Zmiany skórne na nogach (cukrzyca)!! HELP - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-12, 18:51   #1
sara1500
Raczkowanie
 
Avatar sara1500
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: GDANSK
Wiadomości: 68
GG do sara1500 Send a message via Skype™ to sara1500
Unhappy

Zmiany skórne na nogach (cukrzyca)!! HELP


Nie wiem czy dobrze zadrobiłam zakładając ten wątek. Zakładam go w ostateczności szukam w internecie jakichkolwiek informacji na ten temat i bez skutku .
NA cukrzyce typu I choruje od jakiś 3 lat. Przez ten czas nie miałam żadnych większych problemów z skóra, ani innych "skutków ubocznych" tej choroby- aż do teraz. Około 2 miesięcy temu zauważyłam ciemne plamy wzdłuż kości piszczelowej na lewej nodze. Nie przejmowałam sie tym zbytnio - myślałam ze po prostu musiałam sie gdzieś o coś uderzyć i za parę dni zniknie. Niestety plamy robiły sie coraz ciemniejsze. Dzisiaj byłam u dermatologa. Oczywiście pamiętam wszystko prócz nazwy tej choroby . To co od Niej usłyszałam to - to ze nastąpił punktowy zanik tkanki tłuszczowej. I że generalnie to mało wie o tej chorobie;/. Leczenie albo punktowe sterydy w odrąbie schorzenia, albo jakiś nowy preparat, co nie wiadomo czy pomoże. Na pewno nie powiedziała że to jest dyslipidemia - może jakiś jej "rodzaj" (?). Nazwa była 2 członowa a 2 słowo to było jakieś Nazwisko. Jeśli ktoś zna tą nazwę wdzięczna będę jeśli ja poda ;] . Czy naprawdę nie za sie tego wyleczyć, albo chociaż zatrzymać jakoś powiększanie się plam?
Czy mam już sie zegnać powoli z spódnicami i krótkimi spodenkami !?
sara1500 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 23:09   #2
marrija
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5
Dot.: Zmiany skórne na nogach (cukrzyca)!! HELP

A nie jest to lipodystrofia??
marrija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-13, 13:39   #3
sara1500
Raczkowanie
 
Avatar sara1500
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: GDANSK
Wiadomości: 68
GG do sara1500 Send a message via Skype™ to sara1500
Dot.: Zmiany skórne na nogach (cukrzyca)!! HELP

O dzięki prawdopodobnie tak. z tym że dokładniej to zespół Lawrence’a. Z tego co czytam to bardzo rzadki przypadek... spotkał sie ktoś z Was tą "choroba"?
sara1500 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-30, 12:53   #4
Anula1968ZG
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2
GG do Anula1968ZG
Dot.: Zmiany skórne na nogach (cukrzyca)!! HELP

Ja również mam zmiany skórne na nogach od kilku lat ,a konkretnie na łydkach wzdłuż kości piszczelowej , drobne czerwone plamki , które pod wpływem słońca na zyskują na intensywności koloru , nie choruje na cukrzyce, wiem ,że osoby które maja problemy z krążenie, mają podobne zmiany barwnikowe na skórze, co to może być?? pomocy
Anula1968ZG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-01, 06:48   #5
Danuta Nowicka
dr n. med.
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 270
Dot.: Zmiany skórne na nogach (cukrzyca)!! HELP

Zmiany w przebiegu cukrzycy lokalizujące się najczęściej na piszczelach to tzw. nekrobioza, czyli obumieranie tłuszczowe (necrobiosis lipoidica). Leki z wyboru to rzeczywiście sterydy stosowane zewnętrznie, zwłaszcza na obrzeza zmian. Dobre efekty daje również stosowanie nowoczesnych preparatów immunomodulująccyh np Protopic, Elidel. Zawsze niezbędna jest konsultacja lekarza endokrynologa, czy też dermatologa. Życzę powodzenia i dużo zdrowia.
__________________
www.danutanowicka.pl
Danuta Nowicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-01, 07:57   #6
Anula1968ZG
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2
GG do Anula1968ZG
Dot.: Zmiany skórne na nogach (cukrzyca)!! HELP

Ale jeśli nie mam cukrzycy ,a plamki na nogach się pojawiły potęgowane przez opalanie to co w takiej sytuacji? Jaka może być przyczyna?

