów, moich sposobów. Nikomu ich nie narzucam, nie twierdzę, że dla wszystkich będę tak samo dobre, albo w ogóle pomogą. Żeby potem nie było pretensji jak w poprzednim wątku. Historię opisuję dokładnie, od początku, ze szczegółami.

Pierwszy etap intensywnej regeneracji i pielęgnacji włosów rozpoczął się, gdy zorientowałam się, że moje włosy to istne siano. Nie używałam żadnych odżywek, suszyłam je najgorętszym strumieniem, prostowałam, używałam lokówki. Postanowiłam kupić sobie jakiś komplet: odżywka+ szampon. Tak się stało, że w ręce wpadł mi Gliss Kur do włosów brązowych. Zaczęłam myć włosy codziennie, więc efekt był widoczny już po tygodniu użytkowania. Ich kondycja polepszyła się, ale nadal wyglądały na zniszczone (oczywiście nie liczyłam na to, że już po tygodniu będą jak z reklamy), postanowiłam je ściąć o jakieś 4 cm ( w końcu to nie tak dużo, a wolałam mieć ciut krótsze, a ładniejsze. I tak odrosną- myślałam, bo to prawda). Oczywiście końcówki były o niebo lepsze, ale trzeba było działać dalej. Zrozumiałam, że sam szampon i odżywka to za mało. Skończył się Gliss Kur, a ja kupiłam Garnier Odbudowa&Blask (odżywka, szampon, maska). Włosy po tym naprawdę stawały się coraz ładniejsze. Za jakieś trzy tygodnie znów podcięłam włosy o jakieś 2 cm. Ich kondycja była lepsza i lepsza. Kolejny szampon i odżywka to Pantene Intensywna regeneracja. Zakupiłam również jedwab Biosilk. Wtedy włosy były już naprawdę w dobrej kondycji, a ja zaczęłam być "włosomaniaczką". Kupiłam sobie jeszcze Gliss Kur z olejkami pielęgnacyjnymi (odżywka i szampon) i Garnier Odbudowa & Blask (po raz kolejny). Raz w tygodniu myłam tymi wszystkimi odżywkami i szamponami. Moje włosy nabrały już blasku, nie rozdwajały się, były o niebo ładniejsze. Dodatkowo zaczęłam stosować naturalne maseczki z oliwy z oliwek z miodu, z octu itp. (jest wątek o tym). Potem pojawił się skrzyp polny w kapsułkach, a od paru miesięcy Capivit na włosy. Ponownie ścięłam włosy po dwóch miesiącach o jakieś 3 cm. Aktualnie stosuję do włosów suszarkę z chłodnym powietrzem, jem kapsułki, a kosmetyki to: Gliss Kur z olejkami pielęgnacyjnymi, Pantete Gęste i mocne, jedwab Biosilk, maseczki naturalne.
Rzeczy o których nie wiecie, lub często zapominacie :
- po umyciu włosów nie należy ich szarpać ręcznikiem i wycierać, tylko pozwolić aby woda wsiąkła w ręcznik
- po umyciu najlepiej rozczesać je grzebieniem z szeroko rozstawionymi ząbkami
- stosować szczotkę z naturalnego włosia
- suszyć od góry w dół (tak jak idą łuski włosów)
- rozczesywać delikatnie, nie szarpać
Podczas kuracji stosowałam jeszcze szampony i odżywki takie jak:
Gliss Kur do włosów matowych, Gliss Kur suche i zniszczone, Elseve do włosów suchych

Wiem, że dla niektórych to jest oczywiste, ale skoro zostałam poproszona o napisanie tego- napisałam. I błagam Was nie piszcie mi, że kosmetyki których używam zawierają silikony, bo ja o tym wiem. Także występuje duże ryzyko, że moja technika nie zadziała, albo efekt nie będzie taki, jak u mnie.

A oto właśnie efekt mojej kuracji: (w porównaniu z tym, co było wcześniej, wydaje mi się, że mogą być)

A mnie tam nie obchodzi czy coś ma silikony czy nie... JEŻELI DZIAŁA!

i gratuluje udanej regeneracji - Masz Prześliczne włosiska

Bezwzględnie twierdzę- chce takie!!

