orzechy włoskie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-09-22, 10:58   #1
agafi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 3

orzechy włoskie


Może macie jakieś fajne (dodam - najlepiej niezbyt skomplikowane...) przepisy na kulinarne wykorzystanie orzechów włoskich??? Są ponoć b.zdrowe, a ja mam ich co roku dużo i nie wiem jak najsmaczniej je zużyć! Oczywiście - dbając o linię - myślałam nie tylko o ciasteczkach...
agafi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-22, 12:16   #2
maarta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 38
Re: orzechy włoskie

Moj ulubiony sposob na orzechy wloskie jest prosciutki, ale nie wiem czy ci zasmakuje Ja uwielbiam zwyklą kapustę kiszoną z tymi wlasnie orzechami, naprawdę zaskakujące smakowo polączenie. Ostatnio się tak zajadalam ze zjadlam ok pol kilo kapusty i paczkę orzechow a potem nie moglam sie ruszac z przejedzenia
Spróbuj i napisz czy ci smakowalo
A i przypomniala mi się jeszcze jedna, trochę bardziej skomplikowana salatka: ryz, papryka, kukurydza, orzechy (sparzone, czyli zalane wrzątkiem na kilka minut, ale myslę ze swiezych nie potrzeba sparzac, bo nie są jeszcze gorzkie). Do tego przyprawy, przede wszystkim curry. Pycha.
maarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-22, 12:16   #3
maarta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 38
Re: orzechy włoskie

Moj ulubiony sposob na orzechy wloskie jest prosciutki, ale nie wiem czy ci zasmakuje Ja uwielbiam zwyklą kapustę kiszoną z tymi wlasnie orzechami, naprawdę zaskakujące smakowo polączenie. Ostatnio się tak zajadalam ze zjadlam ok pol kilo kapusty i paczkę orzechow a potem nie moglam sie ruszac z przejedzenia
Spróbuj i napisz czy ci smakowalo
A i przypomniala mi się jeszcze jedna, trochę bardziej skomplikowana salatka: ryz, papryka, kukurydza, orzechy (sparzone, czyli zalane wrzątkiem na kilka minut, ale myslę ze swiezych nie potrzeba sparzac, bo nie są jeszcze gorzkie). Do tego przyprawy, przede wszystkim curry. Pycha.
maarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-22, 12:22   #4
maarta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 38
Re: orzechy włoskie

Przepraszam za powtórkę
maarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-22, 18:05   #5
bzyku
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 796
Re: orzechy włoskie

Ja dodaję orzechy i to nie tylko włoskie do musli. Jest też taka sałatka robiona na bazie płatków owsianych (zalewamy wrzątkiem, aby napęczniały i były miękkie), tartego jabłka (nie trzeba obierać skórki), orzechów włoskich (tych też nie obieram), rodzynek, miodu (do smaku) i odrobiny śmietanki (można zastąpić jogurtem, ale ja wolę śmietankę ). Wszystko wymiaszać i gotowe
No i wiadomo ciasteczka z orzechami są również przepyszne, ale przepisu nie dam bo nie mam. Aha można też upiec chlebek z orzechami. Jest pyszniutki.
bzyku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-22, 20:58   #6
Nefretete
Zadomowienie
 
Avatar Nefretete
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 759
GG do Nefretete
Re: orzechy włoskie

Orzechy włoskie- mielę je ( nie na wiórki ) i wkładam w słoiki.

Świetnie smakują w połączeniu z selerem- seler na drobnej tarce + cytryna, aby nie zciemniał, jogurt/śmietana, cukier, pieprz i orzechy w dużej ilości.
Bardzo dobre są kotlety z piersi kurczaka panierowane zmielonymi orzechami, panierka jak zwykle, tyle że bułki tartej dajesz 1/3 a 2/3 orzechów no i trzeba pilnować podczas smażenia, bardzo często trzeba je przewracać, bo się spalą

Do ciast, deserów, musli, można zrobić orzechówke, ale przepisu na to nie mam i chyba do tego potrzebne są łupiny

Pozdrawiam
__________________
Moje życie ->http://www.wiktor.lukasiewicz.net.pl/

http://www.v10.pl

Narodowa strona Polaków-> http://www.narzekalnia.pl

Nefretete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:29.