Edytowane przez Anula1968ZG
Czas edycji: 2008-07-01 o 11:34
Anula1968ZG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-08, 00:52   #7
agasienka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1
Dot.: Zmiany skórne na nogach (cukrzyca)!! HELP

witam! ja choruje na cukrzyce typu 1 juz od 16 lat zachorowalam jak mialam 5 latek od ponad 4 lat mam na prawej nodze znamie...... poczatkowo byla to mala plamka na ktora rownierz nie zwracalam uwagi...... z czasem udalam sie do lekarza obecnie lecze sie u dermatologa w poznaniu narazie leczenie nie przynosi efektow stosuje masc PROTPIC i tabletki OTREX 500 nie wiem czy kiedykolwiek pozbede sie tej okrpnej plamy!!!!! najgorzej jest latem bo wtedy czuje sie inna gorsza nie moge zakladac krotkich spodniczek spodni itp przeciez nie wyjde do ludzi z taka noga!!!!!! MASAKRA jednym slowem!!!!!! moje najwieksze marzenie???? pozbyc sie wlasnie tego znamienia z nogi......
agasienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-09, 07:53   #8
Danuta Nowicka
dr n. med.
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 270
Dot.: Zmiany skórne na nogach (cukrzyca)!! HELP

takie zmiany są charakterystyczne dla przebiegu cukrzycy i niestety niewiele mozemy z nimi zrobić... Wiem że to trudne, ale proszę spróbować zmianę tę zaakceptować.... Wybrane leczenie świetnie hamuje rozszerzanie się zmian, więc nie należy z niego rezygnować.
__________________
www.danutanowicka.pl
Danuta Nowicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 09:45   #9
Carmen1981
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2
Dot.: Zmiany skórne na nogach (cukrzyca)!! HELP

Cytat:
Napisane przez Anula1968ZG Pokaż wiadomość
Ale jeśli nie mam cukrzycy ,a plamki na nogach się pojawiły potęgowane przez opalanie to co w takiej sytuacji? Jaka może być przyczyna?
Witaj, ja ma ten sam problem.Na piszczelu lewym jakieś 4 lata temu pojawiła się mała plamka.Teraz mam całą grupę raz ciemniejszych raz jaśniejszych plamek,które brzydko wyglądają.Miałam pobrany wycinek do badania-jak napisali obraz mało charakterystyczny wskazuje na obumieranie tłuszczowe oraz ziarniniak obrączkowaty.Nie wiem co dalej robić bo dostałam krem ze sterydami i tylko naczyńka mi się pojawiają a palmy nie znikają. Chce jeszcze powiedzieć,że nie mam cukrzycy.Nie wiem do jakigo lekarza się udać,żeby cokolwiek zrobić. Robi się ciepło,ale chyba wyrzuce wszystkie spodenki i spódnice bo jak z taką nogą ma się pokazac na ulicy. Na drugiej nodze w tylnej części ma też jakieś zmiany tylko,że mniejsze i troszkę inaczej wygladaja. Jeśli ktoś ma ochotę pogdać :moje gg:9641321
Carmen1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-06, 20:18   #10
Diana220
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 416
GG do Diana220
Dot.: Zmiany skórne na nogach (cukrzyca)!! HELP

Cytat:
Napisane przez Carmen1981 Pokaż wiadomość
Witaj, ja ma ten sam problem.Na piszczelu lewym jakieś 4 lata temu pojawiła się mała plamka.Teraz mam całą grupę raz ciemniejszych raz jaśniejszych plamek,które brzydko wyglądają.Miałam pobrany wycinek do badania-jak napisali obraz mało charakterystyczny wskazuje na obumieranie tłuszczowe oraz ziarniniak obrączkowaty.Nie wiem co dalej robić bo dostałam krem ze sterydami i tylko naczyńka mi się pojawiają a palmy nie znikają. Chce jeszcze powiedzieć,że nie mam cukrzycy.Nie wiem do jakigo lekarza się udać,żeby cokolwiek zrobić. Robi się ciepło,ale chyba wyrzuce wszystkie spodenki i spódnice bo jak z taką nogą ma się pokazac na ulicy. Na drugiej nodze w tylnej części ma też jakieś zmiany tylko,że mniejsze i troszkę inaczej wygladaja. Jeśli ktoś ma ochotę pogdać :moje gg:9641321
Ja tez mam ziarniaka od ok 5 lat. Tak samo stosowalam masci sterydowe, tez popekaly mi naczynka, a ziarniniak troche zniknala, ale nie we wszystkich miejscach. W paru zniknal calkiem w innych mniej, W wakacje nawet ladnie mi nogi wygladaly bo jak sie opalilam to prawie wcale nie bylo go widac a mialam tego na prawde duzo na obu nogach i na rekach pare. Wczesniej jedna dr. mi wymrazala pare tych zmian, ale bardzo tego zaluje, bo strasznie mi sie to goilo, a teraz zostaly mi tylko blizny po tym, a moze by zeszlo bez wymrazania jak te inne. Od paru miesiecy nic nie stosuje, ale widze ze teraz znowu w niektorych miejscach zaczyna mi wychodzic, wiec pewnie znowu musze mascia zaczac smarowac. Ja tez nie mam cukrzycy i na nic innego nie choruje. Chyba zostaje nam przyzwyczic sie do tego. Bo bylam juz u pary dermatologow i za bardzo nie maja juz na to pomyslu.
Pozdrawiam
__________________
Jesteśmy razem od: 05.09.2004
Zaręczyny: 24.08.2009
Ślubujemy: 4.06. 2011


Diana220 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:52.