Sweet_Jelly jest offline  
Stary 2008-08-20, 06:41   #1653
Oana
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Sweet_Jelly Pokaż wiadomość

Podziękował
Stary 2008-08-20, 09:28   #1654
arscenik
Raczkowanie

Dzisiaj ściełam swoje masakryczne końcówki i...nie ma to jak podcięte włosy I znów potwierdzenie że pierwszy punkt dbania o włosy to regularne wizyty u fryzjera, nie ma co.
arscenik jest offline  
Stary 2008-08-20, 09:36   #1655
Sweet_Jelly
Zakorzenienie

jak myślicie...czy włosy suche i farbowane...łamiące się na końcach ...warto zostawić i ratować..np. maskami..Jest szansa? Czy pozostaje mi już tylko obciąć je?
Chciałabym je zostawić bo są jak na mnie dość długie... ale nie wiem jak je pielęgnować

Czy szukać łagodnego szamponu i silnej maski czy szamponów "silikonowych" jak Elseve Ceramidy? ;(

Sweet_Jelly jest offline  
Stary 2008-08-20, 09:57   #1656
Giga10
Rozeznanie

Z tego co pamiętam Tulipana kiedyś pisała, że jej włosy były w okropnym stanie i fryzjerka nie dawała szans na doprowadzenie ich do porządku maskami i odżywianiem, doradzając obcięcie . Tulipana nie zrezygnowała i dokonała cudu - pamiętam zdjęcia jej włosów przed i po - czasem więc chyba warto. Niech jednak ona się w tym temacie wypowie
Giga10 jest offline  
Stary 2008-08-22, 14:30   #1657
veronique85amor
Przyczajenie

Hej dziewczyny!
czy macie jakis sposob na wypadanie wlosow u malych dziewczynek? moja kuzynka 10-letnia byla nad morzem, potem intensywne kapiele w basenie i ma bardzo wysuszone, lamliwe dlugie wlosy. myslicie, ze to moze powodac chlor, jaki znajduje sie w wodzie basenowej. chodzi na basen prawie codziennie. co robic?
veronique85amor jest offline  
Stary 2008-08-22, 16:12   #1658
Benek23
Zakorzenienie

Właśnie dołączyłam do szczęśliwych posiadaczek Kallosa Latte. Dziś kupiłam, jeszcze nie zdążyłam użyć, zapach bardzo mi sie podoba. Ciekawa jestem jak sprawdzi się na moich włoskach. Kupiłam to najmniejsze opakowanie. Co do serum NIVEA Dimond Gloss, które kupiłam jakiś czas temu - to jak narazie nic o nim nie napiszę. Muszę go jeszcze poużywać przez jakiś czas, bo w tym momencie nie wiem jeszcze co mam o nim napisać.

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post26092774
Benek23 jest offline  
Stary 2008-08-22, 16:27   #1659
sylvi_86
Zakorzenienie

tez dzisiaj dostalam kallosa latte...zapach jest przepiękny!!..takiego wlasnie szukalam
sylvi_86 jest offline  
Stary 2008-08-22, 17:29   #1660
tulipanna.
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Sweet_Jelly Pokaż wiadomość

Bezwzglednie masz racje. Nie takie silikony zle jak je maluja Sa te lepsze i te gorsze. Jednym sluza, a innym nie - i to wszystko. Trzeba obserwowac wlosy

Cytat:
Napisane przez Giga10 Pokaż wiadomość
Z tego co pamiętam Tulipana kiedyś pisała, że jej włosy były w okropnym stanie i fryzjerka nie dawała szans na doprowadzenie ich do porządku maskami i odżywianiem, doradzając obcięcie . Tulipana nie zrezygnowała i dokonała cudu - pamiętam zdjęcia jej włosów przed i po - czasem więc chyba warto. Niech jednak ona się w tym temacie wypowie
Moje wlosy faktycznie byly w stanie tragicznym. Udalo mi sie je doprowadzic do dobrego wygladu linia matrix biolage hydratherapie. Jednak wymagaly mnostwa poswiecenia no i patrzac na to, co z nimi wowczas robilam z obcnej perspektywy, byc moze bylyby w stanie znacznie lepszym gdybym wowczas zaczela myc je odzywka (dla zainteresowanych, watek: mycie wlosow odzywka), bo wlasnie ten sposob mycia pomaga mi najbardziej w utrzymaniu wysokiego nawilzenia moich wlosow.
Dalsza historia tamtych, tragicznie zniszczonych: po dluzszym czasie dobrego wygladu, musialam zafarbowac wlosy. Wybralam L'oreal Casting ze wzgledu na jego delikatnosc. Cala regeneracje szlag trafil. Po jednym farbowaniu wlosy znow byly beznadziejne, a bylam przekonana, ze musze je farbowac co 1-1,5 miesiaca. W rezultacie poddalam sie majac dosc tej ciaglej walki i obcielam to co bylo zniszczone.
Podsumowujac: moim zdaniem warto regenerowac i inwestowac w regeneracje, jesli nie masz zamiaru za chwile wracac do farbowania, rozjasniania itp. Te zabiegi sprawia, ze wlos i tak bedzie wygladal beznadziejnie i nie znam takiego kosmetyku, ktory sprawilby, ze beda wygladac bardzo ladnie. Moga co najwyzej byc okej, ale chyba nie o taki efekt chodzi, kiedy wydajemy duzo pieniedzy i poswiecamy swoj czas i energie. Wyprobuj mycie odzywka, odstaw prostownice, suszarke, nawilzaj, nawilzaj, nawilzaj. Czytaj wizaz A jesli musisz farbowac dowiedz sie wiecej o hennie - tej naturalnej, nie sklepowej.
tulipanna. jest offline  
Stary 2008-08-22, 20:56   #1661
Kiya
Zakorzenienie

ja też nie jestem przekonana do tej "naturalnej" pielęgnacji ilekroć ją stosuję to moje włosy są napuszone i wcale nie wyglądają zdrowo,ja również jestem za silikonami.
Kiya jest offline  
Stary 2008-08-22, 21:36   #1662
yes
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Kiya Pokaż wiadomość
ja też nie jestem przekonana do tej "naturalnej" pielęgnacji ilekroć ją stosuję to moje włosy są napuszone i wcale nie wyglądają zdrowo,ja również jestem za silikonami.
dokladnie po maseczce z nafty, oleju rycynowego, żółtka, soku z cytryny moje włosy były tak tragicznie napuszone ze po kilku godzinach umylam je jeszcze raz
Stary 2008-08-22, 22:04   #1663
tulipanna.
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez yes Pokaż wiadomość
dokladnie po maseczce z nafty, oleju rycynowego, żółtka, soku z cytryny moje włosy były tak tragicznie napuszone ze po kilku godzinach umylam je jeszcze raz
Mi ta maseczka tez nie sluzy i wcale nie przemawia to na korzysc silikonow, raczej na niekorzysc protein Moje wlosy nie toleruja protein (mleka, jedwabiu) i rowniez mam po nich napuszone - zeby nie powiedziec, ze suche jak wior wlosy. Nie kazdy pamieta tez o tym, ze chcac zaczac kuracje bezsilikonowa trzeba najpierw te silikony zmyc. Pielegnacja bez silikonow nie da tez natychmiastowego efektu. Nad wlosami trzeba popracowac. W moim przypadku silikony kompletnie sie nie sprawdzily. Natomiast strzalem w dziesiatke sa dla mnie m.in. oleje i aloes. Trzeba obserwowac reakcje wlosow. Silikony CZESTO nie sprawdzaja sie na wlosach kreconych i falowanych. W wielu przypadkach odejscie od nich przy pielegnacji tego typu wlosow okazuje sie strzalem w dziesiatke. Jednak i od tej - ze sie gornolotnie wyraze - reguly sa wyjatki.
tulipanna. jest offline  
Stary 2008-08-23, 09:04   #1664
Kissabble
BAN stały

Pierwszy raz weszłam na ten wątek, ale mam zamiar zaglądać tu częściej.
Ja również jestem w drodze do idealnych włosów. Napotykam przeszkody, jak chyba każda z Was, ale brnę dalej (;
Na moje włosy pozytywnie wpływają kosmetyki Gliss Kur (do tej pory używam Olejków Pielęgnacyjnych).
Z kolei po nafcie i rycynie nie widzę żadnych efektów. Wręcz powiedziałabym, że włosy się puszą, są jakby stargane i po ściągnięciu czepka wyglądają jak "natapirowane" - ale to tylko moje wrażenia.

Pozdrawiam
Kissabble jest offline  
Stary 2008-08-23, 10:56   #1665
veronicas15
Zakorzenienie

Hej
Parę dni temu byłam u fryzjera obciąć zniszczone końcówki. Oczywiście musiałam się nawysłuchiwać jakie to moje włosy są ciężkie, suche,zniszczone itp. (czego już mam serdecznie dość). Kupiłam u fryzjerki jedwab i zastosowałam go może z dwa razy a widzę poprawę Włosy już nie są tak sianowate lecz całkiem miłe w dotyku Chyba znalazłam już środek na moje zmasakrowane włosy
Pozdrawiam.
veronicas15 jest offline  
Stary 2008-08-23, 14:15   #1666
Heroldin
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez veronicas15 Pokaż wiadomość
Oczywiście musiałam się nawysłuchiwać
Mnie mowiono, ze sie wlosy bardzo przerzedzily itp. Wiesz co zaczelam
odpowiadac : Pani Zosiu, Malgosiu {czy jak jej tam}, tak sie o
pania niepokoje. Czy cos sie stalo ?! Tak zle pani wyglada.
Po takim dictum komentarze koncza sie momentalnie.
Heroldin jest offline  
Stary 2008-08-23, 14:24   #1667
veronicas15
Zakorzenienie

Chyba wypróbuję to przy najbliższej okazji
Staram się ignorować takie komentarze bo jeszcze babka się obrazi i zepsuje mi fryzurę.
Ale aż mnie korci. To naprawdę denerwujące, ani razu nie było tak żebym nie poszła do fryzjera i nie słyszała opinii na temat moich włosów. Chyba nie jestem ślepa i widzę że są koszmarne,nie muszą mnie jeszcze dołować
veronicas15 jest offline  
Stary 2008-08-28, 20:41   #1668
veronique85amor
Przyczajenie

czy ktoras z Was,Kochane Wizazanki, moze mi doradzic w takiej oto sprawie-czy mozliwe jest,ze woda chlorowana moze powodowac przesuszenie wlosow u malej dziewczynki? moja kuzynka nie chce nosic czepka na basenie i boje sie, ze moze to spowodowac jakies wypadanie wlosow lub przesuszenie. co robic? czy chlorowana woda basenowa naprawde jest taka szkodliwy dla wlosow?
veronique85amor jest offline  
Stary 2008-08-28, 21:22   #1669
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor

Jak najbardziej może wysuszyć
Gdzieś jest wątek o włosach i basenie, tam wizażanki wymieniały się radami odnośnie zapobiegania temu skutkowi ubocznemu.

Ach i do nawilżania bardzo dobre są oleje, nawet małej dziewczynce nie powinny zaszkodzić, bo to w końcu naturalny sposób, bez chemii i zbędnych "ulepszaczy".
Zresztą na wspomnianym wątku dziewczyny chyba polecały smarowanie olejem kokosowym. Zapraszam zatem do jego lektury, znajdziesz go poprzez wyszukiwarkę
'Estelle' jest offline  
Stary 2008-09-02, 15:08   #1670
201704240951
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez veronicas15 Pokaż wiadomość
Hej
Parę dni temu byłam u fryzjera obciąć zniszczone końcówki. Oczywiście musiałam się nawysłuchiwać jakie to moje włosy są ciężkie, suche,zniszczone itp. (czego już mam serdecznie dość). Kupiłam u fryzjerki jedwab i zastosowałam go może z dwa razy a widzę poprawę Włosy już nie są tak sianowate lecz całkiem miłe w dotyku Chyba znalazłam już środek na moje zmasakrowane włosy
Pozdrawiam.
A jaki to jedwab u niej kupiłaś ?
201704240951 jest offline  
Stary 2008-09-02, 19:58   #1671
Kisara
Przyczajenie

Czy mogłybyście mi polecić jakieś kosmetyk dobrze regenerujący włosy i jakiś który chroni przed gorącem prostownicy (i byłoby dobrze żeby przy okazji wspomagał ich prostowanie itp.)? I właśnie jak to jest w końcu, czy szampony ziołowe szkodzą włosom czy nie? Ja ze swojej strony mogę polecić tani aczkolwiek bardzo dobry kosmetyk --> http://sklep.fryzjerzy.pl/index.php?...ct&prod_id=453 dodam,że jest wersja do spłukiwania i nie ale ja używałam obuch jako do spłukiwania i efekt dawały ten sam Odżywka kosztuje jakieś 7 zł ( 500ml !), zapach jest dość dziwny i specyficzny (na pewno nie śmierdzi), konsystencja rzadka ale efekt jest jak dla mnie na prawdę dobry- włosy mam miękkie i błyszczące i co więcej miałam strasznie rozdwojone końcówki, siano (włosy prostuje praktycznie codziennie) a od czasu kiedy zaczęłam stosować ten kosmetyk problem praktycznie przestał istnieć (zdarzają się sporadycznie rozdwojone włosy). Za taką cenę i za taką pojemność na prawdę polecam.
Kisara jest offline  
Stary 2008-09-06, 20:54   #1672
karla_92
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Kisara Pokaż wiadomość
Czy mogłybyście mi polecić jakieś kosmetyk dobrze regenerujący włosy i jakiś który chroni przed gorącem prostownicy (i byłoby dobrze żeby przy okazji wspomagał ich prostowanie itp.)? I właśnie jak to jest w końcu, czy szampony ziołowe szkodzą włosom czy nie? Ja ze swojej strony mogę polecić tani aczkolwiek bardzo dobry kosmetyk --> http://sklep.fryzjerzy.pl/index.php?...ct&prod_id=453 dodam,że jest wersja do spłukiwania i nie ale ja używałam obuch jako do spłukiwania i efekt dawały ten sam Odżywka kosztuje jakieś 7 zł ( 500ml !), zapach jest dość dziwny i specyficzny (na pewno nie śmierdzi), konsystencja rzadka ale efekt jest jak dla mnie na prawdę dobry- włosy mam miękkie i błyszczące i co więcej miałam strasznie rozdwojone końcówki, siano (włosy prostuje praktycznie codziennie) a od czasu kiedy zaczęłam stosować ten kosmetyk problem praktycznie przestał istnieć (zdarzają się sporadycznie rozdwojone włosy). Za taką cenę i za taką pojemność na prawdę polecam.
Też ją mam i też muszę przyznać, że jest fajna Może nie nawilża supermocno, ale jako odżywka do lekko przesuszonych włosów powinna się sprawdzić. A zapach kojarzy mi się z płynem do płukania tkanin
karla_92 jest offline  
Stary 2008-09-06, 20:57   #1673
veronicas15
Zakorzenienie

Nika135 biosilka, ale skończył mi się bo to była mała buteleczka i muszę kupić znowu. Ile kosztuje większa butelka tego jedwabu, orientujecie się?
veronicas15 jest offline  
Stary 2008-09-08, 07:45   #1674
maliszenka
Raczkowanie

ja kupiłam sobie jedwab z joanny i zapłaciłam 13 zł. Jest super.
maliszenka jest offline  
Stary 2008-09-08, 09:35   #1675
Benek23
Zakorzenienie

Hej! Minęło trochę czasu od kiedy zaczęłam używać serum Nivea Diamond Gloss i mogę o nim co nieco napisać. A więc tak: głównie zależało mi na tym, aby przestały mi się puszyć końcówki włosów. To serum troszkę zmniejsza ich puszenie, jednak nie na tyle, żebym była zadowolona z efektu. Co poza tym: fajnie nabłyszcza, lekko wygładza no i końcówki są po nim bardziej sprężyste i śliskie w dotyku. Ogólnie rzecz ujmując - jak dla mnie to serum nie jest na tyle rewelacyjne, abym kupiła je ponownie.

Benek23 jest offline  
Stary 2008-09-09, 17:12   #1676
ana2239
Raczkowanie

Witam dołączam do Was po raz pierwszy. Bowiem w końcu po dłuuuugiej lekturze całego wątku postanowiłam, że i ja spróbuję coś zrobić z moimi włosami Zakupiłam Waxa, jedwab do włosów, używam też szamponu z minerałami z morza martwego. Do tego zaopatrzyłam się w witaminy poprawiające stan skóry, włosów i paznokci. Dziś pierwszy raz użyłam Waxa i musze potwierdzić, że naprawdę jest super już zauważyłam różnicę Mam nadzieję, że pomoże mi on na moje zniszczone włosy ehh ale wiem, że na prawdziwe efekty będę musiała jeszcze sporo poczekać Ale wiem też, że sama sobie jestem winna. Szkodziłam włosom przez suszenie, prostowanie i rozjaśnianie. Mea culpa Mea maxima culpa. Dzięki wszystkim za wszelkiego rodzaju wypowiedzi i porady, bo to one zmobilizowały mnie do zmian Pozdrawiam i życzę Nam wszystkim wytrwałości w walce o piękne i zdrowe włoski
ana2239 jest offline  
Stary 2008-09-09, 17:16   #1677
Benek23
Zakorzenienie

Red face Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez ana2239 Pokaż wiadomość
Witam dołączam do Was po raz pierwszy. Bowiem w końcu po dłuuuugiej lekturze całego wątku postanowiłam, że i ja spróbuję coś zrobić z moimi włosami Zakupiłam Waxa, jedwab do włosów, używam też szamponu z minerałami z morza martwego. Do tego zaopatrzyłam się w witaminy poprawiające stan skóry, włosów i paznokci. Dziś pierwszy raz użyłam Waxa i musze potwierdzić, że naprawdę jest super już zauważyłam różnicę Mam nadzieję, że pomoże mi on na moje zniszczone włosy ehh ale wiem, że na prawdziwe efekty będę musiała jeszcze sporo poczekać Ale wiem też, że sama sobie jestem winna. Szkodziłam włosom przez suszenie, prostowanie i rozjaśnianie. Mea culpa Mea maxima culpa. Dzięki wszystkim za wszelkiego rodzaju wypowiedzi i porady, bo to one zmobilizowały mnie do zmian Pozdrawiam i życzę Nam wszystkim wytrwałości w walce o piękne i zdrowe włoski
Życzę powodzenia w regenerowaniu włosków!

Benek23 jest offline  
Stary 2008-09-14, 18:51   #1678
Paulinqua
Raczkowanie

jak odzywisc przyniszczone włosy?

za pare miesięcy studniówka a ja marze sobie zeby isc w prosciutkich jak drutu rozpuszczonych włosac. moj problem polega na tym ze farbuje włosy na blond i mam troche sianowate włosy i dosc mocno scieniowane. włosy z długosci maja ok 20cm i mam problem z tym ze koncówki bardzo odsaja i jak wyprostuje je to zaraz warstwy z cieniowania "zawijaja" sie co paskudnie wyglada. co zrobic zeby włosy sie troche odzywiły i te koncówki nie odstawały? albo chociaz preparaty utrwalaja włosy. prosze pomóżcie
Paulinqua jest offline  
Stary 2008-09-14, 18:59   #1679
fryz5
Zakorzenienie

Dot.: jak odzywisc przyniszczone włosy?

jedwab
fryz5 jest offline  
Stary 2008-09-14, 19:06   #1680
Dori1981
Raczkowanie

Dot.: jak odzywisc przyniszczone włosy?

Cytat:
Napisane przez Paulinqua Pokaż wiadomość
za pare miesięcy studniówka a ja marze sobie zeby isc w prosciutkich jak drutu rozpuszczonych włosac. moj problem polega na tym ze farbuje włosy na blond i mam troche sianowate włosy i dosc mocno scieniowane. włosy z długosci maja ok 20cm i mam problem z tym ze koncówki bardzo odsaja i jak wyprostuje je to zaraz warstwy z cieniowania "zawijaja" sie co paskudnie wyglada. co zrobic zeby włosy sie troche odzywiły i te koncówki nie odstawały? albo chociaz preparaty utrwalaja włosy. prosze pomóżcie
Jeśli prostujesz na co dzień to do studniówki ,będziesz miała masakre na głowie mimo stosowania odżywek i masek.
Odstaw prostownice podetnij włosy i sabierz sie za ich solidne nawilżanie.
Oleje ,wax i inne domowe sposoby
Polecam lekture Walka o zdrowe i piękne włosy jak i inne wątki na wizażu.

Jedwab z Biosilku na 100% przy dłuższym stosowaniu wysuszy włosy ( wiem z własnego doświadczenia)

Lepsze są oleje roślinne ( kokoś ,rycyna i nne)

Z innej strony zamiast zakładać wątek mogłaś wybrać odpowiedni i tak wpisać swoje pytanie
Dori1981 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
chore, cienkie, farbowane wlosy, farbowanie, fryzury, kruszące, łamanie, łamliwe, łysina, maseczka, matowe, narkoza, odżywki, pasemka, pielęgnacja włosów, pomoc, prostowanie, przesuszone. zniszczone, puszące się włosy, ratunek włosom, rozjaśnione, siano, szapony, ścięcie, twarda woda, włosy, włosy farbowane, włosy porost pielęgnacja, włosy suche, wypadające, wypadanie, zapuszczanie, zniszczone, zniszczone włosy

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości